Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.3.2017, 17:23   #1
logix
Novi član
 
Član od: 27.9.2013.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Keyboard Ghosting

Pozdrav ljudi!
Pre nepunih nedelju dana resio sam da se pocastim jednom lepom mehanickom tastaturom, tako da mogu i ja da gejmujem kao sva cool deca ovih dana. Vec posle 2 dana koriscenja sam naisao na problem, tastatura je sve radila normalno ali u sred partije CS-GO, windows nije hteo da mi prepozna komande shift+S i bilo koje drugo dugme uz kombinaciji sa S dugmetom. Na ovom sajtu sam proverio koje kombinacije mi ghostuju na tastaturi https://www.microsoft.com/appliedsci...stingDemo.mspx
Probao sam sledece:
Da instaliram nov keyboard / mouse microsoft software
Menjanje UsB porta na kompjuteru
Prikljucivanje stare tastature (na kojoj radi sve normalno) i opet da prikljucim novu
Iskljucio sam sticky keys u control panelu
Tako da ljudi molim vas ako imate neko resenje ili bar ideju sta da probam da ovo namestim, jer prodavnica u kojoj sam kupio tastaturu nece da mi zamenu jer ovaj moj problem ne racunaju kao "kvar"
Marka tastature je Marvo Scorpion KG919
https://cdn.shopify.com/s/files/1/11...g?v=1483689323
logix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 23:54   #2
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Keyboard Ghosting

Citat:
logix kaže: Pregled poruke
Pozdrav ljudi!
Pre nepunih nedelju dana resio sam da se pocastim jednom lepom mehanickom tastaturom, tako da mogu i ja da gejmujem kao sva cool deca ovih dana. Vec posle 2 dana koriscenja sam naisao na problem, tastatura je sve radila normalno ali u sred partije CS-GO, windows nije hteo da mi prepozna komande shift+S i bilo koje drugo dugme uz kombinaciji sa S dugmetom. Na ovom sajtu sam proverio koje kombinacije mi ghostuju na tastaturi https://www.microsoft.com/appliedsci...stingDemo.mspx
Probao sam sledece:
Da instaliram nov keyboard / mouse microsoft software
Menjanje UsB porta na kompjuteru
Prikljucivanje stare tastature (na kojoj radi sve normalno) i opet da prikljucim novu
Iskljucio sam sticky keys u control panelu
Tako da ljudi molim vas ako imate neko resenje ili bar ideju sta da probam da ovo namestim, jer prodavnica u kojoj sam kupio tastaturu nece da mi zamenu jer ovaj moj problem ne racunaju kao "kvar"
Marka tastature je Marvo Scorpion KG919
https://cdn.shopify.com/s/files/1/11...g?v=1483689323
Nisam siguran, je l je taj problem nastao (odnosno, da li je radio S taster u kombinaciji sa drugima pa prestao) ili postoji mogućnost da je tako bilo od početka? Ako nema dobar KRO, bar 6KRO (6 keys rollover) onda je moguće da jednostavno ne podržava određene kombinacije. Marvo periferije nisu po meni baš dobro rešenje, pošto sam video da umeju da lupe cene na neke stvari koje baš i ne vrede ne približno toliko.

Ako tastatura hardverski ne podržava te kombinacije, tu ti ništa ne možeš da uradiš, jedino da se svađaš sa prodavcima i nadaš se da će da popuste i vrate ti lovu. Inače, od tih jeftinijh mehaničkih, čini mi se da neki Rapoo model ima NKRO i neke RedDragon, tako da proguglaj pre nego se upustiš u kupovinu nove tastature, da se ne bi ponovo zeznuo.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
koju tastaturu bez ghosting problema do 2-3k dinara bojanh ŠDK - Ostale komponente 1 12.8.2015 14:28
Led Gaming Keyboard pitanja i predlog atlantis21 Ostale komponente 7 3.10.2014 0:33
NBA Live 07 Garson Sportske simulacije 198 11.2.2014 21:31
Ubuntu 10.04 problem sa startom Fantastic Slobodni softver 11 13.7.2010 19:06
Greek Keyboard Layout problem Red Wing Operativni sistemi 3 15.1.2009 0:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com