Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.5.2011, 13:52   #1
kneht
Član
 
Član od: 14.12.2009.
Poruke: 143
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Ubuntu 11.04 - Zeitgeist?

Koristim Ubuntu 11.04, izabrao sam Ubuntu Classic ( No effects ) kao default session.

U okviru Startup Applications se nalazi i Zeitgeist Datahub, shodno tome se u System monitor-u u okviru Processes nalaze zeitgeist-daemon, zeitgeist-datah i zeitgeist-datahub...

Nisam napredni korisnik Ubuntu-a i engleski jezik mi nije "jača strana"...

Interesuje me da li ovaj proces ( Zeitgeist ) ima neke veze sa narušavanjem privatnosti, osim što služi ( koliko sam ja to shvatio ) da usaglasi neke stvari pri pokretanju raznih aplikacija...

Ako bi ovo bilo istinito tada bih rado da u potpunosti uklonim ovaj proces iz sistema, pod uslovom da se time ne narušava stabilnost sistema...

Nadam se da sam ovo obrazložio koliko-toliko jasno i nadam se da niko neće zameriti na mom neznanju...

Unapred zahvalan na svakom objašnjenju...
kneht je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 16:24   #2
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 - Zeitgeist?

Zeitgeist (nem. "Duh vremena") je pokušaj nadogradnje klasičnih file manager-a. Integraciju s njim imaju i Gnome 3 i Unity. On prosto pamti gde si bio, koje si programe koristio i fajlove pokretao i pokušava da ih na osnovu toga učini pristupačnim. Nešto kao vrlo napredan favorites managment. U teoriji, umesto da tražiš fajl po folderima i podfolderima, Zeitgeist će ih učiniti direktno dostupnim na osnovu tvoje prethode "istorije". U praksi? Iskreno, ne koristim ga a i ne znam nikog ko to radi.

U svakom slučaju, iako se radi o aplikaciji (u suštini, Zeitgeist je još jedna aplikacija) koja prati tvoje ponašanje, ne bi trebalo (ne bih se baš mogao zakleti) da se radi o narušavanju privatnosti. Kao i svaka druga aplikacija može da se ukloni (uninstall zeitgeist-datahub)...
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ubuntu 11.04 Final darkelf Slobodni softver 130 16.10.2011 9:28
Ubuntu 11.04 Beta je tu... Fickey Slobodni softver 0 2.4.2011 20:49
Ubuntu 9.10 review [od strane Windows korisnika] Djordje Turjacanin Slobodni softver 12 14.1.2010 15:56
Announcing Ubuntu 10.04 LTS: The Lucid Lynx DobroslaV Slobodni softver 8 29.9.2009 16:33
Ubuntu vodič za preživljavanje (posle instalacije) laikexpert Slobodni softver 0 26.12.2008 11:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com