Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.8.2012, 13:39   #1
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Android na tabletu-pomoc

Od skoro koristim tablet Nexbook Premium 8SE (ARM Cortex-A8 1GHz, 512 RAM, Android OS 4.0.3), jako sam zadovoljan kako radi, medjutim pošto mi je to prvi uredjaj sa Androidom (koji skoro uopšte ne poznajem ), imam pitanje u vezi instalacije aplikacija. Tablet ima 4 GB svoje interne memorije i proširen je sa još 16 GB dodate memorije micro SD karticom. Interna memorija je koliko sam mogao da uočim podeljena na 2 particije od po 2 GB, kada spojim tablet sa lap topom, vidi samo 2 GB na jednoj particiji i još jednu od 16 GB. Moj problem se ogleda u sledećem, naime na koji nacin da podesim tablet da bi se aplikacije instalirale na SD karticu (16 GB), a ne na internu memoriju telefona, obzirom da se sada sve smeštaju na ta 4 GB pa mi je dodata memorija mi je potpuno neiskorištena, i da li je to uopšte moguće, jer uredjaj svoja 4 GB "vidi" kao internu memoriju od 2 GB i SD karticu od 2 GB. U exploreru se vidi i dodata SD karticu od 16 GB. Sam Android ima mogucnost da premeštanje aplikacija na SD karticu, ali to u suštini nije SD kartica već tih njegovih 2 GB. Instalirao sam
APP2SD i kod njega je prikazano da su aplikacije prebačene na SD card, tj verovatno drugu particiju interne memorije. Micro SD od 16 GB uopste nije prikazana. Molim za pomoć
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2012, 13:55   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Android na tabletu-pomoc

Da bi aplikacije u potpunosti prebacio na memorijsku karticu moras ga rutovati i iskoristiti alikaciju tipa link2sd koja ce ti to omoguciti. Da truga particija od 2gb ti je sistemska, tu ide sistem i sistemske aplikacije.
Nisam se ni ja oko tableta igrao, neka me neko ispravi ako grijesim.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
zlatko_t (30.8.2012)
Stara 29.8.2012, 16:15   #3
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Tako je, stim sto na prvu particiju ne idu samo sistemske vec sve ostale,od kojih samo neke mogu sa ap2sd na sd karticu,odnosno na drugu particiju.
Naravno kao sto si rekao jedini lek za to root i link2sd.





Sent from my ZTE roamer using Xparent Blue Tapatalk 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
zlatko_t (30.8.2012)
Stara 30.8.2012, 16:27   #4
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Android na tabletu-pomoc

Zahvaljujem na odgovoru, za sada su mi ova 2 GB dovoljna, ako bude potrebe onda ću ga rootovati, mada pretpostavljam da aplikacije i igre koje se instaliraju na eksternu SD karticu verovatno rade sporije.
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2012, 18:57   #5
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Citat:
zlatko_t kaže: Pregled poruke
mada pretpostavljam da aplikacije i igre koje se instaliraju na eksternu SD karticu verovatno rade sporije.
To zavisi od mnogo stvari na androidu,ali i da ima malih usporenja,sigurno neces primetiti golim okom.Sto znaci da nemas bojazni sto se tice udobnog rada na telefonu.

Sent from my ZTE roamer using Xparent Blue Tapatalk 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
zlatko_t (30.8.2012)
Stara 4.9.2012, 15:27   #6
caja58
Novi član
 
Član od: 16.4.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Android na tabletu-pomoc

Nexbook Premium 8SE, Ja sam ga kupila pre neki dan , jeste android 4.0.3 ali nema google play store , pretra\ila sam pola interneta i ne znam kako uopste da ga instaliram a da radi. Instalacija protekne uredno otvori se prvi put i kad pokusam da downloadujem nesto on se prekine i vise nema sanse da se pokrene. Zna li neko sta je u pitanju
caja58 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Counter Strike 1.6 Do@ OldSchool Mrežne igre 5383 1.12.2014 15:14
[Mobilni telefon] Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread Freško Opisi, recenzije i testovi 120 8.2.2013 21:39
Trebam pomoc , savet ili nesto slicno Milky Kvarovi 14 29.6.2011 19:21
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com