Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.1.2008, 12:49   #1
h4k3r
Novi član
 
Član od: 6.1.2008.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Sakrivanje IP adrese

Znam da malo vas koristi program za skrivanje IP adrese, ali otkako su poceli da kaznjavaju u Srbiji zbog piraterije (skines pesmu sa p2p programa...) zelim da sakrijem IP.
Medjutim, kad sam koristio Hide IP, on mi ne sakrije, ili verovatno sakrije samo preko IE (a ja koristim firefox). Ima li neki program(po mogucnosti besplatan) da sakriva IP adresu za sve programe?
h4k3r je offline  
Stara 9.1.2008, 13:09   #2
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Ako se bojiš posledica skidanja nelegalnom materijala sa neta, nemoj da ga skidaš. Simple. Ako ti se baš sluša muzika, kupi originalni CD. Ako hoćeš samo da čuješ, skini pesmu sa neta, odslušaj i u roku od 24 sata je izbriši sa računara. Ako hoćeš da prodaješ piratsku muziku koju nabavljaš za dž, onda pročitaj Pravilnik foruma.
urke je offline  
Stara 9.1.2008, 13:35   #3
h4k3r
Novi član
 
Član od: 6.1.2008.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Sada ne pricam o pirateriji, nego o zastiti. A i ne mislim da prodajem muziku...
h4k3r je offline  
Stara 9.1.2008, 16:40   #4
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Podesi p2p program da koristi neki od mnogobrojnih otvorenih proxyja. To nije neka dobra zastita, ali je dovoljna za ono sto ti hoces.
nighthawk je offline  
Stara 9.1.2008, 16:58   #5
MarkoZ
Veteran
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Smed.Palanka
Poruke: 684
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 96 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Ili da ti encodira sadrzaj koji skidas.
MarkoZ je offline  
Stara 9.1.2008, 17:02   #6
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Skini, narezi i gotovo.
optimus_prime je offline  
Stara 9.1.2008, 17:16   #7
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
...odslušaj i u roku od 24 sata je izbriši sa računara...
Hoces da kazes da nije kaznjivo ako obrises neki file (skinut sa p2p) u roku od 24h?
alesandro je offline  
Stara 9.1.2008, 17:18   #8
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

nabavi adsl i miran
Iilija64 je offline  
Stara 9.1.2008, 20:45   #9
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Citat:
Iilija64 kaže: Pregled poruke
nabavi adsl i miran
Zašto bi ADSL rešio njegov problem?
PDarko je offline  
Stara 9.1.2008, 21:24   #10
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Da li si cuo da je u Srbiji neko uhapsen/kaznjen za downloadovanje warez-a ?
Mislim da nemas razloga za brigu. Ali nemoj da skidas ilegalan softver. To nije lepo. I tako to.
fingerprint je offline  
Stara 9.1.2008, 22:43   #11
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Citat:
PDarko kaže: Pregled poruke
Zašto bi ADSL rešio njegov problem?
ADSL nikako ne bi mogao da resi njegov problem. U vecini slucajeva bi dobio javnu ip adresu, tako da bi sa stanovista servera na koji se on povezuje to bilo isto kao da se povezuje dial up-om, kablovskim netom ... Neki provajderi dodeljuju privatne ip adrese korisnicima, tako da udaljeni serveri vide nekoliko kompjutera povezanih preko jedne javne ip adrese (adresa provajdera), a onda ruter provajdera prosledjuje saobracaj do pojedinacnih korisnika koristeci privatne adrese. Provajder opet zna ko sta radi.

E sad, to sto provajderi salju pretece mailove ne znaci da ce oni nesto preduzeti. Oni dobijaju tuzbe od nekih tamo iz belog sveta koji na nezakonit nacin prate sta ko radi, u opet protiv zakona, oni su u obavezi da reaguju, ili bolje receno "reaguju" protiv takvih korisnika zbog svojih partnera iz inostranstva, na koje se opet poluzakonito vrsi pritisak od strane raznih interesnih grupa da suzbijaju deljenje fajlova. Sve u svemu na te pretece mailove ne treba mnogo obracati paznju, a sasvim dovoljan vid zastite je koriscenje slobodnih proxyja. Oni nisu dovoljna zastita ako hocete recimo da napadnete neciji web sajt, jer se sav saobracaj preko njih prati i u slucaju nekog ozbiljnijeg prekrsaja oni ce otkriti identitet korisnika (pravi ip adresu).
nighthawk je offline  
Stara 9.1.2008, 23:03   #12
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Proxy nije nikakva zastita

A sto se tice brisanja u roku od 24h opet nije nikakva zastita ali malo teze ce da dokazu da si zaista nesto skinuo kada dodje do suda.... Provajder ce ipak pre da nagazi korisnika koji skida vise filmova, igara i muzike na dan nego sto zdravo ljudsko bice moze da iskonzumira nego nekog klinca koji hoce da cuje najnoviji album omiljene grupe pa povremeno skida jer to nema da se kupi u njegovom gradu...

Ali Telekom je prilicno tolerantan po ovim pitanjima... A i SBB takodje...
genius je offline  
Stara 9.1.2008, 23:36   #13
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Realno, u Srbiji, dokle god nisi pirat koji dsitribuira softver/mzuiku/filmove na ulici, ili u piratskoj organizaciji koja e bavi zgrtanjem para od piraterije, a da jesi jedan od tih ne bi postavljao pitanje kako da sakriješ svoj IP (tačan odgovor je: nikako), ne treba da te brine to što skineš par desetina mp3 pesama i držiš ih na mašini. Jer, hej, pa i na računarima poreskih inspektora i ostalih čika koje jure organizovanu pirateriju ima mp3ki, pa i oni su ljudi, valjda vole muziku.


Znači, public proxy će da ti sakrije IP na prvu loptu, ali čika MPPA/RIA ako hoće da te pričvrlji i ćorkira, pronaćiće te i da si u TOR-u i iza deset proxyja.

Disclaimer: Ovo je moj lični stav, i ne mora se nužno poklapati sa stavom redakcije Sveta kompjutera.
urke je offline  
Stara 9.1.2008, 23:37   #14
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Vi na sve odgovoriste sem na pitanje koje je čovek postavio...
Highlander je offline  
Stara 9.1.2008, 23:44   #15
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Citat:
h4k3r kaže: Pregled poruke
Znam da malo vas koristi program za skrivanje IP adrese, ali otkako su poceli da kaznjavaju u Srbiji zbog piraterije (skines pesmu sa p2p programa...) zelim da sakrijem IP.
Medjutim, kad sam koristio Hide IP, on mi ne sakrije, ili verovatno sakrije samo preko IE (a ja koristim firefox). Ima li neki program(po mogucnosti besplatan) da sakriva IP adresu za sve programe?
Od programa, tesko, ja sam experimentisao sa gomilom i dosao do zakljucka da zapravo nijedan jedini ne cini nista korisno, stavise gusili su protok a i masinu malo.
Nicolas je offline  
Stara 10.1.2008, 1:53   #16
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Ljudi, urke vam je već rekao IP ne može da se sakrije. Svaki paket koji se pošalje sa računara i svaki koji stigne na računar ima u "zaglavlju" izvornu i odredišnu IP adresu. Kako bi inače komunicirali računari ako je moguće sakriti IP. Ko bi slao zahteve? Kome bi se vraćali paketi?

Svi programi koji navodno sakrivaju IP adresu rade preko proksija, a o tome pogedajte na Wikipediji.
PDarko je offline  
Stara 10.1.2008, 2:08   #17
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Jednostavno receno ako ne radis nikakvu 'grand scale' distribuciju (cak i da je radis tipa rasuranja po ulici, ti si na internetu isti korisnik kao i svi drugi i niko te ne moze razaznati ako se ti sam ne odas), niko te nece ni za sta cimati, ako i dobijes neko 'upozorenje' od provajdera slobodno ga ignorisi, oni to tebi proslede po inerciji, a zapravo nece nista preduzeti protiv tebe. Tako da slobodno ignorisi dezurne duzebriznike i skidas sta god ti padne na pamet.
nebojsa986 je offline  
Stara 10.1.2008, 16:57   #18
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Citat:
PDarko kaže: Pregled poruke
Svaki paket koji se pošalje sa računara i svaki koji stigne na računar ima u "zaglavlju" izvornu i odredišnu IP adresu. Kako bi inače komunicirali računari ako je moguće sakriti IP.
Paketi koji idu od proxija ka nekom serveru imaju kao izvornu adresu adresu proxija, a sam proxy pamti od koga je dobio zahtev za necim. Slican sistem kao kod rutera koji razdvaja privatnu mrezu od interneta, ruter ne salje privatne ip adrese. (ako ne verujes uzmi wireshark pa experimentisi)


@Highlander

Pa odgovorili smo coveku, neka koristi bilo koji javni proxy, to nije dovoljna zastita za hakovanje, ali je dovoljna zastita za povremeno skidanje muzike i filmova


Inace to sa brisanjem - ako stvarno hocete da unistite fajl sa hard diska treba da ga shreddujete, obicnim brisanjem fajl se ne unistava i cesto moze da se oporavi, ili bar dokaze da je bio tu. (za ovo moze recimo da posluzi blowfish advanced cs)
nighthawk je offline  
Stara 10.1.2008, 17:22   #19
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Citat:
h4k3r kaže: Pregled poruke
Znam da malo vas koristi program za skrivanje IP adrese, ali otkako su poceli da kaznjavaju u Srbiji zbog piraterije (skines pesmu sa p2p programa...) zelim da sakrijem IP.
Medjutim, kad sam koristio Hide IP, on mi ne sakrije, ili verovatno sakrije samo preko IE (a ja koristim firefox). Ima li neki program(po mogucnosti besplatan) da sakriva IP adresu za sve programe?
http://www.ninjasurfing.com

http://tools.rosinstrument.com/proxy/howto.htm

http://club.cdfreaks.com/f3/ip-block...ftware-146622/

P.S. Kad nece niko,ja cu.
Pregledaj malo ove linkove i "doci ce ti samo".
LoneWolf je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
h4k3r (10.1.2008)
Stara 10.1.2008, 17:59   #20
h4k3r
Novi član
 
Član od: 6.1.2008.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sakrivanje IP adrese

Hvala, pogledacu.
Ne, ne distribuiram piratski softver, samo sa p2p programa skinem poneku pesmu, serial...
E sad, kao sto sam rekao temu sam otvorio zbog toga sto sam na drugim forumima procitao da se pocelo kaznjavati za skidanje ilegalnim putem. I citao sam u nekom casopisu o racunarima...
h4k3r je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
IP adresa! Da li gresim ili.... freeminder Internet usluge 21 14.1.2008 23:36
Korisne WAP adrese Željko Programi za mobilne telefone 3 6.12.2007 20:55
[HTML, Javascript, SSI] Prikaz IP adrese i ISP-a bez dinamike Ghil Klijentske aplikacije 12 19.11.2007 16:02
Promena IP adrese svchost.exe Axis Operativni sistemi 8 20.3.2007 17:44
Povoljnije adrese Benedikt Aparati i oprema 5 22.8.2006 3:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com