Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Web dizajn
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web dizajn Saveti u vezi dizajna sajtova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.1.2008, 2:24   #1
beky_boy
Član
 
Član od: 27.3.2007.
Poruke: 65
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Iz Photoshopa u Dreamweaver

Ja sam napravio u Photoshopu jedan web template(layouts), i sada bih ja to da doradim u Dreamweaver 8, e sad kad ja to ocu da ssacuvam, Photoshop mi sacuva samo jednu sliku,a ja to posle n mogu da prepravljam u Dreamweaver, ima li neko resenje????
beky_boy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 5:16   #2
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Arrow Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

Rođo prvo moraš da naučiš da formulišeš precizno pitanje da bi dobio što precizniji odgovor. I da što jasnije opišeš svoju situaciju i problem a ne ovako. Web dizajneri koji koriste alate koje si ti naveo obično to rade us sledećim fazama. Naprave Layout stranice u Photoshop-u (što si ti pretpostavljam uradio), koji otprilike pretstavlja konačan izgled sajta. Ovako snimljen fajl otvore u Fireworks-u, tu ga iseku (opcija slices) i Fireworks im napravi html fajl (Tabelu) sa svim slikama. Iz Fireworks-a prebacuješ u Dreamweaver i završavaš sajt. E sad, ne znam koje verzije programa koristiš ja koristim 8-ice pa je postupak ovakav. Meni se dešavalo (i mislim da je to odgovor na tvoje pitanje) da kada otvorim .PSD fajl u Fireworks da mi otvori jedan BMP fajl umesto PSD-a sa leyer-ima i onda nisam mogao dodatno da ga obrađujem. Ovaj problem sam rešio tako što sam u Photoshop-u podesio da mi fajl bude snimljen kao 8-BIT-ni po Kanalu a ne 16-BIT-a po Kanalu, nakon ove ispravke uspešno sam otvarao fajl u Fireworks i završavao posao dalje u Dreamweaver-u. Znam da su najnovije verzije programa optimizovane tako da valjda može iz PS-a direktno u DW ali kao što rekoh još ih ne koristim pa ne znam proceduru. Nadam se da sam bio od pomoći.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jenkiduduldu na korisnoj poruci:
Martin.Tyler (30.10.2008)
Stara 18.2.2008, 23:40   #3
despot77
Veteran
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 562
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 128 puta na 109 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku despot77
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

To sjeckanje se može obaviti i u ImageReady-u, samo se prebaci iz Photoshop-a i takođe iskoristi ta opcija opcija slices...

Usput
Jedno pitanje, prilično sam nov na ovom polju, kad sa Macromedia Dreamweaver 8 napravim flash button ili text to mi se uredno prikaže u firefoxu ali u IE se ne prikazuje samo prikaže onaj kvadratić sa x-om, nije mi jasno u čemu je kvaka :-k

Inače za surf koristim samo firefox, IE sam odavno batalio, da to nije možda do IE, mislim možda mu fali neki add-ons

P.S. Sad sam sa IE na netu i ne prikazuje bannere koji su rađeni u fleshu
despot77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 0:17   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

Citat:
despot77 kaže: Pregled poruke
To sjeckanje se može obaviti i u ImageReady-u, samo se prebaci iz Photoshop-a i takođe iskoristi ta opcija opcija slices...

Usput
Jedno pitanje, prilično sam nov na ovom polju, kad sa Macromedia Dreamweaver 8 napravim flash button ili text to mi se uredno prikaže u firefoxu ali u IE se ne prikazuje samo prikaže onaj kvadratić sa x-om, nije mi jasno u čemu je kvaka :-k

Inače za surf koristim samo firefox, IE sam odavno batalio, da to nije možda do IE, mislim možda mu fali neki add-ons

P.S. Sad sam sa IE na netu i ne prikazuje bannere koji su rađeni u fleshu
Image Ready više ne postoji od verzije CS3 već je kompletna web develop gungula ubačena u Photoshop

Što se tiče IE-a... Probaj reinstalaciju Flash-a za njega. Nadam se da znaš da za Internet Explorer treba da instaliraš ActiveX verziju playera.

Linak: Adobe Flash Player za Internet Explorer
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
despot77 (19.2.2008)
Stara 19.2.2008, 19:30   #5
despot77
Veteran
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 562
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 128 puta na 109 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku despot77
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Image Ready više ne postoji od verzije CS3 već je kompletna web develop gungula ubačena u Photoshop

Što se tiče IE-a... Probaj reinstalaciju Flash-a za njega. Nadam se da znaš da za Internet Explorer treba da instaliraš ActiveX verziju playera.

Linak: Adobe Flash Player za Internet Explorer

E nisam znao to za CS3, ja sam još na CS2

Hvala za ovu informaciju o IE
despot77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 1:18   #6
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Arrow Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

Citat:
despot77 kaže: Pregled poruke
E nisam znao to za CS3...


Citat:
..., ja sam još na CS2 ...
I CS2 je ok.

Citat:
...Hvala za ovu informaciju o IE
Hvala i od mene.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 10:10   #7
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

Tako je, i u CS2 postoji SLICES i radi istu stvar.
Napravis isecke, mozes i odrediti u kom formatu hoces da ti ih snimi (desni klik na slice), kako da se zove taj deo, da li uopste da snimi taj deo (sto ne mora ako je jednobojna povrsina u pitanju) itd.
Kad ides na opciju Save for web, PS ce da ti kreira html fajl sa tabelom i rasporedjenim slikama u delovima.
Posle to otvoris u DW i odradis sta hoces jos i to je sav posao.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 15:20   #8
beky_boy
Član
 
Član od: 27.3.2007.
Poruke: 65
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

Ma nije to problem, isjekao sam ja te slike, nego moze li se u DW podesit nekako da ja upisujem text u sliku, a ne sa pisem preko nje, jel me swatio ko??
beky_boy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 18:08   #9
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Arrow Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

Citat:
beky_boy kaže: Pregled poruke
Ma nije to problem, isjekao sam ja te slike, nego moze li se u DW podesit nekako da ja upisujem text u sliku, a ne sa pisem preko nje, jel me swatio ko??
Pa ne bas ali probacu da odgovorim. Kada sliku ubacis u DW mozes jedino da joj dopises text u ALT TAG-u, odnosno da stavis opis na stranici da se tu nalazi slika i tako je ukratko opises. A ako imas sliku u kojoj je neki text, npr. "O Meni", "Glavna Strana", "Interesovanja" (tj. da ti je sama slika link i da pritom sadrzi text u sebi), onda ti tu DW ne moze pomoci vec moras sliku promeniti u grafickom editoru ali je pitanje da li ces i to uspeti zbog toga sto sliku konvertovanu u JPEG ili GIF ne mozes tako lako izmeniti kao kada bi bila u PSD (Fotoshop) ili PNG (Fireworks) formatima. Nadam se da sam bio od pomoci.

P.S. - Formulisi pitanja preciznije, kako si sta uradio, sta si dobio, sta bi tacno zeleo da promenis i kako. Niko ti ne moze precizno pomoci ako nagadja sta si hteo da pitas.

Drugo, procitaj moj prethodni odgovor. Nisam siguran koliko dobro mozes uraditi ovaj postupak a da preskocis Fireworks. Ipak ti on generise i HTML zajedno sa GRAFICKIM ELEMENTIMA, dok u DW-u ne mozes prepravljati slike on je za PISANJE KODA, odnosno napraviti web stranicu ili templejt, svejedno, na nacin na koji si ti zamislio.

Trece ako te smaraju dugi odgovori i ne citas ih onda i ne treba da se bavis web dizajnom, jer web dizajn nije program nego znanje koje se stice ponajvise citanjem.

Poslednja ispravka: Jenkiduduldu (20.2.2008 u 18:14) Razlog: Dopuna odgovora
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jenkiduduldu na korisnoj poruci:
Martin.Tyler (30.10.2008)
Stara 4.5.2008, 0:55   #10
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

posto sam jos nov u ovome imam nekih problema
koristim photoshop cs2 i adobe dreamweaver cs3, e sad sta je problem
napravio sam osnovni izgled stranice u photoshopu i iseckao ga u image ready, sacuvao ga kao html + images i otvorio u dreamwaveru i sad neznam kako da kucam tekst preko toga tj. u nekom podrucju da otkucam tekst i da ga pretvorim u link, pokusao sam da pravim editable region ali ne ide
da li treba prvo da ga pretvorim u template(ono save as template) ili sta?
POMOC
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 13:37   #11
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

eh da, jos jedno pitanje
da li mogu tekst koji sam recimo otkucao u photoshopu/image ready da prepravljam u DW-u? posto na primer templati koje sam skinuo sa neta kada se ubace u DW tekst moze slobodno da se menja?
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 15:31   #12
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

Ne bih rekao.

Ili bar nisi lepo objasnio šta hoćeš.

U principu možeš da dopisuješ tekst preko, ako ti to nešto znači.

Poslednja ispravka: VojaM (17.9.2008 u 20:19)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
miticfam (4.5.2008)
Stara 4.5.2008, 15:44   #13
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

hvala, a da li neko zna odgovor na prvo pitanje?
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 16:17   #14
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

Za prvo pitanje:

I ja sam imao taj problem, e sad, da li je do mog neznanja ili do bagovitog CS3 dreamweavera, ne znam, ali znam da sam sa DW 8 uspeo to da uradim.

Poslednja ispravka: VojaM (5.5.2008 u 13:38) Razlog: ne znanja --> neznanja
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 16:51   #15
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

onda kako da na template-u napravljenom u PSCS2 i iseckanog u Image Ready, otkucam tekst i pretvorim ga u link, a ne da isecak pretvaram u link ako razumete, znaci na praznom prostoru na template-u u DW otkucam tekst i pretvorim u link?
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 22:14   #16
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

pronasao sam resenje, nasao sam par video tutoriala koji su mi otvorili oci
hvala svima ovde na pruzenoj pomoci, ali ne brinite vraticu se ja sa jos problema
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2008, 8:34   #17
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

Citat:
miticfam kaže: Pregled poruke
pronasao sam resenje, nasao sam par video tutoriala koji su mi otvorili oci
hvala svima ovde na pruzenoj pomoci, ali ne brinite vraticu se ja sa jos problema
Pre povratka sa još (ovakvih) pitanja, nađi neku knjigu o HTML-u pa prouči malo dotični jezik kako bi mogao i sam da rešiš probleme ove vrste.
Photoshop kreira tabelu sa isečcima koje u tabelu postavlja kao sadržaj ćelija. Potrebno je umesto na taj način, sličice postaviti kao background objekte (ako hoćeš da preko njih u DW-u dodaš neki tekst). Još jedno rešenje bilo bi korišćenje LAYER-a. Još jedan način bi bio korišćenje CSS-a.
Ali, mnogi članovi Foruma koji znaju rešenje problema koji si postavio ne žele da se "bakću" sa nekim ko ne zna ni osnovu onoga oko čega postavlja pitanje.
Moraš razumeti ljude, ako krenu da objašnjavaju nešto, ti ćeš postavljati potpitanja u beskraj. Geekovi koji se ovde okupljaju vole da objasne stvari nekome ko zna dosta i samo mu još nešto znanja fali da odradi neki posao.
E sad, moj post nemoj shvatiti lično, ja ne mislim da ti ne znaš ništa ili da znaš malo, ali način postavljanja pitanja nekad to govori. I onda oni koji znaju stvar beže od teme a i zapamte nick onog ko pita pa mu nikad više i ne pogledaju postove.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2008, 15:18   #18
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

Citat:
dbaja kaže: Pregled poruke
Pre povratka sa još (ovakvih) pitanja, nađi neku knjigu o HTML-u pa prouči malo dotični jezik kako bi mogao i sam da rešiš probleme ove vrste.
Photoshop kreira tabelu sa isečcima koje u tabelu postavlja kao sadržaj ćelija. Potrebno je umesto na taj način, sličice postaviti kao background objekte (ako hoćeš da preko njih u DW-u dodaš neki tekst). Još jedno rešenje bilo bi korišćenje LAYER-a. Još jedan način bi bio korišćenje CSS-a.
Ali, mnogi članovi Foruma koji znaju rešenje problema koji si postavio ne žele da se "bakću" sa nekim ko ne zna ni osnovu onoga oko čega postavlja pitanje.
Moraš razumeti ljude, ako krenu da objašnjavaju nešto, ti ćeš postavljati potpitanja u beskraj. Geekovi koji se ovde okupljaju vole da objasne stvari nekome ko zna dosta i samo mu još nešto znanja fali da odradi neki posao.
E sad, moj post nemoj shvatiti lično, ja ne mislim da ti ne znaš ništa ili da znaš malo, ali način postavljanja pitanja nekad to govori. I onda oni koji znaju stvar beže od teme a i zapamte nick onog ko pita pa mu nikad više i ne pogledaju postove.
sve sam to shvatio, krenuo sam da ucim HTML i CSS, samo je problem kod nas pocetnika sto nema ko da nas usmeri, ja sam odmah poceo sa necim za sta je potrebno poznavanje HTML-a, ali jednostavno nisam znao odakle da pocnem, to je problem
P.S. zasto clanovi foruma ne bi zeleli da se bakcu sa onime koji ne zna? mislim da bi trebalo da objasne da ja neznam osnovu i da treba prvo da je naucim pa da predjem na drugo a ne da zaobilaze postove, ali hvala tebi sto si mi na to ukazao
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 8:34   #19
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

Citat:
miticfam kaže: Pregled poruke
sve sam to shvatio, krenuo sam da ucim HTML i CSS, samo je problem kod nas pocetnika sto nema ko da nas usmeri, ja sam odmah poceo sa necim za sta je potrebno poznavanje HTML-a, ali jednostavno nisam znao odakle da pocnem, to je problem
P.S. zasto clanovi foruma ne bi zeleli da se bakcu sa onime koji ne zna? mislim da bi trebalo da objasne da ja neznam osnovu i da treba prvo da je naucim pa da predjem na drugo a ne da zaobilaze postove, ali hvala tebi sto si mi na to ukazao
Znaš kako, mnogi se rukovode pravilom da traže društvo pametnijih (ili iskusnijih) od sebe. Tako svaki pojedinac može naučiti nešto novo. Ali kada jedan koji zna mnogo uleti u društvo koje o tome ne zna mnogo, onda ga toliko bombarduju pitanjima da mu pripadne muka pa zbog toga oni koji znaju beže od takvog društva.
Forum ne služi da ljudi na njemu nauče da programiraju ili da koriste kompjuter, služi samo da se onaj koji zna "u šta se uvalio" fino usmeri.
Mnogi ljudi koji su na početku bavljenja nekom delatnošću na računaru misle da je to što drugi mogu da urade savršeno lako i dostupno i njima. Neretko postavljaju pitanja za čiji odgovor su potrebne godine marljivog učenja i rada. Nije retka ni situacija da za rešavanje problema treba poznavati više programskih alata i/ili jezika. Ne može sve lako i odmah i nije sve za svakoga. Neko i pored truda nikad neće moći da uradi nešto. Kao što ni svako ne može biti uspešan slikar, muzičar, bilo šta drugo.
Sada u vezi onoga što si započeo: trenutno ti je dobar pristup. HTML moraš naučiti (a nije ni težak) jer je on osnova. Možeš ga ne znati ali ćeš praviti glupe sajtove koji nikada neće biti ono što hoćeš nego što ti dotični program u kojem ih praviš ponudi. Neće biti ni optimizovani, imaće gomilu koda koji ničemu ne služi, nećeš moći da menjaš sitnice koje život znače itd. Jednostavno, bez HTML-a ne ide.
CSS je sadašnjica a verovatno i budućnost, on ispravlja mnoge nedostatke u samom HTML-u, daje velike mogućnosti za optimizaciju sajta, uniformnost izgleda, olakšava izmene sajta, delovi koda mogu biti upotrebljeni i za druge stvari ili u drugim sajtovima itd. Teško je danas naći neki dobar sajt a da na njemu nije upotrebljen i CSS. Bez njega se može, ali ako hoćeš da napraviš mali sajt koji nećeš menjati barem 5 godina. Ako praviš bilo kakav veći projekat koji još treba da se ažurira povremeno pa još ako to nećeš ti raditi nego neko drugi, onda bez CSS-a neće biti ni lako ni efikasno.
Samo napred, nije teško, zanimljivo jeste a može biti jako korisno.
Srećno!
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dbaja na korisnoj poruci:
miticfam (6.5.2008)
Stara 17.9.2008, 18:43   #20
ViperSnake85
Novi član
 
Član od: 17.9.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Iz Photoshopa u Dreamweaver

Moze li mi neko pomoc, sa dreamweaver-om, uradio sam dizajn site-a u cs2-ojci, optimizovo u ready-u i isjeko na slices i sacuvao kao html and images. html otvorim u dw-u 8ci, i sada zelim da upisem text na jedan slice medjutim nemogu jer je to slika... Ja uzmem pa pobrisem taj slice, i ubacim isti slice (sliku) ali kao background i tada mogu da ubacujem text ali se slice ispod poremeti, za par pixela se pomjeri i nikako da ga uganjam... Kako da to rijesim zna li iko??? Hvala i pzz!!!
ViperSnake85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
Hteo sam da napravim ubdate bios iz Win bajro Kvarovi 3 18.8.2007 23:14
Grebovanje ikona iz .exe i .dll fajlova Predrag Stankovic Aplikativni softver 5 2.4.2007 16:13
Figurice iz horror filmova jeftino dodgeme Zanimljive Web lokacije 0 19.8.2006 17:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com