Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2020, 14:40   #1801
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Naravno, to što volim žanr ne znači da je svaka igra dobra. Naprotiv, mislim da je open world tek žanr budućnosti. Fallout 4 nisam igrao osim možda par sati, zbog nedostatka vremena. Fallout 3 i New Vegas sam igrao, ne tako strastveno kao TES ali su ok. U to vreme su me Fallout igre malo deprimirale, da ne kažem da su mi delovale depresivno. Ipak volim fantaziju, mačeve, tamnice, trolove, bogove i sve to.
Mada da budem iskren na momente sam zaista uživao u Fallout svetu..nekako mi je trojka legla bolje. Veoma bizaran, čudan svet, ogoljen. Onaj kvest u New Vegasu gde šaljemo radioaktivne mutante u svemir mi je ostao u pamćenju, ali u NV ne volim što je igra više linearna.

Nisam igrao previše open world igara iz razloga što igram vrlo malo igara uopšte. Nema se vremena, pa sam užasno selektivan. Ali gledao sam neke klipove o samom konceptu open worlda, izazovima i šta se očekuje u budućnosti.. sa novom tehnologijom. Zanimljivo je sve to, potpuno nova dimenzija u igrama.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2020, 12:28   #1802
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Garant Qzma.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2021, 22:16   #1803
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4





Rest in power good girl!
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2021, 4:39   #1804
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Eto malo da osvezim ovu temu. Posle odbijanja i dugogodisnjeg bojkota četvorke, napokon sam krenuo malo GOTY verziju da igram. Naravno kao fan ovog sveta koji istrazujem jos od 1997me ili koje vec pocevsi od keca, pa dvojka pa trojka, pa omiljeni new vegas, ovo mi je bilo Bogohuljenje da uopste instaliram. Ali eto, dadoh mu sansu u ovoj sušnoj 2021 godini.
Usao sam sa najnizim mogucim ocekivanjima naravno. Oduvek znao da je speech ovde cirkus smesan i skoro beskoristan, tako da ok, to sam vec znao. Ono u cemu ova igra sija jeste onaj “od momenta do momenta” faktor. Jednostavno lutanje i nailazenje na lokacije sa svojim individualnim pricama i istrazivanje. Vrh! Koliko sam samo prica procitao iz kompjutera/terminala i povezao ih sa lokacijama, i koje su mi ostale urezane u secanje cini mi se zauvek. Sto se mene tice, ovo nije fallout igra kakvu bih ja zeleo, daleko od toga, ali moram reci da sam zapanjen koliko ima pojedinih klasicnih “fallouty” momenata. Upravo sam krenuo u tower da oslobodim companiona Stronga i njegovog mentora Rexa, i to mi je jedan od najludjih kvestova ikada. Pa onda licne price Raider grupa kojih sam se nacitao, gde oni imaju svoje price izmedju sebe koje nisu deo glavnog questa ili side questova, nego su tu razbacane po terminalima, je neverovatno. Tako da eto, uzivam, lutam, istrazujem. Jeste njesra u odnosu na stare, ali smatram da nije “loša” igra. Minutemen mi se uopste ne svidja, postavljanje naseobina uzas grajnd.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gonzo na korisnoj poruci:
bokela (19.4.2022)
Stara 31.12.2021, 12:45   #1805
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Meni nije jasno zasto ljudi imaju toliko negativnih komentara u vezi cetvorke, ne znam sta su imali toliko bolje da igraju u to vreme, pa i danas kad je rpg u pitanju. Meni je trojka recimo bila najtanja u svakom smislu dok su mi FO4 i NV jedne od najboljih igara tog zanra.
RedMantella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku RedMantella na korisnoj poruci:
bokela (19.4.2022), Gonzo (31.12.2021)
Stara 31.12.2021, 20:35   #1806
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Ja sam nedavno krenuo prvi prelaz i mislim da ce mi ovo biti omiljeni Fallout, a igrao sam sve prethodne, neke i vise puta.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Malik Tintilinic na korisnoj poruci:
Gonzo (31.12.2021)
Stara 1.1.2022, 0:26   #1807
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

keca i dvojku si igrao?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2022, 0:43   #1808
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

I Tactics.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2022, 0:47   #1809
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
RedMantella kaže: Pregled poruke
Meni nije jasno zasto ljudi imaju toliko negativnih komentara u vezi cetvorke, ne znam sta su imali toliko bolje da igraju u to vreme, pa i danas kad je rpg u pitanju. Meni je trojka recimo bila najtanja u svakom smislu dok su mi FO4 i NV jedne od najboljih igara tog zanra.


Prica i dilajozi su zalosni, besmisleni i glupi do bola. Ali kao "dungeon-crawler" sa par modova igra je fenomenalna.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
bokela (19.4.2022)
Stara 1.1.2022, 0:53   #1810
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

^ ne bih se slozio, samo u terminalima moze da se procita toliko prica i originalnih ideja koje nisam vidjao u bilo kojoj rpg igri. Ok su modovi, i sam ih koristim po potrebi ali sam prvi put odigrao vanila FO4 i odusevio se pricom i dijalozima pa mi zato nije jasno zasto ljudi kukaju na igru i sta su to bolje tada igrali. Ali ok, svi smo mi razliciti i vazno mi je da sam ja uzivao, kao sto recino nisam u Skyrimu i gledao da ga sto pre zavrsim.
RedMantella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2022, 2:38   #1811
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
RedMantella kaže: Pregled poruke
^ ne bih se slozio, samo u terminalima moze da se procita toliko prica i originalnih ideja koje nisam vidjao u bilo kojoj rpg igri. Ok su modovi, i sam ih koristim po potrebi ali sam prvi put odigrao vanila FO4 i odusevio se pricom i dijalozima pa mi zato nije jasno zasto ljudi kukaju na igru i sta su to bolje tada igrali. Ali ok, svi smo mi razliciti i vazno mi je da sam ja uzivao, kao sto recino nisam u Skyrimu i gledao da ga sto pre zavrsim.
Upravo to sam rekao gore, toliko dobrih prica ima da se nahvata po terminalima i toliko “lora” da na uši izlazi. Mnoge price iz terminala su mi ostale u glavi toliko slikovito kao da sam ih video u nekom stripu ili filmu.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gonzo na korisnoj poruci:
RedMantella (1.1.2022)
Stara 1.1.2022, 6:52   #1812
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke
Ono u cemu ova igra sija jeste onaj “od momenta do momenta” faktor. Jednostavno lutanje i nailazenje na lokacije sa svojim individualnim pricama i istrazivanje. Vrh! Koliko sam samo prica procitao iz kompjutera/terminala i povezao ih sa lokacijama, i koje su mi ostale urezane u secanje cini mi se zauvek.
Čak i najveći hejteri priznaju da je Betesda najjača u tom segmentu, kako god ga nazvali - worldbuilding, ambijentni narativi, vizuelno pričanje, šta već. Šta misliš zbog čega ljudi aktivno diskutuju o igrama koje su 10 do 20 godina stare (da krenem od Morrowinda) i dalje otkrivajući nove tajne u igri?
Glavne priče su možda i najslabiji aspekt ovih igara, bilo da je Fallout ili TES; mada po meni one nisu toliko ni loše, već više služe da nose samu igru, svu tu težinu.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Exia (1.1.2022), perablenta (1.1.2022), player1 (1.1.2022), voodoo_ (1.1.2022)
Stara 1.1.2022, 14:05   #1813
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 265
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 105 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

To se zove lijenost.
Stavljati price u kompjutere ili knjige veze nema sa bilo kakvom normalnom dizajn logikom. Mislim igrati video igru i citati price iz knjiga i sl!? To je ok ubaciti cisto kao filler, ali ne na jeftin nacin.
I glavna prica se s razlogom zove glavna.
Btw, u Morrowindu je glavna prica najjaci aspekt, tako da to poredjenje sa ovom FO4 boranijom nema smisla. Da ne spominjem RPG elemente.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku S.t.a.r.a.c. na korisnoj poruci:
bokela (19.4.2022), player1 (1.1.2022), Skenderevo (2.1.2022)
Stara 1.1.2022, 23:31   #1814
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

F4 ima jedan od najboljih world building-a koje je Bethesda ikad uradila (daleko bolji nego bilo koji prethodni F naslov) i nacin na koji je lore predstavljen i napisan je jedan od najacih aspekata same igre. Gotovo svaka lokacija u igri ima neku pricu (malu ili prilicno veliku koja se racva kroz gomilu lokacija u igri) od prostih prica malih ljudi koji samo pokusavaju da prezive do velikih "saga" sto korporacija sto same politicke sfere u pre 2077 svetu. Od cure koju su roditelji izbacili zato sto je zatrudnela, preko rastavljene porodice koja pokusava da se ponovo spoji nakon apikalipse, do maratonske price o Vault Tec-u, Gunner-ima i svim tim shady korporacijama i uzasnim stvarima koje su radile pre nego sto su bombe pale 2077.


Prosto je milina slusati sve te holo tape-ove dok se sparta kroz Commonwealth i prosto bih voleo da BGS napravi igru koja se desava pre kataklizme iz 2077 koliko je dobar taj setting. Bethesda ima talenat za velike stvari (pogotovu ako se uzme u obzir da je F4 dev team bio dosta manji nego npr TW3) ali su u nekim aspektima suvise lenji. I pored dosta problema koje je imao F4 mi je vrlo draga igra i imam nesto vise od 200sati u njoj. A modovi su naravno kao i kod svake BGS igre preporuka i iz njih se moze izvuci jos 200 sati XD
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Gonzo (2.1.2022), Ichigo222 (13.9.2023), RedMantella (2.1.2022)
Stara 2.1.2022, 1:44   #1815
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Upravo sam naisao na quest gde u dijalogu imam izbor sa prosto Da hocu/ne nema sanse. Izabrao Ne, i ispalo kao da sam rekao Da na kraju. Ovo me je bas zabolelo onako kao noz u srce, bol i razocaranje. Znaci kad nisam zabio tastaturu u monitor sad, necu nikad. Ok, nema veze. Idemo dalje. Gledacu da uzivam u onome sto ovde napominjemo. Taj world building i lore. Ali nije mi jasno sta su oni tripovali i na kojim pecurkama i lsd-u dok su pravili ovako tuzan RPG dijalog/izbore.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2022, 13:04   #1816
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 265
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 105 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Moze li se za ovu igru uopce reci da je RPG!

Btw, ovaj TES/FO engine/CK nije tehnicki na nivou nekih danasnjih engina, ali moze se s njim izvuci pristojna grafika sa boljim modelima i texturama.
Ali je zato odlican za pravljenje velikih mapa i guestova. Mozda sam to ovdje vec ranije spominjao, ali napravio sam dugacak i kompleksan quest u CK za 10ak dana, sa grananjem, izborom i poslijedicama.
Znaci tri dobra quest dizajnera su mogli odraditi odlican posao sa dostupnim alatima, i pretociti te neke price u questove.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2022, 4:03   #1817
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
RedMantella kaže: Pregled poruke
^ ne bih se slozio, samo u terminalima moze da se procita toliko prica i originalnih ideja koje nisam vidjao u bilo kojoj rpg igri. Ok su modovi, i sam ih koristim po potrebi ali sam prvi put odigrao vanila FO4 i odusevio se pricom i dijalozima pa mi zato nije jasno zasto ljudi kukaju na igru i sta su to bolje tada igrali. Ali ok, svi smo mi razliciti i vazno mi je da sam ja uzivao, kao sto recino nisam u Skyrimu i gledao da ga sto pre zavrsim.
Nepovezani logovi i tekstovi razbacani po mapi ne vade glavnu pricu i ceo setap. Institut je problem jer je centralan za pricu a sve vezano za institut je potpuno nelogicno i glupavo.

Spoiler za asdf:
Zasto prave androide uopste? Zasto ih prave da imaju slobodnu volju? Ok menjaju politicke vodje po gradovima da imaju kontrolu na povrsini ali zasto menjaju nebitne likove? Zasto covekoliki androidi rade po rudnicima, sa pijucima, ili na farmama, zar ne bi bilo bolje, jednostavnije i efikasnije praviti specijalizovanje masine za to. Ako mogu da naprave Corsair andoide da budu "verni" zasto ne prave sve androide tako? Zasto su odustali od proverenog i na Kelogu testiranog tretmana za vecnu mladost jer nije "eticki", bez objasnjenja pogotovu uzevsi u obzir celu filozofiju i generalni stav instituta. Itd.

Tu je naravno i Railroad koji za instituciju koja je posvecena iskljucivo andoidima u moru *****a koja se desavaju u podrucju gde svi mrze i plase se androida ima neverovatnu podrsku i broj clanova.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2022, 13:35   #1818
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Ono sto mi se prvo dopalo je to sto sam za par sekundi napravio dobru zensku, sto mi je ranije bilo pravo mucenje. Jos jedan plus u startu: povratak iz Vaulta kuci sam doziveo emotivno. Prvi okrsaji sa protivnicima su bili tezi nego sto sam navikao, zapitah se hocu li uzivati u ovoj igri. Morao sam i da bezim i da se krijem. Potrajalo je to dok nisam nasao nesto bolju opremu oko lvl 10.
Vidim potencijal sto se tice izgradnje, mada sam se time bavio minimalno.
Ne zanima me prica, pa retko sta citam, a i kod dijaloga mnogo ne razmisljam.
Reci mi sta i gde i ja odoh da to zavrsim.
Svidja mi se okolis, moze da se uziva u setnji, a ona stalkerasta emisija sto se povremeno javi je jos jedan plus.
Znam da ima onih koji vole da slusaju radio. Lepo je to, ali ne koristim, osim kad igra zatrazi da se ukljuci neka stanica.
Oko 80 sati do sada.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2022, 9:01   #1819
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Pozdrav svima. Molim savet za Prestona debila. Kako se otarasiti debila? Kopao sam po netu i video dve opcije. Prva je da odem u nuka world, zgotivim se sa raiderima i kazem mu. Druga opcija je da posaljem satrapa u castle i iskljucim nekakav radio. Pitam jer ne samo sto su radiant questovi slični, nego se i dupliraju. Bukvalno me treci put salje u istu zgradu da cistim iste raidere i da spasavam istu osobu. Drugi put kad sam bio, reko ma čini mi se da je isto. A sad treci put mi je jasno.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2022, 12:40   #1820
BiTrAtE
Član
 
Član od: 25.2.2009.
Poruke: 399
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 54 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Ahaha, sjećam se da sam ga nekim modom ugasio.
BiTrAtE je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fallout


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fallout: New Vegas zdravkelja Role-Play 1826 6.10.2020 13:15
Fallout Trubac Role-Play 23 10.8.2012 12:48
Fallout Online nije interplay negu rusi :D IYIARKO MMORPG igre 25 22.11.2010 1:32
Windows 7 64bit i Fallout 3 se nesto ne vare ivanza Operativni sistemi 11 1.9.2009 22:05
FALLOUT CASE na Bethesda blogu Zver SK Case Chase 3 23.3.2008 15:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com