Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.8.2017, 13:48   #3041
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Samo za Kidju (spojler):

Spoiler za Prvo objašnjenje:
Ima za poslednju epizodu, u pitanju je Jon i njegovo poreklo, tj. kako će se konačno obelodaniti sve...
Spoiler za kako i ko:
Sem i Bren u Winterfelu, Sem će reći o knjizi koju je njegova žena našla (što smo već videli da je našla u ovoj epizodi, dakle potvrđeno je!) a Bren će onda imati 3 brze vizije gde će videti ponovo Neda i Lijenu, ali će ovaj put čuti reči; videće venčanje Rheagara i Lijene i još nešto treće, zaboravio sam...
a da, ime Jona će valjda biti Aemon Tarhgaryen.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Kidja (18.8.2017)
Stara 20.8.2017, 1:02   #3042
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Dobro vecinu od tih stvari vec znamo da ce da se desi. Morace da bude neki cliffhanger na samom kraju.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2017, 2:08   #3043
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za Complete package:
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2017, 10:50   #3044
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Kao neko ko nije citao knjige, serija mi je do ove sezone bila odlicna. Bilo je dosadnih momenata, koji su u glavnom bili vezani za Kalisi i malo za Ariju na bravosu ali sve ostalo vrh. Ali ova 7ma sezona je stvarno jeftina. Kao da ima je Martin rekao kako ce radnja ici u njegovim narednim knjigama i da nikako ne smeju da mu spojluju knjige serijom.

Imam zamisao da su rekli sebi: ok uspeli smo da napisem dobar scenario za zavrsavanje serije ali nemamo vremena. Ajde da smadrljamo 7u sezonnu na brzaka i da tako napravimo vise vremena za rad na 8oj sezoni. U 7oj da zadovoljimo raju sa par akcija sa zmajevima i setacima i bice to ok.

Stvarno ne trazim dlaku u jajetu. I pokusavam da uzivam u ponudjenom i da se unesem u taj svet. Ali to mi je sve teze jer nestaju karakteri kakvim sam ih do sada poznavao. Arija kao nesto protiv Sanse, Kalisi u jednom trenutku govori kako veruje Tirionu u sledecem sumnja u njegove zelje prema njenom vladanju...mnogo jeftino, tanko i nerazradjeno...

Spoiler za 6 ep:
6epizoda je stvarno mogala da bude najbolja do sada. To je u stvari nesto sto se od pocetka iscekivalo. Po meni ovaj dodir zmajeva i setaca su trebali da ostave za sam kraj serije. Sta sad da iscekujem? Koja intriga u seriji moze ovo da nadmasi? Ovako ce samo da me nerviraju i teraju da gledam kako se zmajevi medjusobno bore.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Rkoma na korisnoj poruci:
Eddie (2.9.2017), Feferedon (21.8.2017), Trosarinac (23.8.2017), voodoo_ (20.8.2017)
Stara 20.8.2017, 23:12   #3045
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Niko te ne tera. Mozes da batalis u svakom trenutku. Smoriste stvarno sa zmajevima koji su bitan deo price. Ako za 6 sezona nisu razradili likove onda stvarno ja ne znam sta ste gledali.
Pazi smeta ti to sto se desilo sa zmajem i opaska ti je "Kako li ce da nadmase to" Pa evo ja ne znam stvarno, a da pogledas pa da vidis?
Stvarno ima da zaobilazim ovaj forum opada mi IQ svaku put kad procitam neku glupost.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
player1 (21.8.2017)
Stara 21.8.2017, 8:42   #3046
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa razradili su ih. Po meni vrhunski. Samo sto se neki likovi sada ne ponasaju shodno toj razradi. To je problem. Aria npr. Sta je drvila u bravosu tamo ako sad sestru ne moze da procita. Osim ako se ne pokaze da Sansa stvarno ima neke skrivene porive. To bi opralo Ariu. Ali bi rodilo jos goru nebulozu, prema Sansinoj do sadasnjoj karakterizaciji.

I nemoj da se nerviras druze, niko ovde nije upao u depresiju zbog serije, samo sam podelio sta mi shtrci. Meni je npr rasprava o lancima bezveze ali razumem da nekom i to moze da zasmeta i jednostavno se nisam zadrzavao na tome.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2017, 9:38   #3047
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Meni stvarno smeta ovaj tempo. Previše su ubrzali. Šta se svašta dogodi u jednoj epizodi...
Samo kad se sjetim koliko je trajala ekspedicija iza zida koju je predvodio Mormont, čitavu sezonu je trajala.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
Eddie (2.9.2017)
Stara 21.8.2017, 9:44   #3048
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Izvini Ajnstajn, i ti si smorio sa svojim snishodljivim stavom prema ljudima koji ne misle kao ti.... drvis tu o zmajevima kako su bitan deo price, a ima toliko bitnih stvari koje su zapustili(Duh napr).

plus sto je kod Martina sve u sluzbi price, a ne obratno. serija se u ovoj sezoni rastala sa svim onim po cemu je Martinovo delo bilo popularno i poznato.

prica je sada busna kao svajcarski sir, neki likovi su postali veci od price, likovi ispadaju iz karaktera da bi se prica pogurala u odredjenom pravcu, jeftini obrti, itd... - lista serviranih nebuloza i gluposti je podugacka.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pumbaa na korisnoj poruci:
Eddie (2.9.2017)
Stara 21.8.2017, 11:05   #3049
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Stvarno? Duh?
Duh koji je bio najvise prisutan u sezoni 1 dok nije bio CGI i onda od druge sezone sve manje i manje prsiutan. Pojavio se na pocetku druge sezone i onda ga nismo videli skoro 2 sezone. I posle na trenucima se pojavljivao a tebi tek sad to smeta

Eno ga u Winterfelu, rekla je Sansa u jednoj epizodi. Tako da nemoj da brines za Duha i onako ga Jon nije hteo jer kako je i sam rekao kad ga je nasao da on nije Stark i da mu ne treba vuk.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2017, 12:44   #3050
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

od celog mog posta si se uhvatio za 2 reci iz zagrade, jednog primera? bravo
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2017, 13:01   #3051
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa dotle sam uspeo da procitam tvoj post i onda batalio jer nema smisla dalje citati nebuloze. Uopste ne zelim da polemisem vise. Izgubio si kredibilitet time sto si rekao da je Duh bitniji za pricu od zmajeva.

Poslednja ispravka: Kidja (21.8.2017 u 13:08)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2017, 13:26   #3052
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Pa dotle sam uspeo da procitam tvoj post i onda batalio jer nema smisla dalje citati nebuloze. Uopste ne zelim da polemisem vise. Izgubio si kredibilitet time sto si rekao da je Duh bitniji za pricu od zmajeva.
jeste, to sam napisao...
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2017, 16:06   #3053
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Rkoma kaže: Pregled poruke
Pa razradili su ih. Po meni vrhunski. Samo sto se neki likovi sada ne ponasaju shodno toj razradi. To je problem. Aria npr. Sta je drvila u bravosu tamo ako sad sestru ne moze da procita. Osim ako se ne pokaze da Sansa stvarno ima neke skrivene porive. To bi opralo Ariu. Ali bi rodilo jos goru nebulozu, prema Sansinoj do sadasnjoj karakterizaciji.

I nemoj da se nerviras druze, niko ovde nije upao u depresiju zbog serije, samo sam podelio sta mi shtrci. Meni je npr rasprava o lancima bezveze ali razumem da nekom i to moze da zasmeta i jednostavno se nisam zadrzavao na tome.
Ponašaju se upravo shodno razradi. Arja je pročitala Sansu veoma dobro, sve se sumira onom rečenicom "ne želiš takve misli, ali same dolaze". Sansa je predugo bila nevoljni učenik Sersei i Maloprstića, ne može da se odupre "igri prestola", voli Jona al' smatra da je naivan i da bi ona to bolje, nervira je kad je ne posluša jer ima utisak da gleda dete koje se igra vlasti dok ona koja zna šta bi trebalo sedi u zapećku... a Arja je to uvidela veoma lako.

To je ta ljudska drama o kojoj Martin piše, to je važnije od zmajeva i duha. Recimo bakuta iz kuće ruža je bila zadovoljna da sedi sa strane, pusti muškarce da se igraju i manipuliše celim kraljevstvom na svoje suptilne načine. Sansa je jedno vreme bila u prilici da upija od nje, nešto više od Maloprstića... al' je veoma mlada i na traumatičan način bila izložena Sersei i njenom nimalo suptilnom načinu vladanja.

Ima li veće tragedije (i dramskog obrta) od toga da u njoj raste mala klica Sersei, koja je spremna da (govoreći sebi da je to za dobro kraljevstva, da ona zna bolje - nije li to isto što i Sersei smatra da je najbolji učenik svog oca i pravi naslednik, a ne Džejmi ili bilo ko drugi) organizuje i ohrabri pobunu protiv Jona, preuzme vlast, reši se rođene sestre itd, nakon svega što je ona i cela porodica prošla upravo zbog te iste Sersei?

Arja to vidi, Arja je naučena da vidi. Čak i Jon vidi instinktivno, al' rešava to više diplomatski i pomalo naivno, prepuštajući joj da faktički vlada dok on rešava goruće probleme koje niko ne vidi, nadajući se da će joj to biti dosta. Da nije Maloprstića, možda bi i bilo. Šta će biti dalje, kako će se to komplikovano klupko rasplesti... ostaje da vidimo.

Zato gledate seriju. Ne zbog lanaca ili da češće vidite CGI jezovuka. Valjda...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Kidja (21.8.2017), player1 (21.8.2017), Rajko92 (21.8.2017), Trigger (22.8.2017)
Stara 21.8.2017, 16:17   #3054
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Prvo malo komentara na dešavanja. Priznajem da sam baš ostao zatečen time što je:

Spoiler za spoiler!:
ubijen zmaj. Kroz priču se sve vreme trubi o 3 glave, tri jahača... izgleda ništa od toga u seriji.

Drugo, malo je strašno kako je zmaj lako pao, ja sam na njih gledao kao na "naše" najače oružije. I finalno, sad i oni imaju fracking zmaja! Bukvalno mogu da prelete zid. Ovo nije trebalo da se desi.


Drugo, sada već moram i ja malo da kukam a uzdržavao sam se skoro celih 7 sezona da uputim bilo kakvu kritiku. Zaista više liči na holivudski film sa fokusom na par glavnih junaka nego na GOT sa svojim ispreplitanim radnjama, spletkama, obrtima... Kao da više nema dešavanja van ovog na relaciji Džon-Deneris, prilično linearno sve ide. I što se tiče protoka vremena, ove sezone samo na gore idu, baš nekako deluje neuverljivo što

Spoiler za radnja:
Gandry trknuo nazad do zida, ptica otišla na jug i Daneris stigla na Sever... a ni sumrak ih nije uhvatio. Deluje kao da se sve odigralo za 2-3 sata, barem ja takav osećaj stičem jer nema ničega što naglašava bilo kakav protok vremena. A brate pogledam mapu i od Dragonstone-a do zida ima mnogo km, preko pola kontinenta.
Pa nisu baš golubovi i zmajevi mlazni avioni.


I poslednje, ali ne i najmanje bitno, gde je Ghost?!
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Feferedon (21.8.2017), Rajko92 (21.8.2017), voodoo_ (21.8.2017)
Stara 21.8.2017, 18:09   #3055
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pre neki dan odgledag prve 3 sezone ponovo, i ne mogu da verujem kolika je razlika u kvalitetu sa ovom zadnjom sezonom. Uvek sam strahovao za kvalitet serije kada nestane izvorni materijal i mogu da kazem da sam prijatno iznenadjem kako se drzali do ove sezone. Naravno, ne kazem da je serija zadrzala isti kvalitet u par prethodnih sezona, to nisam ni ocekivao, ali je imala par svojih momenta koji su je drzali iznad proseka.
Ovo sad je klasicni predvidljivi holivudski tras, traljavi fan fic sa visokim budzetom. Osim vizuelnog spektakla, sve sto je krasilo seriju je izgubljeno.
Cela ova sezona mi je izgledala kao neko povrsno prepricavanje istorijiskih dogadjaja, tipa, ovaj napao ovog, ovi se udruzili, ovi izgubili bitku... Nista izmedju sto povezuje te dogadjaje i daje neki osecaj kontinuacije vremena.
Nema vise witty dosetki i konverzacija koje dopunjuju tu prazninu, sada se vecina razgovora svodi na jeftine self referential one line-ere.
Kao da su resili da odjednom smandrljaju sve bitne dogadjaje (koji su se gradili do sada i koje su svi cekali) samo koliko da se dese i da zavrse sa tim, umesto da se fokusiraju na to kako da se dese i da ih razrade malo.
Samo ova epizoda je imala vise nelogicnosti i ass pull-ova od svih prethodnih epizoda zajedno.
Skroz sam izgubio hajp i nadu za zadnju epizodu i sezonu, kad vidim u sta se petvorila radnja.
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Feferedon na korisnoj poruci:
Pumbaa (22.8.2017)
Stara 21.8.2017, 19:04   #3056
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Covece, citajuci poslednjih 3-5 strana mislim da ne gledam istu seriju kao i vi ostali. I drago mi, jel ovu koju gledam je bolja. I prosto uzivam celu sezonu, kao i sve one pre nje.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Kidja (21.8.2017), miloshbg (22.8.2017)
Stara 21.8.2017, 19:26   #3057
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

To samo znači da imaš niske standarde

Spoiler za ...:


Da je prva sezona bila ovakva, Arja bi časkom skoknula od King's Landinga do Winterfella i dovela vojsku sa severa baš u trenutku kad je Džofri naredio da se Nedu odrubi glava
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Pumbaa (22.8.2017), Rajko92 (22.8.2017), Rkoma (22.8.2017), Trosarinac (23.8.2017), voodoo_ (21.8.2017)
Stara 21.8.2017, 19:28   #3058
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ili nisam "cepidlaka".
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Kidja (21.8.2017)
Stara 21.8.2017, 19:39   #3059
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

I prosle sezone je bilo teleportacije pa nisam video da se zalite.
Sprdali su se sa Varisom kako se iz Merine teleportuje do Dorne i nazad u istoj epizodi.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2017, 19:55   #3060
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Sad i ja procitah par strana nazad i vidim da je moj post suvisan, posto je vec sve receno.

Nego nesto razmisljam, sta mislite da li bi 'blue eyes wight dragon' trebalo da bljuje led ili vatru sad?
Imalo bi smisla naucno bioloski da bljuje vatru, ali simbolicki bi vise imalo smisla da bljuje led. Ne bukvalno led ali neki hladan dah koji zamrzava.
Posto white walker-i predstavljaju zimu i hladnocu. Vatra predstavlja zivot, led smrt.
Magija se obicno vise oslanja na simbolizam nego na neki naucni realizam ili kako da ga nazovem, posto pricamo o fiktivnom stvorenju.
Bilo bi kulije da bljuje led
Mada ako sam nesto naucio iz ovu sezonu, siguran sam da ce da bude vatra, zbog plot convenience ako nista drugo, jer ledom ne mogu da uniste zid.
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com