Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.8.2008, 17:52   #1
Win32
Član
 
Član od: 15.3.2007.
Poruke: 129
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Drma li te struja sa sa ;)

Ortak je skoro kupio konfiguraciju
Intel e2180, gigabyte ga p31 dsl3, 2gb ddr2 800Mhz kingston, 250GB hdd sata 2 excelior (ili tako nesto) Leadtek 9600GT i kuciste sa noname napajenjem od 520w, sve je ok masina radi bez problema, ali problem je sto drma struja kad pipnes zadnju stranu kucista kao i portove ukljucujuci i usb portove na prednjoj strani kucista, dobro nije bas neka jaka struja ali taman dovoljno da te iscima, i ko uspe da drzi psrt vise od 5-6 sekundi on je , salu na stranu , ne moramo da se takmicimo ko moze duzi da izdrzi da drzi prst na usb portu, ali smo zabrinuti da li ta struja sto se oseca moze da zayebe nesto od hardware-a, i da li je bezbedno ubadati usb uredjaje, moze li se desiti da se posle toga usb uredjaji koji su prikljucivani da se pokvare ili otkazu zbog te struje, i sta je razlog napajanje, maticna ploca ili nesto trece?
Win32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 17:59   #2
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Citat:
Win32 kaže: Pregled poruke
Ortak je skoro kupio konfiguraciju
Intel e2180, gigabyte ga p31 dsl3, 2gb ddr2 800Mhz kingston, 250GB hdd sata 2 excelior (ili tako nesto) Leadtek 9600GT i kuciste sa noname napajenjem od 520w, sve je ok masina radi bez problema, ali problem je sto drma struja kad pipnes zadnju stranu kucista kao i portove ukljucujuci i usb portove na prednjoj strani kucista, dobro nije bas neka jaka struja ali taman dovoljno da te iscima, i ko uspe da drzi psrt vise od 5-6 sekundi on je , salu na stranu , ne moramo da se takmicimo ko moze duzi da izdrzi da drzi prst na usb portu, ali smo zabrinuti da li ta struja sto se oseca moze da zayebe nesto od hardware-a, i da li je bezbedno ubadati usb uredjaje, moze li se desiti da se posle toga usb uredjaji koji su prikljucivani da se pokvare ili otkazu zbog te struje, i sta je razlog napajanje, maticna ploca ili nesto trece?
Napajanje je probilo, bolje neka odmah zameni inace ce mu stradati i hard i ploca i sve ostale komponente.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 18:11   #3
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Kako mu je uzemljeno kuciste? Mada ako lepo cima, verovatno je napajanje...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 18:12   #4
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Moguca je jos jedna stvar lose ili uopste nema uzemljenja sto je vrlo opasno proverite prvo to.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 18:12   #5
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Exclamation Re: Drma li te struja sa sa ;)

Bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.

Salu na stranu, ovo je ozbiljno. Da se ovo nebi ponovilo neka tvoj ortak kupi napajanje koje vredi a neko no name ili kinesko. Nikakvi Codegeni, KME, Frontier i slicno po ceni.

Minimum minimuma je Chieftec, Cooler Master, LC Power od 500W pa navise, odnosno 40 do 50 evra pa navise.

Poslednja ispravka: ivanza (15.8.2008 u 18:35) Razlog: Nepozeljna napajanja
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 18:15   #6
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Da je napajanje probilo izbacila bi sklopka pod uslovom da postoji uzemljenje u uticnici u koju je komp ukljucen. Cak i kad je sve u redu sa napajanjem moze da se javi to peckanje na kucistu ili monitoru, i to moze da bude opasno po komponente. Znaci svaki kompjuter i monitor (a naravno i ostale periferije) moraju da imaju uzemljenje. Moraju da budu ukljuceni u uticnicu koja ima uzemljenje preko odgovarajuceg (trozilnog) produznog kabla (ako je produzni kabl potreban). Jos nesto - Surge arrest (prenaponska zastita) uredjaji (ako ih ima) su bez uzemljenja beskorisni.

Ako se stvarno desi da napajanje probije sklopka ce odmah reagovati i iskljuciti struju tako da je to sasvim bezbedno. Ukoliko nema uzemljenja i/ili sklopke, a napajanje probije, to moze da bude opasno cak i po zivot. Iz iskustva znam da u vecini slucajeva kada stojite u sobi na podu od parketa, laminata, ... skoro uopste ne osecate peckanje iako se drzite za fazu. OVO NIKAKO NEMOJTE DA ISPROBAVATE, meni se to nekoliko puta slucajno desilo, imao sam srecu, a kada sam to namerno radio preduzeo sam odgovarajuce korake da se osiguram (namerno necu da kazem kako). U onom malom broju slucajeva tu struju stvarno osetite i onda je kraj price. Znaci, obavezno prikljuci taj kompjuter u uticnicu koja ima uzemljenje.

Nazalost, u Srbiji se desava da je su i uzemljenje/sklopka neispravni, ovo se vrlo lako isprobava, ali opet namerno necu da kazem kako, ko zna zna, ko ne zna - bolje da ne napravi pozar ili nesto jos gore.

edit:
pretekose me trojica.

Jos jednom da ponovim - uzemljenje je obavezno.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
dkdnt (18.8.2008), ukimafija (16.8.2008)
Stara 15.8.2008, 18:16   #7
Win32
Član
 
Član od: 15.3.2007.
Poruke: 129
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Kompjuter je star par dana i znaci od momenta kada je sklopljen kompjuter je tako , znaci taj problem je od starta, znaci da su mu prodali neispravno napajanje , nije slucaj da se to kasnije javilo, takodje je isti problem ima jos jedan moj ortak samo kod njega se slabije oseca ta struja, a masina mu radi bez problema vec godinu dana, moze li jos nesto da se dovede u sumnju osim napajanja, ili da sto pre reklamiramo napajanje?
Win32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 18:32   #8
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Citat:
Win32 kaže: Pregled poruke
Kompjuter je star par dana i znaci od momenta kada je sklopljen kompjuter je tako , znaci taj problem je od starta, znaci da su mu prodali neispravno napajanje , nije slucaj da se to kasnije javilo, takodje je isti problem ima jos jedan moj ortak samo kod njega se slabije oseca ta struja, a masina mu radi bez problema vec godinu dana, moze li jos nesto da se dovede u sumnju osim napajanja, ili da sto pre reklamiramo napajanje?
Napajanje pod broj jedan. Alfa i omega.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku paulvandyk68 na korisnoj poruci:
Win32 (15.8.2008)
Stara 15.8.2008, 18:40   #9
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Svakako bi trebalo da kupis neko dobro napajanje (Cooler Master, LC, Antec...), ali prvo treba da resis problem sa uzemljenjem. Kompjuteri, el. sporeti, bojleri... bez uzemljenja su gori nego auto bez kocnica - kolima mozes da biras gde ces da udaris ako ne mozes da stanes, a struja kad te zvekne gotov si. Probaj drugo napajanje ako sumnjas na njega, ili teraj nekog ko se razume u te stvari da ga ukljuci van kompjutera i proveri napone, mada ako je pod garancijom nosi ga pravo u radnju gde si ga kupio.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
A M G (15.8.2008), Win32 (15.8.2008)
Stara 15.8.2008, 18:47   #10
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Citat:
Win32 kaže: Pregled poruke
moze li jos nesto da se dovede u sumnju osim napajanja, ili da sto pre reklamiramo napajanje?
Pa to mozes lako da proveris tako sto ces da probas svoje napajnje kod njega pa vidis sta se desava. Ako je lose uzemljenje na uticnici gde je prikacen komp, moze da se desi da imas malu povratnu struju (koja moze i najobicnijim "fazomerom", prislonjenim na provodni deo lima kucista, da se detektuje) ali daleko od toga da pecka toliko kako si ti opisao... Raskaci i monitor i zvucnike sa backpanel-a pa vidi da li se stanje popravilo.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
Win32 (15.8.2008)
Stara 16.8.2008, 1:33   #11
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Citat:
Win32 kaže: Pregled poruke
Kompjuter je star par dana i znaci od momenta kada je sklopljen kompjuter je tako , znaci taj problem je od starta, znaci da su mu prodali neispravno napajanje , nije slucaj da se to kasnije javilo, takodje je isti problem ima jos jedan moj ortak samo kod njega se slabije oseca ta struja, a masina mu radi bez problema vec godinu dana, moze li jos nesto da se dovede u sumnju osim napajanja, ili da sto pre reklamiramo napajanje?
To što te cima struja znači da nemaš uzemljenje ili ti produžni kabal nema isto, jedno je od toga 100%. Da je napajanje crklo ne bi te toliko peckalo, otišlo bi na uzemljenje. Nađi nekog električara nek ti sredi uzemljenje, barem na tom priključku. Može svašta da ti crkne u suprotnom.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 18:27   #12
gilopile
Novi član
 
Član od: 23.7.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Najverovatnije ti je napajanje ispravno.Tebi je problem u uzemljenju.Utikac za napajanje compa samo okreni kontra u zidnom stekeru.I to ti je to
gilopile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku gilopile na korisnoj poruci:
Win32 (18.8.2008)
Stara 16.8.2008, 18:36   #13
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Ja bih na tvom mestu rzmislio o komponentama koji se nalaze u kompjuteru. Uostalom odnesi komp kod nekog drugara, ako se i tamo isto ponovi nevidim zasto sumnjas? Ja sam imao isti problem i izgoreo mi je hdd. Na srecu odmah sam provalio sta je. Pri naslanjanju na kuciste blago me je peckao elekticitet.
Nemoj posle da vices "Dali je to bio ELEKTRICITET dali je to bio ELEKTRICITET".
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku paulvandyk68 na korisnoj poruci:
Win32 (18.8.2008)
Stara 16.8.2008, 19:24   #14
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Question Re: Drma li te struja sa sa ;)

Citat:
gilopile kaže: Pregled poruke
Najverovatnije ti je napajanje ispravno.Tebi je problem u uzemljenju.Utikac za napajanje compa samo okreni kontra u zidnom stekeru.I to ti je to
Kako ce okretanje kabla da mu pomogne ako mu uzemljenje nije povezano u samoj uticnici?
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2008, 20:55   #15
baltic
Član
 
Član od: 16.1.2007.
Poruke: 55
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Citat:
gilopile kaže: Pregled poruke
Najverovatnije ti je napajanje ispravno.Tebi je problem u uzemljenju.Utikac za napajanje compa samo okreni kontra u zidnom stekeru.I to ti je to
To sa prevrtanjem stekera u zid pali samo kod elektricnih motora na naizmenicnu struju, kod kojih se motor okrece u kontra smeru odnosno nepravilno pa se onda stvar okece, a sobzirom na to da je na celom kompu dc ili ti jednosmerna struja o otome nema ni govora. Sigurno nemas sklopku, vec porcelanske osigurace sa licnom koja trpi amperazu do odredjene jacine. Desava se kod tebe da ti je uzemljenje slabo ili malo zakopano u zemlju, i da neki od uredjaja nije ispravan najcesce grejni elementi, bojler, sporet, protocni bojler itd. Tada se ta struja sa pokvarenog uredjaja vraca kroz uzemljenje do tvog kompa jel znamo da svako napajanje za komp ima utikac sa uzemljenjem na koji opet ne mozete prikljuciti utikac bez uzemljenja kakav je za radio i telviziju i ostale plastikanere.

Postoji jos jedan problem a to je indukovana struja u nuli koja se krece oko 10 do 15 volti i koja nastaje jer svugde prolazi pored provodnika sa faznim napajanjem i u sebi indukuje neku malu struju. Ako negde nula dodiruje direktno kuciste ili uzemljenje koje nije korektno odvedeno u zemlju i tada moze nastati peckanje.

Najlakse sto mozes da uradis i da probas je da ako znas gde je uzemljenje da ga zalijes, odnsosno mesto gde je pocinkovana traka polozena u zemlju, jer ocigledno je da neka domacinstva imaju uzemljenje samo kada pada kisa zbog plitko zakopane pocinkovane trake za uzemljenje.

Znaci nadji sklopku koja je osetljiva i na taj indukovani napon u nuli ( videces pise na sklopki I in = sto manje to bolje, znaci da na manju struju reaguje ) ako neznas o cemu pricam pitaj prodavca i on ce ti pomoci.

Inace da je napajanje sve bi ti do sada pocrkalo na kompu, ili bi ispao osigurac koji svako napajanje poseduje. To znam jer sam u mraku pokusao da prikljucim hard i okrenuo napajanje naopako i paf izbise varnice i pomislih sve je gotovo, kad ono medjutim, radi zastita.

Ako te mrzi da sve ovo probas sam pozovi elektricara i spremi barem 20 evra samo za pregled.
baltic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku baltic na korisnoj poruci:
A M G (16.8.2008), toxic (16.8.2008), ukimafija (17.8.2008), Win32 (18.8.2008)
Stara 16.8.2008, 22:03   #16
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Proveri takodje unimerom da li postoji neki napon izmedju faze i uzemljenja i nule i uzemljenja.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Win32 (18.8.2008)
Stara 17.8.2008, 11:57   #17
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Kako ce okretanje kabla da mu pomogne ako mu uzemljenje nije povezano u samoj uticnici?
nisam ni ja siguran kako pomaze ali radi... tako je na mom starom gramofonu drmala struja, ali kad okrenes uticnicu, radi ...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 12:04   #18
gilopile
Novi član
 
Član od: 23.7.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Citat:
baltic kaže: Pregled poruke
To sa prevrtanjem stekera u zid pali samo kod elektricnih motora na naizmenicnu struju, kod kojih se motor okrece u kontra smeru odnosno nepravilno pa se onda stvar okece, a sobzirom na to da je na celom kompu dc ili ti jednosmerna struja o otome nema ni govora. Sigurno nemas sklopku, vec porcelanske osigurace sa licnom koja trpi amperazu do odredjene jacine. Desava se kod tebe da ti je uzemljenje slabo ili malo zakopano u zemlju, i da neki od uredjaja nije ispravan najcesce grejni elementi, bojler, sporet, protocni bojler itd. Tada se ta struja sa pokvarenog uredjaja vraca kroz uzemljenje do tvog kompa jel znamo da svako napajanje za komp ima utikac sa uzemljenjem na koji opet ne mozete prikljuciti utikac bez uzemljenja kakav je za radio i telviziju i ostale plastikanere.

Postoji jos jedan problem a to je indukovana struja u nuli koja se krece oko 10 do 15 volti i koja nastaje jer svugde prolazi pored provodnika sa faznim napajanjem i u sebi indukuje neku malu struju. Ako negde nula dodiruje direktno kuciste ili uzemljenje koje nije korektno odvedeno u zemlju i tada moze nastati peckanje.

Najlakse sto mozes da uradis i da probas je da ako znas gde je uzemljenje da ga zalijes, odnsosno mesto gde je pocinkovana traka polozena u zemlju, jer ocigledno je da neka domacinstva imaju uzemljenje samo kada pada kisa zbog plitko zakopane pocinkovane trake za uzemljenje.

Znaci nadji sklopku koja je osetljiva i na taj indukovani napon u nuli ( videces pise na sklopki I in = sto manje to bolje, znaci da na manju struju reaguje ) ako neznas o cemu pricam pitaj prodavca i on ce ti pomoci.

Inace da je napajanje sve bi ti do sada pocrkalo na kompu, ili bi ispao osigurac koji svako napajanje poseduje. To znam jer sam u mraku pokusao da prikljucim hard i okrenuo napajanje naopako i paf izbise varnice i pomislih sve je gotovo, kad ono medjutim, radi zastita.

Ako te mrzi da sve ovo probas sam pozovi elektricara i spremi barem 20 evra samo za pregled.


Da,ali meni je to pomoglo posto uopste nemam uzemljenja u kuci.Kao sto si rekao da je napajanje probilo taj comp bi bio proslost.Win32 jedino ti je ostalo da poslusas BALTIC-a,posto moze da bude da ti je recimo grejac bojlera probio te se faza prenosi na uzemljenje,a ako ti je nulovano uzemljenje moraces da ga otkacis da bi sve to ispitao(sto ti ne predlazem,ako nisi dovoljno strucan).Znaci dobar elektricar,ili debele gumene cizme,sto u ovakvim vrelim danima nije ugodno.pozz
P.S.Glinerica,unimer i akcija kao sto kaza MARIO

Poslednja ispravka: gilopile (17.8.2008 u 12:14)
gilopile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 12:40   #19
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Sacekaj ti jos malo pa cu te pitati kako hdd i ostala oprema.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 12:58   #20
gilopile
Novi član
 
Član od: 23.7.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Drma li te struja sa sa ;)

Citat:
paulvandyk68 kaže: Pregled poruke
Sacekaj ti jos malo pa cu te pitati kako hdd i ostala oprema.

Mozda mu se to i desilo,posto nema coveka da se javi.Win32 zaj**i ti racunar to je jako opasno.Bojler,voda,sporet,struja,uzemljenje itd.Meni se desilo da sam hteo da skuvam kafu,posto sam se jednom rukom drzao za sporet,a drugom za slavinu(i jos sam bio bos),oci mi ispadose.

Poslednja ispravka: gilopile (17.8.2008 u 13:06)
gilopile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl BigBadVuk Akcione igre 1888 23.6.2023 11:01
ASUS M2N4-SLi i vrlo neobičan problem sa BIOS-em. Help! Excalibur Osnovne komponente 9 4.5.2008 13:09
problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje djekicen Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 6.4.2008 17:08
Problem sa startovanjem igrica Chemist Akcione igre 6 27.1.2008 10:41
Problem sa UPS-om Cool'n'Quiet Kvarovi 22 30.10.2006 17:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com