Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.2.2016, 4:26   #121
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Našao neko uputstvo.... https://www.reddit.com/r/Xcom/commen...mprove_xcom_2/

Znači, AA na FXAA umesto MSAA 2x, SSAO isključen, vsync isključen, DOF isključen i senke na "Directional only"... Sve ukupno podiglo FPS sa 25FFPS u proseku na 70FPS. INI podešavanja nisam dirao, mrzelo me. Još kad dodatno isključim "ScreenSpace Reflections" dobijem još 15FPS. Sve ukupno 85FPS u proseku.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
bojan1080 (9.6.2016)
Stara 29.2.2016, 11:43   #122
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Nešto mi se čini: Unreal+Nvidia=krš optimizacija.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 18:19   #123
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Našao neko uputstvo.... https://www.reddit.com/r/Xcom/commen...mprove_xcom_2/

Znači, AA na FXAA umesto MSAA 2x, SSAO isključen, vsync isključen, DOF isključen i senke na "Directional only"... Sve ukupno podiglo FPS sa 25FFPS u proseku na 70FPS. INI podešavanja nisam dirao, mrzelo me. Još kad dodatno isključim "ScreenSpace Reflections" dobijem još 15FPS. Sve ukupno 85FPS u proseku.
I sa iskljucenim/smanjenim grafickim opcijama, igra ce sasvim fino izgledati i moze se komotno igrati (ja moram da ukljucim adaptive vsync zbog izrazenog tearing-a, ali i tada je FPS uglavnom 55-60). Glavni problem su bagovi i glitch-evi, kojih kako stvari stoje ima dosta.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2016, 19:17   #124
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Kao neko ko je proveo stotine i stotine sati uz XCOM igre još od prvog dela iz 1994. godine mogu samo da konstatujem da je XCOM 2 previše težak na početku, nebitno koja težina se odabere. Apsolutno je nedopustivo da na veteran težini već kod druge misije jedan jedini sectoid može bukvalno da wipe-uje ceo tim kombinacijom mind kontrole i podizanjem mrtvih jedinica. Kapiram da je to sigurna indikacija da će igra biti prelaka u drugoj polovini ali opet ovo je nešto na čemu je stvarno trebalo da se poradi.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Wittmann (20.3.2016)
Stara 1.3.2016, 19:22   #125
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Xcom 2

Po onome što sam video izgleda da je isti problem kao i kod prvog remake dela.

Na početku timovi nisu dobro premljeni, nemaju dovoljno skilova i ne mogu da se nose sa vanzemaljcima bez sreće i iskorišćavanja rupa u AI-u.

Da bi kasnije igra postala prelaka kada timovi postanu obučeni do maksimuma kapaciteta.

Sad... neko može da kaže to je i poenta. Da, poenta priče i lora, ali nije i poenta gameplay-a.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2016, 19:26   #126
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Kao neko ko je proveo stotine i stotine sati uz XCOM igre još od prvog dela iz 1994. godine mogu samo da konstatujem da je XCOM 2 previše težak na početku, nebitno koja težina se odabere. Apsolutno je nedopustivo da na veteran težini već kod druge misije jedan jedini sectoid može bukvalno da wipe-uje ceo tim kombinacijom mind kontrole i podizanjem mrtvih jedinica. Kapiram da je to sigurna indikacija da će igra biti prelaka u drugoj polovini ali opet ovo je nešto na čemu je stvarno trebalo da se poradi.
Pogledaj malo neki LP koji igraju ljudi na legend, sectoidi se rešavaju najobičnijim flashbangom, koji imaš od starta igre, a koji ima solidno veliki radijus delovanja. Tako im resetuješ i mind control i dizanje zombija, a sam sectoid se lako posle ubija. Svakako preporučujem dosta eksploziva, jer je totalno druga priča pucati na nešto sa i bez cover-a...
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2016, 19:37   #127
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
mmn2911 kaže: Pregled poruke
Pogledaj malo neki LP koji igraju ljudi na legend, sectoidi se rešavaju najobičnijim flashbangom, koji imaš od starta igre, a koji ima solidno veliki radijus delovanja. Tako im resetuješ i mind control i dizanje zombija, a sam sectoid se lako posle ubija. Svakako preporučujem dosta eksploziva, jer je totalno druga priča pucati na nešto sa i bez cover-a...
Kojim flashbangom? Na početku jedva imaš resursa da napraviš par komada, ako i toliko. I kako to rešava problem već treće misije u kojoj imaš čak tri sectoida?

Možemo da teoretišemo koliko hoćemo, činjenica je da je balans na samom početku u totalnom penisu i da je prvi UFO (Enemy Unknown) i dalje na nedostižnom tronu što se tog segmenta tiče. Ne tražim mnogo, hoću samo fer šansu da izbegnem pokolj kompletnog tima na samom početku igre.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2016, 20:48   #128
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Flashbang ti služi ukoliko ti kontroliše vojnika ili ima zombija a ne možeš da rešiš sectoida taj potez, tako neutrališeš mind control ili raise zombie. U suštini imaš dva turn-a da rešiš sectoida, prvi kad ga aktiviraš, i drugi kad odradi raise ili mind control. Ako ga do tad nisi rešio, moraš flashbang ili povlačenje. Ako ih ima više na jednoj mapi, gledaj da ih rešavaš što pre.

Ne znam, meni je bio mnogo teži originalni UFO, gde su mi vojnici ginuli po izlasku iz skyrangera, mada je to možda jer sam bio dosta mlađi pa nisam kapirao šta se dešava. U suštini svakako gledaj neki dobar LP, na primer ChristopherOdd, ili BeagleRush, mada ovaj drugi sporo napreduje. U njima ćeš skapirati dosta fora kako lakše igrati igru, ja sam tako malo naučio da igram Long War, koji mi je do tada bio nemoguć. Da je igra teška, jeste, da je teža prve, jeste, da nije baš za igrače koji prvi put igraju tako nešto, nije, ali nije nemoguća
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2016, 20:53   #129
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
mmn2911 kaže: Pregled poruke
Ako ih ima više na jednoj mapi, gledaj da ih rešavaš što pre.
I ja kažem. A pošto na početku igre moji vojnici nisu dovoljno opremljeni ni za lov na jelene ja jedino da se najedem pasulja pa da napravim svoj flashbang Nerealno je koliko je početak loše izbalansiran, čak i kad bi se RNG potpuno uklonio. Što je najgore, povlačenje nije opcija zbog prokletog tajmera. Imaš ponuđene opcije - reši misiju kroz 10 turnusa ili je odmah bataljuj čim vidiš više od dva sectoida.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2016, 21:38   #130
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
mmn2911 kaže: Pregled poruke
Pogledaj malo neki LP koji igraju ljudi na legend, sectoidi se rešavaju najobičnijim flashbangom, koji imaš od starta igre, a koji ima solidno veliki radijus delovanja. Tako im resetuješ i mind control i dizanje zombija, a sam sectoid se lako posle ubija. Svakako preporučujem dosta eksploziva, jer je totalno druga priča pucati na nešto sa i bez cover-a...
Ti neutralises sektoida i onda ti dodje Codex koji ima mogucnost, napada, teleportacije, kloniranja, aoe magija (koja ti odmah onesposobi orudje i taj aoe eksplodira u sledecem krugu) ....Da ne pominjem sto taj Codex ima mogucnost teleportacije i napada u istom krugu....cisto samoubistvo...Naravno, ta dva neprijatelja nisu jedina na mapi i vrlo cesto idu u kombinaciji sa raznoraznim zverima sa slicnim mogucnostima (plus tajmer za svaku mogucu misiju).
Ne znam, nekako mi sve izgleda neizbalansirano, ja vrlo rano uspem da izucim novi oklop i novo orudje da bi neprijatelj u sledecem krugu dobio dupli HP. Svaka misija Very Difficult sa ubitacnim kombinacijama (u jednoj misiji sam morao da ubijem 24 neprijatelja).....Sve to nakon 3-4 story misije.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2016, 1:31   #131
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Xcom 2

Odlična igra, ali je IMBA do bola...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2016, 4:41   #132
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Izgleda da sam ja sve vreme bio u zabludi kako se koristi flashbang



Igra je u svakom zamislivom pogledu bolja od prethodne. Naravno primedbe na neizbalansiranost stoje jer je igra stvarno nemilosrdna i apsolutno ne prašta greške čak i na lakšim podešavanjima (nigde gore kletve nego kad ti rane vojnika). Isto tako u početku sam mislio da je banalizacija Geoscape-a loša stvar ali onda sam sapirao da je skeniranje i uspostavljanje kontakta mnogo logičniji pristup u igri gde se gameplay vrti oko gerilskog rata.

Moja ekipa, na početku.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2016, 23:44   #133
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Izašao patch. Poprilično popravlja performanse mada je veći deo optimizacije urađen po principu smanjivanja veličina tekstura i eliminisanju efekata.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2016, 0:05   #134
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Xcom 2

Optimizacija u 2016. ...

Spoiler za Pre:


Spoiler za Posle:
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
filpan (11.3.2016)
Stara 11.3.2016, 0:36   #135
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Hehe, kad se samo setim kako su mi u originalu svaki put zasijale oči kad vidim netaknuto jezgro broda
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2016, 16:42   #136
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

crazy shit
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
goranmax (19.3.2016)
Stara 20.3.2016, 9:20   #137
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Prvi XCOM sam stvarno igrao sa uzivanjem,ali ova igra je bezobrazno i na kvarno teska.
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 15:53   #138
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Ajd' sve da svarim, mane u samoj koncepciji igre i los balans, i to sto vanzemaljci dobijaju besplatan potez kad spaze tvoje vojnike (sto je jos i boze pomozi ako se ti kreces prema njima ali ako se oni krecu prema tebi...), ali kada mi je zombie ubio vojnika kroz zid, to je vec previse.


Ova igra je toliko smece, i zalosno je sto nosi XCOM u nazivu.

Kao da je neko uzeo original i napravio verziju za mobilne telefone.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2016, 9:56   #139
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke

Ova igra je toliko smece, i zalosno je sto nosi XCOM u nazivu.

Kao da je neko uzeo original i napravio verziju za mobilne telefone.
Preterujes.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2016, 17:22   #140
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ajd' sve da svarim, mane u samoj koncepciji igre i los balans, i to sto vanzemaljci dobijaju besplatan potez kad spaze tvoje vojnike (sto je jos i boze pomozi ako se ti kreces prema njima ali ako se oni krecu prema tebi...), ali kada mi je zombie ubio vojnika kroz zid, to je vec previse.


Ova igra je toliko smece, i zalosno je sto nosi XCOM u nazivu.

Kao da je neko uzeo original i napravio verziju za mobilne telefone.
Treba da shvatiš jedinstvenu poziciju u kojoj se nalaziš u XCOM-u 2. Ti nisi više na čelu multinacionalne tajne korporacije koja raspolaže neograničenim sredstvima već vodiš grupu partizana koja gerilskim tehnikama pokušava da odgrize što veće parče mesa svaki put kad ujede Advent. Poenta igre, bez obzira na izabranu težinu, je da osetiš težinu i izazov takve pozicije.

Što se gameplaya tiče XCOM je oduvek na prvom mestu bio tile-based turn-based strategija. Zakloni, elevacija itd. se svi svode na statističku verovatnoću da će jedinica pogoditi nešto ili biti pogođena. Prepreke u okolini samo dodaju ili oduzimaju procenat na taj broj a onda je sve u rukama RNG Isusa. XCOM je oduvek bio baziran na takvom sistemu. Ako si igrao originale (Amiga, PC) onda znaš da je i tamo bilo čudnih projektila koji prosto preskoče prepreko, najčešće kada projektil menja nivoe elevacije na mapi. A što se besplatnih pokreta tiče tome itekako postoji counter - veoma pažljivo planiranje. Ako je ograničen broj turnusa baš toliki problem (meni bar nije) postoji mod na Steamu koji ih isključuje. Kad tvoji veterani skupe malo više iskustva doći ćeš u situaciju da neki od njih mogu samostalno da počiste sve neprijatelje u blizini (snajper na elevaciji koji daje 100 Aim i trait za ponovljen potez svaki put kad ubije neprijatelja - čist faceroll).

Poslednja ispravka: Neutrino (9.6.2016 u 17:51)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
XCOM: Enemy Unknown player1 Strateške igre 448 17.7.2016 15:02
The Bureau: XCOM Declassified sloba89 Akcione igre 68 13.9.2013 20:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com