Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.5.2014, 12:23   #541
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Prvo da krenem od nazad.

Necemo ovde komentarisati ko je zakazao, meni se cini da kod nas niko nije zakazao i da je sve funkcionisalo (i jos uvek funkcionise) dosta dobro. Najvise se divim obicnom narodu koji je uskocio kao pomoc vojsci i specijalcima koji su opet dali sve od sebe. Drzavni vrh je isto bio sasvim OK, osim onog jednog kojeg nije bilo nidje dok ga nisu poceli zezati na drustvenim mrezama i "funny pictures" sajtovima i onda se i on pojavio. Tako da je kod nas sve bilo OK a za vas komsije jbg ne znam...

Dalje, deutzpower sto se tice velicine tog Torpeda sto sam ti napravio opet se ti meni smejes a ja ti lepo kazem da se ja ne razumem u traktore a i zurio sam da ti to napravim pa nisam mogao da gubim vreme trazeci mere na netu, a ti mi ih u zahtevu za izradu moda nisi poslao.
E sad, posto se toliko dobro razumes u traktore nauci i da se razumes u Blender pa sam povecaj taj traktor, nije to tesko.

Kada je rec o tablicama, i ja sam za tu varijantu da svi imaju iste tablice... sto sad da komplikujemo sebi zivot praveci novi tip tablica za neka vozila koja cemo videti jako retko na putu da se vuku 30-40 km/h i preteknemo ih za sekundu i cao... niko nece ni skontati tablicu. Ali, slazem se da ova bela bode oci. Stavicu zelenu, kao sto je i u stvarnosti.

E tako, iskoristio sam svoju push pauzu da vam odgovorim na ovo a sada nazad na posao.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2014, 18:01   #542
deutzpower
Član
 
Član od: 8.4.2014.
Poruke: 197
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 90 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

srele, nisam se ja tebi smijao, samo sam napomenio da si napravio premalog, neznam kolika je veličina u blenderu, al evo sad i ovim putem da ti kažem, ubaci u blender neki bilo koji kamion, ili još bolje ako imaš tu šlepu, pa širinu traktora štimaj po šlepi, traktor je širok ko kamion, a dužinu i visinu štimaj proporcionalno sa širinom
deutzpower je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2014, 10:49   #543
moravatz
Član
 
Član od: 14.10.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 397
Zahvalnice: 266
Zahvaljeno 326 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Kompletiran za našu mapu
A jesam dosadan sa Tranšpedom






moravatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku moravatz na korisnoj poruci:
deutzpower (25.5.2014), todos (28.5.2014), Wile E. Coyote (25.5.2014)
Stara 25.5.2014, 12:02   #544
deutzpower
Član
 
Član od: 8.4.2014.
Poruke: 197
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 90 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

ma samo ti deri, baš nas uveseljavaju ove slike, podsjećaju nas na neka bolja vremena, ah ta nostalgija...
deutzpower je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku deutzpower na korisnoj poruci:
moravatz (25.5.2014)
Stara 26.5.2014, 13:06   #545
TENT
Član
 
Član od: 7.2.2013.
Poruke: 67
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 13 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Ako treba neka pomoć oko Obrenovca, tu sam
Ljudi bio sam potopljen i još se nisam oporavio sta nam se desilo
Hvala bogu da smo živi i zdravi
TENT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku TENT na korisnoj poruci:
Arsić (29.5.2014), Debeli (26.5.2014), deutzpower (28.5.2014), ksrele (26.5.2014), markos807 (26.5.2014), moravatz (26.5.2014), Ready (29.5.2014), ton_majstor (27.5.2014), Wile E. Coyote (27.5.2014)
Stara 28.5.2014, 10:08   #546
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Jel je ovde cela mapa srbije ili autoput sa sporednim magistralnim putevima ? Sta je sve odradjeno do sada, inace svaka cast momci
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2014, 14:51   #547
deutzpower
Član
 
Član od: 8.4.2014.
Poruke: 197
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 90 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

kojote, kako napreduje mapa, ako treba još kakvih objekata javi, tu sam, šta mogu da pomognem, pomoću
deutzpower je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2014, 17:03   #548
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Citat:
Pucko kaže: Pregled poruke
Jel je ovde cela mapa srbije ili autoput sa sporednim magistralnim putevima ? Sta je sve odradjeno do sada, inace svaka cast momci
Za početak veći deo Ibarske sa Beogradom i Pančevom. Videćemo kua ćemo dalje ići.
Citat:
deutzpower kaže: Pregled poruke
kojote, kako napreduje mapa, ako treba još kakvih objekata javi, tu sam, šta mogu da pomognem, pomoću
Ovih dana malo slabije, ali hvatamo zalet. Vidi najbolje sa ksreletom, pošto on radi modele, pa zna da ti objasni šta treba.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2014, 15:21   #549
Arsić
Član
 
Član od: 26.11.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

E pa ljudi, stvarno moram malo da vas pohvalim što se trudite oko naše mape. Ja znam da nisam mogao mnogo da vam pomognem kod mape (tačnije, nisam ništa, mada bih I dalje voleo, samo recite). Sve ostalo je u redu I osećam se naprosto veoma u društvu takvih vrednih ljudi.
Arsić je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 15:59   #550
NemanjaSR
Član
 
Član od: 5.7.2011.
Poruke: 77
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Kako ide momci , ima li nekog napretka ?
NemanjaSR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2014, 20:52   #551
deutzpower
Član
 
Član od: 8.4.2014.
Poruke: 197
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 90 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

kojote, pošto je srele našao posao, ako trebaš koji objekat, javi meni, ja fala bogu imam vremena, znam da radim, ako trebaš koju našu crkvu, zgradu, most, strašilo na njivi pored puta il tako nešta javi slobodno, tu sam, samo javi, jedini problem je konvert za u igru, al to će moći i srele, to neoduzima puno vremena ko samo modelovanje objekta =)
deutzpower je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2014, 8:30   #552
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Hmmm... nije meni problem napraviti bilo sta ali nema za sada nikakvih zahteva.

A ti i ja vec svakako imamo saradnju. Ti napravis 3D model (ili neki dao) a ja ga konvertujem. Jedini je problem sto ti napravis sve iz jednog dela i ne uradis triangulate

Cekamo zahteve od "ETS2 Srbija puteva" jer kako oni prave putnu mrezu tako skontaju koji im objekti trebaju pa mi jave i ja to napravim.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2014, 9:33   #553
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Ja nisam nesto ovih dana pri radu... Imam bas neku zescu frku na poslu i kad dodjem kuci, nisam ni za sta, a narocito za kompjuter...

Videcu malo da se angazujem, pa da nastavimo dalje.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2014, 15:00   #554
deutzpower
Član
 
Član od: 8.4.2014.
Poruke: 197
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 90 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
Hmmm... nije meni problem napraviti bilo sta ali nema za sada nikakvih zahteva.

A ti i ja vec svakako imamo saradnju. Ti napravis 3D model (ili neki dao) a ja ga konvertujem. Jedini je problem sto ti napravis sve iz jednog dela i ne uradis triangulate

Cekamo zahteve od "ETS2 Srbija puteva" jer kako oni prave putnu mrezu tako skontaju koji im objekti trebaju pa mi jave i ja to napravim.
nije meni problem napravit objekat iz više delova, čak ni napravit triangulate
deutzpower je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2014, 10:29   #555
BuckyBGD
Novi član
 
Član od: 17.4.2013.
Poruke: 22
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Ne znam kako vi, ali ja sam nestrpljiv da vidim mapu, tj. virtuelnu Srbiju. Mnogo mi je žao što i sam ne mogu da uzmem učešće u radu.
Veliki pozdrav svim učesnicima u projektu , kao i svima koji su strpljivi .
BuckyBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2014, 17:50   #556
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Jeste malo Offtopic, ali ovo morate da vidite.
Svaka cast momcima i devojkama (ako ih ima) koji su ovo napravili.
Ko ih poznaje neka ostvari neku saradnju pa mozemo neke modele (kuce, crkve i sta vec) da pozajmimo od njih i za nasu mapu.

https://www.youtube.com/watch?v=akopDWk554c
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ksrele na korisnoj poruci:
tobra (1.7.2014)
Stara 1.7.2014, 20:21   #557
gibanica
Član
 
Član od: 1.11.2013.
Poruke: 66
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

hteo sam da dam par saveta ali sam se uzdrzavao, verujuci da ce se sigurno neko uvrediti,ali eto dacu par predloga za mapu.


-nije dovoljno da napisete ime grada i poziciju na mapi. morate mu dati atmosferu, koju trenutno mapa nema. ulice su praznjikave bez neceg sto bi me ubedilo da je to srbija.

-objekte nemojte redjati samo da ne bi mapa bila prazna vec mora postojati neki red. ako pravite selo, kuce imaju dvorista, ne nalaze se samo postavljene na travi imaju parkirane automobile, ne nalaze se tako blizu ulice kao na slikama, imaju neke ograde, unaokolo njive.

-drvece se uglavnom planski sadi okolo puteva. pored ibarske nema cetinarskog rastinja a pogotovo ne tako razbacanog, gde fale njive, polja i proplanci.

-po slikama mnogo me podseca na default ets mapu. kao predlog bi dao mapu madjarske, gde su dosta radili na detaljima, i igra je ozivela, ujedno me dovela da se vratim ets-u posle dugo vremena.

-umesto sto ste pravili neke znacajne objekte koji ce se videti na mapi (jednom kada pradjete pored tog objekta, npr hram sv save), bilo bi dobro da uradite 20 vrsta srpskih kuca, sa fototeksturama, (stare, u izgradnji, nova gradnja, turske , madjarsko-vojvodjanske , svapske itd) sve koje se mogu po srbiji sresti. i njih vrteti tokom cele mape, i tako konstantno drzati utisak voznje kroz srbiju. kuce za modelovanje nisu problem a pogotovo texture.

-znaci ne treba da mapa bude preciznija vec samo autentiucnog izgleda.

sigurno ce neko reci "uradi ti bolje ako znas", ali ako me pravilno shvatite bice ovo pomoc i vama i veci uzitak igracima.


za trud 10, i 10 za zemlju koju mapa predstavlja. raduje me sto se uopste bilo sta radi, i nadam se da ce mapa ugledati svetlost dana.
pozdrav!
gibanica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2014, 21:04   #558
tobra
Veteran
 
Član od: 3.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.092
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 310 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
Jeste malo Offtopic, ali ovo morate da vidite.
Svaka cast momcima i devojkama (ako ih ima) koji su ovo napravili.
Ko ih poznaje neka ostvari neku saradnju pa mozemo neke modele (kuce, crkve i sta vec) da pozajmimo od njih i za nasu mapu.

https://www.youtube.com/watch?v=akopDWk554c
Sjajan video, svaka čast momcima na radu...
tobra je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2014, 21:28   #559
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

@gibanica:
Hvala na savetima. Ja se nisam uvredio zato sto si dobro srocio recenice. Da si napisao "Ma kakva vam je to mapa, vidi cetinarska drva pored Ibarske... pihhh nista to ne valja" onda bi se uvredio.

Dalje, ja nisam kompetentan da ti odgovaram u vezi ovih saveta jer ja ne stavljam objekte na mapu, ali mogu ti reci jednu stvar, da na osnovu slika NIKAKO ne mozes da zakljucis kako mapa izgleda.
Mapa je JAAAAAAAKO dobra i detalja i autenticna na nekim mestima. Neka mesta su, priznajem, onako samo brzinski uradjena ali cemo se na njih kasnije vratiti da ih finaliziramo, ali tih mesta nema puno.

Problem je sto mi sve manje i manje imamo vremena da ovo sve radimo. Dakle, nije problem volja vec vreme.
Konkretno, ja sam se zaposlio i prepodne sam zauzet. Ali, nazalost, u poslednje vreme i poslepodne imam posla tako da tek uvece imam malo vremena ali mi ni tad ne vredi da ista pocinjem jer cu morati prekidati pa nastavljati sutra i tako... a to ne volim da radim.

Znaci, obavestenje za sve je da nismo odustali samo smo malo usporili sa radom u poslednje vreme. Plan nam je da zavrsimo neke zapocete gradove i puteve i onda da objavimo Alpha verziju mape. Ta verzija je DALEKO od one prvobitno zamisljenje, ali je sasvim OK za igranje, ima poslova i vreme igranja (realno zemaljsko vreme) jedne prosecne ture je oko sat vremena. Ima i duzih i kracih naravno, ali ovo je neki prosek.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ksrele na korisnoj poruci:
gibanica (2.7.2014)
Stara 1.7.2014, 22:21   #560
TENT
Član
 
Član od: 7.2.2013.
Poruke: 67
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 13 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Ksrele ja sam malo pomagao oko mape Kojotu ali jbg, Obrenovac poplavljen, sa njim i ja i pa više nisam od koristi...
Šta god treba oko Obrenovca tu sam opet da pomognem
TENT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Offline mapa Srbije (i Evrope)? ZoNi Programi za mobilne telefone 12 28.4.2013 15:31
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Konferencija mladih lidera iz dijaspore i Srbije 2011, Beograd, 15. i 16. jul Dukes Dešavanja i događaji 7 9.7.2011 17:05
GPS mapa Srbije Alek92 Programi za mobilne telefone 52 20.8.2009 22:06
Projekat: GNU/Linux mapa Srbije Eni Slobodni softver 18 20.5.2008 21:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com