Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.1.2009, 0:22   #1
Black-Angel
Član
 
Član od: 12.6.2007.
Lokacija: Blace
Poruke: 46
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Black-Angel
Određen forumom Umrežavanje 3 računara

interesuje me sledece. imam tri racunara. dva su blizu jedan drugog i oni mogu da se povezu kablom. ali treci je udaljen nekih 100 metara ali je fizicki nemoguce povezati ih kablom. resenje je da ih povezem wirelessom.
moje prvo pitanje da li je moguce ova koja su blizu jedan drugog povezati kablom a ovaj treci bezzicno ili moraju sva tri da idu bezzicno.
drugo sta mi je sve potrebno od hardverske opreme pa cu kanije pitati kako to softwerski povezati.
i trece pitanje da li ce onda moci stampac da radi sa sva tri racunara i ako na tom udaljenom imam adsl (telekomov) da li cu moci da ga koristim i na ostalim racunarima. i da napomenem da je adsl na tom udaljenom a stampac je u kancelariji na jednom od ona dva.
kako to sve povezati. znaci sta treba da kupim.
Black-Angel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2009, 11:38   #2
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: umrezavanje 3 racunara

Da, moguće je. Treba ti wireless ruter. U njega ćeš žično spojiti dva računara koji su blizu, a na njega će se bežično nakačiti treći računar koji je udaljen. Taj treći računar za bežičnu konekciju može da koristi wireless karticu, wireless dongle (mada sumnjam, zbog dometa) ili još jedan ruter na koji će biti spojen. Takva mreža će funkcionisati kao jedna celina, bez obzira na način pristupa. Onda je potrebno shareovati Internet konekciju na računaru koji ima ADSL i shareovati štampač na računaru na kojem se on nalazi. Postoje ruteri koji u sebi imaju i print server, pa bi se štampač onda kačio na njih. Onda nije potrebno da bude upaljen računar sa štampačem. Ali, to je skuplja varijanta. Ako je u pitanju kancelarija, onda ionako rade svi računari.

E sad, jedini problem ti je razdaljina za wireless. Pretpostavljam da će tu biti potrebne jače antene postavljene napolju. Ostavićemo nekome ko ima više iskustva u tome da odgovori na to pitanje.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2009, 12:26   #3
Black-Angel
Član
 
Član od: 12.6.2007.
Lokacija: Blace
Poruke: 46
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Black-Angel
Određen forumom Re: umrezavanje 3 racunara

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke

E sad, jedini problem ti je razdaljina za wireless.

ma mozda sam i pretrerao malo sa razdaljinom. realno mozda ima nekih 10-15 metara ali je u drugoj kuci u dvoristu. i prolazi kroz 3-4 zida. zato ne mogu kablom da umrezim jer morao bih mnogo da busim.

i da li moze da posluzi ovaj ruter ASUS WL-530gV2 sa sledecim karakteristikama:
Wireless 4-Port Pocket Router, Both Ethernet and 802.3 with Max. Bit Rate 10/100 Mbps with auto cross-over function (MDI-X), Remote management, Port Range Forwarding, Indoor range 80ft (25m) @ 54Mbps / Outdoor range LOS 200ft (60m) @ 54Mbps

Poslednja ispravka: Black-Angel (23.1.2009 u 12:35) Razlog: dodavanje
Black-Angel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2009, 22:53   #4
Black-Angel
Član
 
Član od: 12.6.2007.
Lokacija: Blace
Poruke: 46
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Black-Angel
Određen forumom Re: umrezavanje 3 racunara

dakle moze li taj ruter ili ne. on mi je nekako najjeftiniji. i koliko kosta neki wruter sa print serverom i daj mi naziv da znam.
Black-Angel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
Umrežavanje 20 računara SaX MatiX Komunikacioni uređaji i umrežavanje 10 28.12.2008 15:58
Umrežavanje 3 računara za igranje igara. Porsche Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 11.11.2008 20:28
Umrežavanje wireless rutera i računara bboy Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 29.10.2008 14:23
Bežično umrežavanje računara + kablovski Internet igiton Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 3.5.2008 7:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com