Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2007, 16:24   #21
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Ništa ostaćemo još malko na ovoj temi, pošto je ime teme adekvatno.

Sad sam stigao sa posla, malo ću da se odmorim, pa ću na brzinu da napišem kratki tutorial za ovu stolicu, čisto da vidiš princip.

Što volim da pomažem ljudima...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 17:56   #22
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Nemogu nista da uradim povodom fotelje.

1. Prvo pokusao sam da stolicu otvorim sa windows image weaverom pa da gledam sliku i pravim u max-u. Napravio sam kocku i pokusao da izvadim deo kocke sa drugom kockom kojoj sam dodao Taper Modifier , savio je i sa Bolean Tool isekao deo gde treba da dodje jastuk (u sustini sedece mesto). Ispalo je ok tj. dobio sam ono sto sam zeleo. Ali problem je nastao kada sam pokusao da dodam TurboSmoth ili MSmoth. Dobio sam neko deformisano udubljenje koje nije licilo ninasta. Pa sam od te tehnike odustao.
...
2. Da li postoji tutorial o edit/poly i edit/mesh za POCETNIKE?
1. Beži što dalje od boolean-a! To koristi samo kad ne možeš ništa drugo, jer toliko zabrlja mesh da je to nešto neverovatno. U stvari, koju verziju max-a koristiš?

2. Postoji u max-ovim tutorijalima, ali pošto ih ti nemaš...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 18:20   #23
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
1. Beži što dalje od boolean-a! To koristi samo kad ne možeš ništa drugo, jer toliko zabrlja mesh da je to nešto neverovatno. U stvari, koju verziju max-a koristiš?

2. Postoji u max-ovim tutorijalima, ali pošto ih ti nemaš...
Koristim max 9. Brate mili kad sam mu dodao TurboSmoth ono je bilo haoticno rasipanje poligona po ekranu. Ono nebi mogao da popravi ni onaj ko je napravio max. Strasno

Imam max tutoriale ali nemam primere.

Npr: Na pocetku tutoriala pise: "Otvorite blabla.max koji se nalazi na cd-u.
To mi ubije zelju i volju za maxom.

Nemogu da iskoristim tutorial ako nemam te fajlove. Onda mi je dzaba tutorial. Samo tekst na papiru (ekranu)koji nemogu da iskoristim.
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 20:10   #24
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Higlander je u pravu, u najvećem broju slučajeva ti neće trebati boolean, barem dok ne naučiš da čistiš mrežu. Takođe, nije ti potrebno da insistiraš na mesh i turbo smoothu na baš svakom modelu. To se koristi uglavnom za organske stvari, ali za ovu stolicu to nije potrebno.

A sada tut, drž'te se

Evo ovako...

(sad ću malo bla...bla... pa možete slobodno da preskočite ovaj deo)

Ovaj tut sam uradio, da bih pokazao najbazičnije osnove modelinga u edit/poly režimu, ali još više da bih ukazao o čemu treba voditi računa kada se modeluje. Dakle ono što sam napisao da treba da se upamti stvarno treba da se upamti.
Kasnije ćemo unaprediti ovaj tut ako hoćete, malo (mnogo kompleksnijim modelom stolice) i pravilnim teksturisanjem i osvetljenjem.

...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 20:13   #25
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Počinjemo...

1. Prvo crtamo običan box koji bi trebao da predstavlja osnovu onoga gde se sedi. Znači baci pogled na sliku i vidi koliki bi trebao taj box da bude. Po mojoj nekoj proceni lenght i with (default generic units) sam stavio da budu 200, a height 40. Pritisni zatim F4 da bi video jasno sve linije i poligone objekta (ovo uvek radi kada modeluješ edit/poly tehnikom). Desni klik preko boxa -> convert to: -> convert to editable poly


2. Idi u line režim tako što ćeš da pritisneš 2 na tastaturi ili desno u modify meniju pod selection da klikneš na ikonicu koja predstavlja taj režim. Selektuj line br.5 (kada selektuješ neku liniju desno ti u selection tabu piše koji je broj). Pritisni ring (isto se nalazi u selection tabu). Nakon što si pritisnuo ring, videćeš da je on selektovao još tri linije u nizu, kao da je neko nabacio omču preko. Sada idi u edit edges tab i klikni na connect (nemoj da klikneš tačno na connect već na kockicu odmah desno do njega, da bi ti izašlo novo prozorče). Sada mu u novom prozorčetu udari broj linija koje je on postavio poprečno. Znači, ukucaćemo 2, jer nam više linija ne trebaju.


3. Sada ide glavni fazon. Drži CTRL i klikni mišem na režim verteksa u selection tabu. Dakle prešao je u režim verteksa, ali je i dalje sačuvao selekciju - sačuvao je selektovane sve vertekse koje su pređašnje dve linije dodirivale. Ovo je vrlo bitno da zapamtiš jer neverovatno ubrzava rad. Na isti način možeš da pređeš i u poligon režim kada ti zatreba.
Idi na top prozor, pređi u režim scale i skaliraj te vertekse po x osi (stani mišem preko žute strelice koja označava x koordinatu i vuci na desno). Raširi dakle te vertekse, kao otprilike na slici.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
RUSuper (17.11.2009)
Stara 22.3.2007, 20:15   #26
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

4. Vrati se u perspective prozor i line režim. Sada ćemo isto uraditi i sa suprotnom stranom kocke. Selektuj neku liniju, klikni na ring, zatim na connect, zatim držeći CTRL pređi u vertex režim, i skaluj vertekse isto kao u prethodnom primeru. Pogledaj sliku uostalom.


5. Pređi u polygon režim ili pritisni 4, selektuj ove poligone kao što vidiš na slici, idi u tab edit polygons i klikni na extrude (tačnije na kockicu pored extrude ) Znači, pravimo mu naslon. Ja sam ovde ukucao 125, pošto pretpostavljam da je toliko otprilike, ti mu ukucaj i drugu vrednost ako misliš da sam omašio.


Ovde možeš da mu udariš modifikator mesh smooth da vidiš kakav smo rezultat dobili zato što smo ispravno modelovali. Naravno, kad vidiš, obriši modifikator, pa nastavljamo.

6. Sada ćemo malko chamferovati zaobliti linije. Ovde je jasno da treba da zaobliš linije zato što je stolica takva, ali ja bih ti preporučio da čak i kad radiš oštre ivice na nekom objektu, da ih uvek chamferuješ. Stvar je u tome što se ivice u realnom svetu vide tako što najjača svetlost pada na njih (specular highlights), a u maxu se neće videti ta linija ukoliko ih makar malo ne zaobliš. Deselektuj prvo sve, nemoj da budeš ni u kom režimu za modelovanje. Znači, dodajemo novi, ali isti modifikator edit poly (uvek kada hoćeš nešto krupnije da dodaš u edit poly režimu, dodaj mu novi modifikator, pa ako nešto ne krene kako treba samo izbrišeš zadnji modifikator, dodaš novi i nastaviš da radiš. ) Idi u line režim i selektuj sve linije na objektu. Zatim pod edit edges tabom, klikni mu na chamfer (t.j. klikni mu... ma znaš već gde... ). Ukucaj 1 za vrednost i klikni OK.


To je to. Sada mu dodaš jastuk (samo uzmi chamfer box iz extenzive primitiva).


A sada zadatak.
Nakon što završiš tut, izmodeluj istom tehnikom nožicu kao što je na slici. Ako je meni trebalo 30 sek. ti ćeš moći za 15.


Veruj mi ja sam pre par dana koristio još svega par opcija od ovih koje sam pomenuo u ovom tutorialu da bih ovo izmodelovao za cirka 1-2 sati po objektu. A može to mnogo brže i bolje i od ovoga.


Pitaj ako negde zapneš.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
Mr.Eco (24.3.2007), RUSuper (17.11.2009)
Stara 23.3.2007, 4:03   #27
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Stvarno ti zahvaljujem sto mi pomazes. Znaci mi puno.

Evo upravo sam zavrsio fotelju (sada je 2:50 AM). Uradio sam sve kako si mi napisao. A i dodao sam jos neke stvari (nadam se da se neljutis).

Za naslon si napisao da posle extrude stavim 125 a ja stavio 115. Mada sam trebao da stavim i manje jer je previsok naslon u odnosu na sliku (mozda i gresim u proceni). Takodje sam dodao i jos dve linije na naslonu i izvuko neke delove. Prilazem ti sliku da vidis o cemu se radi.

Takodje zbog tih delova nisam mogao da koristim MSmoth nego sam koristio TurboSmoth. Sa MSmoth-om se vide linije i jako ruzno izgleda.

Zavrsio sam sve za oko 2.5 sata. Sledeci put ce biti brze...

Hvala ti jos jednom na tutorialu i zadatku. Slobodno mi postavljaj jos zadataka.

Pozdrav
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Fotelja-1.jpg
Viđeno:	89 puta
Veličina:	32,1 KB
ID:	6914   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Fotelja-2.jpg
Viđeno:	65 puta
Veličina:	34,4 KB
ID:	6915   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2.jpg
Viđeno:	111 puta
Veličina:	96,8 KB
ID:	6917  
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 4:06   #28
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Evo jos jedne slike i zip-a pa vidi sta nevalja ili sta moze da se popravi.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Fotelja-3.jpg
Viđeno:	81 puta
Veličina:	82,8 KB
ID:	6918  
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Fotelja finished.zip (33,4 KB, 61 puta viđeno)
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 11:43   #29
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Svaka čast Dark Nemos.
Završio si tut mnogo bolje nego što sam očekivao.
Što bih se ljutio ako si dodao nešto svoje? Pa u tome je i poenta. Uvek dodaj nešto ili oduzmi nešto ako misliš da treba. Vidiš da je tvoja stolica ispala daleko bolje od moje.

Ništa mi ne pada trenutno na pamet za sledeći zadatak, ali dok mi ne padne uzmi u međuvremenu napravi neki kauč ili trosed. Iskloniraj samo ovu stolicu, uhvati sve vertekse sa jedne strane, povuci ih koliko da stanu još dva jastuka (možda ćeš morati da dodaš još dve poprečne linije pošto koristiš turbo smooth).

Kasnim na job...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 0:26   #30
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Evo ovako...
Ići ćemo redom...
Nakon što napraviš i taj kauč, probaj da izmodeluješ neki stakleni stočić. Uzmi potraži malo net ili uslikaj svoj ako imaš kući i baci se na modelovanje.
Stočić uopšte ne bi trebao da ti bude problem, ali slobodno pitaj ako negde zapneš i priloži sliku svog problema i reference. Neka ti staklo bude odvojeno od ostatka stola.
Dodaćemo mu posle i tepih, parket, zidove i još neke sitnije elemente, pa se bacamo na mapiranje i na kraju na osvetljenje.

Ma naučićeš ti bre za nedelju dana ono što sam ja provaljivao mesecima.
Samo napred!


Biće ovo super školica ka kojoj možemo da uputimo sve nove članove koji bi da se bave maxom pošto bukvalno ide od samih korena.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 1:16   #31
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Evo ovako...
Ići ćemo redom...
Nakon što napraviš i taj kauč, probaj da izmodeluješ neki stakleni stočić. Uzmi potraži malo net ili uslikaj svoj ako imaš kući i baci se na modelovanje.
Stočić uopšte ne bi trebao da ti bude problem, ali slobodno pitaj ako negde zapneš i priloži sliku svog problema i reference. Neka ti staklo bude odvojeno od ostatka stola.
Dodaćemo mu posle i tepih, parket, zidove i još neke sitnije elemente, pa se bacamo na mapiranje i na kraju na osvetljenje.

Ma naučićeš ti bre za nedelju dana ono što sam ja provaljivao mesecima.
Samo napred!


Biće ovo super školica ka kojoj možemo da uputimo sve nove članove koji bi da se bave maxom pošto bukvalno ide od samih korena.
Evo nekih radova koje sam radio pre nekih 20 dana dok sam se jos upoznavao sa max-om. Sve sam zivo spajao bolean tool-om jer nisam znao nista drugo. No uradicu ja sto i policu i krevet nocas pa cu da izbacim radove. Tepih neznam da uradim. A mapovanje uopste neznam. Ni gram.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Soba-1.jpg
Viđeno:	62 puta
Veličina:	78,8 KB
ID:	6927   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Soba-2.jpg
Viđeno:	54 puta
Veličina:	85,4 KB
ID:	6928   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Sto.jpg
Viđeno:	53 puta
Veličina:	15,4 KB
ID:	6929  
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 5:26   #32
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

bobi naleteo sam na problem. Pomagaj. Dakle ovako...

Imam kuci "staklenu" policu koju sam hteo da modelujem pored kreveta i slola. Videces na slici u cemu je problem. Dakle ono plavo i zuto sto vidis u pozadini treba da bude jedna stranica police. Napravio sam dve kocke (uspravno) i trecu kocku kojoj sam dodao bend na 180 stepeni da bih dobio onaj deo gore. Medjutim ta strana police u realnom zivotu (a objasnjena max terminologijom) je kocka sa champfer (2) ivicama.

Pokusao sam prvo da ih spojim sa bolean i da onda convert/edit poly i kada sam stisnuo champfer dobio sam nesto neopisivo... mesh destroyed.
Onda sam pokusao svaki objekat na toj stranici posebno da champferujem ali ni to nije urodilo plodom.

Dakle jel postoji neka tehnika da savijem kocku samo na sredisnjem delu a da pritom krajevi ostanu pravi i ravni i paralelni?

Krevet sam zavrsio za 10 minuta i nije mi predstavljao nikakav problem (posle tvog tutoriala naravno).

Help
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	3.jpg
Viđeno:	58 puta
Veličina:	96,2 KB
ID:	6932   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Krevet.jpg
Viđeno:	67 puta
Veličina:	43,7 KB
ID:	6933  
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Stocic stakleni problem.zip (38,8 KB, 34 puta viđeno)
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 12:53   #33
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
bobi naleteo sam na problem. Pomagaj. Dakle ovako...
Ako sam te dobro razumeo...

Dakle, u većini slučajeva ćeš objekte počinjati sa kockom, ali to ne mora da bude pravilo.
Ovde bih ja prosto uzeo tube, uključio mu slice, ukucao mu slice from 180%, smanjio bih mu skroz height segmente (ako nam trebaju, posle ćemo ih dodati u edit poly modu) i konvertovao u edit poly. Zatim samo uzmeš ona dva poligona, ekstruduješ i to je to. Da, posle mu dodaš još jedan modifier i chamferuješ ivice.

To bi trebalo da je to.

P.S. Ako već ostavljaš max fileove eksportuj ih u 3ds (file-> export), pošto ja koristim max 7, a ti max 9, pa ne mogu da ih učitam.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 16:49   #34
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Zavrsio sam policu za deset minuta. Hvala ti za ogromnu pomoc oko stranica.

Kad sam stavio height segments na 5 i champferovao dobio sam neko ludilo... Zasto? Kad nam stavio ja 1 sve je bilo savrseno...

Zavrsio sam policu,sto i krevet. Sta dalje? Cekam instrukcije!

Kad sam exportovao stolicu i zipovao ispalo je 906kb. Limit je 100kb pa nemogu da postavim na forum. Neeksportovana verzijja je 43kb...


Pozdraw!!!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Polica-1.jpg
Viđeno:	52 puta
Veličina:	46,6 KB
ID:	6940  
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 16:56   #35
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Kamo deder stavi ih sve u jednom kadru, da ih vidimo skupa
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
Zarkus (25.3.2007)
Stara 24.3.2007, 17:15   #36
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Kamo deder stavi ih sve u jednom kadru, da ih vidimo skupa
Evo bre:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Velika-1.jpg
Viđeno:	66 puta
Veličina:	58,7 KB
ID:	6948  
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 17:44   #37
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Evo bre:
Vidiš kako ti loše ovaj sto izgleda zato što mu nisu chamferovane ivice. Fuck boolean, uzmi i napravi ga opet od nule sa edit polyjem (ovaj stari nemoj da brišeš, neka ti služi kao referenca).
Gde ti je fotelja (tačnije, stavi dve fotelje u kadar).

Sledeći zadatak - Lampa
Nađi neku lampu na netu, čiji dizajn odgovara ovim tvojim objektima.
Naravno, ako zapneš - pitaj.

Ej bre! Pa ova polica i ležaj ti bolje izgleda nego police nekih "stručnjaka" koji rade u maxu više od god. dana.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 0:07   #38
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Hey, zašto i ti ne bi počeo sa prethodnom stranom i tutom za onu fotelju. To je i onako najbazičnije.
Join the school! Let's see what you've got!
Zavrsio sam fotelju, postovao bih je ali zasto nemogu da prikacim sliku?!
Fotelja nije savrsena, nisam znao na koji nacin da ucinim naslone za ruke malo realnijim.
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 3:00   #39
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
dark mesiah kaže: Pregled poruke
Zavrsio sam fotelju, postovao bih je ali zasto nemogu da prikacim sliku?!
Fotelja nije savrsena, nisam znao na koji nacin da ucinim naslone za ruke malo realnijim.
Slika netreba da bude u max-u ako si to pitao. Samo treba da ti sluzi kao reper za izradu modela. Kad vec koristis max 9 u produzetku sam ostavio zip te iste fotelje koju sam ja radio pa skini i pogledaj. Mozda ti da neku ideju...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 14:16   #40
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Slika netreba da bude u max-u ako si to pitao. Samo treba da ti sluzi kao reper za izradu modela. Kad vec koristis max 9 u produzetku sam ostavio zip te iste fotelje koju sam ja radio pa skini i pogledaj. Mozda ti da neku ideju...
evo fotelje



Ocu da izmodeliram moju policu pa neznam kako mogu da napravim staklo?
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
3d studio max, 3ds

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
C++ za apsolutne početnike dalabu Programiranje 74 15.6.2013 14:14
Dobra simulacija letenja enter011 Simulacije vožnje 167 9.7.2009 13:40
Metamorf Studios škola za igre masteri Tekstovi u SK 16 9.1.2008 16:05
Knjige za početnike zukov Programiranje 6 17.5.2006 19:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com