Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.7.2012, 16:27   #61
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Blago onom ko zna Holandski
Spoiler za Slika 1:
Spoiler za Slika 2:

Jos neke vesti:
- Each unit has its own facial animations, and leaders bark out a stream of orders throughout. each confrontation.
- The game can now combine naval and land battles into the same conflict, including naval invasions: in this demo a Roman ship lands on the coast of Carthage.
- The unit camera has been designed so the game feels like it's "almost Saving Private Ryan at the beaches".
- Units react to things, such as their colleagues being slaughtered - the idea is that these aren't idenikit clone armies anymore.
- Rome II is going big - it's bigger than Rome 1 in geographical scale.
- The bigger campaign map has "hundreds" of regions to move your units around, but the game buckets them into provinces to make management easier. The idea is to have you thinking about armies and legions rather than fiddling around with individual units.
- Ultimately, the game will allow you to decide whether to favour the republic or become Rome's dictator.
- The game's cameras have been redesigned. You can now lock the camera to single units. In this mode it functions like a sort of documentary cam, shaking while the unit walks – it's "a soldier's eye view" according to Creative Assembly.
- As you rise through the ranks, your success will attract less-than-favourable responses from some of your friends. You will almost definitely get betrayed. There's "more human-level drama on the campaign map" in Rome II.
- Factions:
- internal conflicts within a faction
- more tribes of the same culture group
- different tech trees for different cultures
- dynamic storytelling with dilemma system, chain dilemmas, rpg elements
Rome II Combines Battlefields

Poslednja ispravka: Nestor (5.7.2012 u 18:10)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Stranger2 (5.7.2012)
Stara 5.7.2012, 19:11   #62
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Razmišljam ko bi mogao da bude taj rimljanin sa slika... najverovatnije je Scipio Aemilianus (Scipio Africanus Mlađi).
Pojavljuje se na 0:38 u ovom videu:
The Siege of Carthage
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2012, 19:47   #63
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Razmišljam ko bi mogao da bude taj rimljanin sa slika... najverovatnije je Scipio Aemilianus (Scipio Africanus Mlađi).
Pojavljuje se na 0:38 u ovom videu
Ima standardnu rimsku facu a ne verujem da je neka bitna istorijska licnost...vise je neki random centurion ili general, kao sto je bio obicaj i sa prethodnim TW omotima.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2012, 20:07   #64
Dejan16
Veteran
 
Član od: 23.8.2010.
Poruke: 588
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 137 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Razmišljam ko bi mogao da bude taj rimljanin sa slika... najverovatnije je Scipio Aemilianus (Scipio Africanus Mlađi).
Pojavljuje se na 0:38 u ovom videu:
Moze biti ili Scipio Aemilianus ili Manius Manilius,treceg nema.
Dejan16 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2012, 20:22   #65
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

@Stranger2 "Razmišljam ko bi mogao da bude taj rimljanin sa slika... najverovatnije je Scipio Aemilianus"
Da on je, pogledaj video koj sam postavio "Rome II Combines Battlefields" i tu ga spominje glacni covek iz CA i prica kako su pustili demo pojedinima i odabrali su to kad Skipio udara na Kartaginu i rekli su da ce treci Punski rat biti deo ROme 2 sto je steta jer se onda nece pojaviti Hanibal a sponenuli su da ce se pojaviti Cezar i Kleopatra.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2012, 22:55   #66
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Ali nije rekao da je na slici on. Ipak pošto je na slikama ispred razrušene kartage onda je, kao što rekoh, najverovatnije da je on, jer je on uništio kartagu.
...Bitno je u tom smislu jer ako jeste Scipio Aemileanus onda znači da su uključili istorijske ličnosti u igru.

Citat:
Moze biti ili Scipio Aemilianus ili Manius Manilius,treceg nema.
Pa moze biti i treci... Tiberius Grakus koji je prvi preskocio zid od Kartage. Prikazan u onom videu sto sam okacio. A moze biti i neki anonimus karakter ako nisu ukljucili stvarne licnosti u igru.

Citat:
da ce treci Punski rat biti deo ROme 2 sto je steta jer se onda nece pojaviti Hanibal a sponenuli su da ce se pojaviti Cezar i Kleopatra.
Ja bi voleo da vidim celu kampanju ili mozda cak ekspanziju koja startuje sa Hanibalom a ovo sa trecim punskim ratom, posebno. A posebno od pocetka cezarove kampanje u galiji, pa posebno rim posle cezara i dalje...

Citat:
Mene cak iznenadjuje cinjenica da tako zanimljivo parce istorije ne dobija dovoljno paznje na nasim malim i velikim ekranima . Ima odlicnih filmova iz ovog perioda, ali opet mislim potencijal nikada nije iskoriscen kako valja.
Pa u novije vreme, uspeliji istorijski roman o rimljanima pretvoren u film The Eagle, pa "Rome", pa Centurion, pa Spartacus ce imati ukupno 4 sezone do 2013-e... ...Nije tako ni loše.

p.s.
Sad skidam sa youtbe-a "Carthage Victory" dokumentarac koji nisam ranije gledao...
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2012, 15:34   #67
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Sa foruma:
my cousin went to rezzed and...
FYI There will be no videos of any sorts the games still in alpha and they didn't allow cameras

- First of all the campaign map, Apparently their stretching reallly far east ... I'm guessing right into persia and possibly further, cream cream cream

- Generals and descision making, Generals deciscion on the campaign map and battle field have what he described as "emotional deciscions" for example, Caesar and Cleopatra certain deciscions will be harder to make based on the relationship between the two characters.

- Siege warfare, He said there was a video of a normandy style beach landing into a city, i'm guessing carthage, and to quote his reactions to seeing the video " It was clearly alpha stages of developement but me it was good "

- He saw a close up of the combat and he said the soldiers fight like actual romans. for those who dont know what that means, tight formation, after a period of time the front ranks will switch on a centurions command!! just like the opening to the first episode of HBO's rome! shame we don't have a drunk titus pullo to laugh at ingame

- They said their planning something really really big for multiplayer and they havnt told anyone what it is and it looks like they wont for a long long time but it gives us something to look forward too

I wish I could tell you more but I havn't had chance for a long indepth chat with him about it as it was a brief phone call, He's still there so I'll post part 2 tomorrow with everything he saw there written in a new thread I hope this information gets everyone more buzzing for game!!
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Cofi (6.7.2012), Marko (6.7.2012), pentraksil (6.7.2012), perablenta (6.7.2012), Stranger2 (7.7.2012)
Stara 6.7.2012, 15:51   #68
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Drago mi je zbog detalja vezanog za promenu linije kod Rimljana (HBO Rome). Tome sa se i nadao...za sada odlicno, steta sto nemamo trejler, ali dobro jos je rano.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2012, 16:07   #69
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Drago mi je zbog detalja vezanog za promenu linije kod Rimljana (HBO Rome). Tome sa se i nadao...za sada odlicno, steta sto nemamo trejler, ali dobro jos je rano.
Pitao sam ih na twitteru da mi daju od prilike vremenski period kad mozemo da ocekujemo in game trejler al sa njima nikad se nezna nekad odgovore nekad ne pa ako kazu nesto odma javljem.
Rezzed 2012: Rome 2 Combat “More Brutal, More Visceral”
Total War: Rome 2 will deliver "a darker vision of war"
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_6020.JPG.jpg
Viđeno:	37 puta
Veličina:	82,8 KB
ID:	43616   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_6018.JPG.jpg
Viđeno:	42 puta
Veličina:	87,1 KB
ID:	43617  

Poslednja ispravka: Nestor (6.7.2012 u 17:26)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
<S2N><Mefisto> (16.7.2012), pentraksil (6.7.2012)
Stara 6.7.2012, 17:55   #70
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Mislim da moja procena sa posta iz Buducnost serijala Total War on the money:

''Racunaj teaser sredinom, krajem Juna.''(bilo 2 Jula) A onda od Avgusta pa do nove godine trejleri pa pocetkom godine(2013) prvi previews ''

Igra su planirali za Mart 2013, kao i dosadasnje igre, ali igra sigurno nece biti gotova do tada, tako da sa sigurnoscu od 99% mislim da ce izaci krajem Septembra kao i originalni Rome.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 0:10   #71
ProdavacKupusa
Član
 
Član od: 30.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 78
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Release date - 3Q 2013 , sto znaci da ce se igra pojaviti sredinom avgusta ili septembra,sto se mene licno tice sto kasnije to bolje,da imaju vremena da naprave savrsenu igru
ProdavacKupusa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 10:39   #72
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
- First of all the campaign map, Apparently their stretching reallly far east ... I'm guessing right into persia and possibly further, cream cream cream
Persija do negde i ajde ali koliko to na istok. Do Kine ****** drugo to znaci da Ruske stepe samo leze prazne i beskorisne u gornjem desnom uglu mape. Mozda sa nekim izmisljenim naseljima kao u prvom Rome. Nepotrebno ipak je Rome a ne ancient world total war. Treba detaljisati provincije i frakcije bitne za Rim ne samo rasiriti polupraznu mapu. Naravno ostaje da se vidi ... Ipak ja neznam sta oni to mrse tamo.
Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Generals and descision making, Generals deciscion on the campaign map and battle field have what he described as "emotional deciscions" for example, Caesar and Cleopatra certain deciscions will be harder to make based on the relationship between the two characters.
Dodjavola sta ovo uopste znaci ? Emotivne odluke ? Cesar kleopatra ? Pa hocu da igram Total War kao sto sam i dosad navikao, ne da igram Sims, HBO Total war sta vec. Uopste ne razumem sta im ovo znaci ...
Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
He saw a close up of the combat and he said the soldiers fight like actual romans. for those who dont know what that means, tight formation, after a period of time the front ranks will switch on a centurions command!! just like the opening to the first episode of HBO's rome! shame we don't have a drunk titus pullo to laugh at ingame
HBO opet ...
Ko finasira projekat HBO kao promociju svoje serije ?
Ovo smrdi na zagljupljivanje da bi se igra priblizila fanovima serije i sirokim narodnim masama. Naravno sve izgleda lepo ali kako ce da ustvari izgleda gameplay ostaje da se vidi ...

Ukratko hocu hardcore simulaciju vodjenja imperije i borbi iz antickog vremena.
Necu senzacionalisticku serijicu HBO-a prepakovanu u interaktivnu formu.
Verovatno je rano govoriti o svemu ovome ali sta sad ...
P.S. Sad slobodno mozete da planete jer sam vam uvredio seriju ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
Magister peditum (20.8.2012)
Stara 7.7.2012, 12:47   #73
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
- He saw a close up of the combat and he said the soldiers fight like actual romans. for those who dont know what that means, tight formation, after a period of time the front ranks will switch on a centurions command!! just like the opening to the first episode of HBO's rome! shame we don't have a drunk titus pullo to laugh at ingame
The first battle in Rome. Season 1,episode 1, part 1


p.s.
Inače za one koji ne znaju, Titus Pulo i Lucius Vorenus su dva centuriona koji su stvarno opisani u cezarovim dnevnicima iz galije. I otprilike je opisana neka borba slična ovoj... dalja dešavanja sa ovom dvojicom su izmišljena.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stranger2 na korisnoj poruci:
_Maximus_ (7.7.2012)
Stara 7.7.2012, 12:53   #74
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 626
Zahvalnice: 190
Zahvaljeno 174 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

@M1L0SH

Rome je odavno zavrsen i nema smisla da sad HBO finsnsira nekoga da bi podigao popularnost serije - oni ovde samo spominju Rome jer je u prvoj epizodi prikazano onako kako su se rimljani borili a sama serija je posvecena rimu kao i sledeci total war naslov. Mogli su spomenuti i pocetak Gladiator-a ali ovako je bolje.

A emotional decisions se , ja msm, odnosi na to da ne mogu Rimljani i Hannibal npr postati prijatelji ili neki istorijski saveznici da zarate jedan protiv drugog
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 13:25   #75
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

HBO Rome, iako u nekim segmentima dosta isholivudizovan, danas predstavlja jedno od najrealnijih ostvarenja o Rimu. Tako da ne znam zasto bi tako nesto bilo lose i zasto bi nesto tako zaglupilo igru. Gladijator je recimo vrhunsko ostvarenje, ali je zato istorijski nula. Emocionalne odluke znace upravo to:emocionalne odluke. Rimski generali su bili saveznici i prijatelji, ali i rivali, mozda cete doci u situaciju kao Pompej...da birate izmedju Republike i bliskog prijatelja, politickog saveznika Cezara. Ukoliko to uspesno prenesu u igru, bice ovo i vise nego dobro.
Vi zelite HARDCORE SIMULATOR, a to naprosto nije moguce. Ja sam isto za istorijsku tacnost i autenticnost, ali negde mora da se povuce linija. Mora negde da se zaglupi, jer naprosto nije moguce da se uradi drugacije. Uostalom ukoliko ste igrali bilo koji od Total War igara onda ste svesni da istorija nece bas biti zadovoljna u nekim segmentima gde bi trebala da se ocekuje, tako da sigurno nece biti harcore simulator antickog ratovanja. Za to postoje modovi. Ukoliko izbace Mod Tools onda nema brige. Jos je rano za bilo kakav sud, za sada izgleda i zvuci odlicno, ali mnogo bre cepidlacite.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 18:16   #76
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Nego, koliko ja vidim ovaj PC gamer sa Rome 2 je izasao vec...a ja ne mogu nigde da ga nadjem (if you know what i mean ). Ako je neko uspeo neko javi na PM
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 19:24   #77
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Nego, koliko ja vidim ovaj PC gamer sa Rome 2 je izasao vec...a ja ne mogu nigde da ga nadjem (if you know what i mean ). Ako je neko uspeo neko javi na PM
Mislim da to izlazi tek avgusta jer julski broj izgleda ovako
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	gdRND.jpg
Viđeno:	32 puta
Veličina:	64,1 KB
ID:	43622  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 19:29   #78
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Da, zato mi je i cudno, a ovde pise drugacije


http://www.pcgamer.com/2012/07/04/pc...eveals-rome-2/



"Issue 242 is available now in shops, and you can also buy it online, download it via Zinio or check out the Apple Newsstand edition. If you fancy receiving your copy of PCG a week earlier, cheaper, and with a special cover, you can also subscribe."


EDIT: Upravo sam pregledao PC Gamer sa ELDER SCROLLS naslovnicom i u pitanju je broj 241. Cudno, mozda cekaju kao SK mesec dana kako bi ga objavili na netu?

Poslednja ispravka: pentraksil (7.7.2012 u 19:37)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 19:40   #79
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Da u pravu si ima ga u opticaju ali ima neka fora kako se vodi ovaj julsi sto sam ja stavio u ovaj drugi
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 23:17   #80
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Svima koji zeljno iscekuju ovu igru preporucjem sledecu temu:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=548136

Jack Lusted (tvorac moda koji je sada zaposlen u CA) daje ekskluzivne informacija u ovoj ^^ temi sa vremena na vreme. Tek je pocelo ali da znate na vreme

E sada na ovoj drugoj temi:

http://www.twcenter.net/forums/showt...3#post11665463

Mozete postavljati pitanja na koja ce Jack odgovarati, a odgovore postaviti u prvoj temi ukoliko je u mogucnosti. Pitajte sta vas zanima pa mozda i dobijete odgovor
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
<S2N><Mefisto> (16.7.2012), Nestor (8.7.2012), perablenta (8.7.2012), Stranger2 (7.7.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
campaign, rome, screenshot, senat, total war, war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Rimska država u video igrama Red Wing O igrama uopšte 29 29.5.2021 15:24
Rome Total War Alexander _Maximus_ Strateške igre 33 22.6.2007 19:46
Upomoc imam problem (Rome total war) groefdracula O igrama uopšte 14 7.7.2006 0:49
Rome Total War problem NjegovaWisost Strateške igre 5 28.3.2006 22:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com