Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.9.2016, 21:33   #981
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

hajde de... uredu je da ti kažu da ti se dosadne igre prejednostavnog gameplay-a ne sviđaju zato što su teške, a nije u redu da konstatujemo da im se mehanika zasniva na korišćenju refleksa a ne mozga, te su samim time za decu.

i uredu je da te kao klinci prozivaju a nije uredu da konstatuješ da je to klinački.

malo kriterijuma prilikom moderacije molim, ovo je sve samo ne pravedno i ujednačeno.

znaš šta je teška igra sinac? težak je kick off 2, ali ne zato što zahteva reflekse (mada zahteva), nego zato što zahteva skill. dajem ti deset godina da se navežbaš, pa me izazovi kad god. u bilo koje pare
mmike je offline  
Stara 30.9.2016, 21:57   #982
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
hajde de... uredu je da ti kažu da ti se dosadne igre prejednostavnog gameplay-a ne sviđaju zato što su teške, a nije u redu da konstatujemo da im se mehanika zasniva na korišćenju refleksa a ne mozga, te su samim time za decu.

i uredu je da te kao klinci prozivaju a nije uredu da konstatuješ da je to klinački.

malo kriterijuma prilikom moderacije molim, ovo je sve samo ne pravedno i ujednačeno.

znaš šta je teška igra sinac? težak je kick off 2, ali ne zato što zahteva reflekse (mada zahteva), nego zato što zahteva skill. dajem ti deset godina da se navežbaš, pa me izazovi kad god. u bilo koje pare
Ne vredi da ti se bilo sta objasnjava jer i ako se pokusa, zavrsava se brisanjem posta.
Elvir je offline  
Stara 30.9.2016, 22:28   #983
Pegaz
Član
 
Član od: 19.3.2008.
Poruke: 46
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 22 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Čemu prepucavanje i vredjanje ? Ako imate ideju i slobodno vreme- preuzmite administriranje, predlažite igre...
Siguran sam da Nergal neće da se ljuti.
Plata je dobra i redovna
Šta da se administrira, čoveče?
Ceo ovaj koncept je ograničen kao terasa, pumpaš uglavnom samo igre sa high score tablom, a pri tom ne možeš ni da kontrolišeš, da li neko koristi poke za besmrtnost.
Pavo takmičenje je u igrama za dva igrača, a za to treba server i emulator koji podržava tako nešto.
Vidim da Vice ima Net opciju, ali ne znam kako to funkcioniše i šta sve tačno treba uraditi.
Na ovom klipu se vidi da to radi, ali potrebno je da neko ko se razume u sve to testira i okači neki tutorial.
To bi već ličilo na nešto.
https://www.youtube.com/watch?v=RQ3CV8BorJI
Pegaz je offline  
Stara 30.9.2016, 22:34   #984
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Moze neobavezno takmicenje i bez net opcije, eno na Lemon sajtu godinama traje. Ono sto fali je broj igraca. Za poke bas i ne moze da se proveri nazalost.
Oggy je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Oggy na korisnoj poruci:
Elvir (30.9.2016)
Stara 30.9.2016, 22:44   #985
Pegaz
Član
 
Član od: 19.3.2008.
Poruke: 46
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 22 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Nisam rekao da ne može, nego šta ima veću draž takmičenja.
Sasvim nešto drugo je kad se suočiš licem u lice sa protivnikom, tu onda nema vrdanja.
Inače, ovo poređenje sa najvećim svetskim c64 forumom, je nerealno skroz, u odnosu na nas oni su druga galaksija iz milion razloga.
Pegaz je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pegaz na korisnoj poruci:
mmike (30.9.2016)
Stara 30.9.2016, 23:11   #986
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Citat:
Pegaz kaže: Pregled poruke
Inače, ovo poređenje sa najvećim svetskim c64 forumom, je nerealno skroz, u odnosu na nas oni su druga galaksija iz milion razloga.
... i na kome se kroz slicno takmicenje, pumpaju skoro identicne igre sa high skor tabelama. Ali eto, pokusaj ti da im objasnis da grese, prosvleti ih da ne treba da budu ograniceni kao terasa i da se to tako ne radi.
Elvir je offline  
Stara 30.9.2016, 23:23   #987
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

što samo potvrđuje šta je čovek rekao - tamo se skuplja takva ekipa, mi ovde volimo ozbiljnije naslove

a ako si za hrabar za pravo kompetitivno amigašenje u dvoje, navežbaj nešto ozbiljno (tipa kick off 2, swos, tvsb) i vrati se, sve ti je oprošteno...
mmike je offline  
Stara 30.9.2016, 23:32   #988
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
što samo potvrđuje šta je čovek rekao - tamo se skuplja takva ekipa, mi ovde volimo ozbiljnije naslove
a ako si za hrabar za pravo kompetitivno amigašenje u dvoje, navežbaj nešto ozbiljno (tipa kick off 2, swos, tvsb) i vrati se, sve ti je oprošteno...
Pokusao sam da ti lepo objasnim i u vezi mozga i u vezi refleksa i u vezi ozbiljnosti ali mi je post obrisan.

Takodje, kao sto su ti ljudi rekli. Izvoli organizuj, osmisli koncepciju takmicenja, predlozi te ozbiljne naslove pa da se ljudi igraju.

Bujrum!
Elvir je offline  
Stara 1.10.2016, 12:23   #989
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Čemu prepucavanje i vredjanje ? Ako imate ideju i slobodno vreme- preuzmite administriranje, predlažite igre...
Siguran sam da Nergal neće da se ljuti.
Plata je dobra i redovna
Neće, mada mislim da treba da napravimo pauzu, bez obzira da li neko planira da kasnije nastavi ovo ili slično takmičenje.

Da, slažem se da ova vrsta takmičenja odgovara nekim formama igara, dok druge apsolutno ne idu uz nju. Takmičenje je zamišljeno kao revija brzih igara u koje je lako ući i lako izaći (mada smo povremeno odstupali od toga). Mislim da niko nema ništa protiv nekog drugog vida takmičenja, koja bi uključilo i kompleksnije igre. Probajte, krenite, pa da vidimo kako će to funkcionisati. Ali, kao što sam u nekom postu rekao, nije nam neophodno takmičenje da bismo diskutovali o starim igrama ili žanrovima igara. Svako može da otvori temu i pokrene priču.

Što se tiče diskusije o tome ko šta više voli, da li je Amiga to što jeste zbog pucačina, strategija ili sportskih igara, mislim da je bespredmetna. Ljudi ne doživljavaju stvari na iste načine i nešto što je jednom čoveku beskrajnu zabavno, drugom je potpuno neinteresantno. Ovo kažem kao igrački svaštar, koji rado konzumira veliki broj žanrova, ali opet ne sve (recimo, simulacije vožnje i letenja su me uvek slabo interesovale, a sportske igre nimalo). Amiga je u odnosu na 8-bitaše bila atraktivna i zbog bolje grafike, zvuka i veće brzine, ali i zato što je omogućavala kompleksnije igre i bolje, razvijenije "svetove".

Dodao bih samo i to da takva podela (C64=brze arkadne "igrice", Amiga = kompleksne avanture, RPG i strategije) zapravo ne stoji (neko je to već primetio, mada uzgredno). C64 ima veliku biblioteku iznađujuće složenih igara, posebno ako uzmemo u obzir naslove koji su izašli samo za disketnu jedinicu. Koliko sam samo vremena proveo uz, na primer, Pirates!, War in Middle Earth, Diplomacy ili Supremacy. Za ovaj poslednji mi i danas nije jasno kako su ga tako dobro prebacili na osmobitaša, pa je čak i kasetna verzija bila funkcionalna i igriva. A Amiga ima masu brzih i jednostavnih akcionih igara, kakve smo uglavnom i igrali na ovom takmičenju. Ništa nije crno-belo, već šareno (kao Zool 2).

Inače, imam savršenu ideju kako da zatvorimo ovu diskusiju!

Poslednja ispravka: Nergal (1.10.2016 u 12:32)
Nergal je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
bogdan (1.10.2016), CTOJAH (1.10.2016), Elvir (1.10.2016), mvasic (1.10.2016)
Stara 1.10.2016, 12:28   #990
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Ukupni (do kraja jula) rezultati Amiga 500 takmičenja za 2016. godinu:



1. aca0808...............
2. CTOJAH.................
3. Pedjosav ..............
4. Elvir........................
5. Shumsko_drvece ......
6. Nergal .....................

Ako stanemo ovde (izgleda da stajemo?), Aca ostaje ubedljivi pobednik ovogodišnjeg takmičenja. Mada ga ne bi bilo lako stići ni da se takmičenje nastavi do kraja kalendarske godine.

Poslednja ispravka: Nergal (1.10.2016 u 14:57)
Nergal je offline  
Stara 2.10.2016, 2:02   #991
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom Амига 500 - такмичење у играма

Ова расправка око различихих врста видео игара је ствар укуса. Што се мене тиче, оне врсте игара које сам играо на Комодору сам после углавном играо и на Амиги, а то су највише аркадне, платформе, спортске, вожње, пуцачке, логичке, борилачке. Од стратегија смо на амиги играли и још увек играмо оил империум, и понекад сам играо север и југ. Оил империум ми је једна од најјачих игара.

А искусни играчи који су имали ове старе компјутере не зову видео игре игрице. То су видео игре. А ако неке игре могу и деца да играју то не значи да су то игре за децу. Рецимо игре као што су Панг или Рик опасни сигурно нису игре за децу, мада би вероватно могло да их игра дете од 6, 7 година, само је питање колико успешно. То су доста тешке игре, и за овакве врсте игара је итекако потребно развити вештину, и могу бити корисне за развијање концентрације и рефлекса, а треба и смислити и открити како прећи даље. А овакве игре могу бити веома забавне, то је и један од главних циљева игре ваљда. И сигурно нису мање квалитетне игре од тих "озбиљнијих" игара које ви наводите. Мени су панг, рик опасни, персијски принц боље игре него стратегије, авантуре, фантазије и слично, јер ми ове друге нису занимљиве, осим неких изузетака. То је ствар укуса.
Боле je offline  
Stara 2.10.2016, 3:05   #992
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.469
Zahvalnice: 1.094
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Citat:
Pegaz kaže: Pregled poruke
Šta da se administrira, čoveče?
Ceo ovaj koncept je ograničen kao terasa, pumpaš uglavnom samo igre sa high score tablom, a pri tom ne možeš ni da kontrolišeš, da li neko koristi poke za besmrtnost.
Pavo takmičenje je u igrama za dva igrača, a za to treba server i emulator koji podržava tako nešto.
Vidim da Vice ima Net opciju, ali ne znam kako to funkcioniše i šta sve tačno treba uraditi.
Na ovom klipu se vidi da to radi, ali potrebno je da neko ko se razume u sve to testira i okači neki tutorial.
To bi već ličilo na nešto.
https://www.youtube.com/watch?v=RQ3CV8BorJI
Dakle, Pegaz - novi administrator !!!!
pedjosav je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pedjosav na korisnoj poruci:
Elvir (2.10.2016)
Stara 2.10.2016, 10:52   #993
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
...искусни играчи који су имали ове старе компјутере не зову видео игре игрице. То су видео игре. А ако неке игре могу и деца да играју то не значи да су то игре за децу. Рецимо игре као што су Панг или Рик опасни сигурно нису игре за децу, мада би вероватно могло да их игра дете од 6, 7 година, само је питање колико успешно. То су доста тешке игре, и за овакве врсте игара је итекако потребно развити вештину, и могу бити корисне за развијање концентрације и рефлекса, а треба и смислити и открити како прећи даље
oh da, igrači sa starih mašina i te kako igrice zovu igricama. pritom su i za decu su, ne zato što razvijaju reflekse nego zato što se oslanjaju na foto memorisanje načina na koji se "neprijatelji pojavljuju" i kasniju refleksnu reakciju izbegavanja. deca, dokazano je, najbolje uče takve sekvence i imaju najbrže reflekse.
pang još i nekako, ali rik je klasičan primer (baš kao i uridium, oba dela) takve igre - nema pvp-a, linearna je kao prava linija, neprijatelji se kreću po uvek ustaljenim šemama i nivo (ekran) se prolazi tako što navežbaš kako da zaobiđeš određenu seriju neprijatelja uvek istom sekvencom onoga što radiš na džojstiku.
to je najjeftiniji i najplići gameplay ikada i to što velika većina amigaša ne želi da se igra takvim glupostima ne znači ni da smo neiskusni, ni da nas nema, već da imamo neke kriterijume po pitanju igara i da više ne mogu da nam se podvale gluposti koje su (možda) mogle pre trideset i kusur godina.

drago mi je da ima igrača kojima se dopada, ali m i je smešno da takvi likovi poput elvira mene prozivaju za "težinu igre". ja sam izvukao nerešeno protiv prošlolgodišnjeg prvaka sveta u kick off-u dvojci, a gde je elvir? možeš li elvire da izvučeš manje od 5 golova razlike protiv mene?
ne može, elvir igra uridijum i rick dangerous ))) i priča mi o tome kako su to bolje igre )) ((((: )))

samo nek igra. mora neko i to. ali ih to ne čini manje igricama.
mmike je offline  
Stara 2.10.2016, 11:31   #994
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
o(baš kao i uridium, oba dela) takve igre - nema pvp-a, linearna je kao prava linija, neprijatelji se kreću po uvek ustaljenim šemama i nivo (ekran) se prolazi tako što navežbaš kako da zaobiđeš određenu seriju neprijatelja uvek istom sekvencom onoga što radiš na džojstiku.
to je najjeftiniji i najplići gameplay ikada i to što velika većina amigaša ne želi da se igra takvim glupostima ne znači ni da smo neiskusni, ni da nas nema, već da imamo neke kriterijume po pitanju igara i da više ne mogu da nam se podvale gluposti koje su (možda) mogle pre trideset i kusur godina.
Nije bas tako.

"Igra nosi sa sobom misiju u kojoj je potrebno u svakom nivou uništiti što više statičnih objekata na tlu uključujuići i neprijateljske prizemljene letelice. Nakon čega, posle zvučnog signala, igrač se mora prizemljiti na određenoj tački rezervisanoj za sletanje. Svaki Dreadnough čuvaju neprijateljske formacije koje se sporadično pojavljuju sa obe strane, s ciljem da vas unište. Tu leži još jedna osobina Uridiuma kada je mehanika u pitanju, formacije se pojavljuju nepredvidivo, sa raznolikim putanjama kretanja i brzinama. Tako da memorisanje, karakterisitično za veliki broj pucačina, ovde nije igralo toliko bitnu ulogu."
Elvir je offline  
Stara 2.10.2016, 11:38   #995
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

ako je "nepredvidljivost pojavljivanja" neprijatelja ono što će razdvojiti igricu od igre, ja ću reći samo - važi jeftina refleks based pucačina će uvek biti jeftina refleks based pucačina, i tu od skila imaš samo ono što može i dete od pet godina, samo će ono to bolje jer ima brže reflekse. je l sad jasno zašto je za decu?

kad igramo kick off?
mmike je offline  
Stara 2.10.2016, 11:43   #996
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
ako je "nepredvidljivost pojavljivanja" neprijatelja ono što će razdvojiti igricu od igre, ja ću reći samo - važi jeftina refleks based pucačina će uvek biti jeftina refleks based pucačina, i tu od skila imaš samo ono što može i dete od pet godina, samo će ono to bolje jer ima brže reflekse. je l sad jasno zašto je za decu?

kad igramo kick off?
Problem je sto sam pokusao dva puta konstruktivno i kroz primere da ti pokazem da nisi u pravu. Ali u oba slucaja mi je post obrisan. Tako da nema smisla da bilo sta odgovaram.

Sto se tice Kick off-a, rekao sam ti vec : Izvoli, organizuj takmicenje za ljude, osmisli semu. Imas sav blogoslov ljudi koji su ranije radili slicnu stvar.

Bujrum!
Elvir je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
pedjosav (4.10.2016)
Stara 2.10.2016, 11:51   #997
Pegaz
Član
 
Član od: 19.3.2008.
Poruke: 46
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 22 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Dakle, Pegaz - novi administrator !!!!
Čemu cinizam? Ja sam predložio neku alternativu u vidu netplay-a i ako se pokaže da je to realno moguće (bez laga ili nekih drugih problema), zašto ne probati.
Umesto toga, tebi ja važnije administriranje, kao da ne može ništa da se uradi na svoju inicijativu, bez ovna predvodnika.

Što se tiče ovog dosadašnjeg koncepta napisao sam već zašto mi se ne dopada, ali mi ne pada na pamet da ubeđujem one kojima se sviđa, da promene mišljenje.
Uostalom, kome se baš takav vid zabave sviđa, ništa ga ne sprečava da ode na Lemon ili neki drugi retro forum i zadovolji svoju potrebu.
Tamo je protok korisnika neuporedivo veći i normalno je da će i za ovu vrstu igranja, biti dovoljno zainteresovanih.
Pegaz je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pegaz na korisnoj poruci:
pedjosav (4.10.2016)
Stara 2.10.2016, 11:52   #998
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

nije meni do svemangupiranja i dokazivanja, nego hoću tebe da propustim kroz šake i ne treba mi turnir ta zo.

1 na 1
mmike je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mmike na korisnoj poruci:
pedjosav (4.10.2016)
Stara 2.10.2016, 12:18   #999
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: Амига 500 - такмичење у играма

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
nije meni do svemangupiranja i dokazivanja, nego hoću tebe da propustim kroz šake i ne treba mi turnir ta zo.

1 na 1
Pored toliko brdo igara, sada cu da gubim vreme u kick off sa nekim smarachem.

Odoh da igram Rise and Shine Professor Miggles , nova igra za C64. Preporuka za sve!
Elvir je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
CTOJAH (2.10.2016)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Vampire the Masquerade: Bloodlines goran.rs Role-Play 1220 8.6.2021 15:32
Dragon Age 2 Vulee Role-Play 3206 30.6.2019 22:49
Vlada prodaje 51 odsto Telekoma Kisr Internet usluge 252 27.1.2012 13:18
Nove lične karte (elektronske)... dzonihsv Brbljaonica 164 9.12.2009 23:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com