Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.4.2016, 21:35   #1
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Wwoof

Nekakva iskustva? Da li se ovaj sajt svodi samo na volontiranje na farmama u zameni za smestaj/hranu ili ima jos neki uslov? Da li neko iz nase zemlje moze ucestvovati npr u zemljama EU?
Voleo bih da probam, samo zbog novog iskustva i sl....
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2016, 1:02   #2
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: Wwoof a path 2 Nirvana!!!

Ovo je najljepse iskustvo koje sam stekao za zivota !!!

Stim da sam bio clan ovog nazovi turizma u australiji(ja imam NL pasos).
I na ovaj nacin sam obisao citavu drzavu(mini kontinent).
U sustini se svodi da kad platis za knjigu nekih 40-50 cega vec.
I time si kao clan u toj drzavi. Imas telefone i adrese i opise njihovog "stanista" i sta ocekuju od tebe.Negdje imas sve a negdje moras sam placat svoju hranu ili ne primaju djecu,pse,nema pusenja ili akohola.Kako gdje. Sve stoji u opisu. Sjajan nacin da se ustedi dinar i ne placaju hosteli ako imas vise vremena da obidjes tu drzavu.
Osim toga ujedno je i vrlo lijep nacin da upoznas nacin njihovog zivljenja.
Inace ovaj nacin turizma je potekao iz engleske.

Sto se tice rada,to opet zavisi sve od opisa,ja sam radio svasta od skracivanja kopita i kastriranja koza,preko gradnje,sisanja trave do cuvanja djece.

Ako si u stanju da odes za australiju i mladji si od 30 godina mozes da uzmes "working holyday visum"na godinu dana i da radis po nesto manjem neto-u od australijanaca.Takodje treba da imas uplaceno osiguranje.Ali to isto osiguranje mozes da iskoristis za povratak kuci ako ti novca bude ponestalo.

To se sve moze srediti sa australijskim WWoF-om pa do australijske ambasade.Naravno,avionska karta je skupa.Vidi ima li nacina da se dokopas prekookanskog broda,rad za kartu do aussie-to je tek bila ideja ;-)))

Ja sam bio punih 12 mjeseci i malo mi je bilo!!!
Cak sam sa nasom emigracijom radio na tome da se ozenim i ostanem,no to je nazalost propalo u vodu. :-)))
Ali i dan danas secem vene za australijom.Tek kad si toliko daleko od "kuce" shvatis koliko si slobodan.

P.s.Budi spreman,da ces ponekad naletjeti na interesantne likove.Poneki mozda nece biti na prvu loptu interesantni no to je stvar psihologije i umeca stvaranja prijateljstva.No takodje dolazis nekome u kucu pa zato pripazi i na svoje ponasanje.Ja nikad nisam sreo nekog Wwof-era da je bio bahat.Neovisno od zemlje prijekla,beo,crn,zut,crven,zelen.

E da pitao si da li mozes postat clan iako si iz srbije?!
I da si sa marsa ili venere i da imas dvije glave 4 ruke i 8 nogu,mozes postat clan.
Pitanje se svodi da li si u stanju da dodjes do te drzave koja te zanima, a da nije nacin na koji sirijci rade.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mac4LiF na korisnoj poruci:
Nikola Stankovic (3.5.2016)
Stara 3.5.2016, 13:43   #3
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Wwoof

Hvala na ovakvom opisu, veoma sirokom i mnogo poucnom.
Ne bi mogao nikako vise informacija (pozitivnih) dobiti.
Hvala puno...
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com