Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Ljudi hajde da mi( clanovi foruma )sami odlucimo koja je igra bolja
Quake 4 11 33,33%
F.E.A.R. 22 66,67%
Glasova: 33. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.8.2006, 11:30   #81
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Rocker kaže:
Ko je bio prvi? Doom 3 je samo bleda kopija Doom-a koji je kada se pojavio bio najpopularnija igra bez obzira na žanr. Slično je bilo i sa D2 i svim ekspanzijama. Posle je taj Hype nestao, jer se na D3 čekalo preko 10 godina. Pa mnogi ljudi smatraju Doom prvim FPS iako je to bio Wolfenstein 3D, ali je tek sa Doom-om FPS žanr procvetao!
Mislio sam na to da po meni Quake zauzima znacajnije mjesto "u povijesti" od Dooma,ovaj jeste legendarna igra,ali mi se cini(a i slusajuci druga misljenje i iskustva) da je Quake uvijek bio malo ispred po svim elementima gameplaya i ostalog(sjeti se Quakea 2 koji je u to vrijeme,a i dugo posle toga bio nenadmasan u single playeru i Quakea 3-myltiplayer legende).Naravno,ovo ne govorim zbog toga sto smatram da je Doom 3 upropastio citav serijal jer nije tako,igra je dostojan naslednik prethodnih djelova "unatoc" tome sto je svi osporavaju,ko je ocekivao brda i doline,malcice se razocarao...Doduse,tome su i kumovale izjave celnika id softwarea koje nisu imale puno veze sa mozgom...

PS:Sto sam udario sa hrvatizmima,nesto mi naislo tako
Dimo je offline  
Stara 18.8.2006, 21:54   #82
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
lijenština kaže:
Old school je i da se ljudi voze kočijama a ne automobilima.
old school, podrazumeva detroitske misice, a ne japanske prdavce, koji sebe nazivaju automobilima :-)
Beagle je offline  
Stara 18.8.2006, 23:24   #83
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Moje misljenje: Fear je bolji, ali obe igre su jako dobre.
drgonzo je offline  
Stara 19.8.2006, 23:04   #84
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

По мени је F.E.A.R далеко бољи, расна пуцачина на нивоу FC, док је Q4 мало изнад просека са SF причом која је такође само мало изнад просека.
Тако да се у потпуности слажем да је FEAR био заслужио да буде игра месеца у SK 11/2005.
Atila je offline  
Stara 20.8.2006, 5:51   #85
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Iako sam fan Quake-a, ovaj deo me je razočarao... Možda zato jer sam previše očekivao... Quake 3 Arena rulezz FEAR me je prijatno iznenadio kad je izašao, skinuo sam ga na nagovor kolege, i to 2 nedelje pre zvaničnog izlaska, i odavno me nije jedna igra "uplašila" kao FEAR... AI je fenomenalno odradjen... Neznam da li ko primećuje, ali grafika je dosta slična NOLF-u (možda jer je obe radio monolith)
Lord je offline  
Stara 27.10.2007, 22:34   #86
wow master
Novi član
 
Član od: 27.10.2007.
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Quake4 je prilicno plitka igra bez ikakvih novina i zanimljivosti.Multi player koji je najavljivan kao da ce napraviti revoluciju je bezveze
wow master je offline  
Stara 27.10.2007, 23:17   #87
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Singleplayer kampanja je sasvim na nivou. Totalno old-school igra. E sad, ko očekuje kombinaciju žanrova od jednog čistokrvnog FPS-a, taj se zeznuo.
voodoo_ je offline  
Stara 27.10.2007, 23:38   #88
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

FEAR mi je totalno razocarenje. Najavljen je kao hardkor horror igra, da bi se sveo na klasicno napucavanje, i klishe-devojcicu iz japanskih filmova.
Kvejk je nekako monoton, kao da igram Q2 opet, samo sa boljom grafikom...
Al opet mi je Strah bolji. Da je najavljen kao normalna pucacina, ostao bi mi u lepom secanju, al ovako...
WhenDarknessFalls je offline  
Stara 28.10.2007, 11:36   #89
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Odigrao sam obe igre...vise mi se svideo Quake4 zato sto stvarno ne volim horror igre...Mada, F.E.A.R. je stvarno brilijatna igra.
donator99 je offline  
Stara 28.10.2007, 15:34   #90
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: F.E.A.R VS Quake 4

Ja cu ladno tek ove nedelje da nabavim Q4... Ako je nalik Q2 onda sreci nigde kraja... Kakva je muzika? Jel opet autor Sonic Mayhem?
ACHTUNG je offline  
Stara 28.10.2007, 18:00   #91
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

F.E.A.R mi je pored Half Life-a 2 najbolja igra koju sam igrao, najbolji osecaj u borbi, savrsenstvo.

Quake 4 nisam ni igrao tako da necu glasati.
zdravkelja je offline  
Stara 29.10.2007, 14:58   #92
LukaCcc
Član
 
Član od: 27.8.2007.
Poruke: 35
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Meni se F.E.A.R vise svidja!!!
LukaCcc je offline  
Stara 6.11.2007, 23:44   #93
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: F.E.A.R VS Quake 4

Ma koji F.E.A.R. ... E koliko sam ja propustio,... Old style pucacina, doduse, modernizovana da odgovara danasnjoj mladezi... Ali, i dalje je sve tu...

Onaj baja sto juri da vas nabode (sad ima u buzdovance!), sobe za preradu i mucenje, nailgun, Q3 fizika,... Ma sve!

Ono sto nedostaje jeste Sonic Mayhem muzika, definitivno. Kako je samo bilo dobro rokanje u Q2 dok u pozadini pici elektro-industrijal. Ma nema mu premca!

Takodje, rail je malo preslab za moj ukus. Sacmarica je odlicna, brza. Mnogo dobar osecaj kada razvalite one bednike iz blizine...

Dosta je bilo sminkerice - F.E.A.R. , Far Cry,... Ovo treba narodu!! Po meni, Far Cry je bolji od F.E.A.R.-a, ima bolju atmosferu i znalacki koristi grafiku. Ali nema otkidanja delova tela, nema te esencije dobre makljaze.

Eh, ponovo znam za sta zivim....
ACHTUNG je offline  
Stara 7.11.2007, 14:58   #94
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

quake 4 je najbolja pucačina. FEAR mi je iskreno glup. dosadni neprijatelji, nema boseva, grafika ok. 5 tipova neprijatelja. glupo.
Iilija64 je offline  
Stara 7.11.2007, 18:05   #95
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Iilija64 kaže: Pregled poruke
quake 4 je najbolja pucačina. FEAR mi je iskreno glup. dosadni neprijatelji, nema boseva, grafika ok. 5 tipova neprijatelja. glupo.
Istina da ima malo neprijatelja, ali im je AI prokleto fantastican i ako si igra na tezim nivoima stvarno mora dobro da se misli.Quake 4 im ok AI, ali su Far Cry i F.E.A.R. po tom pitanju bolji...Meni je bas super sto nema bossova.Iskreno, glupo mi je da se na kraju svakog nivoa sibam sa nekim dzinom koji bez problema moze da popije 100 raketa u glavu i nastavi da siba neometano...Nekako, to mi najvise unistava osecaj realnosti u igrama...
donator99 je offline  
Stara 7.11.2007, 18:13   #96
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Iskreno, glupo mi je da se na kraju svakog nivoa sibam sa nekim dzinom koji bez problema moze da popije 100 raketa u glavu i nastavi da siba neometano...Nekako, to mi najvise unistava osecaj realnosti u igrama...
Ne bi bilo zanimljivo da mu ispališ 100 raketa u vuglu i da lipše.
Uvek moraš na neki drugi način da mu skineš oklop ili ga učiniš da bude ranjiv.

ps
O'kle ti 100 raketa, cheateru?
ForceWare je offline  
Stara 7.11.2007, 18:56   #97
YBear
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: BlackHole
Poruke: 300
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 51 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

A sta onda dodju oni oklopljeni likovi i roboti u FEAR-u?
Uzgred, jel probao neko da "opravi" robota sacmarom?
YBear je offline  
Stara 7.11.2007, 21:20   #98
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Jeste da sam davno presao oba naslova, ali cini mi se da je ovo malo nerealan VS okrsaj. Ljudi ce uglavnom da se klanjaju FEARu, dizu ga u nebesa, dok o Quake 4-ci ce uglavnom reci, kao hmm...da.. nije los naslov...mada mi je Q3 mnooogo bolji i te gluposti. Pogotovo sto igre imaju dosta razlicit pristup igri(ako negde gresim u nastavku teksta, slobodno me ispravite, posto sam dosta zaboravio).
- FEAR je forsirao dosta mracnu i jezivu atmosferu(uh, sto sam prepao ) i uglavnom borbu u zatvorenim prostorima(e vala, nigde se nisam nasetao po raznoraznim sobama kao ovde), oruzja su uglavnom bila OK(mada sam strasno gotivio ono cudo sto ispaljuje neke eksere, cackalice, sta li su vec, zaboravio sam i ono veliko cudo, koje sam odmila zvao dezintegrator, sto posle jednog pucnja od protivnika ostane prasina), dosta jednolicnih protivnika(ima i izuzetaka naravno), ali je AI vojnika bio bas dobar. Atmosfera... pa priblizna nekom hororu(mada me je ona mala klinka stvarno nervirala,pogotovo kad se onako iznenada pojavi i nestane uz onaj BU efekat, doslo mi je da uzmem kais i posteno je premerim). I na kraju hardverska zahtevnost... masina mi se ponasala kao da ce svaki cas da izdahne i to sve nasmesteno na ultra minimum. Ali sve u svemu, stvarno dobar naslov, koji se prelazi u jednom dahu(naravno, ne bukvalno)
- Quake 4 je sa druge strane forsirao borbu i u zatvorenim i u otvorenim prostorima, i mogucnost upravljanja raznoraznim vozilima i kojecime. Oruzja su bila zanimljiva, protivnivici dosta raznolicni(uz par uvrnutih komada), AI...paaaa.... ima ga, nije da ga nema. Sto se tice atmosfere, imao sam utisak kao da sam u nekom skroz opustenom akciono-futuristickom filmu, jednostavno, zabavljao sam se igrajuci. A i hardverska zahtevnost je bila malo podnosljivija. Mislim da nije u redu se ova igra poredi sa Q3, jer su ipak razlicite. Pre bi trebalo porediti Q3 vs Quake Wars. Ali to je samo moje misljenje.

I na kraju, zaista je tesko se odluciti izmedju ova 2 naslova. Mozda bi (bar kod mene) odnos bio 51:49 (mada NAPOMINJEM, davno sam ih igrao, verovatno sam dosta bitnih stvari izostavio) u korist Q4(ako nista, bar zbog hardverske zahtevnosti).
Toliko od mene narode, poz
Red Dragon je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
player1 (7.11.2007)
Stara 7.11.2007, 23:30   #99
Half-Life boy
Veteran
 
Član od: 18.10.2007.
Lokacija: Xen
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 118
Zahvaljeno 149 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Half Life pa onda ostalo. Meni se više svidja FEAR. Što se tiče hardverske zahtevnosti na onom vazdušnom "mostu" ili kako već beše terao je 10fps bez razloga a inače 30-50 na max. Ne sećam se dal taj "most" beše u FEAR-u il u Extraction pointu. Quake je dobra igra takodje a nervira me što kod mene kad treba da se otvore neka vrata igra zakuca na sekund-dva a inače tera ~60 na ultra 1024x768. ae poz
Half-Life boy je offline  
Stara 10.11.2007, 22:13   #100
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
YBear kaže: Pregled poruke
A sta onda dodju oni oklopljeni likovi i roboti u FEAR-u?
Uzgred, jel probao neko da "opravi" robota sacmarom?
Iskreno mene su nervirali oni "elektricari" sto se cas pojave cas nestanu i skakucu po plafonu. A ako se ne varam bilo je i onih turret-a na plafonu. Davno sam igrao pa sam zaboravio.
Ja licno vise volim Q4 jer mi je vise odgovarao nacin igranja. U dobrom delu igre imas pomocnika i osecaj nazovi timskog rada. Malo je cesca komunikacija sa gazdom i saborcima.
U F.E.A.R-u si prepusten na milost i nemilost protivnicima da ti uteraju strah u kosti, sto je i bio cilj programera. Gazda se javi s vremena na vreme a onda ona malecka proseta i interferise radio vezu. Mada... nisam se nesto uplasio ali je to vec verovatno individualno dozivljavanje igre.
Snipe je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com