Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2012, 15:04   #181
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: Orion Telekom

Sta je ovo,svi raskidaju saradnju sa Orionom.
Ja do kraja meseca koristim njihove usluge i to je to,prelazim u SBB.
Njihov sam korisnik vise od 5 godina, ali su sad skupi postali,imao sam ugovor na godinu dana,4MB za 950 din,i sad kad je to istekli,nisu mi ni javili,samo su mi rekli da od ovog meseca placam 1800 din.Evo im k***c 1800 din,u SBB za 1500 ima 10MB.
Tako da,jos ovaj mesec i cao Orion
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 11:34   #182
ljubiteljslagalice
Novi član
 
Član od: 11.6.2012.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Evo mali savet za potencijalne korisnike Orion bezicnog interneta, ako ste cvrsto resili da uzmete taj internet nemojte da vas razocara ako operater kaze da vas stan nije pokriven signalom, moj drug ima odlican signal a 5km je daleko od poslednje granice signala prema njihovim nacrtima, zato prethodno ipak uzmite modem bar na probu iako vam se cini da mozda necete imati signala, nikad se ne zna...
ljubiteljslagalice je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2013, 17:08   #183
Lilium
Član
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Nekoliko pitanja.

1. Koliko se plaća za prevremeni raskid ugovora?

2. Postoji li mogućnost da se nakon, na primer, 2 meseca promeni paket?

3. U slučaju korišćenja sopstvenog rutera, vidim da osoba nema mogućnost korišćenja podrške. Koliko je teško podesiti parametre?
Lilium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2013, 17:36   #184
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Orion Telekom

1. Placas sve sto je preostalo do raskida ugovora, tacnije ako raskidas po sopstvanoj zelji, bez odredjenog tehnickog razloga.
2. Mislim da mozes, cak i posle jednog meseca, ali mozda gubis neke pogodnosti koje si dobio uz prvobitni paket.
3. Ko kaze da gubis tehnicku podrsku? To sto si ti obezbedio svoju opremu ne sme da bude problem, oni tebi moraju da pomognu oko parametara veze, i da ti osiguraju da dobijes ono.sto placas. To sto su oni nadrkani je druga stvar.
Sent over section_one subnet
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2013, 17:42   #185
Lilium
Član
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Tako su mi rekli u tehničkoj podršci. Ako se koristi sopstveni ruter, gubi se mogućnost tehničke podrške. Ni meni to nema nikakvog smisla, ali takav je bio odgovor.

Uuu, baš lepo, ovo za plaćanje svih obaveza do kraja ugovora.

Mnogo ti hvala na odgovorima!
Lilium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2013, 18:03   #186
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

meni je odavno istekao ugovor, pa im plaćam samo mesečnu pretplatu, šalju mi normalno račun svaki mesec ali bar mogu da prekinem kad hoću, a i nije moj telefon, dobro da znam da se ne prevarim da potpišem ponovo ugovor.. a zovu me svaki mesec da potpišemo novi ugovor, ali mi se nije sviđala ponuda, a tek sad neće da mi se sviđa to potpisivanje ugovora
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2013, 16:53   #187
pfc011
Novi član
 
Član od: 28.9.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Orionov internet za poneti koristim vec trecu godinu i zavrsava posao. 600 dindzi mesecno, gde god u gradu ti zatreba ubacis modem i radi. Jes da nekad protok kida zivce ali to je to, odnos cena-kvalitet jbg.
pfc011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 19:35   #188
DoooX
Veteran
 
Član od: 23.8.2010.
Lokacija: WonderLand
Poruke: 855
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 170 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Moze neki predlog za razlog raskida ? Posto mi jos nije istekao ugovor a mogu da sredim kablovsku sa mnogo boljim netom + tv za iste pare, tako da necu sa ovima da se nerviram. Realno na pocetku sam im trazio 16mb to mi nisu omogucili rekli su da ne moze toliko..ja smanjim na 7 i na kraju mi je maksimalno podrzano 6mb na liniji.. ali i dalje nisam zadovoljan.. da li bi to bio ok razlog za raskid bez placanja nadoknade jer su rekli da postoji i ta mogucnost ako navedem neki razlog, u bilo kom drugom slucaju platio bih nadoknadu od 7000din sto ipak nije malo. Imate neki predlog ? Selidba mozda ili nesto slicno.....
DoooX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2013, 16:11   #189
RNenad
Novi član
 
Član od: 12.2.2013.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Usporen Internet

Pre svega par dana sam primetio, da mi je internet, odnosno DL brzina znatno manja, u odnosu na onu koja je do tada bila.

Wireless paket je: 1536/256 Kbps. "ORION Telekom"

Na http://speedtest.net sam izmerio i rezultati su pokazali sledeće:
- PING: Od 11 do preko 400
- DL: Od 0.04 do 1.22 (to je maksimum.)
- UL: Od 0.20 do 0.50 (što je i više od predviđenog.)

Sve je to počelo nakon dan-dva od deinstalacije OS-a (Windows XP Profesional SP3).

Za sveobuhvatnu proveru sam koristio sledeće programe:
- Avast Antivirus 2013 (Ništa, da kažem bitnije, nije pronašao.)
- Spybot Search & Destroy (Popravio/uklonio, sve što sam smatrao da treba.)
- CCleaner (Obrisao sve i zatvorio sve programe koji se automatski pokreću pri bootovanju sistema i browsera.)
- O&O Defrag Professional (Defragmentovao obe particije.)
- Your Uninstaller (Obrisao sve nepotrebne programe, u Super Modu.)
- NetLimiter (Sa njim se i nisam baš najbolje snašao. Pošto mi namera nije bila da limitiram brzinu, već da ugasim sve postojeće kone kcije.)
- MiniToolBox (Startovao sam ga sa Desktop-a. Jeste pronašao neke ERROR-e. Mada i nije mi sve baš najasnije.)
- Speed Meter Pro (Nije ipak pronašao sem mog računara nijedan drugi. Time mogu odbaciti sumnju da mi neko krade net.)

Nakon svega toga urađenog, u jednom trenutku se DL brzina povećala, ali ni tada nije dostigla svoj maksimum. Ponovo sam deinstalirao OS i nakon ćega sam jedino instalirao dva drajvera. Kao i svaki put što radim i Adobe Flash player i ništa više od toga. Izmerio sam brzinu i DL je iznosio 0.50Mbps. Što je za dve trećine manje od predviđene. Nebih još uvek pozivao podršku. Želeo bih prvo sam proveriti, da li je taj problem do mog računara ili nije. Kako mogu proveriti, da li ipak možda, u pozadini postoji neki skriveni proces, koji bi mogao izazvati to? Recimo, da nešto ipak crpi brzinu? Odnosno, da proverim sve DL/UL procese, koji se trenutno odvijaju na mom računaru?
RNenad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2013, 16:26   #190
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Usporen Internet

Glupo pitanje imas li sifru na tom netu?
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2013, 16:33   #191
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Usporen Internet

mislim da je to wireless internet.. dakle, jel to ADSL ili wireless?
ako je wireless onda koliko crtica imaš signal?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2013, 19:55   #192
Lilium
Član
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Usporen Internet

Kakva je uopšte procedura pri uzimanju MIK-a? Pod time se podrazumeva i raskid ugovora, zar ne? Postoji li mogućnost npr. preuzimnja MIK-a i raskida bez nadoknade uz napomenu da je brzina u toku dosadašnjeg korišćenja ugovora bila uvek manja za nekih npr. 40%? Je li neko od Oriona tražio MIK i kako je izgledao ceo postupak?
Lilium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2013, 21:54   #193
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Usporen Internet

Ja ozbiljno razmisljam pri kraju ugovora, da sa jos nekim nezadovoljnim korisnicima napravimo akciju i da ih masovno tuzimo zbog neispunjenja ugovornih obaveza.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2013, 23:22   #194
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Usporen Internet

Citat:
Lilium kaže: Pregled poruke
Je li neko od Oriona tražio MIK i kako je izgledao ceo postupak?
Ja sam pre 20-ak dana uzeo MIK od Oriona i presao na PTT (trenutno imaju najpovoljniju ponudu).
Meni je naravno istekao ugovor tako da sam bez ikakvih problema dobio MIK, a ne verujem da ces moci da izboris raskid ugovora pre vremena a da ne platis penale .. tj preostale mesece ili sta god naplacuju.

Procedura je jednostavna. Posalju ti neki papir o prekidu saradnje koji potpises i vratis, vratis opremu ako si dobio na koriscenje i platis ako dugujes nesto za internet i u roku od 1 dan dobijes MIK putem SMS-a i mail-a.

S' tim sto sam ja to odradio 2-3 dana pre nego sto mi je istekao nalog kod njih (bio sam prakticno prepaid korisnik), tako da nisam imao nijedan dan "praznog hoda" - tj da sam bio bez interneta.
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2013, 23:56   #195
Lilium
Član
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Usporen Internet

Aham. Jedino mi nije jasan taj papir. Zar se ne može uputiti pravo kod njih s opremom, tamo potpisati taj raskid, platiti i u toku dana ti pošalju MIK. I odmah taj dan ako nešto drugo radi odeš kod drugog provajdera po novu ponudu.

Hvala ti na informacijama!

Lilium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2013, 2:08   #196
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Pa moze sigurno, nego kod mene u gradu nemaju predstavnistvo, pa sam ja to sa papirom odradio putem mail-a (a opremu srecom nisam morao da vracam, posto sam je pazario pre skoro 5 godina kada sam priv put uvodio ADSL - tad nisu imali da je daju na koriscenje).

A recice ti za MIK tacno, ali mislim da je ili 24h ili 48h krajni rok za koji ti salju, mada odrade prilicno brzo.
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2013, 23:51   #197
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Orion Telekom

Ja sam vracao zajedno sa opremom pre mesec dana. Isti papir sam moram da popunim, oprema i papir su predeati pre podne (oko 10), internet od Telekom Srbije sam imao oko 6 sati uvece.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2013, 18:57   #198
cokoladnatorta
Novi član
 
Član od: 25.4.2013.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Da se nadovezem, gore poslovanje od njihovog nisam srela. Zalila sam se sest puta na jedan te isti problem, da bi me na kraju ubedjivali kako sam zvala samo dva puta. Tako da traze dlaku u jajetu samo da vas odgovore od vase pobune. Na kraju sam poludela na one na salteru, ni krive ni duzne, ali na koga, kada u ovoj zemlji i da se pozalis menadzeru, vlasniku kome god bitnom u vezi sa Orionom, otkacice vas, jer im je to izgleda princip poslovanja.

Ne preporucujem ikome da ikada pomisli da uzme net preko njih. Meni prekida veza vec godinu dana, nemam normalan net. Niti su mi zamenili opremu, niti su izasli na teren.

Nego ljudi nece da trose pare na tuzbe protiv nekog kao sto su oni, gde cemo mi mucenici izvuci uvek deblji kraj.

Oni ce sve uciniti da vas ubede da vi lazete, a ne oni. I to vrlo bezobzirno i drsko. A da ne pominjem da su najskuplji net!

A da napomenem da su mi smanjili brzinu i nisu me obavestili vec sam pet meseci narednih placala po staroj, skupljoj ceni!

Uh, kad ih se samo setim!
cokoladnatorta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2013, 9:00   #199
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Baš mi je čudno da se svi žalite. Meni recimo 4mbps paket i 1 upload rade fantastično. Neverovatno da Wi-Fi 5GHz ovako dobro radi sa ne samo brzinom već i kvalitetom. 24/7 sve radi savršeno a brzine nikad veće. Realan download mi je i preko 500-600kbps i upload je dobar takođe. Ovo pod ugovorom za 1499 din a dobio sam odličnu opremu AirGrid M5HP.





Još sada izgleda mogu da produžim ugovor i planiram to da uradim. Za iste pare duplo veci dl i isti upload 8/1. Što se mene tiče, barem ovim Wi'Fi-om prezadovoljan
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2013, 21:21   #200
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Ovi baš podigli cene?! Novi račun je na 1699 dinara, umesto dosadašnjih cca 1530.
Prilično poskupljenje. Izgleda da žele da oteraju i ovo malo korisnika što im je ostalo!

Sezampro je bio sjajan provajder, godinama sam ih koristio jer nisam želeo da dajem pare monopolskom Telekomu. I bio sam veoma zadovoljan uslugom kod njih. Ali otkad je Sezampro prešao u ruke Oriona, od tada su krenuli da padaju naglavačke. Prvo su ukinuli onaj popust za dugogodišnje korisnike, pa i period od 15 dana korišćenja neta u slučaju kašnjenja sa plaćanjem, pa ne šalju više račune nego samo obaveste SMS-om i mejlom, a sada de fakto postaju jedan od najskupljih provajdera i o poskupljenju ne obaveste korisnike! Šteta za takvu propast nekada odličnog provajdera. Čim istekne ugovor tražićemo novog.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
internet, orion internet, spor internet, visok ping

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Postpaid paketi (VIP, Telekom, Telenor) nikola87 Aparati i oprema 68 22.11.2010 23:49
MTS Opet taj Telekom! DragonSlayer Aparati i oprema 10 11.6.2010 12:24
Druga licenca za fiksnu telefoniju? gagi_ns Internet usluge 149 11.6.2010 7:35
Telekom wireless router Misone Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 8.5.2010 23:59
Telekom Srbija kupio Telekom Srpske SuperG Internet usluge 79 18.12.2006 16:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com