Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Pregled rezultata glasanja: Buducnost ravoja i kupovine telefona:
Touch screen 31 47,69%
Tastatura 8 12,31%
Touch screen + tastatura(qwerty) 26 40,00%
Glasova: 65. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.1.2010, 23:34   #1
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefoni

Evo jedan veoma zanimljiva tema:
Naime kakvo je vase misljenje u kojem pravcu ce teci dalja proizvodnja i kupovina telefona. To jeste da li ce se korisnici okrenuti telefonima sa touch screenom( uz poznatu stvar da je prava muka na njima kucati poruke na virtuelnim tastaturam) ili ce se vratiti na dobri stari mehanicki "click" i obicne telefone(novije generacije) ili cak da ce hteti, voleti i u buducnosti kupovati telefone koji imaju kombinaciju touch screena i normalne tj. qwerty tastature
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2010, 23:39   #2
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

Najverovatnije ce biti ovih sa samo touch screen-om i ovih u kombinaciji i sa jednim i sa drugim. Za svakog po nesto. Ovih kombinovanih ce sigurno biti u dve varijante, jedna tipa N97 i jedna tipa ovih kineskih (Anycool i kopije), dok ce klasicni najverovatnije ispasti iz upotrebe. Moje misljenje
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 0:06   #3
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

HTC...

Dok njega nisam uzeo mislio sam da je Iphone bog nad telefonima e ovaj ih je sve zakopao....
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (31.1.2010)
Stara 31.1.2010, 0:43   #4
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

Heh HTC ima kisu modela, napisi koji je tacno sa tastaturom ili bez... I zbog cega mislis tako....
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 1:19   #5
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

HTC Tattoo,virtuelna tastatura je bas ok za moje tanke prste,osetljiv display,kad ga nakacis na Wifi imas skoro SVE od aplikacija sto ti je potrebno i to besplatno...

Telefoni sa dugmicima ce da zamru,a ovi sa touch screenom ce biti buducnost,a iskreno telefoni sa touch-om i dugmicima su cista glupost...

Uzmimo na primer Blackberry,pola telefona u tastaturi a dugmici toliko sitni da mi trebaju dugi nokti da otkucam nesto,neka fala....

A za kraj Nokia Morph
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 1:44   #6
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

Pa dobro sada da li si uzeo u ramatranje kucanje poruka na Virt. tastaturi i na dobrom mehanickom "clicku". Bas zbog toga su se pojavili touch telefoni sa tastaturom...
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 2:05   #7
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
Pa dobro sada da li si uzeo u ramatranje kucanje poruka na Virt. tastaturi i na dobrom mehanickom "clicku". Bas zbog toga su se pojavili touch telefoni sa tastaturom...
...kojima su dugmici suvisni,uzeo sam u razmatranje naravno,i licno ne dopada mi se ta kombinacija...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 2:21   #8
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

I mene HTC telefoni oduševljavaju, iako sam Nokia fan i imam N97 =)

Pazi ovako - mnooogo udobnije je upravljanje preko toucha, iako treba par dana privikavanja... Mene je boljela glava kada sam uzeo N97 posle 10 godina tastature =)

Ali posle uvidiš, da je jednostavno udobnije i tačka.

Sad, zaboravio si jednu vrlo važnu stvar kod touch screenova.
Imaš kapacitivne i rezistivne.

Ova reaguju na dodir, ali ne isto. Ovaj prvi na dodir prsta, tj. čovjekov elektricitet (kao iPhone), a ovaj drugi na pritisak - ali bukvalno, dodirivanje telefon ne konstatuje. Kao N97. Kod ovih drugih, postoji znatna razlika, jer su neki proizviđači dali dosta nizak prag dodira, pa dođe skoro isto kao kapacitivni.

Većini ljudi odgovara sistem kao na iPhonu. Jer je dosta udbniji i brži, pogotovu kod skrolovanja nečega prstom.

Ali žene, te žene Pošto velika većina žena ima dugačke nokte (one koje drže do sebe), nema teorije da mogu normalno da rade na telefonima aka iPhone, i da ne bi izvodile razne egzibicije, preporučuje im se rezistivni ekran, jer ti telefoni reaguju sjajno na pritisak nokta.

Što se kombinacije tiče, imam N97, koji je pravi primjer toga. Takvu tastaturu jedino koristim kada kucam poruke, kada razmijenjujem IM, ili kada sam na faceu odnosno bilo šta drugo kucam gdje je potrebno napisati više od jedne riječi. Udobno je, i to dosta. Ali odmah da kažem da nije za ljude sa puno debelim prstima, pošto ništa potrefiti neće i smetaće im, ali nama sa lopovskim tankim, savršeno odgovara.

Ne znam, ima negdje istraživanje, kolikav je procenat (ne)preciznosti kod iPhonea, 5800 i ostalih telefona. Kod ovog prvog je to bilo oko 3%, kod Nokije oko 6% (zbog užasnog odaziva, ne znam jesu li to ispravili novim firmverom).

Dakle, ništa ne može u potpunosti zamijeniti fizičku tastaturu. Sad, mnogo ljudi ne kuca više od 10tak smsova dnevno, pa im to i ne predstavlja problem, drugi opet pišu višetomne poruke...

Poslednja ispravka: Chivan (31.1.2010 u 15:53) Razlog: kapacitivni, a ne kapacitativni; rezistivni, a ne rezistativni
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Bokile (31.1.2010), dile (31.1.2010)
Stara 31.1.2010, 2:39   #9
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

I ajd sad ti meni reci sta ti se vise svidja?



Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 3:13   #10
pesoholicar015
Član
 
Član od: 27.10.2008.
Poruke: 103
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 24 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

Ukusi i (stvarne)potrebe su razliciti,dobro je imati izbor
pesoholicar015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pesoholicar015 na korisnoj poruci:
A M G (1.2.2010), G@Rtn3R (31.1.2010)
Stara 31.1.2010, 3:17   #11
G@Rtn3R
Nepotvrđena registracija
 
Član od: 10.2.2008.
Lokacija: Cybertron
Poruke: 418
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 346 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

Upravo tako, uvijek je dobro imati izbor, zato ja npr. više volim telefon sa qwerty tastaturom bez touchscreena kao što je npr. (moja) Nokia E72
G@Rtn3R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 12:36   #12
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

@ Bokie2000 - Posto si stavio sliku onda pa bi prema temi bilo bolje da si stavio npr. N97, N900, X1, HTC Touch Pro, Touch Diamond 2 i sl. jer su touch screen sa qwerty.

A ovo sto Wisost rece za rezistivnost stvarno je tako jer. npr kada gledas kao ajde da uzmes kapicitvni ekran(Iphone) moras se odreknes nekih stvarcica kao sto su malo iskoristivija fotografija i video, blic i radio. A onda kada se odlucis za nesto sto ima bolju multimediju onda ti ne gine rezistivac. Evo sada me bas podseti u S.C Usce sam gledao Omniju i900 i belive or not ekran je stvarno dobro trebao da se pritisne da bi reagovao na dodir
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 12:41   #13
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

Skoro svi proizvođači će početi da proizvode tač skrin telefone. Uskoro ćemo puniti bateriju bežičnim putem
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 14:10   #14
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
@ Bokie2000 - Posto si stavio sliku onda pa bi prema temi bilo bolje da si stavio npr. N97, N900, X1, HTC Touch Pro, Touch Diamond 2 i sl. jer su touch screen sa qwerty.
Nisam toliki pro za telefone pa sam stavio ova 3 kao primere za razliciti dizajn,kad pomislim na touch screen ja pomislim na iPhone,kad pomislim na kombinaciju tastera i screena pomislim na Blackbery ili na onaj SE P1 mislim da se zvao ne znam sad,a kad pomislim na fon koji ima samo dugmice pomislim na bilo koju nokiu te klase...

Slike su informativne prirode i necu da hejtujem ovde nista samo iznosim svoje misljenje i postujem tudje...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 16:50   #15
Nikola_Kg
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 177
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 17 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

На Нокију Морф још точкове да ставе и ништа ти више не треба
Nikola_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola_Kg na korisnoj poruci:
Bokile (1.2.2010)
Stara 1.2.2010, 17:36   #16
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

Mislim da je budućnost touchscreen (ili bar touchpad) u kombinaciji sa tactile dugmićima, a lično preferiram klasične tastature.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 20:14   #17
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

Citat:
Nikola_Kg kaže: Pregled poruke
На Нокију Морф још точкове да ставе и ништа ти више не треба
A sto se morfa tice. Fali mu normalna tastatura, a i generalno gledajuci on je tek najavljen kao prototip a dok ne ugleda svetlost dana nista. Ko zna kako ce na kraju izgledati. Evo kakva je bila N97 najvaljena u mnogim casopisima i mobilnim review-ima, a kako je Nokia ipak napravila...

- Najavljena od strane nekih casopisa itd..


- Original Nokia made
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 22:00   #18
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

Negde sam pročitao da će budućnost za telefone preuzeti Bleckberry i Apple. Od onih telefona koje je Bokile 2000 postavio ubedljivo najbolji je Bleckberry. Ali šta telefoni znače za mene? Pre par godina kad sam uzeo w950i, bio sam toliko oduševljen njime da sam sebi zadao zadatak da ću uvek imati telefon sa touchpedom. A sad koristim nokiu 2600 classic. Zašto je to tako? Pa zato što mu je primat uzeo netbook. Bar kod mene je takva situacija. Ne zna se u kom pravcu će se sve to kretati.
Slažem se sa mišom topolom da će se baterije puniti daljinski, i to vrlo skoro, samo pre toga će se pojaviti baterije koje će trajati u proseku dvadesetak dana, a ne ovako 3-4 dana.

Poslednja ispravka: todos (1.2.2010 u 22:09)
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 22:06   #19
NikolaS93
Veteran
 
Član od: 27.1.2009.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.006
Zahvalnice: 257
Zahvaljeno 199 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NikolaS93
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

150e, pazario pre nedelju dana za te pare, ako neko hoce da ima qwerty tastaturu i touchscreen a ne zeli da da veliku sumu tesko da ce naci bolji.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	70 puta
Veličina:	13,2 KB
ID:	33095  
NikolaS93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 22:10   #20
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefo

Touch definitivno, u kojoj formi ne znam. I to touch sa najvishe 3 dugmeta.

Naravno, mislim da sve forme treba da postoje kako bi imali mogucnost izbora, alli meni je za sada cist Touch screen najudobniji
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com