Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.5.2012, 12:40   #121
Archive82
Član
 
Član od: 13.2.2012.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 99
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Citat:
MitraljezaC kaže: Pregled poruke
Sada sam pogledao ovo.Dobra stvar je taj invite (za one koji oce da probaju igru) ali traje 7 dana ili do 15 lvl-a.Sto znaci veoma kratko posto je meni do 30 lvl trebalo 2 dana.

Igra je stvarno neverovatna ali me odbilo to mesecno placanje od po 12 eura (bas je mnogo za mesec dana) i ipak sam se odlucio za GW 2.
Znaci da nema placanja mesecno uzeo bih je pre GW2 ali sta ces.
Slažem se u određenoj meri što se tiče pretplate, mada ja je ne bih ukidao, jer su igre koje su "buy to play" prepune mikrotransakcija što meni lično kvari utisak i osećaj zdrave konkurencije između igrača.
Ja bih samo malo smanjio cenu mesečne pretplate...
BTW, Frogster je počeo žestoku borbu protiv sajtova koji prodaju iteme i gold tako što će uvesti chrono scrolls koje nabavljaš u igri i koji ti omogućavaju da igraš igru besplatno ... EPIC WIN!
Meni lično nije žao da mesečno plaćam za igru koja je u svakom pogledu sjajna, pa videćemo koliko će da me drži...
Archive82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2012, 12:41   #122
Archive82
Član
 
Član od: 13.2.2012.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 99
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Citat:
antonijek86 kaže: Pregled poruke
HVALA na objasnjenju Archive82 ....
Molim, i drugi put!
Archive82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2012, 22:00   #123
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Citat:
Archive82 kaže: Pregled poruke
Slažem se u određenoj meri što se tiče pretplate, mada ja je ne bih ukidao, jer su igre koje su "buy to play" prepune mikrotransakcija što meni lično kvari utisak i osećaj zdrave konkurencije između igrača.
Ja bih samo malo smanjio cenu mesečne pretplate...
BTW, Frogster je počeo žestoku borbu protiv sajtova koji prodaju iteme i gold tako što će uvesti chrono scrolls koje nabavljaš u igri i koji ti omogućavaju da igraš igru besplatno ... EPIC WIN!
Meni lično nije žao da mesečno plaćam za igru koja je u svakom pogledu sjajna, pa videćemo koliko će da me drži...
Iskreno ne znam.Da je pretplata 12 eura za 2 meseca onda bi vec razmislio jer je ovo stvarno puno.

Mislim da je WoW jeftiniji.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2012, 1:17   #124
Archive82
Član
 
Član od: 13.2.2012.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 99
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Citat:
MitraljezaC kaže: Pregled poruke
Iskreno ne znam.Da je pretplata 12 eura za 2 meseca onda bi vec razmislio jer je ovo stvarno puno.

Mislim da je WoW jeftiniji.

Kao što rekoh, slažem se za sniženje cene, ali ne i za ukidanje mesečne pretplate...
Što se tiče WoW-a, naravno da je jeftiniji kad je starija i grafički prevaziđena igra, uz svo dužno poštovanje developerima i igračima...
Tera je novi AAA mmo za koji ćemo tek videti kako će da se razvija, i po pitanju buduće finansijske konstrukcije, i po pitanju same igre (grafike, comjunitija, dinamike, ekspanzija itd.)
Archive82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2012, 14:25   #125
Nole
Član
 
Član od: 13.2.2010.
Poruke: 45
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Ja sam na serveru Velik (PvE), pa ako neko krene da igra moze da me kontaktira u igri da mu pomognem.

Lik mi se zove Noxus i maksimalni lvl sam.

Poslednja ispravka: Sale013 (4.6.2012 u 10:11) Razlog: oglasi su zabranjeni
Nole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2012, 1:10   #126
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Zar je moguce da su vec poceli sa upropascavanjem igre?
https://forum.tera-europe.com/showthread.php?t=109126
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2012, 7:35   #127
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Pitanjce (:

Zanima me dali moram da platim dvd\digital copy ako vec imam instaliran trial client il mogu da samo doplatim mesec\dva i da djuskam ?
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2012, 11:00   #128
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Pitanjce (:

Zanima me dali moram da platim dvd\digital copy ako vec imam instaliran trial client il mogu da samo doplatim mesec\dva i da djuskam ?
Moras da platis.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altas na korisnoj poruci:
C64freak (26.6.2012)
Stara 3.7.2012, 12:58   #129
Archive82
Član
 
Član od: 13.2.2012.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 99
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Da, Frogster je počeo da ubija igru... Prosto ne verujem... Čekao sam, bukvalno, godinama ovu igru, i sad polako ljudi napuštaju evropske servere, a igra je zaista najbolji mmorpg na svetu... Sa druge strane, američki serveri funkcionišu bez premca, korisnici su zadovoljni, support team je odličan, apdejti, hronoskrolovi... Ne znam... Iskreno, jedina stvar koja me još uvek drži je guild u kome sam, gde su ljudi odlični za saradnju i željni igranja, ali svakako da ću dobro razmisliti dal` ću da produžujem pretplatu kad bude istekla...
Archive82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 19:21   #130
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Upozoreni ste. Ljudi koji su znali s kim imaju posla odavno su obezbedili NA verziju. Taj koji je branio Frogster ili je radio za njih ili je totalna budala. Ali, mene su iznenadili, ocekivao sam bar 6 meseci igrivosti, oborise rekord. Naleteh danas negde da su ubili i onaj kineski shit od igre, Eligium, gase servere.
Anyway, neko je iz EnMasse-a izjavio da postoji mogucnost da Ameri uzmu odrzavanje EU, ali pitanje kad ce to da bude...
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 15:45   #131
Archive82
Član
 
Član od: 13.2.2012.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 99
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Hej Terani, evo malo dobrih vesti... Napokon!

http://community.tera-europe.com/hom...much-more.html

Već vidim i gomilu pozitivnih komentara od strane igrača... Novi početak?!
Archive82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2012, 9:18   #132
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Ja neznam sta to treba da se dogodi (koje je to zlo u pitanju rofl) da vam uturi u glavu da izbegavate EU verzije igara ,pogotovu ako su publisheri isti oni koji koji su nam svih ovih godina omogucili gmejmplej koji se ne ali NE zaboravlja

Nema ama ni jedna jedina eu verzija igre koja je bila dobra ili bolja od NA verzije ama ni jedna jedina (onih koje sam igrao) a igrao sam ih zilijardu i svaka je bila golo vnago u poredjenju sa NA verzijom ,nit patcheva nit fixeva nit contenta wtf...
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2012, 0:51   #133
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Znam ja ko je Frogster, al ne razumem stvarno igra nije samo b2p već i p2p a oni tako uništavaju ? Jesu biseri, pa gde ide novac sem u content, fixeve i support.

Inače na njihovom sajtu možete probati igru kroz JAVA programski jezik bez skidanja, prolog. Dosta borbe sa dva velika bosa posle. Ekstra je osećaj sa onim warriorom ili beserkerom ako se ne varam imao je dual swords. Šteta šteta, kakvo li je stanje ?
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 12:52   #134
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Znam ja ko je Frogster, al ne razumem stvarno igra nije samo b2p već i p2p a oni tako uništavaju ? Jesu biseri, pa gde ide novac sem u content, fixeve i support.

Inače na njihovom sajtu možete probati igru kroz JAVA programski jezik bez skidanja, prolog. Dosta borbe sa dva velika bosa posle. Ekstra je osećaj sa onim warriorom ili beserkerom ako se ne varam imao je dual swords. Šteta šteta, kakvo li je stanje ?
Ako pitash za NA verziju serveri su puni ko oko na 4-5 je queue regularan dok na ostalima kad kad , gde god se okrenesh ima ljudi
Igra mi je ispunila sva ochekivanja tako da sam se posteno zarazio , logovao se sinoc oko 10.....sad tek prestao pa ti vidi
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
dare_vihor (16.8.2012)
Stara 22.7.2012, 23:36   #135
Archive82
Član
 
Član od: 13.2.2012.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 99
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Ostaje nam da se nadamo merge-u servera, pošto mi ne pada na pamet, koliko god da je dobra igra (a odlična je), da plaćam iznova celu igru da bih igrao na NA serverima...
Archive82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2012, 4:52   #136
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Tera online

http://mushroom-mayhem.com/forums/in...king-dead-mmo/
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 14:04   #137
Archive82
Član
 
Član od: 13.2.2012.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 99
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Altas, ne znam šta si se hteo da postigneš ovim linkom...?

Pročitao sam gomilu ovakvih nebuloza napisanih od strane GW2 fanbojčića, ali treba pročitati i komentare ispod tog teksta...
Inače ovo je napisano 5. maja, igra je je zvanično izašla 1. maja, što znači da je pisano na osnovu beta testova u EU/NA koji nisu dovoljni da se zaista doživi cela igra (instance, BAM-ovi i Bossovi, GvG, PvP, Nexus, politički sistem...), ili na osnovu podataka o igri sa Korejskih i Japanskih servera, a ti podaci ne mogu biti merodavni za zapadno tržište, s obzirom da je igra znatno menjana i prilagođena nama "zapadnjacima"...

Da ne detaljišem više, jednostavno ne vredi mog truda i vremena... Ja sam prezadovoljan igrom, u odličnom sam gildu, i jedino mi je krivo što nema više igrača sa ovih naših prostora...

Samo molim sagovornike da sve linkove ka subjektivnim, flejmerskim i polupismenim kritikama ne stavljate na ovaj forum koji je namenjen Tera fanovima i ljudima koji bi se informisali o Teri, jer u Srbiji nema zvaničnog distributera koji bi promovisao igru na pravi način...

Za realne ocene i informacije o igri idite na: http://www.metacritic.com/game/pc/tera
ili na bilo koji drugi sajt koji se profesionalno bavi igrama...

p.s. Postoji velika mogućnost da će ovaj moj odgovor biti uklonjen, kao što se dešavalo ranije, (pozdrav GW2 fanbojčići! ), ali ne mogu a da ne spomenem da je veliki broj ljudi iz mog gilda probalo GW2 u ovoj poslednjoj beti, i svi su bili u fazonu "GW2? Ne hvala!"...
Archive82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Archive82 na korisnoj poruci:
C64freak (24.7.2012)
Stara 24.7.2012, 15:34   #138
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Tera online

'Vako. Ja sam TERA fanboy isto kao sto sam i GW2 fanboy. Isto koliko su me GW2 klipovi odusevljavali, toliko sam se i radovao svakom novom klipu sa Terom. Planirao sam jos ranije da raskrstim sa Wow-om, uzmem Teru kad izadje i igram uporedo sa GW2. Kad sam vec placao pretplatu za jedan, why not i za drugi, a GW2 cak i nema pretplatu, pa bih igrao i jedan i drugi. Nabavio sam kljuc za prvu CB, zeljno iscekujuci da probam igru koju sam toliko dugo cekao. Ne da sam se razocarao, nego sam poceo na sav glas da se smejem ko lud, sta koj moj ja igram??? Genericki MMO svet sa predivnim grafickim okruzenjem (mozda cak i najbolja ikada grafika u MMO igrama) sa akcentom na ACTION COMBAT, koji i nije tako akcioni (swing-stop moving- swords up in the air-bend over-show ass to mobs- let them lick my butt-press space for combo-stop moving-high five-salute-oh, hello there neighbour, how are you-bend over-show ass again- dodge(hell, yeah!)-move-swing)? Kvestovi i prica koje nemaju veze s mozgom, nego idi ubij X mobova, a ne znas ni zasto si ih ubio? Pa, Runes of Magic, najveci fail ikada ima bar neki lore i pricu!!!

Inace, taj tekst je napisan mnogo vise pre 5. maja, nego su menjali sajt/server. Covek je lepo objasnio. Sad kome se svidja, kome ne, svako ima svoje misljenje. Moje misljenje je to da se slazem sa covekom, ali me i zanima nesto.
Po cemu je to igra "prilagodjena" zapadnom trzistu, kad se sve na kraju svodi na besomucni grind? Sta je to inovativno u igri, sem akcionog kombata, sto bi mene kao MMO igraca nateralo da kupim igru? Sta donosi igra, a da je nesto sto nisam vec iskusio u nekoj drugoj igri?
Mozes izbaciti igru iz Koreje, ali Koreju iz igre, NE. Uostalom, ne krivim TERU, krivim sve developere i izdavace sto su zadnjih 10 godina morali da koriste EQ/WOW model za razvoj igara, presipajuci iz supljeg u prazno.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2012, 15:10   #139
zuloom
Veteran
 
Član od: 22.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 742
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 259 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Taj EQ/WoW model je dosta isplativ, iz više razloga. Ali osnovni razlog je što je taj model stvoren za MMO sa pretplatom jer izvlači maksimalno novca. I kraj priče.
zuloom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2012, 18:13   #140
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Danas sam skinuo igru (free trail 7 dana) i dogurao do 15-og level-a. I to je to nema dalje. Grafika je stvarno odlicna to niko ne spori. Ali quest-ovi su uzas. Grind, grind i grind. Da kazemo da se od 30 quest-ova koje sam odigrao 28 svodilo na skupi 7 ovoga, ubi 10 onoga, itd. Bukvalno. Najzanimljiviji quest je bio da pogodim neke svinje strelicom i namamim ih u obor ali to je trajalo 2min ukupno da bih u sledecem quest-u morao da ubijem 15 kentaura. Cak mislim da je i onom nesrecnom lotro-u bilo manje grinda. Inace igra me podseca na Kingdoms of Amalur. Doduse i on me je smorio zbog 3 tipa dungeon-a.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
FIFA Online Stefan 5 Sportske simulacije 234 23.7.2013 23:54
Online Riziko KarloBasic Pravljenje igara 10 25.4.2009 10:02
online virus scan Harmon23 Zaštita 3 15.4.2008 23:14
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38
Pirati sa kariba ONLINE dodgeme Mrežne igre 23 25.6.2007 14:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com