Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2015, 10:08   #601
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

F2P model ograničava free igrače u pogledu banke, kreiranja gilda, warplot/warparty, manje aukcija lod brokera itd. što u principu ne umanjuje uživanje u datom sadržaju. Shiphand misije, dungeon i pvp que je isti za sve. Igra ima dobro razrađen sistem kostima, house, zonski leveling, shiphand misije za 1-3 igrača, adventure instancirane "misije" za 5 igrača, dungeone i raid. Combat je polu akcioni, nešto između Tera i GW2 sa melee i ranged klasama. Svaka klasa može da formira skill set za 2 uloge. Curse ima gomilu addonova za Ws koji donose neka olaksanja, kao sto je Threat meter, Galaxy meter (dps), Interupter (graficki prikaz casta kod neprijatelja koji je na targetu) itd. Koliki je igra WoW klon nebi znao nisam ga igrao od vanila izdanja. Generalno gledano kao mmo sigurno ima neke slicnosti sa mnogim igrama u zanru. Ipak od samog starta igra je sharmantna, klasicni questovi su dobro skriveni u okviru skriptovano/faziranih dogadjaja na zonama. Svoju autenticnu atmosferu gradi taj uvrnuti humor sa sci-fi comedy fazon koji vise vuce na komedije 70ih (Voodi Alen mozda?). Dobar primer je shiphand misija Space Madness u kojoj se zavisno od stepena "ludila" (koje se prikazuje u zavisnosti koliko je igrac bio izlozen toksicnoj atmosferi tj. bez vazduha) sve apsurdniji i ludji neprijatelji nalecu u sve guscim talasima dok se grupa probija. Na veteran tezini mislim da je potrebno preci celu misiju u "totalnom ludilu" da bi se dobio Gold rating. Moje licno misljenje - samim tim sto je igra biti free vredi je skinuti i probati.

Beta kodovi: http://www.polygon.com/forums/polyna...des-right-here

Poslednja ispravka: branko78 (4.9.2015 u 10:34)
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2015, 11:46   #602
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: WildStar

^^
"This contest is only open to inhabitants of the United States of America, Canada, and Mexico as the keys are locked to North America".
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2015, 12:13   #603
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: WildStar

Ne znam po cemu je ovo WoW klon, igra je u sustini klasicni theme-park MMO, kvestovi i tamnice, a WoW nije pionir ovakvih MMO igara. WoW prakticno nije pionir nicega, samo su prekopirali Everquest i dodavali ideje koje su objavljivali developeri najavljenih i pretencioznih WoW-killer naslova mesecima pre nego sto njihove igre uopste izadju (i to uglavnom bolje odrade, za to im treba skinuti kapu).

Ogromna je razlika u samom nacinu izvodjenja, WoW je klasican i sad vec stvarno dosadan tab-targeting sistem koji mi se smucio, Wildstar prakticno akciona igra iz treceg lica.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2015, 9:59   #604
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Tri ključa za closed betu. Četvrti sam ja iskoristio da bi se ispostavilo da ne mogu ni da pokrenem igru.

Kod:
NA: W2D3EE4AJC1NMNW90AYC
EU: OURBDJF03HIHBLDZ8S1M
EU: ROINUTS6BU08CBI7OEM0
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2015, 0:41   #605
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: WildStar

2 ključa sam ubacio ali stalno mi izbaca da na EU serveru nemam account.Iako u preferences launchera prebacim na EU opet isto....
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2015, 17:24   #606
peyotleaca
Član
 
Član od: 8.4.2014.
Poruke: 74
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: WildStar

U closed beti nema eu i us servera nego samo jedan za sve.

"I would like to inform you that there are no region restrictions for WildStar CBT, so North American and European players play on the same realm together."

Njihov email koji su mi poslali.
peyotleaca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2015, 23:20   #607
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
peyotleaca kaže: Pregled poruke
U closed beti nema eu i us servera nego samo jedan za sve.

"I would like to inform you that there are no region restrictions for WildStar CBT, so North American and European players play on the same realm together."

Njihov email koji su mi poslali.
Da, problem je bio što nisam imao PRT klijent
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2015, 21:37   #608
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: WildStar

I, kakvi su utisci za Wildstar? Ja se lomim da li da igram WOD ili probam Wildstar, kakav je pvp, da li smetaju svi oni silni teleportovi u igri?
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2015, 12:23   #609
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

PvP battlegrounds nisam jos probao, Warplot takodje... Juce sam zavrsio Raid atunement na engineru, imam PvE gear za tenka i dps 61-65 level ali pretezno od contracta mada kazu da u dungeonima ume da padne i 68lvl gear koji je raid kvaliteta ali meni se nije desilo... Ove nedelje cu zato jos u dungeone ako mi padne jos nesto bolje ali cekam F2P da vidim izmene na runama i gearu, posto vec imam u gearu mnogo runa i ne bacaju mi se pare (koje i nemam).
Generalno koliko sam gledao trebalo bi da se malko pojednostavi raid atunement tj. izbacuju world bosseve ali su oni idalje interesantni vecim grupama jer bacaju raid quality gear a za spawn ce se koristiti nekakvi tokeni koji padaju od manjih boseva. Znaci bice sezona lova na world boseve jer bacaju gear bolji od dungeona... ili tako nesto, ali cini se da je to pozitivna izmena mada i ovakav atunement nije nemoguce zavrsilti od par dana do par nedelja dana najvise, zavisi od investicije vremena.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2015, 12:35   #610
Diabolic
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
Voo Kanigia kaže: Pregled poruke
I, kakvi su utisci za Wildstar? Ja se lomim da li da igram WOD ili probam Wildstar, kakav je pvp, da li smetaju svi oni silni teleportovi u igri?


Po mom mišljenju , ako misliš igrati Wildstar zbog pvp-a , zaobiđi ovu igru u širokom luku. Daleko najlošiji aspekt igre... PVE će te oduševiti.
Diabolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2015, 23:57   #611
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: WildStar

https://forums.wildstar-online.com/f...losed-anymore/
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 0:58   #612
Papayaman
Član
 
Član od: 3.10.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Koja je poenta? Ionako će da puste F2P za par dana, ako se ne varam (a ne bi trebalo jer sam požurio da ispolažem sve ispite da bih mogao da igram ovo na miru ). Zar se beta ne igra na posebnom serveru sa kojeg nije moguće prebaciti nalog?
Papayaman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 10:38   #613
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Igra je još uvek bagovita tako da definitivno ima razloga za testiranje na zasebnom serveru. Kada f2p bude live na glavne servere će sasvim sigurno nagrnuti gomila igrača, a ako im prvi utisak bude "šta je ovo, sve glitch do glitcha" neće ih se baš puno zadržati.

Igrao sam nekoliko dana na PTR i ni malo nisam zadovoljan onim što sam video. Stvarno mi nije jasno kako neke od tih stvari nisu sredili otkad je igra izašla (iste te stvari su se dešavale i u beti pre launcha same igre).
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 18:50   #614
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Esper je baš zabavan za igranje, a i deluje vraški OP. Izgleda da su Exiled daleko popularnija frakcija nego Dominion.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 20:13   #615
Diabolic
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Esper je baš zabavan za igranje, a i deluje vraški OP. Izgleda da su Exiled daleko popularnija frakcija nego Dominion.
Nit je Esper bilo kakva OP klasa , niti su Exile daleko popularniji. Ja uistinu neznam kako netko pise postove o igri koju ne igra. Nikad mi to nece biti jasno.
Diabolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 20:55   #616
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: WildStar

pa to su ti ovi #mlg likovi koji su igrali igru u buducnosti i sad sve znaju
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 20:57   #617
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Čovek prenosi stanje sa test servera i njegov utisak neke klase, šta skačete odmah...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 20:58   #618
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: WildStar

WildStar plans quality-of-life improvements, midnight relaunch

Zaista se trude tu im se nista ne moze zameriti...nadam se da ce raditi na optimizaciji igre i klijenta. Igra i dalje ima problema, recimo sa fps i to na jacim konfama.

Poslednja ispravka: Exia (24.9.2015 u 21:07)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 22:02   #619
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Igra jeste live vec godinu dana u subscription modu. Potreba za beta testom je takva jer su promenili pocetak igre, modifikovali su "statistiku" posto su ranije bili statovi finesse, moxi, brutality - koji su svakoj klasi donosili drugacije "sekundarne statove" tj. recimo Finesse je engineru donosilo assault power dok je medicu donosilo deflect. S time promenili su gomilu statova na gearu, dodali su nekakav bag koji ti dok levelujes dodaje osnovni gear (mada za leveling gear nije nikakav problem daju ga i questovi, challenge, shiphand itd. to nisu morali). Dodavanje runa na gear isto je modifikovano. Takodje jos gomila nekih sitnih feature-a, prosireni prozor inventaram novi "content finder" tj. prozor u kome ulazis u que za adventure, shiphand, dungeon ili pvp bg je izmenjen... sve u svemu bilo je potrebe da se to sve istestira da se izvuku bagovi iz toga pre prebacivanja f2p na live servere. Zato su f2p beta serveri odvojeno funkcionisali od live servera.

Sto se tice optimizacije igre (i5, 1920x1080, podesavanje igre high sa prvim nivoom MSAA), prosle godine meni je na radeon 6950 sa 1gb rama igra radila u average +40 fps kad sam beta-testirao. Sada na gtx770 2gb u vecini slucajeva imam 45-60fps - osim kad promolim nos u Thadu kod Spaceporta (tu su NPC vendori za endgame i "prevoz" u sve zone - zato je spaceport - Exile naravno) - jer je tu uvek afk bar 20-50 igraca i oce da mi padne fps na 30ak. Takodje kada se napada neki world boss na zoni i imao 50ak ljudi i sve prsti od efekata itd. imao sam situacije od 10fps s tim da mi je group effects mediun ... kada bi jos smanjio teksture na medium i bez AA verovatno bi izvukao vise u tim momentima ali jbg to je 2 minuta dnevno kad se napadne Scorchwing za contract. E sad neznam kako drugima igra fercera na nekim dual-core masinama sa 4gb ram-a i slabijim grafikama - pretpostavljam da moze da se vozi sa medium-low efektima i na takvim pc.

Ako neko dolazi na Exile frakciju ja sam tamo sa par ljudi - nema nas mnogo jos uvek nije f2p. Okacio sam malo screenshotove na fb stranu stare Balkanije iz RoM-a.
https://www.facebook.com/BalkanijaMMOGuild
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 10:02   #620
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Reloaded trailer


Kao i uvek Wildstar ima ekstra trailer
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
branko78 (29.9.2015), Ichigo222 (6.10.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com