Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.1.2007, 20:14   #1
Milos Vasic
Novi član
 
Član od: 11.1.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milos Vasic
Određen forumom Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Planiram da uvedem adsl ili kablovski internet preko sbb-a pa bi hteo nekako da tu 1 vezu podelim na dva racunara.Da li neko moze da mi objasni kako tacno to mogu da izvedem?
I jel bolje da uvedem adsl ili kablovski internet?
Molim za pomoc
Milos Vasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 22:43   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Citat:
Milos Vasic kaže:
Planiram da uvedem adsl ili kablovski internet preko sbb-a pa bi hteo nekako da tu 1 vezu podelim na dva racunara.Da li neko moze da mi objasni kako tacno to mogu da izvedem?
Postoje dva načina da podeliš protok 1. treba ti Ruter....2. Da odradiš ICS (Internet Connection Sharing) na računaru gde je postavljen ADSL\Kablovsi modem.....
-Rešenje sa Ruterom je elegantnije....
-ICS Varijanta ništa ne košta.....
-- Ako se odlučiš za Ruter varijantu traži Ruter od provajdera umesto modema

Citat:
Milos Vasic kaže:
I jel bolje da uvedem adsl ili kablovski internet?
- Ja bi lično uzeo ADSL ako već imaš mogućnosti za taj vid povezivanja sa Internetom iz razloga što za ADSL varijantu imaš više mogućnosti (provajdera) dok je u slučaju kablovskog ti u 99% slučajeva SBB.....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 1:43   #3
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Citat:
fresko kaže:
Ja bi lično uzeo ADSL ako već imaš mogućnosti za taj vid povezivanja sa Internetom iz razloga što za ADSL varijantu imaš više mogućnosti (provajdera) dok je u slučaju kablovskog ti u 99% slučajeva SBB.....
Ljudi, mozete da pricate sta 'ocete ali SBB je za ADSL - keva (nemojte tu pricu o tome kako imamo vise provajdera ako uzmemo adsl - sve je isto jer je cela infrastruktura vlasnistvo jednog provajdera). Ima vise razloga.. Ping, lokal, bolji upload, a bogami i download.. Ma kud ces bre vise...
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 13:26   #4
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Citat:
SuperG kaže:
Ljudi, mozete da pricate sta 'ocete ali SBB je za ADSL - keva (nemojte tu pricu o tome kako imamo vise provajdera ako uzmemo adsl - sve je isto jer je cela infrastruktura vlasnistvo jednog provajdera). Ima vise razloga.. Ping, lokal, bolji upload, a bogami i download.. Ma kud ces bre vise...

Ne bih da se raspravljam , sl SBB nije "keva" uopste ... Koristim SBB godinu dana. To je 12 meseci, i za tih 12 mececi ne moze da se sastavi 30 dana da je internet radio kako treba . Tehnicka podrska im je ocajna i onaj ubiboze forum , gde se ljudi neprestano zale ,a oni pomognu 1% tih ljudi (i to najcesce Beogradu) . Ne znam mozda je to od korisnika do korisnika ,ili od grada do grada ,to je moje licno iskustvo ,i iskustvo velike vecine. Mislim uglavnom slusam zalbe,niko do sada nije rekao SBB je super , osim tebe

Dakle ako mozes da biras izmedju SBB-a i ADSLa ti lepo izaberi ADSL i uzivaj ,sigurno nece biti losiji od SBB-a. Ja nemam mogucnost biranja pa sam jos na SBB
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 20:23   #5
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Citat:
GordoN kaže:
Ne bih da se raspravljam , sl SBB nije "keva" uopste ... Koristim SBB godinu dana. To je 12 meseci, i za tih 12 mececi ne moze da se sastavi 30 dana da je internet radio kako treba . Tehnicka podrska im je ocajna i onaj ubiboze forum , gde se ljudi neprestano zale ,a oni pomognu 1% tih ljudi (i to najcesce Beogradu) . Ne znam mozda je to od korisnika do korisnika ,ili od grada do grada ,to je moje licno iskustvo ,i iskustvo velike vecine. Mislim uglavnom slusam zalbe,niko do sada nije rekao SBB je super , osim tebe

Dakle ako mozes da biras izmedju SBB-a i ADSLa ti lepo izaberi ADSL i uzivaj ,sigurno nece biti losiji od SBB-a. Ja nemam mogucnost biranja pa sam jos na SBB
To sto tebe internet zeza ... to uopste ne znaci da sve zeza. A za tehnicu me za*ole ... meni je bitno da internet radi. A i takodje mi je bitno to sto na lokalonom hubu ukupan sharesize iznosi 100 TB. I naravno kada to bude imao ADSL (nece nikad jer ne podrzava local flow) i kada budem mogao da skidam sve to brzinom od 1 Mb/s i da pored toga imam slobodnih 512 za multiplayer sa veoma niskim pingom .. e onda cu reci da SBB nije keva u odnosu na ADSL.
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 20:43   #6
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Evo ja koristim kablovski kod SBB-a vec 2 godine i mogu reci da nikada nisam imao problema sem prveog meseca kada su trebali neki parametri da se malo bolje podese.Napominjem da nikada nisam kupio Flat paket vec samo one koji su ograniceni na odredjeni broj megabajta.Mada su po meni cene i dalje visoke za svaki vid usluge kod ovog ali i kod drugih provajdera(pogotovo za TV).
Ako nesto znaci zivim u centru Beograda.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 21:31   #7
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Citat:
SuperG kaže:
To sto tebe internet zeza ... to uopste ne znaci da sve zeza. A za tehnicu me za*ole ... meni je bitno da internet radi. A i takodje mi je bitno to sto na lokalonom hubu ukupan sharesize iznosi 100 TB. I naravno kada to bude imao ADSL (nece nikad jer ne podrzava local flow) i kada budem mogao da skidam sve to brzinom od 1 Mb/s i da pored toga imam slobodnih 512 za multiplayer sa veoma niskim pingom .. e onda cu reci da SBB nije keva u odnosu na ADSL.
Oooo samo nemoj se nerviras , zato sam i rekao "Ne znam mozda je to od korisnika do korisnika ,ili od grada do grada ,to je moje licno iskustvo i iskustvo velike vecine" . Pod iskustvom velike vecine podrazumevam one ljude koje znam da imaju SBB net,i niko nije zadovoljan . U Uzicu ,gde zivim, ni jedan jedini korisnik nije zadovoljan , svima internet radi lose ... DaAAA ,jezivo imate vi 100TB podataka ceo BG ,NS i ne znam jos jedan grad u tom vasem lokalu. A mi ostali? Sto nas ne spoje sa vama...da imamo i mi 100TB na hubu. Uglavnom kao sto sam negde rekao ,ne fermaju nikoga van BG, NS...
Lepe on usluge pruza i kvalitetne ,ali kako kome!!!! To nije na nivo korisnika ,nego na nivou grada (to koga net zeza a koga ne) . Znam da su se ljudi iz Cacka mesecima zalili za los ping i samim ti nemogucnost igranja online...

I kazes bitno ti je da net radi i da te za*ole za tehnicku podrsku... Sta ces ako ti se desi da ti pukne net ,kome ces da se obratis? Tek ce te tad zaboleti tehnicka podrska...A sad ne znam kakva je kod vas ,u Uzicu nije ni za ***** .

@Milos Vasic , ispravljam se za preporuku ,ako nekim slucajem zivis u Uzicu nemoj uzimati kablovski internet ...u suprotnom ne bih znao sta da ti kazem . U teoriji kablovski je bolji ,a u praksi ,ovo je Srbija i svasta mozes da ocekujes
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 22:33   #8
Milos Vasic
Novi član
 
Član od: 11.1.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milos Vasic
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Zivim u Beogradu, mislim da cu ga uzeti.
Hvala svima na preporukama
Milos Vasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 1:30   #9
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Citat:
GordoN kaže:
Oooo samo nemoj se nerviras , zato sam i rekao "Ne znam mozda je to od korisnika do korisnika ,ili od grada do grada ,to je moje licno iskustvo i iskustvo velike vecine" . Pod iskustvom velike vecine podrazumevam one ljude koje znam da imaju SBB net,i niko nije zadovoljan . U Uzicu ,gde zivim, ni jedan jedini korisnik nije zadovoljan , svima internet radi lose ... DaAAA ,jezivo imate vi 100TB podataka ceo BG ,NS i ne znam jos jedan grad u tom vasem lokalu. A mi ostali? Sto nas ne spoje sa vama...da imamo i mi 100TB na hubu. Uglavnom kao sto sam negde rekao ,ne fermaju nikoga van BG, NS...
Lepe on usluge pruza i kvalitetne ,ali kako kome!!!! To nije na nivo korisnika ,nego na nivou grada (to koga net zeza a koga ne) . Znam da su se ljudi iz Cacka mesecima zalili za los ping i samim ti nemogucnost igranja online...

I kazes bitno ti je da net radi i da te za*ole za tehnicku podrsku... Sta ces ako ti se desi da ti pukne net ,kome ces da se obratis? Tek ce te tad zaboleti tehnicka podrska...A sad ne znam kakva je kod vas ,u Uzicu nije ni za ***** .

@Milos Vasic , ispravljam se za preporuku ,ako nekim slucajem zivis u Uzicu nemoj uzimati kablovski internet ...u suprotnom ne bih znao sta da ti kazem . U teoriji kablovski je bolji ,a u praksi ,ovo je Srbija i svasta mozes da ocekujes
Samo da ti kazem da su u lokalu sada BG,NS,Nis,Leskovac,Kragujevac,Sombor i Pozarevac. A u Februaru spajaju i Kraljevo, Cacak, Kikindu, Krusevac, Trstenik, Vrnjacku Banju i Zrenjanin. Ako je to tebi samo BG... onda ok.
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 17:20   #10
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Citat:
SuperG kaže:
Samo da ti kazem da su u lokalu sada BG,NS,Nis,Leskovac,Kragujevac,Sombor i Pozarevac. A u Februaru spajaju i Kraljevo, Cacak, Kikindu, Krusevac, Trstenik, Vrnjacku Banju i Zrenjanin. Ako je to tebi samo BG... onda ok.
Oprosti , nisam znao . Davno sam prestao da se interesujem za SBB ,nisam se ni raspitivao nista odavno,na forum nisam otisao nekolko meseci do juce...totalno neinformisan...samo sam uplacivao net ,pa dok mi ne stigne ADSL. Ja sam znao za tri grada da su u lokalu... ali vidis ,povezuju Vrnjacku Banju ,a ne Uzice ,al dobro mozda nisu u mogucnosti sta ja znam ...

Poz
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 20:43   #11
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Citat:
fresko kaže:
...-ICS Varijanta ništa ne košta.....
Na struju si zaboravio? I na činjenicu da će ti jedan komp bespotrebno raditi?
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 0:30   #12
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.


Citat:
SuperG kaže:
A u Februaru spajaju i Kraljevo, Cacak, Kikindu, Krusevac, Trstenik, Vrnjacku Banju
Vrnjacka Banja i Trstenik jos uvek nemaju kablovski internet!Prvo su rekli uvodjenje krajem Novembra pa Decembra pa sada Januara i sada vidim Februar!Za svaki mesec je receno "ma 100%"!Voleo bih da ce se ostvariti ovo sto si rekao,ali...
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 3:14   #13
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Smile Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Citat:
Lord kaže:
Na struju si zaboravio? I na činjenicu da će ti jedan komp bespotrebno raditi?
-Upravu si .....
-Ja na to ne gledam tako jer nisam gasio komp u poslednjih godinu i po dana....tako da na struju ne obraćm pažnju......
Ja sam pod besplatno to podveo iz razloga što je čovek pomenu da povezuje dva kompa i smatrao sam da mu neće biti potrebna dodatna oprema svičevi ....ruteri...... samo jedan cros-over kabli... (ako na kompovima ima integrisane mrežne kartice)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 5:18   #14
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Ako ce imati flat, daleko najbolje, a mozda i najisplativije resenje je da nadje neki jeftini router, moze i polovan. S njim ce odraditi konekciju da je sam uspostavlja kad se upali i onda je miran, nema z****ije, nema problema. Izracunaj samo koliko bi struje otislo na ovaj jedan komp koji bi sluzio kao gateway? To mu je taman, a mozda i vise nego sto bi platio router, koji je puno elegantije resenje...
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 5:37   #15
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

Neka sam čovek vidi šta mu se najviše isplati Ruter Varijanta ili ICS ..... Ruter varijanta je u svakom slučaju elegantnija a i po mnogome i bolja to sam pomenuo još u mom prvom postu......
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2007, 10:13   #16
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet.

ja imam 2 kompa na jednom modemu, sad ce i treci, i stavio sam ruter za potreba toga, bilo je predloga da stavim neku 10 godina staru konfu koju bi naklepao da mi ona glumi ruter, cak bih i mogao da dobijem za dz preko stricevog ortaka koji ne zna sta ce s tim starudijama baziranih na 486 i pI procesorima ... LM nekako mi bi elegantnije, tise, stedljivije (struja) i jednostavnije (ruter ima jednu stampanu plocicu na kojoj je sve) da stavim ruter. Sto se tice ICS to nisam ni pomisljao jer bi morao da to stavim na mom kompu i da mi uvek radi cak i kad nemam potreba za time
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
JOTEL - kablovski internet u Nisu Che_ Internet usluge 16 11.1.2015 20:40
Oprema porebna za bezican nacin povezivanja na internet? Sasa011 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 21.12.2006 8:50
Na internet preko mobilnog banesr Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 11.10.2006 13:07
Kako podesiti internet konekciju na Ubuntu 5.10??? Lord_Master Slobodni softver 16 15.5.2006 16:38
Internet uslovi u bloku 1 na NBGD sssnake Internet usluge 5 12.2.2006 14:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com