Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Web dizajn

Web dizajn Saveti u vezi dizajna sajtova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2007, 0:40   #1
Joca
Novi član
 
Član od: 9.9.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kako postaviti TV na internet

Izvinjavam se ako je ova tema vec bila ali mene zanima kako i gde je moguce postaviti svoj tv na internetu.Naravno ne bi bio 24 onlajn.
Joca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2007, 0:49   #2
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Kako postaviti tv na internet

A pod svojim TV-om podrazumevas sta? Video streaming sa tvog racunara? Ako te to zanima, odmah da ti kazem da ako nemas neki bas dobar prikljucak, tesko da ces moci da emitujes bilo sta gledljivo u nekoj normalnoj rezoluciji. Obicno se video streaming radi preko servera pa korisnici preuzimaju sa servera a ne direktno od tebe pa to ide brzo a ovako da skidaju direktno od tebe.... tesko...

Daj malo vise detalja na sta konkretno mislis?

Ako hoces da emitujes sa svoje web kamerice onda pogledaj ovde http://www.devarticles.com/c/a/Web-A...ernet-TV-Show/

A definitivno procitaj i ovo http://www.webtvwire.com/web-tv-tool...ernet-tv-show/

Mislim da ce i ovo mozda da ti se svidi http://operator11.com/
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
oluja (18.12.2007)
Stara 18.12.2007, 2:19   #3
Joca
Novi član
 
Član od: 9.9.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako postaviti tv na internet

Citat:
A pod svojim TV-om podrazumevas sta? Video streaming sa tvog racunara?
Uravo sam mislio na to,ja da pustam a oni da gledaju.Sad da li ce da skinu pa da gledaju ili direktno da gledaju ne znam ali znam i jako mi se svidja ono sto ima na winampu.

Citat:
Ako te to zanima, odmah da ti kazem da ako nemas neki bas dobar prikljucak, tesko da ces moci da emitujes bilo sta gledljivo u nekoj normalnoj rezoluciji. Obicno se video streaming radi preko servera pa korisnici preuzimaju sa servera a ne direktno od tebe pa to ide brzo a ovako da skidaju direktno od tebe.... tesko...
Ja imam kablovski prikljucak kod sbb protok mi je 1536/192 tako da mislim da sa tim mogu nesto da uradim.
Joca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2007, 2:45   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Kako postaviti tv na internet

Citat:
Joca kaže: Pregled poruke
Ja imam kablovski prikljucak kod sbb protok mi je 1536/192 tako da mislim da sa tim mogu nesto da uradim.
Da... Možeš da se slikaš
Problem sa tvojim linkom je upstream tj. upload koji iznosi svega 192kbps a to je jako jako malo za bilo kakav video prenos. Dakle, ona brojka od 1536kbps ti bukvalno neće značiti mnogo zato što ti kod nje za TV streaming realno neće trebati ni 0,5% Drugim rečima tebi treba konekcija koja ima drugi broj u oznaci mnogo veći od prvog a takvih za sada kod nas još uvek nema

Sa protokom koji si naveo moćeš u vrh glave da služiš jedan video stream tj. da se jedan korisnik nakači u jednom trenutku i to u rezoluciji na kojoj se lupom ništa ne vidi Doduše možeš da probaš kod domaćih provajdera da se raspitaš da li rade iznajmljivanje slotova za ShoutCAST tj. za radio i TV stream. Ako si baš zaluđen za ideju možeš da preko posvećenih (dedicated) servera provajdera radiš emitovanje svog radija ili net televizije Ali za to treba malkice i da iskeširaš
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2007, 2:56   #5
Joca
Novi član
 
Član od: 9.9.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako postaviti tv na internet

Citat:
Ali za to treba malkice i da iskeširaš
A ko je rekao da ja necu da platim
Citat:
Ako si baš zaluđen za ideju možeš da preko posvećenih (dedicated) servera provajdera radiš emitovanje svog radija ili net televizije
Nisam bas nesto zaludjen ali bi voleo da probam jer mislim da to sto bi ja pustao retko gde moze da se nadje.Vredi pokusti
Joca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2007, 12:10   #6
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Kako postaviti tv na internet

OK... najbolje iscimaj provajdere da vidis sta ce oni da ti kazu.... Samo nemoj da zaboravis da je pustanje sadrzaja sa maloletnicima zakonom zabranjeno...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2007, 19:40   #7
Joca
Novi član
 
Član od: 9.9.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako postaviti tv na internet

Citat:
Samo nemoj da zaboravis da je pustanje sadrzaja sa maloletnicima zakonom zabranjeno...
Narvno da ne bi ja to pustao.U tome i jeste stvar.Sto da pustam nesto sto ima vec na internetu i sto vec vecina koristi.....Ono cime bi se ja bavio jeste kulturom i kuturnim emisijama

Na ovim linku sam namesti nesto kao svoj tv i daje mi da pustim film ali samo ako je negde hostovan.
Joca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2008, 16:53   #8
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Kako postaviti tv na internet

Pogledajte jedan interensantan sajt koji nudi video strimming kanala sa ovog prostora.

www.citymediaiptv.com

Jos je u beta periodu mozete testirati.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54
PS2 na monitor - kako? muki85 Grafika 17 11.3.2007 5:02
Kako da namjestim neku zastitu od konektovanja na internet. Auror Internet usluge 1 7.2.2007 3:39
Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu? Maverick78 Nosači podataka 13 19.1.2007 5:07
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com