Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.5.2008, 12:56   #21
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Jej, super, sad ce konacno lepo moci da prate i spijuniraju svakoga
Ti lepo napraviš novčanik od alufolije i nemaš brige...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 13:05   #22
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Исправите ме ако грешим, али ово није Rfid чип, већ Sim чип/картица.

EDIT: како да ископчам да ми стално смањује када нешто напишем великим словима.

EDIT 2:

Citat:
Ti lepo napraviš novčanik od alufolije i nemaš brige...
на интернету има да се купе новчаници са фарадејевим кавезом, па ко воли...

Poslednja ispravka: Ghost (7.5.2008 u 15:54)
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 16:36   #23
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Mislim da ja malo paranoična pretpostavka da će da nas špijuniraju. Zato što svi tako misle o novim tehnologijama ni ne napredujemo, plašimo se nepoznatog i izmišljamo da ima čudovišta u mraku, a to su samo senke

Ako li prate, to će ubrzo postati javna tajna, a i nema nam druge, tako da faradejeve novčanike u ruke i mirni ste

Mene samo zanima kako će panduri reagovati na nove LK, ono kad se tek pojave

Traži LK, ti mu daš tu karticu, on te pogleda i vadi pendrek: "Šta me bre za***avaš, rekao sam ličnu, ne Halo kartu!" *udarac pendreka po bubrezima*
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 18:20   #24
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Traži LK, ti mu daš tu karticu, ... *udarac pendreka po bubrezima*
To bi bio napredak. Ranije (kad su ljudi pripadnike službe unutrašnjih poslova veselo zvali "milicija/milicajci" - neki ni dan-danas ne mogu da se oslobode tog blentavog oslovljavanja) išlo je prvo crveno, pa onda (eventualno) zeleno. A ti modar.

Poslednja ispravka: zoran845 (7.5.2008 u 18:59)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 18:46   #25
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
To bi bio napredak. Ranije (kad su ljudi pripadnike službe unutrašnjih poslova veselo zvali "milicija(jci)" - neki ni dan-danas ne mogu da se oslobode tog blentavog oslovljavanja) išlo je prvo crveno, pa onda (eventualno) zeleno. A ti modar.
Znas sta rade kod nas,nacrtaju merdevine na papiru i kazu popenji se,ako se zasmejes gotov si.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 20:13   #26
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

E ja sada vadim onaj novi pasosh, il procedura slicna ovoj
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 20:17   #27
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
RUSuper kaže: Pregled poruke
Znas sta rade kod nas,nacrtaju merdevine na papiru i kazu popenji se,ako se zasmejes gotov si.
Ili te zatvore u okruglu sobu i kazu stani u cosak.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 20:23   #28
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Ja cu da uzmem staru licnu kartu. SIM kartice imaju dooosta memorije, a svako sa malo vise znanja moze da im skine podatke... Mozda i nece da nas spijuniraju, ali cinjenica da mogu svakako plasi coveka (makar mene). Sto se tice implanta i pelcovanja, nece moci... Ko ce da me tera? MUP? Ako treba zivecu u sumi i jescu veprove, i oblaciti se u lisce, ali niko mene nece bacati u nekakve kataloge...
Na kraju ce stvarno biti nesto tipa :
"Imas punu slobodu da mislis sta ti mi kazemo, da imas obavezan implant u ruci, i da nosis crni kombinezon i bar-code tetovazu sa tvojim licnim podacima. Ova sloboda je obavezna."
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 20:33   #29
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Svaka iole normalna zemlja ima ovakve licne karte. Ponavljam "Svako moze da bira da li ce sa ili bez cipa da izvadi licnu kartu".
Ne morate uvek sa losije strane da gledate taj cip. Ne moraju uvek da nas "spijuniraju" ,moze se i za druge svrhe iskoristiti. Mozda je neko izgubio licnu k. i samo skoknite do mup-a i kazite im to i oni je pronadju. Al to se nece ostvariti,posto ako oni mogu da pronadju licnu kartu onda ce se svako osecati nesigurno,znajuci da mup vidi svaki nas korak. Mene licno za**le za to. Ako necu da me "vide" ,ostavicu je kuci. Pa nek bulje u jednu tacku 10 godina ako hoce.
Sve u svemu ,ovo je jedan veliki korak ka modernizaciji drzave.
Toliko...pozz
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 20:37   #30
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
DzoniHSV kaže:
Svaka iole normalna zemlja ima ovakve licne karte. Ponavljam "Svako moze da bira da li ce sa ili bez cipa da izvadi licnu kartu".
Ne morate uvek sa losije strane da gledate taj cip. Ne moraju uvek da nas "spijuniraju" ,moze se i za druge svrhe iskoristiti. Mozda je neko izgubio licnu k. i samo skoknite do mup-a i kazite im to i oni je pronadju. Al to se nece ostvariti,posto ako oni mogu da pronadju licnu kartu onda ce se svako osecati nesigurno,znajuci da mup vidi svaki nas korak. Mene licno za**le za to. Ako necu da me "vide" ,ostavicu je kuci.
Sve u svemu ,ovo je jedan veliki korak ka modernizaciji drzave.
Toliko...pozz
A zasto smo mi medju prvima u evropi da postanemo jedna tako 'moderna' zemlja, majke ti? Zato sto hoce da testiraju na nama.
Sto se tice tog "Svako moze da bira", to vazi samo do 2011... Sta onda?
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 20:40   #31
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
fingerprint kaže: Pregled poruke
A zasto smo mi medju prvima u evropi da postanemo jedna tako 'moderna' zemlja, majke ti? Zato sto hoce da testiraju na nama.
Sto se tice tog "Svako moze da bira", to vazi samo do 2011... Sta onda?
Svako moze da bira da li ce sa cipom ili bez cipa i posle 2011. godine.

I to nije testiranje, licno sam video Francuske licne karte. Isto mogu da biraju da li hoce cip ili ne. Ako ti se ne svidja to onda lepo uzmi alufoliju pa zamotaj licnu kartu. Mislim sta da ti kazem...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 20:51   #32
LebronMVP
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Lokacija: Rt Dobre Nade
Poruke: 393
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 127 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Svi se nesto plase da ce neko moci da posmatra preko nekog gps uredjaja gde se vi krecete, kolko se zadrzavate na odredjenim mestima, sta kupujete.........
Trebalo bi da znate da nikog to ne zanima. Ali paranoja je jaca od nas samih
LebronMVP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 20:52   #33
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Istina. Ako neko(panduri) hoce da te uhvate oni mogu i bez te "GPS licne karte".
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 20:55   #34
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
LebronMVP kaže: Pregled poruke
Svi se nesto plase da ce neko moci da posmatra preko nekog gps uredjaja gde se vi krecete, kolko se zadrzavate na odredjenim mestima, sta kupujete.........
Trebalo bi da znate da nikog to ne zanima. Ali paranoja je jaca od nas samih
Ne, to nije paranoja. To je sloboda, i neki nece da je se odreknu, iz onog teskog srpskog inat-principa. To je ono kad ti nesto smeta, a ti udaris kontru pa makar poginuo. Poznato?
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 20:57   #35
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Kad vidim komentare: znaju gde sam uvek, mogu da me prate itd. a polovina ih ni ne zna gde im je sadašnja lična karta...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 21:27   #36
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
fingerprint kaže: Pregled poruke
Ja cu da uzmem staru licnu kartu. SIM kartice imaju dooosta memorije, a svako sa malo vise znanja moze da im skine podatke... Mozda i nece da nas spijuniraju, ali cinjenica da mogu svakako plasi coveka
LOL, zabole me stomak od smeha

Prvo - SIM kartice ne mogu da se koriste za pracenje, jedini nacin da se one ocitaju je da se direktno ubace u neki citac.

Drugo - RFID cipovi mogu da se ocitaju sa daljine od nekoliko metara pomocu skenera. Oni nemaju svoj izvor energije (bar vecina, oni sa sopstvenim napajanjem su retkost i ne koriste se u ove svrhe), energiju dobijaju indukcijom iz spoljasnjeg izvora. To im jako ogranicava domet, znaci mogu da funkcionisu u jednoj zgradi, eventualno moze da se izgradi infrastruktura za uze centar grada, ali ne za celu zemlju, a od pracenja preko satelita nema nista.

Trece i najvaznije - svako od vas ima mobilni telefon u dzepu. Mozda ga ne drzite u dzepu kad ste kod kuce, ali ga skoro sigurno nosite sa sobom gde god da idete. Vecina vas ima nove telefone koji si kupljeni u prodavnici i na garanciji stoji vase ime. Eto policiji i vasem provajderu idealan nacin za pracenje. U svakom trenutku mogu sa preciznoscu od metar-dva da odrede vasu lokaciju, a cak i da nemaju vase podatke servirane na ovaj nacin mogu lako da ih otkriju. Sada samo jos zamislite Symbian trojanca koji vlastima omogucava da vas prisluskuju koristeci mikrofon vaseg mobilnog telefona

Tacno je da bi se licne karte sa cipovima mogle da upotrebe za nekakvo pracenje, ali pored ostalih stvari LK me uopste ne zabrinjavaju.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 21:35   #37
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
nighthawk kaže:
U svakom trenutku mogu sa preciznoscu od metar-dva da odrede vasu lokaciju. Sada samo jos zamislite Symbian trojanca koji vlastima omogucava da vas prisluskuju koristeci mikrofon vaseg mobilnog telefona

Tacno je da bi se licne karte sa cipovima mogle da upotrebe za nekakvo pracenje, ali pored ostalih stvari LK me uopste ne zabrinjavaju.
Dobro, pa? Karticu za telefon kupis na trafici, i niko ne zna ni ime ni prezime (a kamoli da ima sliku, i silnu gomilu podataka).
Sto se tice SIM kartice, u pravu si (u sustini bi izgledala kao Halo-kartica, koliko ja kapiram), ali opet je stvar jeziva : tolika kolicina podataka bi znacila da bi kradja ove kartice (ili malo modifikovanje citaca kartice ukoliko se nalaze na javnim mestima) bila bukvalno i kradja svih mogucih informacija o coveku. Zdravstveni karton, mesto stanovanja, fotka, neki silni skenovi lica (ili sta vec ), otisci prsta... Mastovit junak moze svasta da ucini sa ovakvim informacijama...
A opet i cinjenica da smo mi veseli pioniri u ovom 'modernom' poduhvatu znaci da tu nesto smrdi...

Citat:
nighthawk kaže:
LOL, zabole me stomak od smeha
Zasto se smejes mojoj recenici da SIM kartice imaju dosta memorije i da svako ko zna moze da im skine podatke?
Neke cak imaju i mikroprocesore u sebi (neke samo par logickih kola i memoriju, a neke samo memoriju).
Naravno, da bi taj mikroprocesor radio, ili memorija bila procitana, treba izvor struje, ali pogledaj koliko su minijaturni danasnji citaci (velicina prosecnog USB stick-a, kaze google) !? Ove kartice je SIGURNO mnoogo lakse zloupotrebiti nego stare, papirne (ili od cega su vec).

Poslednja ispravka: fingerprint (7.5.2008 u 21:43)
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 21:41   #38
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

. .

Poslednja ispravka: BrutaLiS (8.5.2008 u 0:49)
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 21:46   #39
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

Citat:
BrutaLiS kaže:
i stvarno bi bilo lepo da odgledate digitalni andjeo na youtube-u svih 14 delova
Nisam to odgledao, ali se plasim druge stvari :
Sta znaci ono "Imamo pravo izbora do 2011 godine"?
Zasto smo mi medju prvima koji to uvode? Ciji smo mi zamorcici?
@nighthawk : Hvala sto si me ispravio u vezi SIM kartica, ali ova poenta i dalje ostaje validna

I jos nesto, da ce moci da nas prate : moci ce. Kako? Lako, mogu samo polako da uvedu javne citace za verifikaciju ovoga-onoga, godina, raznih gluposti, pa ce lako znati gde je ko kad bio . Odes u banku? Indetifikujes se karticom. Odes u postu? Isto. Autobus (mozda je to fikcija, ali mi ne deluje daleko )? Tramvaji, vozovi, bioskopi (verifikacija godina, npr), iznajmljivanje soba u hotelima, i hiljadu drugih mesta gde bi se ovi citaci lagano uklopili sa dobrim izgovorom...
Tacno je da drzava ako hoce moze da te prati. Ali ne moze da te prati tako lako kao sto moze sa ovim karticama.
I nisam ja preterano paranoican (nadam se), ali je dobro poznato kakva je vlada (bilo koja, bilo gde) - dozvolis da ti pojedu sendvic, sledeceg meseca dolaze po jogurt i burek... A ne bi zeleo da jednog dana sa slicnim objasnjenjem kazu
"Sad bismo uveli RFID kartice i citace na sve strane- za vasu sigurnost. Nije to nista, vec imate digitalne kartice, ali ove su bolje..."
E, sad stvarno zvucim (pomalo) paranoicno...
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 21:47   #40
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Nove licne karte (elektronske)...

@fingerprint

Smejao sam se vasoj paranoji, tvoj post sam citirao samo kao ilustraciju. Kupis karticu na kiosku - pa ako je nekome toliko stalo da dodje do tvojih podataka postoji hiljadu nacina da ih skupi - odes da popijes pivo, ostavis otiske na casi/flasi i onda http://www.ccc.de/biometrie/fingerab...en?language=en

Da ne idemo vise o offtopic - zakljucak je sledeci - ako drzava hoce da te prati ima hiljadu nacina da to uradi, od toga prosecan paranoik ne zna ni za polovinu.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ATI Radeon HD 4800 Dusan Despotovic Grafika 436 3.5.2009 23:14
Nvidia sprema nove Unified ForceWare 200 drajvere Dusan Despotovic Vesti 3 1.4.2008 15:54
Kupovina graficke karte ecanikajo Šta da kupim? 6 15.6.2007 17:37
Enermax Liberty 500 Watt i buduce DX10 Karte ... i bidi fin Osnovne komponente 3 2.3.2007 2:13
Nove 7600GT kartice-G73 u 80nm Garson Vesti 14 30.12.2006 0:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com