Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2012, 13:31   #301
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
pa ko bolje moze da zastiti Windows od samog Microsofta ?
Da M$ ume da zaštiti Win, ne bi bilo ni potrebe za tolikim dodatnim programima za zaštitu

Inače, ja koristim Win FW i na poslu (WinXP) i kući (Win7), jer sam u oba slučaja iza rutera i njegovog FWa, tako da smatram da je i Win FW više nego dovoljan.

Što se tiče defragmentacije... Na poslu koristim Defraggler (jer je free za firme), a kući Auslogics Disk Defrag. Za oba smatram da posao rade brže i bolje od Win defragmentatora, mada je i ugrađeni većini realno dovoljan.

Antivirus... Na poslu koristim MSSE, jer je free za firme, a ne zato što imam poverenje u njega. Kući koristim Avast Free (i na jednom starijem kompu imam Pandu Cloud).

Registri, e-đubre... Isključivo CCleaner.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2012, 13:52   #302
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Defraggler mogu da pohvalim iz jednog prostog razloga jedini od free e resenja je uspeo da mi izvuce heavy fragmente iz fajlova od po 4gb u velicini i veci jeste da je dosta sporiji ali radi posao strasno dobro.

Dok npr SmartDefrag koji sam koristio pre njega nije mogao da sam defragmentuje ni 2gb single fragmented file, pa sam uvek morao sam da spremim te brljotine koje bi ostale iako je bio oko 2 puta brzi vremenski od deffraglera.

SmartDefrag koristim kada ne unosim neke velike single fajlove a Deffragler kada zatreba.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2012, 11:58   #303
gagi323
Član
 
Član od: 23.8.2012.
Poruke: 487
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 67 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Kući koristim Avast Free
I ja imam Avast Free takođe.
gagi323 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2013, 15:13   #304
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Instalirao sam Piriform Defraggler. Program neverovatno dugo degragmentuje particije! Da li radi bolje ali sporije ili sporije a gore nisam siguran.
Vidim da ima opcije:
- defrag freespace
- defrag freespace (allow fregmentation)
http://www.piriform.com/defraggler/f...ent-free-space
Ovo je jasno ali mi nije jasno izmedju ove dve opcije.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2013, 19:45   #305
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

@Dzambo Pisao sam cini mi na ovoj temi ili onoj temi za freeware nisam siguran, uglavnom da Deffragler definitivno sporije radi od ostalih slicnih resenja, kod mene oko 2 i po puta sporije od smartdefrag-a, ali najkvalitetnije radi posao od svih ostalih besplatnih resenja to budi siguran izvalaci i najteze fragmentovane fajlove od po 4gb po jednom fajlu cak i po 6gb, dok mi je SmartDefrag nije mogao da resi ni fajlove preko 700mb i to je ogromna razlika.

Sad videh da mi je ta poruka izbrisana anyway navescu ponovo koristi Deffragler kada ti je hard u haosu, i kad ima puno velikih fragmentovanih fajlova dakle povremeno zato sto sporije radi, a probaj u ostalim slucajevima neki drugi kao Smartdefrag on je mnogo bolji u slucajevima kad nema puno stvari za defragment ali uopsteno Deffragler pobedjuje.

Edit pojavila mi se ona gore spomenuta poruka misteriozno.

Poslednja ispravka: sale94 (7.1.2013 u 10:57)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2013, 20:22   #306
borisgut
Veteran
 
Član od: 22.3.2009.
Poruke: 508
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 107 puta na 85 poruka
Određen forumom

Dobar je i Auslogics disk defrag,ja ga koristim.

Послато са SK17i користећи Тапаток 2
borisgut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 0:20   #307
[4S] Vizant
Član
 
Član od: 6.8.2006.
Lokacija: Stockholm
Poruke: 51
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 24 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Najbolji na svetu defragmenter je DiskTrix ov UltimateDefrag koji ima napredne opcije postavljanja fajlova koji se vise koriste po obodu diska a one koji se manje kosriste na unutrashnjost... perfomanse znaju da budu i do 3 puta bolje kad prebacite windows my doic i browser na pr na obod diska...ili neku igru..
Ima ga i u zalivu
[4S] Vizant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2013, 1:37   #308
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Thumbs down Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
@Dzambo Pisao sam cini mi na ovoj temi ili onoj temi za freeware nisam siguran, uglavnom da Deffragler definitivno sporije radi od ostalih slicnih resenja, kod mene oko 2 i po puta sporije od smartdefrag-a, ali najkvalitetnije radi posao od svih ostalih besplatnih resenja to budi siguran izvalaci i najteze fragmentovane fajlove od po 4gb po jednom fajlu cak i po 6gb, dok mi je SmartDefrag nije mogao da resi ni fajlove preko 700mb i to je ogromna razlika.

Sad videh da mi je ta poruka izbrisana anyway navescu ponovo koristi Deffragler kada ti je hard u haosu, i kad ima puno velikih fragmentovanih fajlova dakle povremeno zato sto sporije radi, a probaj u ostalim slucajevima neki drugi kao Smartdefrag on je mnogo bolji u slucajevima kad nema puno stvari za defragment ali uopsteno Deffragler pobedjuje.

Edit pojavila mi se ona gore spomenuta poruka misteriozno.
U sutini mi nije problem ako ce dobro odraditi a svaki naredni put brze za novije fajlove na particiji.
Danas sam pre podne stavio particiju da defragmentuje. Ima slobodnog prostora 21% (554GB/144GB) pokazuje da je 15% zavrseno sada dok ovo pisem. Jako sporo radi sa sitnim fajlovima kao sto su slike, po slici mu treba oko 20sec. Bio sam ubedjen da ce do uvece zavrsiti. Moracu da prekinem pa da nastavim sutra.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2013, 2:15   #309
borisgut
Veteran
 
Član od: 22.3.2009.
Poruke: 508
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 107 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
dzambo kaže: Pregled poruke
U sutini mi nije problem ako ce dobro odraditi a svaki naredni put brze za novije fajlove na particiji.
Danas sam pre podne stavio particiju da defragmentuje. Ima slobodnog prostora 21% (554GB/144GB) pokazuje da je 15% zavrseno sada dok ovo pisem. Jako sporo radi sa sitnim fajlovima kao sto su slike, po slici mu treba oko 20sec. Bio sam ubedjen da ce do uvece zavrsiti. Moracu da prekinem pa da nastavim sutra.
Dok se radi defragmentacija diska,na racunaru se nista ne smije raditi,a i ne valja prekidati defragmentaciju.
borisgut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2013, 2:23   #310
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Pamtim davnih godina u periodu Win95 da nije smelo da se prekida a sada...Mislim da su te 'opasne' radnje davno prevazidjene. Zasto svaka defr. app. ima opciju pause i stop? Isto tako tu particiju ne diram pa ne vidim razlog zasto ne bi smeo da surfujem ili bilo sta drugo dok radi u pozadini. Takodje imas i u nekim defr. app. koje kada je inaktivan korisnik mozes ukljuciti da defragentuje HDD-ove pa po aktivaciji da prekine i ne ometa (usporava) korisnikov rad itd.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2013, 12:08   #311
borisgut
Veteran
 
Član od: 22.3.2009.
Poruke: 508
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 107 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Te radnje i sad postoje i takva su pravila. Sjecam se i ja Windows-a 98 i takvih radnji.
borisgut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2013, 19:03   #312
Zezeljko
Član
 
Član od: 8.12.2012.
Poruke: 33
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Kada pokrenem ciscenje izadje mi ova poruka:
"Ова радња ће трајно избрисати датотеке са вашег система.
Да ли желите да наставите?
Да Не

sta da radim??
Zezeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2013, 19:39   #313
borisgut
Veteran
 
Član od: 22.3.2009.
Poruke: 508
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 107 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
Zezeljko kaže: Pregled poruke
Kada pokrenem ciscenje izadje mi ova poruka:
"Ова радња ће трајно избрисати датотеке са вашег система.
Да ли желите да наставите?
Да Не

sta da radim??
U pitanju je CCleaner,jel tako??? Idi na DA.
borisgut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku borisgut na korisnoj poruci:
Zezeljko (9.1.2013)
Stara 9.1.2013, 19:44   #314
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom

Citat:
Zezeljko kaže: Pregled poruke
Kada pokrenem ciscenje izadje mi ova poruka:
"Ова радња ће трајно избрисати датотеке са вашег система.
Да ли желите да наставите?
Да Не

sta da radim??
Promijeni na engleski.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2013, 19:58   #315
Zezeljko
Član
 
Član od: 8.12.2012.
Poruke: 33
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Hoce li mi se nesto desiti kompijuteru ako pritisnem da,u pitanju je CClener
Zezeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2013, 20:09   #316
gagi323
Član
 
Član od: 23.8.2012.
Poruke: 487
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 67 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

@Zezeljko:

Samo će da ti obriše neportebne fajlove ali ništa neće uraditi tvom sistemu ako si na to mislio.

I čekiraj "Do not show again" ili, na srpskom, "Ne prikazuj ponovo" ili kako već.
gagi323 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku gagi323 na korisnoj poruci:
Zezeljko (9.1.2013)
Stara 9.1.2013, 22:15   #317
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

hahaha tako je nevin i zelen
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2013, 5:33   #318
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
gagi323 kaže: Pregled poruke
Evo liste defragmentera:

http://disk-defragmenter-software-re...enreviews.com/

Svi se plaćaju (ko bi davao pare za defragmenter?), a od besplatnih su najbolji:

• Windowsov Defragmenter
• Defraggler
• Auslogics Disk Defrag
mislim da je 'My Defrag' bolji od ta tri.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2013, 21:52   #319
gagi323
Član
 
Član od: 23.8.2012.
Poruke: 487
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 67 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

@orange47

Svako ima različit ukus... tebi više odgovara My Defrag, meni Auslogics Disk Defrag a nekom trećem neki dvadeset četvrti defragmenter.
gagi323 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2013, 5:29   #320
donmarko
Član
 
Član od: 9.6.2006.
Poruke: 312
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Question Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Da li mi neko moze preporuciti neki slican program kao ccleaner, posto mi on ne brise history iz chroma ?
Hvala
donmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
cleanup, defragmentacija, održavanje sistema, sredjivanje registra, utility


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com