Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.12.2010, 4:18   #1
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Najbolje igre 20-og veka

Kolko vidim - nema ovakva tema... Pa reko da vidim ko se igrao i voleo VGA grafiku a posle i 3D akceleratore kao i ja. Nadam se da vam se svideti ideja, ne morate biti ovako opsirni kao ja, ali steta je da ove igre zbog nekih silnih KRAJZISA i HEJLOA budu zaboravljene tj. bacene u cosak.

Ovo su mojih top 10 igara uz koje sam provodio dane (a vala i noci).

10) Half-Life (1998) - najnoviji naslov u celoj ovoj top 10, revolucija FPS-a. Iskreno, dvoumio sam se da li da ga ubacim, ali ipak igram prvenstveno FPS, bilo bi steta da ne ubacim bar jedan takav na ovakvu listu, a ako neko zasuzluje to - sorry Q1 i Duke 3d, Poluzivot pobedjuje.

9) Teen Agent (1995) - prva avantura koju sam presao u zivotu. Puna, tj.prepuna humora, prelepe bar za tadasnje standarde VGA grafike, i super zanimljivih zagonetki. Preporuka i danasnjim avanturstima, ako nista - zato sto je besplatna na GOG.com sajtu.

8) Comix Zone (1995) - uf, najbolja beat em up igra. Ima takav smek, kakav se retko vidjao, a i dalje se retko vidja. Cak je imao i momente kada si trebao da mucnes glavom, sto je za tadasnje vreme u ovakvom zanru prava retkost.

7) FIFA 98: RTWC (1997) - mora da se ima fudbal, a ako je neki revolucija - onda je ovaj postavio standarde. Mozda je i dan danas igriv i bolji od trenutne ponude.

6) Need For Speed 3: Hot Pursuit (1998) - najbolja voznja 20-og veka Grafika, muzika, ponuda kola, sam osecaj voznje... Fantasticno.

5) Bermuda Syndrome (1995) - screen by screen avanture. Steta sto ih danas vise nema toliko, ali '95 kad je izasla ova igra ja sam bio oduvan grafikom, i extra zanimljivom pricom. Sam koncept igranja mi je bio nov kod tih platformskih igara, i prijalo mi je da (posto sam bio Sega mega fan) posle tupavih platformica (tipa Super Mario Bljak i Sonic The Bljak Hedgehog ) otkrijem da ima nesto mnogo zanimljivije.

4) Flashback (1992) - posle Bermude, otkrio sam Flashback, stariji, ali ipak lepsi univerzum nego u Bermudi. Malo losija grafika, ali malo lepse i raznovrsnije okruzenje. Prica je bila extra zanimljiva, a zagonetke taman po meri (npr. secam se da mi je Another World bio pretezak).

3) Tomb Raider 2 (1997) - Larine avanture su zasijale punim sjajem, kad sam kupio Voodoo 3dfx i skakao po onoj Veneciji i pentrao se po kineskom zidu. Verovatno zbog tog krajnje subjektivnog grafickog iskustva, stavljam TR2 ispred TR1. U sustini, koji god se izabere od ova 2, ne moze da se pogresi nikako.

2) NBA Live 97 (1996) - sve, sve, ali ovaj Live... Pocev od introa, preko samo igre, preko half time showa do, clutch zavretaka utakmica. Ovaj NBA je imao sve, iako je imao samo 3 komande, imao je lepak koji te drzi zalepljenog za onaj 14-incni monitor vise nego bilo sta do tada

Ali onda ipak je dosla na red najbolja igra 20-og veka...

1) Fallout (1997) - War... War never changes... Apokalipticno okruzenje, prica, izvedba, atmosfera, razvoj karaktera. Sve do tada sto nikad nisam video u nekoj igri, bar ne na jednom mestu.


Nisam imao mesta da stavim sve omiljene igre, da ubacim i Mortal Kombat i NBA Jam i Wormse i Heroese i ostatak... A nisam ni isao bas daleko u proslost da ubacujem igre sa C64 i automata. To ne znaci da vi ne mozete, naravno.

Aj sad da cujem i vas
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Dell Nileppez 7+ (5.6.2011), oSKar (6.5.2011), Vojvoda (29.12.2010), Willy (21.12.2010), Zuti Bar (27.12.2010)
Stara 16.12.2010, 12:01   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 20-og veka

Naj-igre poslednjih 5 godina 20. veka Mnogo si se ogrešio što nisi stavio neku od starijih igara, koje imaju mnogo više duše od većine nahajpovanih naslova koje mahom vidim ovde.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Nash Knight (21.12.2010), Nighty (5.7.2011)
Stara 16.12.2010, 15:16   #3
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 20-og veka

Heheh, znam

Razmisljao sam da stavim al jednostavno ne mogu. Ni Tetris, ni Space Invaders, ni Commando iz 80-ih. I Rick Dangerousa, i Street Gang Football, kao i ove igre sa pocetka 90-ih godina (sa Sege).

Al dobro, to je posledica nemanja racunara u periodu izmedju od 90-95 (iz objektivnih razloga), posle Amstrada 64k prvi moj komp je bio P133... Kakav prelaz

Elem, da vidim tebe (vas), moracete da se ogresite o vase omiljene igre - bar malo :P
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 14:26   #4
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 20-og veka

Rainman je citirao igre za pc iz devedesetih koliko vidim tako da je mozda mogao malo uze da nazove temu. Ali u svakom slucaju odlican izbor, svaka cast!

Jedino se za NFS3 ne slazem, po meni je dvojka redefinisala stvari i pokazala se kao izbalansiranija igra.
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Willy na korisnoj poruci:
Rainman (22.12.2010)
Stara 21.12.2010, 20:03   #5
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 20-og veka

Pacman
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 21:36   #6
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 20-og veka

Na listu bih pridodao Age of Empires II (a i kec) i stavio bih ga na prvo mesto... Eventualno i matorog Prince of Persia, Historika ...
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Wing na korisnoj poruci:
Vladan (20.1.2011)
Stara 2.1.2011, 2:54   #7
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Najbolje igre 20-og veka

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
3) Tomb Raider 1 (1996) - Larine avanture su zasijale punim sjajem, kad sam kupio Voodoo 3dfx i skakao po onoj Veneciji i pentrao se po kineskom zidu. Verovatno zbog tog krajnje subjektivnog grafickog iskustva, stavljam TR2 ispred TR1. U sustini, koji god se izabere od ova 2, ne moze da se pogresi nikako.

Zato sto je bio revolucija, a manjak 3D podrske i nije bio mana, po mom misljenju.
TR2 je ipak nastavak, koji je iskopirao sve od originala.

Presao sam ga opet, pre neke 2-3 godine .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2011, 4:03   #8
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 20-og veka

Od starih igara sećam se Prince of persia i Prehistoric...
Kad se setim samo 286ice i hercules monitora... (koji sada hvataju prašinu) ah uspomene
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 22:53   #9
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 20-og veka

Citajuci ovu temu setih se Aladina i kako je to divna igra. Skinuo sam je i skoro u jednom dahu stigao do pred kraj. Tacnije hteo sam da vidim da li ce mi jedna mala saka (verujem da je krug sa sakama i cvrgama od kojih se odbijate ostao vecini u memoriji) stvarati problema kao sto mi je svojevremeno stvarala.

Inace igra je predivna, a tu racunam i grafiku. Bonus nivoi su do neba ebeni i da nije emulatora nema sanse da bih iskoristio jednu jedinu sansu da ih predjem.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2011, 16:13   #10
Nicklord
Veteran
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: Paraćin-Beograd
Poruke: 885
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 220 puta na 131 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nicklord
Određen forumom Re: Najbolje igre 20-og veka

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
Od starih igara sećam se Prince of persia i Prehistoric...
Kad se setim samo 286ice i hercules monitora... (koji sada hvataju prašinu) ah uspomene
Ovo je bila omiljena igrica i meni i mom ocu pre 10 godina. Bukvalno smo znali svaki kamen iz igre
Nicklord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 17:31   #11
gillonio
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 158
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 20-og veka

kod mene je ocena direktno proporcionalna broju sati provedenih uz igru tako da lista izgleda ovako i moze da obuhvati cak i igre iz 21.veka

Na prvom mestu jedna i jedina -Pirates- . Ovakvo nesto za mene nikada nije napravljeno sa sve mapom koja je isla uz igru i detaljnim uputsvom.

2.PES i WE od svojih zacetaka 95-96

3. football manager i FM 2 na c-64(uz koji sam procitao anu karenjinu na jednom raspustu jer je tekma znala da potraje i po 10-15 minuta) te po meni njegov naslednik na pc-ju FM od svojih zacetaka cini mi se 92-93 cak mi je taj igriviji nego ovaj danas sto izlazi

4. The Creatures 1 i 2 samo oni koji su imali prilike da pokrenu kreature na debeljku mogu da znaju kakav je to civilizacijski napredak bio u ono doba.

5. ELITE- kupovina i ukljucivanje automatskog pilota za sletanje na planetu-neprocenjivo.
6.euroboss-menadzer na c-64 napravljen u basicu neke 87-88 godine. mogla da se bira zvezda pod nazivom RS Belgrad. bio i partizan .
7. Opet c-64 ovoga puta strategija DIPLOMACY koju nikada nisam uspeo da zavrsim na najtezem nivou
8. ZX Spectrum i fudbal MATCHDAY u kome si mogao da prepravljas imena timova i igraca. secam se da sam pre partije gubio po dva sata da napravim staru ligu sfrj i unesem sve igrace po albumu sa slicicama iz te godine.
9.civilizacija 2-igra koja je verovatno iyvrsila veci uticaj na svet igara nego sletanje na mesec na covecanstvo
10.the detective na c-64. zaslusiza je da se nadje tu jer nikada nisam uspeo da je zavrsim a proveo sam uz nju ozbiljan broj sati
gillonio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku gillonio na korisnoj poruci:
Oggy (19.1.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sve što niste znali o avanturama, a, iskreno, nije vas ni zanimalo Shlaymara Avanturističke igre 25 5.5.2010 15:22
Najbolje igre 2007. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 334 24.3.2008 9:40
Godišnji konkurs izbora najbolje fotografije, „Izgovor za razgovor“ bobi Dešavanja i događaji 0 26.12.2007 15:59
Uticaj procesora na igre Dusan_BG Osnovne komponente 15 11.12.2007 11:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com