Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2005, 20:54   #1
vukascar
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: blizina Kraljeva
Poruke: 33
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vukascar Slanje poruke preko Yahooa korisniku vukascar
Određen forumom Internet na selu

Pozdrav svima na ovom super forumu , kao sto slutite iz naslova ove teme ja zivim na selu i pokusavam da koristim internet . Naime radi se o tome da zivim na nekih 8 km od centra Kraljeva i jedina mogucnost konekcije mi je naravno dail-up . Eh sada , takav problem verovatno imaju i mnogi u gradovima ali njima barem telefoni nisu dvojnici i veza ne puca savki put kada pada kisha . Pre nekog vremena poceo sam da se interesujem za neki drugi ( bolji i brzi ) nacin povezivanja sa mrezom i evo kako sam prosao . Cujem za neke wireless provajdere u gradu i krenem da ih posetim , tamo me docekaju sa sledecim informacijama . Kod jednog provajdera ( necu mu reci ime ) sve moze , merenja , probe ali oprema se mora kupiti kod njih i kosta 250 E a internet se naplacuje po protoku i kosta 2 din za MB . To mi je odmah zazvucalo strasno skupo jer sam par dana pre toga bio u Kanjizi i kod prijatelja probao njegov wireless koji radi super a oprema ga je kostala 70 E i placa flat 1300 din mesecno . Ali to nije sve kod drugog provajdera ( takodje ga ne treba pominjati ) jos bolji docek . Oni nemaju domet dalje od centra grada ali ako smo zainteresovani za njihove usluge mozemo se dogovoriti da im kupimo dodatni predajnik i obezbedimo plac za isti ??? A oni ce nama za uzvrat naplacivati flat tarifu . Strasno , stvarno strasno . Ako se necemu vredi nadati onda je to sigurno privatizacija Telekoma i pojava ADSL-a i kod obicnih ljudi , van Beograda ( bez ljutnje ) .
vukascar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2005, 21:23   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Internet na selu

Ma kakva ljutnja, svako normalan može da te razume.Jednostavno, mnogo kaskamo za svetom kada je internet u pitanju i situacija uopšte nije mnogo svetla za ljude koji samo žele kvalitetan net.U Beogradu možda jeste, kada se gleda u proseku, dosta bolja situacija, nego u drugim delovima Srbije, ali nije ni svima u Beogradu med i mleko kada je internet u pitanju.Evo, ja sam iz Beograda, a nemam mnogo više mogućnosti od tebe.Na primer, kontaktirao sam 3 provajdera za ADSL usluge i jedino što su mogli da mi kažu jeste da mogu da im uplatim unapred, a oni će već da vide sa Telekomom za tehničke mogućnosti i nemaju ni najmanju predstavu koliko ću morati da čekam (jedan moj ortak je uplatio pre 3 meseca kod jednog od ta 3 provajdera i eno ga još čeka, iako su mu rekli da ima tehničkih mogućnosti, samo se čeka da se ugradi neki uređaj, za koji ni oni sami ne znaju kako se zove).Kablovska ne dolazi u obzir, jer firma koja mi je radila kablovsku ne može da mi obezbedi ni TV program kako treba, čas ima signala, čas nema, čas mogu da gledam ovaj program, čas ne mogu...itd.Dolazili su i ljudi da mere jačinu signala za Wireless i rekli su mi da mogu da mi instaliraju opremu, ali da ne mogu da garantuju za signal, jer ima nekih smetnji i isti dosta varira...Hvala lepo ! Tako da eto, hteo ne hteo, osuđen sam na dial-up, koji dobar deo vremena radi lepo, ali ne i savršeno, oće da pukne veza (pogotovo ako skidam neki fajl koji nema resume support, Marfi ?), oće da opadne protok, nekad se okreće i po 20-30 puta dok se ukonektujem...itd.Šta da se radi, biće bolje (valjda)...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2005, 21:52   #3
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Internet na selu

I kod mene je ocaj-dial-up ili wireless kod nekih deraca koji naplacuju 1000din 128 Kbit/s 700MB download,flat ne postoji+treab nabaviti i opermu(to je jos oko 60e),a dial-up je blagi uzas na mojoj analognoj centrali....
Od ADSL-a ili kablovskog nema ni naznaka.....
Jedino satelitski koji jeste skup,ali zato i nudi dosta-ukratko-isplati se uloziti u njega....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 18:25   #4
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: Internet na selu

A jesi razmisljao o nekom satelitskom resenju...ja razmisljam ozbiljno jer kad se presaberem izadje me satelitski 256 jeftiniji od wireless-a 64/64
Anak1n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 22:20   #5
vukascar
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: blizina Kraljeva
Poruke: 33
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vukascar Slanje poruke preko Yahooa korisniku vukascar
Question Re: Internet na selu

Pa dali je moguce da taj satelitski net radi bez telefona i ako si se vec raspitivao oko cena , reci koliko bi to okvirno kostalo ?
vukascar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 0:07   #6
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: Internet na selu

Pazi to je samo download a upload mozes da nabudzis preko gprs-a...cena je 12000 za godinu dana 256...po meni isplativo i izvodljivo razmisljam se da batalim ovaj wireless koji me kosta ko sv Petra kajgana
Anak1n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 22:08   #7
vukascar
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: blizina Kraljeva
Poruke: 33
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vukascar Slanje poruke preko Yahooa korisniku vukascar
Određen forumom Re: Internet na selu

Pa to i nije tako lose , hvala za informacije . Ako ti nije problem daj par adresa za dalje . Hvala
vukascar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 19:03   #8
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Internet na selu

Satelitski zaista ne bi bio lose resenje-ako imas para-razmisli....
Plus imas i,ako se ne varam,popust od 30% ako placas unapred prvih 6 meseci-flat naravno
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Internet u Norveškoj Ogi Internet tehnologije 32 25.9.2008 21:17
Satelitski Internet Elementarna Nepogoda Internet usluge 12 19.9.2006 17:20
33 razloga zasto ne bi trebalo da uploadujete svoju sliku na internet Reloader Cvet kompjutera 18 20.7.2006 0:52
SatSpeed Internet via Satellite fazza Internet usluge 20 30.11.2005 0:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com