Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2006, 9:53   #1
PhaetoN
Novi član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Kaludjerica, Beograd
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Problem sa zvukom, POMAGAJTE MOLIM VAS!

Kao veoma zadovoljan korisnik Mandrive 2006 odlucio sam da instaliram i verziju 2007. Instalacija je protekla lepo, prepoznala je sav hardver... Bootuje se komp i ja podesim sve one novotarije... Sve super... Kad ono, hocu da cujem malo muzikicu, a ne moze. Odem u onaj drake za hardver i tamo lepo pise "Creative SB Live!", malo procackam i vidim ima drajver i sve ostalo. Ali cinjenica je da nema zvuka. Odem onda u onaj kontrol centar i tamo u sound system vidim da je decekirana opcija enable sound system. Sav zadovoljan ja to ukljucim. Opet nema zvuka. Sve moguce opcije ja podesim u tome, ali opet nista. Izmenim u hard-drakeu drajver koji koristi zvucna ali opet nista. Takodje je cinjenica da sam totalni pocetnik sa linuxom i bio bih vam veoma zahvalan ako biste mi napisali detaljnije resenje za ovaj moj problem, ili ako biste mi dali neki link koji bi mi koristio... Unapred sam vam zahvalan.

P.S. Kad sam cackao ono u sound systemu i kad sam stisnuo apply on mi je izbacivao neke errore u stilu "no such device", "will be using null as output" i nesto mi je pisalo da u blabla/dev ne postoji uredjaj koji ja hocu da koristim.
PhaetoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 17:08   #2
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Problem sa zvukom, POMAGAJTE MOLIM VAS!

Eh Mandriva,poznata po tome sto posle nekog vremena nesto hoce/nece da radi...
Pokusaj ovako-udji u konzolu,uloguj se kao root,pa kucaj "alsaconf"
Na sve odgovori potvrdno i kada zavrsi(trebao bi da nadje tvoju karticu) kucaj opet kao root "alsamixer" i podesi jacinu zvuka i ostalo,a postaraj se da ti stavka "digital/analog output" bude iskljucena(tj. mute-pritisni taster M)
Kada zavrsis kucaj "alsactl store" i trebalo bi da sve radi kako treba
Naravno,posle ovoga nemoj vise da cackas opcije za zvuk u Drake Control Centre,dok stavke u KDE control centre mozes podesiti po zelji
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 22:18   #3
PhaetoN
Novi član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Kaludjerica, Beograd
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa zvukom, POMAGAJTE MOLIM VAS!

Hvala lepo! Pokusacu...
PhaetoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 1:17   #4
PhaetoN
Novi član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Kaludjerica, Beograd
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa zvukom, POMAGAJTE MOLIM VAS!

Jok... Nema sanse. "alsaconf" uopste ne prepoznaje kao komandu, a za "alsamixer" i ostalo prijavljuje nesto u stilu "no device found". Opet sam cackao u sound systemu i error glasi "dev/dsp no such file or directory". A to mu dodje nesto na foru "nemas zvucnu karticu"! U verziji 2006 su mi "dev" i "sound" bili puni fajlova, a u 2007 u "dev" ima sve osim onih fajlova vezanih za zvuk, a sound je prazan. Jos jednom vas molim da mi pomognete. Bas sam se zagrejao za Linux, ali mi je veliko razocarenje sto nemam zvuka na verziji Mandrive za 2007. godinu. I molim vas nemojte mi govoriti kako bi resenje bilo da promenim distribuciju. Valjalo bi da se ovo istera do kraja, jer koliko sam ja video na raznim forumima ovo je veoma ucestao problem. Velikom broju ljudi se desavalo da im Mandriva 2007 prepozna hardver, ali zvuka ni od korova.
PhaetoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa D-LINK Wireless karticama ! ! ! Erdeljan Boris Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 30.11.2006 19:40
problem sa PIO i Ultra DMA Mungos Kvarovi 5 6.7.2006 19:27
Problem sa zvukom!!!! internacional Kvarovi 12 6.7.2006 14:33
Problem sa zvukom pri gledanju divx Shlaymara Video/TV softver 2 9.3.2006 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com