Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.8.2014, 18:40   #1
buyacc
Novi član
 
Član od: 31.7.2014.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom ideja za emitovanje wifi signala

Pozdrav svima, zelim da cujem misljenje ljudi sa ovog foruma koji su malo vise upuceniji od mene i nadam se da ce mi pomoci u realizaciji ove ideje. Interesuje me koliko je pre svega ova moja ideja tehnicki izvodljiva i da li uopste vredi upustati se u ovakav jedan projekat.

Naime, planirao sam da na mog kablovskog ISP brzine 10mb/s povezem ovaj uredjaj http://www.open-mesh.com/products/ac...ints/om2p.html
a na njega bih nakacio http://www.kupujemprodajem.com/Grid-...er_id=11168176 recimo ovu antenu na jednu visu zgradu u mestu. Inace, veza izmedju mog isp modema i ovog AP bi isla preko poe utp kabla jer mi je tako jednostavnije , ne moram imati struju na krovu.

Taj deo sam zamislio kao repetitor signala, e sad planirao sam da sa tim AP i tom antenom dobacim 3km do susednog citaj SELA u kojem nema wifi provajdera, adsl i nista od interneta nije jos stiglo.
Tamo bih na najvisem mogucem mestu stavio uredjaj koji vi trebate da mi predlozite koji ce biti u funkciji da primi vec emitovani signal i da ga pojaca u tom mestu, koji bi bio prikacen na akumulator i dopunjavao se nekim alternativnim izvorom energije jer ne bih mogao da obezbedim struju tamo...

Svaka pomoc u vidu ideje je dobrodosla! Hvala!
buyacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2014, 0:37   #2
$tef@n
Član
 
Član od: 19.4.2009.
Poruke: 84
Zahvalnice: 118
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Arrow Re: ideja za emitovanje wifi signala

A što lepo ne bi stavio Mikrotik SXT Lite5 na oba kraja u netiksu je cena oko 8000rsd čini mi se dok ih po oglasima na kp možeš naći za 50-55E.
$tef@n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2014, 23:24   #3
buyacc
Novi član
 
Član od: 31.7.2014.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ideja za emitovanje wifi signala

jel ima neko neki drugi predlog?
buyacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanja vezana za wireless... Teva Internet usluge 489 22.9.2017 20:02
Potrebna mi je pomoc oko kupovine wifi rutera! The Mickey ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 21.11.2013 17:40
Emitovanje WiFi signala, sta mi je potrebno? freeminder Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 10.8.2012 13:01
Program za mjerenje jacine wifi signala Ivan007 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 14.3.2012 23:50
Problem sa kucnom WiFi mrezom (n-ti put) Captain Nerd Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 6.8.2010 22:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com