Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.3.2009, 14:13   #81
Atanasije
Novi član
 
Član od: 31.3.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

irreal

imam 3.2E i modcip. Pre par meseci se pojavio problem sa igrom "Need For Speed Undercover". Prilikom starta ekran pocrni i izgubi se komunikacija sa wiimote-om. Nisam tome pridavao posebnu paznju. U poslednjih par nedelja to isto se desilo sa sledecim igrama:

Job Island
Broken Sword Shadow of the Templars
Sonic and the Black Knight
MadWorld
Pro Evolution Soccer 2009
Ready 2 Rumble Revolution
Dance Dance Revolution Winx Club
Final Fantasy Crystal Chronicles Echoes Of Time

E to je vec problem koji zahteva paznju.

Sve ostalo (HBC, wiiwares, 350 igara) radi ok. Cenim da je potrebna neka intervencija sa IOS ili COS-ima.
Mozes li malo da pojasnis molim te?
Atanasije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 15:18   #82
simakosmos
Član
 
Član od: 26.5.2006.
Poruke: 208
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

fale ti IOS38, IOS53 i IOS55. proguglaj kako da ih instaliraš i da ih nađeš.
simakosmos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 15:23   #83
Atanasije
Novi član
 
Član od: 31.3.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Ok, hvala. Treba li da obratim paznju na regione ili ne?
Atanasije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 21:41   #84
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Generalno, ako imaš modčip i/ ili koristiš neki homebrew disc booter (poput Gamma Loadera), onda bi trebalo da si u stanju da pokreneš disk iz bilo kog regiona. Ja generalno sve imidže prvo proteram kroz Wiu 1.1, promenim im region u PAL i većina hoće da rade bez propblema. Onih par koji neće daju se pokrenuti menjanjem setinga u Gamma Loaderu. No, uvek imaj na umu, NIKAD ne pristaj na apdejt sa samog diska. Većina bootera automatski blokira apdejte, ali ako ikad zaboraviš na to, seti se da NIKADA ne apdejtuješ sa samog diska. Koristi samo apdejtere koje nude provereni hakeri i pažljivo prati tutoriale.

Za sada nemaš skoro nikakvog razloga da prelaziš sa 3.2 na 4.0 sem ako nisi baš LUD za instaliranjem igara na SD karticu.

Edit: evo dosta razumnog tutoriala za upgrade/ downgrade koji ti, ako pratiš stvari korak po korak neće napraviti probleme i bezbedno će ti promeniti firmware, instalirajući samo bezbedne IOS fajlove: Link

Poslednja ispravka: Meho Krljic (31.3.2009 u 22:00)
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 21:47   #85
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Nego da unapred dam upozorenje:

Verovatno ste videli da se noćas pojavio USB Loader 1.0 koga je napravio Waninkoko. Instalacija je laka, potreban je cIOS36_rev9 i sam .dol fajl za loader.

Loader radi tako što USB drajv koji priključite na Wii formatira u poseban WBFS format (radi i sa particijama) koji Windows i Mac OS ne vide i zatim ripuje igru sa Wii DVD-a na USB drajv. Posle toga igre možete igrati direktno sa USB drajva, ne trošeći optički drajv na Wiiju. Stvar radi i sa bekapima kao i sa originalima, scrubbuje ripove tako da nema opasnosti od brikovanja i smanjuje imidže na potrebnu veličinu.

No, oprez: za sada loader NE prepoznaje sve USB drajvove. Probao sam ga sa četiri USB stika i samo je jedan od njih prepoznao, tako da se ja ne bih baš zaletao da kupim eksterni hard od 500 GB samo za ovo, samo da bih otkrio da ga Wii ne vidi. SD kartice izgleda prepoznaje sve po redu. Upravo ripujem Dead Rising Chop till you drop.


Apdejt: Ripovao DRCTYD, trajalo oko 17 minuta, igra radi sjajno, mnogo bolji load times nego sa DVD-ja. Kasnije ću probati i druge igre, vidim da ljudi na GBAtemp kažu da recimo HotD Overkill radi bez seckanja (meni sa DVDja dosta secka) ali da ima određene bagove sa kasnijim ponašanjem zombija... Dakle USB Loader 1.0 nije savršen, ali siguran sam da će kasnije verzije biti poboljšane. Još kad neko napravi verziju koja radi pod Windowsom, piraterija za Wii će dostići potpuno novi nivo...

Poslednja ispravka: Meho Krljic (31.3.2009 u 21:57)
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 22:59   #86
simakosmos
Član
 
Član od: 26.5.2006.
Poruke: 208
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
Atanasije kaže: Pregled poruke
Ok, hvala. Treba li da obratim paznju na regione ili ne?
Nije bitno, svi su IOS-i su isti.
simakosmos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 23:06   #87
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Atanasije, kao sto ti je vec receno potrebni su ti novi iosi koje te igre koriste.
nadji neki dobar tutorial i ne bi trebalo da bude problema.
a nemas ni neki preterano jak razlog da ne updateujes firmware na 4.0, al ok, mozes i sa iosima.

Citat:
Meho Krljic kaže: Pregled poruke
Nego da unapred dam upozorenje:

Verovatno ste videli da se noćas pojavio USB Loader 1.0 koga je napravio Waninkoko.
Waninkoko nije napravio USB Loader
Waninkoko je jedan obican plagijator koji uzme kod koji su posteni ljudi jako dugo pisali, zbudzi ga kako stigne, dopise sam par linija i kasnije to proda kao svoje remek delo (bukvalno proda, jer da bi ste skinuli zvanicno od njega, morate da isklikcete neke reklame i slicno)

e sad, to sto uglavnom nemamo alternativu njegovim alatima znaci da ih svejedno koristimo, ali to ne znaci da mu treba dati zasluge kad iste ne zasluzuje
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 23:20   #88
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Heh, sreća pa sam ja sve to skinuo putem demonoida... U svakom slučaju, nisam još probao da ripujem scrubbovane bekape, ali koliko shvatam, postoji mogućnost da ih USB loader ne prepoznaje kao Wii diskove. Pojavio se i alat za dampovanje ISO-a iz Windowsa...

Apdejt: ripovao scrubbovani House of the Dead Overkill i MadWorld, oba rade odlično sa SD kartice.

Poslednja ispravka: Meho Krljic (1.4.2009 u 19:53)
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2009, 19:26   #89
Atanasije
Novi član
 
Član od: 31.3.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Aj da se preslisam:

-Skinuo arhivu:
"IOS38-53-55.rar"

-Unutra sam zatekao:
IOS38-64-v3609.wad (1.937.152 )
IOS53-64-v4113.wad (1.750.656 )
IOS55-64-v4633.wad (1.922.752 )

-Sad treba da smestim ove wad-ove na SD i da startujem WADMANAGER iz HBC-a

-Instaliram i to je to.

Isput sam izguglao da bi valjalo instalirati na pocetku i "Starfall" za slucaj da nesto podje naopako.
Atanasije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2009, 19:52   #90
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Da, tako nekako.

Uzgred, meni MadWorld nije hteo da radi ni posle instalacije svih živih IOS fajlova pa sam na kraju morao da ga pokrećem korišćenjem Backup Launchera v3. Gugluj ako ti to bude trebalo ili javi da ti okačim negde. Bizarno, ali nakon ripovanja na USB SD karticu, diže se bez problema...
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2009, 20:13   #91
simakosmos
Član
 
Član od: 26.5.2006.
Poruke: 208
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

USB loader se oslanja na isti IOS kao i backuplauncher, valjda.
A mnogima ne rade novije igre i zbog nove zaštite (err002).
simakosmos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2009, 20:35   #92
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Pa o error 002 i pričam. Zbog toga što sam je imao u MadWorld sam se apgrejdovao na 3.2 i instalirao sve preporučene IOS fajlove i igra i dalje nije htela da se butuje. Ni Gamma Loader mi nije pomagao, ali je najnoviji apdejt backup launchera pomogao. Morao bih jednom da sednem i popišem koje sve cIOS/ IOS fajlove imam instalirane i da vidim šta mi fali... Ili da se apgrejdujem na firmware 4.0, mada se nekako ustežem...
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2009, 4:39   #93
wolfologin
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: prestup.blogspot.com
Poruke: 369
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 46 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
simakosmos kaže: Pregled poruke
USB loader se oslanja na isti IOS kao i backuplauncher, valjda.
A mnogima ne rade novije igre i zbog nove zaštite (err002).
Meni shljaka sve,mada ponekad usled ponekih intervencija.
wolfologin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2009, 14:17   #94
knezevicaca
Član
 
Član od: 11.3.2009.
Poruke: 126
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku knezevicaca
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Imam Wii vec vise od godinu dana ali nije chipovan.Sad da ja vas pitam da li da ugradim chip (koliko on kosta?) ili da kupim original Zelda:Twilight Princess i instaliram Wii Homebrew Channel???
knezevicaca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2009, 2:54   #95
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
knezevicaca kaže: Pregled poruke
Imam Wii vec vise od godinu dana ali nije chipovan.Sad da ja vas pitam da li da ugradim chip (koliko on kosta?) ili da kupim original Zelda:Twilight Princess i instaliram Wii Homebrew Channel???

definitivno kupi original zeldu i instaliraj homebrew.

ovo vazi samo ako ti je firmware 3.4E ili manje.
preko 3.4E, za sada mora chip i ne postoji nacin da se instalira homebrew (koji je dobar iz milion razloga, najmanje od svega za igranje bekap kopija igara)

valjda ce ubrzo smisliti nacin da se HBC instalira na 4.0...
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
knezevicaca (4.5.2009)
Stara 4.5.2009, 14:41   #96
knezevicaca
Član
 
Član od: 11.3.2009.
Poruke: 126
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku knezevicaca
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Hvala sto si mi reko taman sam hteo da ga updejtujem na 4.0.Imam 3.4E znaci na njega ce moci uhhh dobro je......
knezevicaca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 3:30   #97
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
knezevicaca kaže: Pregled poruke
Hvala sto si mi reko taman sam hteo da ga updejtujem na 4.0.Imam 3.4E znaci na njega ce moci uhhh dobro je......
kada sve instaliras i doteras u red, nakon toga ces moci opusteno da upgradeujes na 4.0E i dobijes ucitavanje wiiware i virtual console igara sa SD kartice itd. do tada, ako ces da hakujes softverski - niposto update !

e sad ovako, mislim da bi bilo pametno objasniti razlike izmedju chipa i softverskog hakovanja, da jednom za sva vremena svima budu jasne prednosti i mane oba pristupa.


Chip :

chipovanje konzole je lemljenje dodatnog cipa na wii koji gasi protekciju u chipu za citanje diskova i dozvoljava da DVD citac cita i obicne DVD diskove, a ne samo Nintendov DVD format (koji je jako slican, ali ne i isti kao i obican DVD)

chipova ima hiljadu vrsta, bolji, losiji, vise funkcija ili manje, sve u svemu ako cete chipovati konzolu kod nas, najbolje je da nadjete nekoga ko ce znati sta radi, koji chip moze da stavi na doticnu konzolu, i sto je najbitnije ko ce vam dati garanciju na taj chip i ceo sistem generalno.

prednost chipa je sto ne morate da razmisljate, sve vase bekap kopije (legalno kupljenih igara, naravno) samo ubacite u Wii i igrate najnormalnije.

mana chipa se ogleda u gubitku bilokakve garancije od strane samog nintenda, ranjivost na eventualne buduce updateove (doduse, malo verovatno) i moguc slucaj da necete moci da instalirate BootMii na doticni Wii (vise o BootMii-ju kasnije)


Softversko hakovanje :

Softversko hakovanje podrazumeva eksploataciju baga u softveru i slobodno pokretanje koda koji nije potpisan od strane nintenda.

U velikoj vecini slucajeva pod softverskim hakovanjem ili Soft modovanjem, ljudi podrazumevaju koriscenje tog bug-a za instalaciju dodatnog kanala na vas Wii, kanal po imenu "HomeBrew Channel"

naglasavam da, za sada, nije poznat nacin za instalaciju HBC-a na firmwareu 4.0, dakle samo 3.4 i raniji.

ideja homebrew channela je da ne morate svaki put da eksploatisete pomenuti bug, vec samo jednom, radi instalacije samog HBC-a, a kasnije preko njega pokrecete bilo koji custom kod sa SD kartice.

u praksi za nas, koji volimo da pravimo bekap kopije (legalno kupljenih igara) to znaci instalaciju nekog od game loading software-a na homebrew channel.

od tada na dalje vase bekap kopije porkecete tako sto ubacite dvd u drajv, pokrenete HomeBrew Channel, pokrenete neki game loader po izboru (licno preferiram Gecko OS) koji zatim pokrece igru za DVD-a

kada udjete u rutinu, ovaj proces nije narocito komplikovan, niti dugacak, ali je svakako komplikovaniji i duzi od "normalnog" pokretanja kod chipovane konzole.

losa strana softverskog hakovanja je sto morate posedovati original igru Zelda Twilight Princess.
ukoliko se odlucite da doticnu igru kupite, ona ce sama biti nesto skuplja nego ugradnja chipa, ako imate opciju da igru pozajmite ili iznajmite, to vec moze biti isplativo.

jos jedna od mana pokretanja igara preko softverskog moda je i pogresno pracenje statistike igranja (sto se moze srediti, u nekoj meri, ali ne tako lako)

drugim recima, u onoj poruci koja vas obavestava koliko ste koju igru igrali, svaki unos ce biti "homebrew channel"

prednosti ovog pristupa su da uz formatiranje Wii-ja mozete obrisati svaki trag da je HBC ikada postojao na vasoj konzoli, sto je korisno kod garancije direktno od strane nintenda.

takodje, ukoliko (ne daj boze) na neki ozbiljniji nacin pokvarite vasu konzolu, da ne mozete ni da je bootujete, veoma su dobre sanse da ni nintendove radionice nece da se bakcu proverom da li imate HBC ili ne, te ce vam najnormalnije uvaziti garanciju.

jedna od vecih prednosti je svakako i mogucnost instalacije BootMii-ja, koji ce upravo biti objasnjen :



konacno, sta je taj BootMii ?
BootMii je softver za Wii koji kada se instalira preuzima "kontrolu" nad Wiijem veoma veoma rano prilikom paljenja konzole.
ovo je znacajno iz vise razloga.

kao prvo, BootMii je ultimativna zastita od ozbiljnijih softverskih kvarova na vasem Wii-ju jer moze da vrati celu sistemsku memoriju na prethodno stanje, i ispravi cuveno brickovanje.

tu je mogucnost da se bootuje HBC direktno sa SD kartice, sto znaci da ako SD kartica sa HBC-om nije prisutna, nemoguce je provaliti da je konzola modifikovana.

BootMii jos uvek nije pusten u javnost, ali u planu je prva public beta verzija za nedelju ili dve.


Tako.. nadam se da nisam nista propustio ili pogresio, ako jesam, nemojte zameriti, ipak je 3:30 AM
Ako imate bilo kakvih pitanja, slobodno pitajte i srecno hakovanje !
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
CartmanSP (5.5.2009), knezevicaca (5.5.2009)
Stara 6.5.2009, 19:47   #98
ogabric
Novi član
 
Član od: 6.5.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Imam Wii konzolu vec skoro godinu dana. Jednom sam uradio update tako da je sada firmware 3.3. Od kada sam je uzeo pa do dan danas skupljam hrabrost da instaliram wii backup loader ali to jos nisam uradio jer ne znam koji od silnih uputstava sa net-a da primenim. Da li neko moze da postavi kompletan step by step postupak pocevsi sa homebrew kanalom pa do backup loadera ili da postavi neki link gde je ta procedura opisana.
Pozdrav.
ogabric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2009, 21:53   #99
knezevicaca
Član
 
Član od: 11.3.2009.
Poruke: 126
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku knezevicaca
Određen forumom Re: Wii - pitanja

1.Koliko kosta chip za Wii i koji je najbolji?
2.Kada imam chip da li mi je potrebna original Zelda:Twilight Princess da bi instalirao Homebrew Channel ili onda moze da se instalira sa narodnom verzijom?
3.Koje Wii igre svrstavate pod obavezno probati?
4.Kojim kablom se dobija najbolji kvalitet slike?

Poslednja ispravka: knezevicaca (7.5.2009 u 22:45)
knezevicaca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 20:49   #100
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
knezevicaca kaže: Pregled poruke
1.Koliko kosta chip za Wii i koji je najbolji?
2.Kada imam chip da li mi je potrebna original Zelda:Twilight Princess da bi instalirao Homebrew Channel ili onda moze da se instalira sa narodnom verzijom?
3.Koje Wii igre svrstavate pod obavezno probati?
4.Kojim kablom se dobija najbolji kvalitet slike?

1. racunaj oko 5000-5500, koji je najbolji je diskutabilno, a i nasi "servisi" ti nece dati da biras, vec stavljas onaj na koji su voljni da ti daju garanciju

2.kada imas chip ne treba ti niti jedan orginal, ikada. ali ce ti trebati Zelda:Twilight Princess (kopija) jer imas 3.3. 3.2 i raniji mogu da isntaliraju homebrew direktno sa homebrew dvd-a

3.Pisano vise puta, suvise opsirna tema, guglaj

4. komponentnim, ako tvoj televizor to podrzava, ovaj kabl kosta oko 1300 dinara ako me pamcenje sluzi, mozda gresim
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, wii

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pređoh na SuSE - trebaju mi odgovori na nekoliko pitanja Bokile Slobodni softver 1 21.6.2009 21:40
Nekoliko (jednostavnih) pitanja Srdjan J. Zaštita 7 24.2.2009 23:35
Editovanje pitanja u Milioneru stefanACM Male igre 12 12.5.2008 22:04
Spisak pogođenih pitanja - Muzički kviz [Imzadi] Kvizovi 5 4.4.2008 21:06
Spisak pogođenih pitanja - Filmski kviz [Imzadi] Kvizovi 2 30.10.2007 20:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com