Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.3.2011, 1:42   #1
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom cPanel i joomla (prob.)

Uzeo je jedan lik host+domena paket gdje mu trebam postaviti joomla sajt.

Sa cPanelom nemama velikog iskustva. Malo sam pogledao i skuzio da joomla ide u public html, napravio database te kada kucam domenu treba da mi izbaci onaj joomla start prozor.

Medjutim ,problem je taj sto domena ne funkcionise. Kucam domenu.. nista. Kucam domenu/cPanel.. nista. u cPanel ulazim sa IP adresom.. IP/cpanel.

Takodjer preko filezila.. kucam domenu, username+pass.. error. Jedino udjem preko IP, username+pass.

Domenu ne mogu ddoati jer mi kaze da mogu dodati jos 0 domena ..ili tako nesto. Uglavnom error. Medjutim, u cPanelu, gdje pise Main Domain.. pise odgovarajuca domena. Znaci da je to od njih samo dodjeljeno.. hosting i domena su (valdja) povezani.

Sad' da li ja trebam nesto "napraviti ili" ?

I jos me malo zabrinjava. Ako se ne varam, ako preko domene ne otvara joomnlu, traba da je otvori preko IP.. ali tada otvara "default website page".

Pa prije nego sto kontaktiram support, moze li mi neko reci da li radim kakao treba.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 7:43   #2
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom

Što se tiče "vidljvosti" domena - ako je nov može da prođe dan ili dva dok se ne osveži DNS,tako da bi to trebalo da bude ok,s obzirom da je domen naveden u cpanelu.Dotle bi i za cpanel i za ftp mogao da koristiš ip adresu.
Što se joomle tiče,moraš izbrisati tu default stranu,prebaciti ceo joomla folder,uvesti bazu i podesiti configuration.php.
Pre toga moraš u cpanelu napraviti bazu i dodati joj korisnika sa dozvolama.
Bazu uvoziš sa php adminom.
Preporučio bih ti da koristiš neki od dodataka za bekap joomle jer ćeš tako lakše sve to izvesti.
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 17:47   #3
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: cPanel i joomla (prob.)

Prostor je kupljen mislim prije nekih 7 dana pa mi je zato cudno zasto domena jos ne radi. Bazu, kao i korisnika, sam napravio i dodjelio mu sve ovlasti.

Joomlu trebam startati od nule tako da se, prilikom instalacije joomli dodjeli baza i slicne sitnice. Config fajl jos ne postoji.

Pogledao sam par reviewa i svi rade isto. Naprave bazu i korisnika, bace joomlu recimo u public html i pokrenu instalaciju kucanjem svoje domene.

Kao sto0 sam rekao, ni preko IP adrese ne radi. Medjutim, nasao sam nesto na njihovoj stranici gdje kazu da se kuca IP sa korisnickim imenom u browser da bi se vidjela stranica dok domena ne bude odobrena. Bez brisanja icega i li editovanja cofig fajla.

Sve u svemu, hvala na prepurukama. Trenutno sam ipak zaledio ovaj projeka i ne bi trebao dalje ucestvovati tako da..
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Joomla WYSIWYG editor JohnnyNT Web razvoj 2 23.9.2010 20:15
Kupovina joomla template? HiddEn Web razvoj 0 10.9.2010 16:54
Joomla Forum I Am Web razvoj 10 7.6.2010 20:16
Joomla! dan u Beogradu GoranSTX Dešavanja i događaji 13 23.3.2008 22:23
Joomla i sve u vezi nje dm@ricn Web razvoj 67 9.9.2007 12:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com