Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS

Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS Ponuda mobilnih telefona, tarifni paketi, usluge, kvalitet, podrška, servis...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2016, 17:00   #1
poske
Član
 
Član od: 5.4.2009.
Poruke: 80
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Neradi mobilni internet

Juce potpisan ugovor sa MTS za koriscenje mobilnog interneta paket mobilni NET S. Telefon Samsung Galaksy Grand Neo plus ima dva slota za sim kartice u prvi slot ubacen mobilni internet a u drugi redovna mts kartica.Pokusano sve ali neradi internet zvat korisnicki servis oni tvrde da je kartica aktivirana da treba da se usteluje sam aparat.Paket kupljen u Handy radnji gde je covek ubacio karticu u telefon i sve ustelovao i rekao da ce internet biti ukljucen za koji sat.Danas odlazim u Handy da vidim u cemu je rec ali nije bio prisutan isti covek koji mi je prodao paket i sad ovaj prodavac kaze nemamti ja pojma u cemu je problem vidi sa covekom koji ti je to prodao a on radi tek u ponedeljak.Ja odlazim u samo prestavnistvo MTS da pitam u cemu je problem prodavac sto tu radi kaze da ta sim kartica nemoze da radi u mobilnom telefonu nego samo u Modemu ili Tabletu.Posle toga posto tu blizu postoji jos jedna prodavnica HANDY odlazim kod njih da se raspitam a oni naravno tvrde da internet mora da radi da nisu imali nikad takvih problema.A niko nezna da ga usteluje.Prodavac u MTS prestavnistu pominje neku data karticu da ona nemoze da radi u mobilnom telefonu.Dali je neko imao ovakvih iskustava sta mi je raditi dali mogu da raskinem ugovor sa MTS i na koji nacin.
poske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2016, 16:38   #2
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Neradi mobilni internet

Možda i ne može data SIM u telefon? Ali pre svega, proveri da li u telefonu (pošto si ga kupio u Hendiju, a ne u MTS) postoji aktivan internet profil... Ne verujem da se Hendi bakće sa tim (mada kažeš da je čovek koji tamo radi nešto štelovao). Ako postoji, proveri podešavanja koja kartica ima prednost povezivanja (u nekim telefonima možeš da biraš, u nekima samo SIM1 ima 3g internet, ne znam za tvoj model).
Kod:
           	       Primarna pristupna tačka: gprswap 

 Podešavanjem uređaja na sledeći način omogućava se korišćenje svih funkcionalnosti mts mreže i servisa na mts mreži. 
 	   
  • U spisku svih aplikacija izaberite ikonu SETTINGS
  • U SETTINGS meniju izaberite stavku WIRELESS & NETWORKS i potom MOBILE NETWORKS,
  • Otvoriće se dodatni meni, odaberite stavku ACCESS POINT NAMES
  • Pritisnite meni dugme na uređaju i odaberite opciju NEW APN
  • U polje NAME treba ukucati: mts wap
  • U polje APN treba ukucati: gprswap
  • U polje PROXY treba ukucati: 172.017.088.198
  • U polje PORT treba ukucati: 8080
  • U polje USERNAME treba ukucati: mts
  • U polje PASSWORD treba ukucati: 064
  • U polje SERVER treba ukucati http://m.mondo.rs
  • U polje MMSC, MMS PROXY, MMS PORT ne upisujete ništa
  • U polju MCC treba da stoji: 220
  • U polju MNC treba da stoji: 03
  • Polje AUTHENTICATION TYPE podesiti na PAP
  • U zavisnosti od uređaja, polje APN TYPE ostavite prazno ili izaberite/upišite internet
Alternativna pristupna tačka: gprsinternet Alternativnu pristupnu tačku možete koristiti ukoliko internet koristite bez PROXI servera ili ukoliko vam neka aplikacija ne funkcioniše sa primarnim APN-om.
  • U spisku svih aplikacija izaberite ikonu SETTINGS
  • U okviru SETTINGS menija izaberite stavku WIRELESS & NETWORKS i potom MOBILE NETWORKS
  • Otvoriće se dodatni meni, odaberite stavku ACCESS POINT NAMES
  • Pritisnite meni dugme na uređaju i odaberite opciju NEW APN
  • U polje NAME unesite: mts internet
  • U polje APN treba unesite: gprsinternet
  • Polja PROXY, PORT ostavite prazna
  • U polje USERNAME unesite: mts
  • U polje PASSWORD unesite: 064
  • U polja SERVER, MMSC, MMS PROXY, MMS PORT ne treba ništa upisivati
  • U polju MCC treba da stoji: 220
  • U polju MNC treba da stoji: 03
  • Polje AUTHENTICATION TYPE ostaje prazno
  • U zavisnosti od uređaja, polje APN TYPE ostavite prazno ili izaberite/upišite: internet
  • Ukoliko želite da neki od ovih APN-ova ima primarni status onda u polju APN TYPE treba da ukucate: default
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2016, 0:01   #3
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Neradi mobilni internet

E pazi ja sam ranije vadio iz prepaid modema telenor data sim card i stavljao u fon i nije htelo raditi ni obrnuto, iz fona u modem, tako da je moguce da nece zbog toga, jeste da nije mts i postpaid, ali manje vise nije bitno na koju opciju dolazis do mb bitno da ih ima, a i ima valjda na tim dual sim telefonima, jedna za net a druga za razgovore, vidi gde je koja kartica stavljena mozda treba da im zamenis mesta...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2016, 1:52   #4
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Neradi mobilni internet

Ja imam isto tu mobilni net karticu iz mtsa i meni radi u dual sim telefonu,provereno radila na lumiji 535, htc desire 516 i xiaomi redmi 1s, svi su dual sim. Kad ubacujes karticu pozadi imas wcdma/gsm i gsm slot, prvi ti je 3g drugi 2g, u wcdma ubaci internet karticu a u 2g ovu za telefoniranje. U dual sim opcijama telefona trebalo bi da imas da podesis koja ti je za internet koja za pozive, mada si dostupan na obe ako te neko zove svakako, a net ide samo ako ti radi kartica iz odgovarajuceg slota,nece da trosi internet druge kartice. Meni je sim1 mobilni internet a sim2 je obicna kartica,i tako sam podesio u opcijama. Ako ti nije stigla aktivaciona poruka od mtsa i podesavanja za internet[a verovatno nije], moraces rucno da podesis parametre koje je okacio spawn, ili odnesi u mts i reci da ti oni ukucaju parametre.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
Internet Connection Sharing u XP dijego_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 23.3.2009 20:09
Mobilni Internet na kompu NikolaCabrilo Internet tehnologije 11 20.1.2009 11:05
Internet Explorer 8 Beta to begin later this year jonathan Aplikativni softver 6 28.6.2007 17:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com