Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2006, 16:16   #1
Captain Jack Sparrow
Član
 
Član od: 10.9.2006.
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Norton Ghost ?

Nism koristio program Norton Ghost malo mi je i nejasan.
Operativni sistem se sa instalacionog diska instalira oko 30 min u zavisnosti od brzine procesora a pomoću programa Norton Ghost oko 5 minuta ko se razumije neka objasni kako i zašto ? Dali je preporučljivo koristiti Norton Ghost pri instalaciji Operativnog Sistema ili je naj bolje za stabilnost sistema koristiti Instalacioni disk ?
Nisam koristio Norton Ghost ali moji utisci su kao da kompresuje ili briše neke sistemske fajlove.
Captain Jack Sparrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 19:37   #2
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Citat:
Captain Jack Sparrow kaže:
Nism koristio program Norton Ghost malo mi je i nejasan.
Operativni sistem se sa instalacionog diska instalira oko 30 min u zavisnosti od brzine procesora a pomoću programa Norton Ghost oko 5 minuta ko se razumije neka objasni kako i zašto ? Dali je preporučljivo koristiti Norton Ghost pri instalaciji Operativnog Sistema ili je naj bolje za stabilnost sistema koristiti Instalacioni disk ?
Nisam koristio Norton Ghost ali moji utisci su kao da kompresuje ili briše neke sistemske fajlove.
Ja od skoro koristim Norton Ghost i uopste programe tog tipa pa ti mozda necu dati najtacniji odgovor ali trebalo bi da odgovor ide ovako:
Norton Ghost je program za backup-vanje podataka ili kloniranje kompletne particije a ne za instaliranje Windowsa.Dakle on se koristi uglavnom na sledeci nacin-instaliras Windows i sve osnovne programe programe koje koristis tipa AV,antiSpyware,Total comander... i onda napravis klon kompletene C: particije.Kada ti sistem nepopravljivo zezne neki virus ili nesto slicno samo uradis backup-ovanje iz Image-a koji si uradio sa Nortonom.Ili kada sledeci put instaliras Windows ne moras da instaliras sve dodatne programe koje koristis nego samo uradis backup sa Nortom i there you go...imas kompletiran sistem sa svim programima koje koristis.
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 20:32   #3
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

eh Marko 0401 kad ga vec koristic imam par pitanja:

koliko sam ja cuo ako je to taj, Ghost radi tako sto to gostujes (tako kazu) ili uzmes sliku, kako ko kaze, komplet particije i radis normalno, sve sto instaliras, snimis, bilo sta promjenis ako nisi gostovo, nakon gasenja i ponovnog paljenja nema nista na racunaru osim one konfiguracije koje si gostovo e sad dali to tako radi, koliko zauzima njegova slika, mislim u procentima od postojece, koliko zauzima memorije, i koliko vredi program. trebace mi nesto tako kad podignem jos jedan sistem i kad uzmem novi HDD i dali je on slican kao Acronis True Image.8.0 posto njega imam pa on nesto slicno radi samo sto sam cuo da taj Ghost ako nisi nesto gostovo (sa njim snimio) on ti to brisne s racunara kad ga gasis, kao sto sam spomenuo
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 0:26   #4
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Citat:
jonathan kaže:
eh Marko 0401 kad ga vec koristic imam par pitanja:

koliko sam ja cuo ako je to taj, Ghost radi tako sto to gostujes (tako kazu) ili uzmes sliku, kako ko kaze, komplet particije i radis normalno, sve sto instaliras, snimis, bilo sta promjenis ako nisi gostovo, nakon gasenja i ponovnog paljenja nema nista na racunaru osim one konfiguracije koje si gostovo e sad dali to tako radi, koliko zauzima njegova slika, mislim u procentima od postojece, koliko zauzima memorije, i koliko vredi program. trebace mi nesto tako kad podignem jos jedan sistem i kad uzmem novi HDD i dali je on slican kao Acronis True Image.8.0 posto njega imam pa on nesto slicno radi samo sto sam cuo da taj Ghost ako nisi nesto gostovo (sa njim snimio) on ti to brisne s racunara kad ga gasis, kao sto sam spomenuo
Ne ne ne,to je neki drugi program u pitanju.Sa Ghostom gostujes particiju tj. uradis njen klon,snimis tu sliku na hard ili na Cd i dalje radis normalno,nema nista od tog brisanja fajlova koje nisi gostovao.Kada radis gostovanje mozes da biras tri vrste kompresije:normal,high,fast.Pri Fast kompresiji taj njegov Image ti ispadne oko 50% od onog sto si snimio.Ne znam koliko zauzima memorije posto ga ja imam na Hiren's Boot Cd-u,nemam ga instaliranog na hardu nego ga pokrecem nakon boot-ovanja.

U sustini on i Acronis rade istu stvar i Acronis je isto tako dobar,ne bih sad ulazio u pricu koji je bolji posto ih ne poznajem toliko dobro a znam da hvale i jedan i drugi.Jedino je Acronis mozda da kazem malo "moderniji" i ima jednu funkciju koja mi se mnogo svidja a koju nisam otkrio kod Ghosta a to je da mozes da back up-ujes samo promjene koje su se desile od zadnjeg snimanja harda.
E sad par servisera sa kojima sam pricao vise vole da koriste Ghost i to Ghost 2003 jer kazu "zavrsava posao" i nisu imali nikad problema sa njim, a ono sto valja ne treba popravljati je li.
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 0:58   #5
Captain Jack Sparrow
Član
 
Član od: 10.9.2006.
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Čitao sam po internet stranicama da je Norton Ghost namijenjen za Backup i kloniranje ali sam gledao da instaliraju operativni sistem Windows XP pomoću Norton Ghosta na disk koji nije Formatriran niti particionisan instalacija nije trajala ni 5 min i sistem radi normalno pa mi nije jasno jeli to preporučljivo hoćeli se pojaviti neki problemi u sistemu tokom vremena ? Ja mislim da je sa instalacionog diska ipak najbolje instalirati sistem i particionisati i formatrirati sistem će raditi stabilnije.
Captain Jack Sparrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 1:36   #6
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Citat:
Captain Jack Sparrow kaže:
Čitao sam po internet stranicama da je Norton Ghost namijenjen za Backup i kloniranje
Pa to mu je osnovna funkcija i namjena a za ovo drugo nisam siguran.Ja mislim da si ti gledao ne instaliranje Windowsa vec vracanje C: particije koja je klonirana/back up-ovana sa Ghostom i to na masini na kojoj je WIndows vec instaliran.To znaju da rade po servisima cuo sam da bi skratili posao i u pravu si ,takav sistem je nestabilniji od onog koji je komplet svjeze instaliran sa instalacionog diska.
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 15:00   #7
Captain Jack Sparrow
Član
 
Član od: 10.9.2006.
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Dali će sistem sa diska koji je klon pomoću programa Norton Ghost pokupiti samo nedostatke fajlove koji su izbrisani ? Dali može stati na DVD disku particija koju kloniram da ne koristim Hard Disk jednostavnije je i lakše u par poteza ?
Nemam program Norton Ghost ali namjeravam da ga nabavim i kolika mu je veličina ?
Captain Jack Sparrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 16:05   #8
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Citat:
Captain Jack Sparrow kaže:
Dali će sistem sa diska koji je klon pomoću programa Norton Ghost pokupiti samo nedostatke fajlove koji su izbrisani ? Dali može stati na DVD disku particija koju kloniram da ne koristim Hard Disk jednostavnije je i lakše u par poteza ?
Nemam program Norton Ghost ali namjeravam da ga nabavim i kolika mu je veličina ?
sistem pokupi komplet sliku kakvu si napravio sa Ghost-om a ne samo nedostatke, nema sanse da stane na DVD ali ti je ponudjena opcija kad pravis sliku, dalice slika biti iz jednog dela, dali ce podjela biti po DVD diskovima ili po obicnim diskovima (700mb) ..i pritom moras imati dve particije jel on mora negde smestit tu sliku, znaci, kad pravis sliku jedne praticije tu sliku smestas na drugu particiju

a to za podizanje sistema, ustvari kao sto je receno.. to je samo vracanje napravljene slike
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2006, 11:25   #9
Zoran Dojkic
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Dobanovci Srbija
Poruke: 72
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

http://www.elitesecurity.org/t182773
Zoran Dojkic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2006, 12:29   #10
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Citat:
Zoran Dojkic kaže:

da sigurno, moze ti recimo dva Xp-a i jedan linux stat na disketu
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2006, 17:13   #11
Captain Jack Sparrow
Član
 
Član od: 10.9.2006.
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Ali Norton Ghost kompresuje i sigurno ima neke nedostatke jer orginalan softwer sa nekog instalacionog diska je stabilniji. Mislim da je za servisere idealan za par minuta je sve softwere na hard disk smjestio i ne gubi vrijeme da instalira svaki softwer pojedinačno.
Captain Jack Sparrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 0:17   #12
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

halo ljudi, brkate funkciju Gohsta, Acronis True Image-a i slicnih programa
pa nisu tu oni da se uzme slika svezeg programa bez icega i da je mozes vratit, pa ako je tako, zar nije bolje da se uradi nanovo instalacija...

..ovi programi sluze da se uzme slika HDD-a koji imaju 40-80 pa i vise GB i da uzmete sliku komplet sadrzaja, instaliranih programa, podataka, drivera i ostalog a ne samo svezeg OS
zato kazem da ne moze stat na jedan DVD jer kad uzimas sliku kolicnine od 100 GB treba ti vise DVD-ova
ko misli koristit ghost samo za uzimanje slike sveze instalacije, onda mu je bolje da uradi nanovo intaslaciju OS
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 2:34   #13
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Citat:
jonathan kaže:
halo ljudi, brkate funkciju Gohsta, Acronis True Image-a i slicnih programa
pa nisu tu oni da se uzme slika svezeg programa bez icega i da je mozes vratit, pa ako je tako, zar nije bolje da se uradi nanovo instalacija...

..ovi programi sluze da se uzme slika HDD-a koji imaju 40-80 pa i vise GB i da uzmete sliku komplet sadrzaja, instaliranih programa, podataka, drivera i ostalog a ne samo svezeg OS
zato kazem da ne moze stat na jedan DVD jer kad uzimas sliku kolicnine od 100 GB treba ti vise DVD-ova
ko misli koristit ghost samo za uzimanje slike sveze instalacije, onda mu je bolje da uradi nanovo intaslaciju OS
Pa nije bas tako,meni odgovara da uradim sliku svjeze instalacije ali sa instaliranim neophodnim programima koje koristim tako da ne moram svaki put ponovo da ih instaliram nego samo uradim back up C: particije i gotova stvar,sve je namjesteno i imam sistem kakav sam navikao da koristim.
I ja imam HDD 80 GB ali stvari kao sto su muzika,slike,klipovi,programi... imam narezane na Cd-u tako da mi njihov back up ne treba,a pogotovo mi ne treba back up npr. 3 igrice koje zauzimaju 15 GB.
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 2:51   #14
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

pa to je sad sta ko voli i sta ko koristi
vecinom znam da ljudi uzimaju slike particija koje su im vazne zajedno sa podatcima (ne mislim na muziku, igre i te gluposti) i te slike izadju preko 15-20 GB i na to sam mislio da ne moze da stane na jedan DVD nego da se podeli na vise DVD-ova a ne sto se ovaj napravio pametan pa lupio komentare drugog foruma, neznam koja je to kultura postavljat forum na forum, barem da je citirao njihove komentare
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 13:36   #15
Zoran Dojkic
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Dobanovci Srbija
Poruke: 72
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Nikada više format C
Često se na forumu poostavlja pitanje da li jedino format C može da reši neki problem. Tačno je da ponekad to jedino preostaje. Bez uvrede, u početnike svrstavam sve one koji nikada nisu čuli, ili još gore, čuli su ali nisu napravili ghost snimak C particije. Ukoliko nije napravljen ghost snimak C particije i bilo koje druge sa instaliranim sistemom, treba ga obavezno napraviti. Tako da više nikada nema potrebe za čistom instalacijom Windows-a. Programi za snimanje particija su Norton Ghost 2003 (besplatan) i Acronis True Image 9.1 Workstation. Sa oba programa može da se napravi snimak na drugu particiju i na više CD-ova. Sa Nortonom i na DVD, često je dovoljan samo jedan disk.Kada ste sigurni da vam sistem radi dobro, bilo da je tek instaliran ili da je dobro održavan, instalirajte neki od dva pomenuta programa. Pored C particije treba da se napravi još jedna na koju treba da se premeste sistemske Windows-ove fascikle Moji dokumenti, Desktop, Application Data... tako da se prilikom vraćanja sistema u prvobitno stanje ne izgube podaci (Mozilla Thunderbird čuva svu poštu upravo u Application Data, Opera - favorite i sva podešavanja u toj istoj fascikli...). Prvo snimite na CD sve podatke. Za premeštanje može da posluži recimo WinXP Manager 4.97 (Security/File and Folder/Transfer System Folders) ili neki sličan (besplatan) program. Naravno u tom slučaju ne treba da se prave fascikle direktno na C, radi snimanja nekih podataka. Ovo objašnjenje pokušavam da napišem što jednostavnijim rečnikom, pa možda izgleda prilično amaterski, ali to je zato da svako može da ga razume (ili ne znam bolje), a stručnjacima za informatiku nije ni potrebno, odnosno neka daju svoj doprinos ovoj, po meni, veoma važnoj temi (serviserima se možda neće svideti).
U slučaju da Windows ne može nikako da se popravi (ni da krene) pokrene se oporavak sa druge particije ili diskova i za nekoliko minuta sve je na svom mestu, Windows sa svim drajverima i programima u onakvom stanju u kakvom je napravljen snimak, ali bez svih naknadnih intervencija na sistemu. Znači sve što je kasnije dodavano na C particiju - nestaje. Zbog toga su fascikle sa dokumentima na drugoj particiji. Sve naknadno instalirane programe treba snimiti na CD, a ne amaterski samo instalirati direktno sa mreže recimo ili sa pozajmljenog diska, pa kada se disk vrati ostajemo bez programa (igrica).

http://www.elitesecurity.org/t182773
Zoran Dojkic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 13:40   #16
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Mala ispravka vezana za Acronis.Pored Workstation postoji i Home verzija, samo ime govori kome je namenjena.A takodje postoji i nova verzija True Image 10 Home.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 15:26   #17
Zoran Dojkic
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Dobanovci Srbija
Poruke: 72
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Acronis TrueImage 7 besplatan

Acronis TrueImage 7

Na disku uz jedan časopis se dobija besplatna verzija programa Acronis TrueImage 7 . Potrebno je da se registrujete na www.acronis.com/mag/vnu-ati7 uneste svoje podatke i naziv tog časopisa i serijski broj stiže poštom.

Evo originalnog teksta:

Pravljenje rezervnih kopija podataka svakako nije među najzabavnijim aktivnostima na računaru, ali zbog toga ipak nije manje značajno. Pravljenje rezervnih kopija pomoću ovog programa barem čini ceo proces manje zamornim. Acronis True Image pravi kopiju, tj. sliku čvrstog diska: ne morate da zadajete datoteke niti direktorijume čija će se rezervna kopija praviti, nema složenih filtara koje treba održavati, niti se može desiti da zaboravite nešto važno: program će napraviti kompletnu kopiju sistema, spremnu za spasavanje sistema u slučaju kraha. Naravno, imajući u vidu da pravljenje kopije čitavog čvrstog diska znači da kopiranje traje mnogo duže nego kada se pravi rezervna kopija pojedinačnih datoteka, True Image preduzima dodatne korake. Započinje tako što se kopiraju samo sektori čvrstog diska koji se stvarno koriste, da se ne bi gubilo vreme na kopiranje praznog prostora. Međutim, stvarna prednost jeste mogućnost programa da pravi inkrementalne rezervne kopije, što znači da se prilikom pravljenja rezervnih kopija snimaju samo nove ili izmenjene datoteke. Nakon što jednom napravite prvu, kompletnu rezervnu kopiju, sledeće izvršavanje će biti mnogo brže, a utrošeno vreme će biti približno isto kao u običnim programima za pravljenje rezervih kopija. Na kraju, ostaje vam da rešite gde će biti sačuvana rezervna kopija podataka. True Image nudi brojne mogućnosti: na drugom čvrstom disku, na mrežnom disku ili na različitim zamenjivim medijima. Pritom, zbog snažnog komprimovanja prostor koji zauzima kopija može biti mnogo manji nego što mislite. Ako na glavnom čvrstom disku ima dovoljno mesta, True Image može da napravi čak i skrivenu particiju koju ćete koristiti za smeštanje rezervne kopije. Naravno da to nije idealno rešenje, jer se može desiti da se čvrsti disk pokvari pa ćete izgubiti sve podatke, ali ako nemate drugi disk na kome biste sačuvali kopiju, i ovo rešenje je bolje nego da nemate nikakvu rezervnu kopiju.

Napomena: Kod za registrovanje možete dobiti na lokaciji www.acronis.com/mag/vnu-ati7

Windows
Tip programa : besplatan uz registraciju
Ako neće ni to, onda http://www.elitesecurity.org/t182773
Zoran Dojkic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 18:04   #18
Captain Jack Sparrow
Član
 
Član od: 10.9.2006.
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Odlično je objašnjeno sve pohvale.
Imam par pitanja još u vezi Nortona Ghost.
Kada se na Hard Disk instalira operativni sistem i softweri traje malo duže oko pola sata e sad me interesuje kako to Norton Ghost sve smjesti na Hard Disk u par minuta ?
Serviseri vjerovatno imaju više Hard Diskova na kojem je urađen BACKUP jer sve matične ploče koriste različite drajvove za Matičnu ploču dali griešim kako to da bude jedan hard disk a da odgovara za svaki PC koji se donese u servis ?
Captain Jack Sparrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 18:36   #19
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Citat:
Zoran Dojkic kaže:
Pored C particije treba da se napravi još jedna na koju treba da se premeste sistemske Windows-ove fascikle Moji dokumenti, Desktop, Application Data... tako da se prilikom vraćanja sistema u prvobitno stanje ne izgube podaci (Mozilla Thunderbird čuva svu poštu upravo u Application Data, Opera - favorite i sva podešavanja u toj istoj fascikli...). Prvo snimite na CD sve podatke. Za premeštanje može da posluži recimo WinXP Manager 4.97 (Security/File and Folder/Transfer System Folders) ili neki sličan (besplatan) program.
Svaka cast sad sam se konektovao da postavim pitanje u vezi ovog prebacivanja My Documents na D: particiju jer tu cuvam slike,muziku...tako da ne moram svaki put da ih kopiram sa CD-a poslije Back Up-ovanja.
Da li onda Windows sam prepoznaje da je My Documents na D: particiji i tu stavlja foldere koje automatski stavlja u My Documents?
Siguran sam da DA ali da ipak pitam za svaki slucaj .
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 19:01   #20
Zoran Dojkic
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Dobanovci Srbija
Poruke: 72
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Da, sam prepoznaje.
Povremeno pravim novi snimak C particije sa novoinstaliranim programima na DVD. Kako se instalira Windows na novi računar, sa slike nekog drugog prethodno sređenog računara, ne znam, to nisam radio, jer mi nije bilo potrebno.

Poslednja ispravka: Zoran Dojkic (13.12.2006 u 19:22)
Zoran Dojkic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ghost supported by SATA Maximuss Operativni sistemi 1 6.11.2006 23:48
Ghost Shooter 2 Andross Pravljenje igara 139 21.10.2006 22:39
Problem sa Norton Personal Firewall Enter Sandman Zaštita 5 17.8.2006 22:44
Problem sa Ghost Recon-om Ajvan Akcione igre 6 1.7.2006 0:58
ghost i RAID 0 pitanje shone Operativni sistemi 4 13.12.2005 13:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com