Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2010, 17:15   #1
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom [Experience Samsung Tour] Samsung Tab (i 3D LED, Galaxy S...)

Danas je u Nisu bila Experience Samsung Tour. Dva kamiona puna elektronike, dosta obicnih ljudi i geekova, poneki zalutali deda. Pa da krenemo:

3D LED TV:
Objasnjenje:

Mogu da kazem da je efekat 3Da na ekranu od 55" u punom HDu prikazao pravi "VAU". Na nekom animiranom filmu za vanzemaljcima su se slabasno videli efekti 3Da, ali je film pokazao mogucnosti. Obicnom gledaocu slika izgleda ovako:


Najbitnije od svega jeste to da se oci uopste ne zamaraju (nije kao kod crosseye ili R/B 3Da) i momentalno po stavljanju naocara vidi se 3D slika. Ja, iako nosim naocare, veoma lako sam stavio 3D naocare.

Galaxy Tab:

Osnovno:
ARM Cortex A8 processor, 1 GHz processor; PowerVR SGX540 graphics, 512mb RAM, 3mpx kamera, GPS, 4000 mAh, 380 g, 7" 600 x 1024...



Ovo je jedan od uredjaja za ciju upotrebu biste se zamislisi. Inace, ja ne vidim svrhu ovakvog proizvoda, ali pretpostavljam da ce je naci kod korisnika sa dubljim dzepom ili korisnika koji su trazili alternativu iPad-a.

Ekran: apsolutno fantastican.
Rezolucija od 600 x 1024 piksela u TFT tehnologiji. Pikseli se mogu videti tek ako se bas zagledate na par cm udaljenosti od ekrana. Touchscreen je kapacitivni i ima multi-touch.

On-screen tastatura: predstavlja manji problem. Tasteri su bas veliki tako da dozvoljavaju brzo i lako kucanje. Problem je u tome sto zbog velicine samog uredjaja prste bas treba rasiriti ako kucate kao ja (uglavnom oba palca).

Performanse: nisam mogao da testiram zato sto je wi-fi mreza bila opterecena sa 15 uredjaja zakazenim na nju. Programi su sasvim lepo radili, a live wallpaper me je iznenadio. Naime, "galaxy" live wallpaper se kocio (~15FPS), dok je onaj sa ribicama u saranima sasvim lepo i tecno radio.

Web-browser: pravo uzivanje. Skrolovanje, zumiranje, ucitavanje- sasvim fluidno i lepo radi. Uvecanje teksta je gotovo momentalno i pravo je zadovoljstvo citati tekstove na ovako velikom ekranu (za mobilni telefon, ako se tako moze nazvati). YouTube ucitava ektremnom brzinom, ali nisam mogao da gledam klipove zbog veoma spore internet brzine (10ak sekundi Avatar trailera su bili pravi uzitak).

Android: -u verziji 2.2, mada taman kada uredjaj izadje na trziste (za nekih dva meseca), izacice 3.0. Ogroman problem su predstavljale aplikacije za Android, koje kako mi se cini, nisu uopste namestene da rade na ovako velikoj rezoluciji. Kada uporedim sa HTC Wildfire-om (240x320), cini mi se da Tab prikazuje par 10 puta manje aplikacija. Ali, ovo je propust programera, a ne samsunga (mada mogao je da stavi da se aplikacije ipak vide, a pokrenu u native rezoluciji ili razvucu na cel' ekran).

Fizicka velicina:
190 x 120 x 12mm, 390g. Znaci brate, ovo je mnogo lak uredjaj (koliko sam mogao da zakljucim na osnovu moje sile drzanja i dva kabla koja su bila prikacena za telefon). Na slikama se vidi koliki je u odnosu na moju saku.

Cena, potreba, iskoriscenost: Ja licno ovo cudo ne bih kupio. Prvo kosta kao jedna i po prosecna plata (promoterka je rekla oko 500e). Video sam da u "legalnoj" prodavnici Dell Streak kosta 600e, tako da pretpostavljam da ce uz (18% PDVa, 10% poreza na telefone...) telefon kostati oko 800e u prodavnicama. Ako imate vezu, pa kupite direkno od dilera, pretpostavljam da ce kostati oko 500e. Ipak, za te pare daleko je bolje kupiti neki netbook (250e) i high end mobilni (S8500), pa birajte sta ce te i gde koristiti.

Mislim da ce ovo cudo u srbiji do kraja ove godine posedovati 8 coveka, od toga 3 prodavca.

Galaxy S:



Jednostavno, savrsenstvo od telefona.
ARM Cortex A8 1GHz processor, 5mpx kamera, video 720p@30fps.

Zavrsisu post kastnije, sada žurim.

Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
galaxy s, led, review, samsung 3d, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] HTC Desire VS Samsung Galaxy S ninjah Aparati i oprema 23 30.12.2010 0:35
Samsung najavio Phase-Charge RAM Kostarum Rex Persia Osnovne komponente 0 11.9.2006 20:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com