Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Prst na čelo”

„Prst na čelo” O istoimenoj kolumni Momira Đekića

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2014, 14:23   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.848 puta na 1.161 poruka
Određen forumom 6/2014 "Šajkača i šešir"

Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 14:55   #2
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: 6/2014 "Šajkača i šešir"

"Čarobnjakov šešir nagradjuje ...."
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 18:57   #3
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 6/2014 "Šajkača i šešir"

Iako se sa smislom kolumne uglavnom slazem, kada sam procitao izraz ,,hendluje" cela kolumna mi je dobila onaj meni bljutav, hipsterski ton. Mislim, razumem ja sve, svaki autor ima svoj stil pisanja, ali ovaj me izrz odmah podseca na ove kvazi-intelektualce/ke koji tupe sa odredjenih nam kanala. Vise volim Quzmin engleski, covek lepo covek napise na engleskom frazu, ali ne sticem utisak da sebe shvata ozbiljno. Vesic mi nekako deluje previse urbano ,,jer je urbano biti urban". Ali dao mi je ideju da Wireless Mrezu nazovem HAARP. :-D
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2014, 16:22   #4
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 6/2014 "Šajkača i šešir"

Naslusao sam se o HAARP-u od ljudi iz neposredne okoline.
Da li su ljudi oduvek bili ovako glupi ili je to nesto moderno ?
Ne uvek su bili ovakvi, samo pre mnogo vekova su to bile vile, vampiri, vestice i sta sve ne. Onda mi danas to ucimo kao narodna verovanja, bajke pravimo filmove od toga.
Hoce li ljudi za dvesta, trista godina da uce ove budalastine kao narodne umotvorine 21-og veka ? Nece valjda, nekako stare price imaje neki smek ovo je samo glupost.
Ove nase vucibatine ultranacionalsti, teoreticari zavera i sta vec stvano lice na Americki jug, teksasane, rednekovce (kako li se zovu).

"da se narod osvesti po pitanju HAARP-a da pocne da trazi probleme u svom dvoristu itd. itd."
E sad cu ja da budem pesimista pa da kazem moje dvoriste je malo. Mogu ja spasavam planetu kolko oces. Kad Amerika prdne to je kraj, a i Kina. Mogu ja da "pozelenim" od muke njihovi gradovi, industrije itd. imaju veci uticaj. I moj doprinos je neprimetan.
E sad ako se mislilo na odrazavanje kanala, odvoda sta vec onda je ovo suvisno.

"Nismo jos naucili da smo puno slicniji nesgo sto smo razliciti"
Sto mrzim ove globalisticke baljezgarije. Sta je toliko lose u tome sto hoci da se razlikujem, da budem svoj da znam nesto o svojoj proslosti, poreklu.
Jedno je saradnja a globalizacija smrdi na asimiliranje i gubljenje identiteta.

E da i zasto "hendlujemo" stvarno nepotrebno. Citam i sve je ok (da kakva ironija OK) i odjednom kao da me neko uboo iglom. "Hendluje", cudno.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
todos (7.6.2014)
Stara 7.6.2014, 19:52   #5
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: 6/2014 "Šajkača i šešir"

Наравно опет пљувачки текст. Уместо да се укаже на проблем у образовању који доводи до тога да се многи плаше истраживања јоносфере, удри по људима и њиховим целокупном начину живота - они сутако (отегнути интелектуални нагласак) лејм, глупи и затуцани са својим славама и шајкачама. Успут оплети по америчким јужњацима, јер они су ипак глобални стереотип прљавих звери, а и доста људи је скоро гледало True Detective, ваља се, биће више гласова за најбољи текст месеца, а самим тим и више пара. Ипак је "џунгла тамо, људи морају да кликћу паметно, следећи своје инстинкте".
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2014, 20:26   #6
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 6/2014 "Šajkača i šešir"

E da i to, ja realno nisam cuo o mom okruzenju da se toliko pominje taj famozni HAARP, jeste da sam trenutno u vrlo ruralnoj sredini (and I love it), ali jesam cuo slicne teorije kako ,,oni" nam kontrolisu vreme.

Realno, ja o HAARPu znam ono malo sto sam procitao na internetu, wiki i slicno. Nisam neko ko je sklon teorijama zavere, ali isto tako ne mogu da budem siguran da se ne desavaju mutne radnje iza zavese. Ne mislim konkretno na HAARP, ali recimo ja sam jedan od onih koji cesto web kameru okrene ka zidu ako je ne koristim (ranije sam je iskljucivao, sada me vise mrzi). Drugari su me gledali cudno, onda prosle godine isplivao PRISM i isti ti drugari, kada sam im rekao ,, told ya!" nisu ni registrovali sta im pricam i rasprava se zavrsila na ,,ma ko ce tebe da prati" kao da je to poenta.

A malo off, nisam siguran i da me nema u nekoj bazi, setim se jedne lenje veceri kako nas je profesorka fizike u srednjoj ucila da jje konstrukcija atomske bombe relativno jednostavna, tako da sam proveo nekoliko sati guglajuci ,, diy nuclear bomb"
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2014, 20:57   #7
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 6/2014 "Šajkača i šešir"

Dobar tekst. I to zbog toga sto pokazuje kako su neki slojevi drustva isti, ma ziveli i na dve razlicite tacke na kugli zemaljskoj.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2014, 22:35   #8
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 6/2014 "Šajkača i šešir"

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke

Sta je toliko lose u tome sto hoci da se razlikujem, da budem svoj da znam nesto o svojoj proslosti, poreklu.
Jedno je saradnja a globalizacija smrdi na asimiliranje i gubljenje identiteta.
Problem je što većina naših ljudi koji govore slično tebi nema pojma ni o tradiciji, ni o poreklu, ni o istoriji - koliko je današnja turbo-folk muzika "narodna", toliko je i većina naših ljudi tradicionalna.
Ja nisam iz tog korpusa, prilično sam anacionalan, a znam svoje pretke unazad do 15. veka. Nisam "veliki vernik", ali za razliku od tih "velikih vernika" koji slave slavu po tri dana krkajući i ločući i zamišljaju da su zbog toga veliki Srbi, znam i ko je Sveti Nikola i ko je sveti Đorđe, znam kakvo je poreklo svih hrišćanskih praznika, znam i koji stari "paganski" običaji su uključeni u njihovo slavljenje danas.
Nisam veliki poznavalac istorijske faktografije, ali znam da Vuk Branković nije najveći srpski izdajnik i da je "istorija" prenošena u našoj epskoj poeziji najvećim delom pogrešna.
Nisam ljubitelj Grand produkcije i tzv. narodnjaka, ali na raznim slavama i sličnim skupovima gde se nađe neki potkovaniji muzičar koji svira/peva i neke stare izvorne ili običajne pesme ja ga pratim, dok većina ljubitelja "narodne muzike" nema pojma.

Nije kod nas problem u suprotstavljanju asimilaciji, nego u tome što ljudi nemaju jasno izgrađen identitet, nesigurni su pa postaju negativni i agresivni, najbolje znaju šta nisu, umesto da znaju šta jesu.

Međutim, meni se nekako čini da sve to nije bila poenta ovog teksta, nego ono na kraju, da svaku stvar treba proveriti. Internet je omasovljenjem (kao i masovna umetnost ) postao prepunjen budalaštinama i glupostima, svaka budala i ludak može da postavi što god mu padne na pamet, neki drugi zlonamerno postavljaju laži i treba dobro filtrirati sve što se pročita. Dodatni problem je što većina ljudi (na žalost) nema mentalne kapacitete za nešto takvo, a mnogi koji ih i imaju ponesu se svojim sklonostima i emocijama pa zaborave da uključe racio i počnu te razne budalaštine i laži da prihvataju i prenose.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 12:58   #9
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 6/2014 "Šajkača i šešir"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Problem je što većina naših ljudi koji govore slično tebi nema pojma ni o tradiciji, ni o poreklu, ni o istoriji - koliko je današnja turbo-folk muzika "narodna", toliko je i većina naših ljudi tradicionalna.
Ja nisam iz tog korpusa, prilično sam anacionalan, a znam svoje pretke unazad do 15. veka. Nisam "veliki vernik", ali za razliku od tih "velikih vernika" koji slave slavu po tri dana krkajući i ločući i zamišljaju da su zbog toga veliki Srbi, znam i ko je Sveti Nikola i ko je sveti Đorđe, znam kakvo je poreklo svih hrišćanskih praznika, znam i koji stari "paganski" običaji su uključeni u njihovo slavljenje danas.
Nisam veliki poznavalac istorijske faktografije, ali znam da Vuk Branković nije najveći srpski izdajnik i da je "istorija" prenošena u našoj epskoj poeziji najvećim delom pogrešna.
E sad nisam bas toliki neznalica . Ala sam se ubedjivao oko Brankovica. Evo pise u knjizi, ne nas su ucili drugacije. A tek spomeni drugi svetski rat.
Nema sta u pravu si. Skoro smo se setili nekog ortaka iz skole koji je postao ultra-srbin. Nije bio takav ali ...
Covek ne zna dalje od tri prsta i mater im katolicku. Iako su protestanti ali sta sad.
Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Nisam ljubitelj Grand produkcije i tzv. narodnjaka, ali na raznim slavama i sličnim skupovima gde se nađe neki potkovaniji muzičar koji svira/peva i neke stare izvorne ili običajne pesme ja ga pratim, dok većina ljubitelja "narodne muzike" nema pojma.
O izvornoj muzici istina nemam pojma a od koga sam pa i mogo da naucim. Tresti grand svuda uspeo sam da ga namrzim malo se ugledam na caleta i odo na heavy metal i rock. E i sad nisam pravi Srbin jer se ne sisam i ne "veselim se" po svadbama, slavama itd. A kako govorim protiv Amerike a slusam njihovu muziku. Ne pravi razliku izmedju Americke vlade i tamo nekog tipa s gitarom kome isto tako smeta ta politika. Stim sto vecina muzike i nije iz Amerike.
Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Nije kod nas problem u suprotstavljanju asimilaciji, nego u tome što ljudi nemaju jasno izgrađen identitet, nesigurni su pa postaju negativni i agresivni, najbolje znaju šta nisu, umesto da znaju šta jesu.
Istina.
Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Međutim, meni se nekako čini da sve to nije bila poenta ovog teksta, nego ono na kraju, da svaku stvar treba proveriti. Internet je omasovljenjem (kao i masovna umetnost ) postao prepunjen budalaštinama i glupostima, svaka budala i ludak može da postavi što god mu padne na pamet, neki drugi zlonamerno postavljaju laži i treba dobro filtrirati sve što se pročita. Dodatni problem je što većina ljudi (na žalost) nema mentalne kapacitete za nešto takvo, a mnogi koji ih i imaju ponesu se svojim sklonostima i emocijama pa zaborave da uključe racio i počnu te razne budalaštine i laži da prihvataju i prenose.
Ponekad se umorim od filtriranja gluposti dodje mi da odem u planinu i ae u ...
U Mongoliju slozio sam se sa jednim istomisljenikom.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 14:26   #10
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 6/2014 "Šajkača i šešir"

Ja mogu da potpisem sad da 90% gradjana bi potpisali peticiju da se ukloni kad bih dozvolio da se u mom dvoristu instalira neka masinerija sa antenama i kad bi na velikoj tabli napisao da se to zove HAARP! Od onih 10% koji zaista veruju da tako nesto ne moze da ima nikakav uticaj na prirodu, bar 5% bi za svaki slucaj potpisali tu istu peticiju!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Asmodeus (8.6.2014)
Stara 8.6.2014, 23:43   #11
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 6/2014 "Šajkača i šešir"

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
E sad nisam bas toliki neznalica . ...
Nisam mislio da si ti neznalica, nego većina ljudi kod nas koji govore slično kao ti o identitetu i tradiciji. To ti je kao ono kada neko kaže da su sudije korumpirane, pa se obično uvrede i javljaju oni nekoliko koji nisu...

Meni nije problem ni to što ljudi krkaju na slavama, svako ima prava da radi šta hoće, ali mi smeta što to krkanje predstavljaju kao neku veliku vrednost i drže lekcije o patriotizmu i pravoslavlju pristojnim ljudima.
Slično je sa HAARP-om koji najviše smeta polupismenim bilmezima i kojekakvim psihijatrijskim slučajevima - jbt, kako neko ko je imao jedva 2 iz fizike može da priča o uticaju pulsirajućih elektromagnetnih talasa na jonosferu, kada ne zna ni šta je EMT, ni šta je pulsirajući, ni šta je jonosfera.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 6/2014 oluja Sadržaj novog broja SK 42 16.7.2014 13:29
6/2014 "Valar Mmorpghulis" oluja „Ja, igrač!” 14 19.6.2014 18:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com