Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Pregled rezultata glasanja: Da li redovno ulažete u komp radi gejminga?
Da, kad' god mogu radim upgrejd na PC i nemam konzolu! 30 62,50%
Ne, koristim stariju konfiguraciju i konzolu! 13 27,08%
Ulažem u novi hardver i u nove konzole! 5 10,42%
Glasova: 48. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2017, 19:21   #21
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
a žive u gradu sa solidnim gradskim saobraćajem itd.
U Srbiji takav grad ne postoji...

Elem, kako ide onaj meme... posle 20+ godina PC gejminga kupio sam konzolu, sad mi klinac više ne zauzima komp.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 19:26   #22
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
lepo ali po meni ne vredi ulaganja za nas prosečne gejmere (a 90% onih koji imaju G-Sync i 144 Hz, ne guraju MAX grafiku, jer takve monitore uzimaju za kompetitivne šutere i ne žele kaleidoskop na ekranu).
Нетачно - G-Sync и 144 Hz узимају они који имају пара Ови што се такмиче то ионако добијају од спонзора. Говоримо о том квалитету играња - то је оно што PC има да понуди - али кошта.

Конзоле нуде јефтин хардвер, мало скупље игре и богатију библиотеку single-player игара - што се све мени допада. А има и та фора са дељењем преко PS налога, па и цена игара може да буде разумна.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 19:40   #23
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Једино што PC има јесу перформансе
Jedino performanse? Vidiš, ja ne mogu da zamislim da igram Prey, Dishonored, Wolfenstein TNO, Doom.. sa kontrolerom i u 30 fps. Bukvalno bih bio u depresiji kada bih na to morao da spadnem. Za neke druge igre, kao npr. Evil Within, nije mi problem da povežem komp sa tv-om i igram sa kontrolerom (iako sam neke zaebane pucačke deonice morao da prelazim sa k&m). Takvu fleksibilnost konzole nemaju..

Tu su i modovi, što je još jedna velika prednost. Npr, konzolaši nisu mogli da igraju impresivni Long War mod za Xcom, a ja lično ne mogu da zamislim da igram Skyrim (ili ostale Beth igre) bez modova, koji u ogromnoj meri unapređuju igru, popravljaju brljotine, itd. Moderi mnoge starije igre drže u životu tako što rade na njima, unapređuju ih (System Shock 2 mod pack i GDMX za Deus Ex su fantastični). Ko se bavi nekim starijim igrama na konzolama?

Strategijama (danas su to uglavnom potezne), upravljačkim simulacijama i CRPG-ovima (kickstarter je doveo do oživljavanja žanra) je i dalje PC prirodna platforma. Ja sam na ovakvim igrama odrastao, i pre ću igrati Pillars of Eternity 2 i Xcom 2, nego neki napucani sinematični, autopilot qte fest.. kakva je većina konzolaških eksluziva najavljenih na ovogodišnjem E3-u (meni taj Spiderman, Days Gone, God of War itd.. izgledaju dosadno).

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
али то кошта драстично, драстично више.. G-Sync, 144 Hz монитор и хардвер да то покрене - није ни 1000 већ 2000-3000 евра
Moj komp, koji nije nikakva zver, nudi daleko bolje gaming iskustvo od konzola; u svakom slučaju ne igram igre na medium podešavanjima, 30 fps-a..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
C64freak (17.7.2017)
Stara 16.7.2017, 19:45   #24
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Ne bih rekao da je G-Sync i 144 neki standard za PC gaming. Mislim da ti je poređenje ''ako hoćeš da uživaš u vožnji automobilom treba ti Porsche, ako ne možeš da priuštiš, svejedno je da li voziš Yuga od 30 godina ili najnovijeg Golfa''.

Realno, prosečan PC koji je sklopljen sa gamingom na umu je hardverski jači od konzole i ne mnogo skuplji. Proizvođači konzola ne zarađuju na prodaji konzola (često imaju i gubitke po prodatoj konzoli) već upravo na igrama i dilovima sa developerima. Zato i nisam od onih koji kukaju što nema pojedinih igara na PCu, jer razumem da da bi opstao ekosistem konzola, moraju da postoje i ekskluzive.

I na kraju, mislim da je @mvasic prvi rekao u temi, sve zavisi šta ti se igra. Ako je igra na svim platformama, igraj na čemu voliš, ako nije igraj na čemu je ima.

I mislim da je sama anketa malo ''nagnuta'' na jednu stranu i da nema najočigledniji odgovor ponuđen: nadograđujem komp kada mi je potrebno, a ne kad god mogu (jer ovo zvuči kad da svaki dinar viška bacim u kompjuter, što mislim da gotovo niko kod nas ne radi)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 19:48   #25
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke

Moj komp, koji nije nikakva zver, nudi daleko bolje gaming iskustvo od konzola; u svakom slučaju ne igram igre na medium podešavanjima, 30 fps-a..
За модове си у праву (и за доста тога што може да понуди заједница фанова неке игре) међутим све те модерне пуцачине могу да се играју (на моје згражавање) без проблема на конзолма! Заправо ми се и чини да су и прављене за то а онда портоване на PC, и то већ траје неко време..

Што се овога тиче, да, XBox One и Playstation 4 јесу конзоле које никога нису импресионирале хардвером.. Али сетимо се Playstationa 2 и 3 и колико су они били испред и колико су генерација игара издржали - никакав PC није могао да се мери са тиме. Већ следећа генерација конзола ће исправити ову грешку и понудити далеко већу снагу по мало вишим ценама.. Уосталом, и овакав PS4 је отишао у 60 милиона комада - као што рекох, људи купују и PC и конзоле.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 19:51   #26
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke

Realno, prosečan PC koji je sklopljen sa gamingom na umu je hardverski jači od konzole i ne mnogo skuplji.
Ово је баш стара прича. Да, али конзоле имају low-level API па са истим хардвером извлаче 50%-75% боље перформансе (можда и више када се урачуна портовање "на брзака" и апсолутна неоптимизованост појединих наслова). DX12 је требало да помери ствар на боље, али ништа од тога за сада.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 20:25   #27
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

ma koje bolje performanse fps zakucan na 30
http://www.ign.com/wikis/xbox-one/PS...and_Framerates
ne znam zašto uopšte poredi 4k pc sa konzolama
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
C64freak (17.7.2017)
Stara 16.7.2017, 20:28   #28
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
U Srbiji takav grad ne postoji...

Elem, kako ide onaj meme... posle 20+ godina PC gejminga kupio sam konzolu, sad mi klinac više ne zauzima komp.
Novi Sad bez problema gde hoćeš gradskim ili taksijem, mislim da je i u Subotici ok koliko se sećam, a u principu i u Bg bih radio išao gradskim nego što bih se provlačio kolima kroz gužvu i tražio parking tamo gde ni iglu ne možeš zabosti.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 20:43   #29
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ma koje bolje performanse fps zakucan na 30
http://www.ign.com/wikis/xbox-one/ps...and_framerates
ne znam zašto uopšte poredi 4k pc sa konzolama
Говори се о односу уложеног и добијеног. Ту се зна да су конзоле непобедиве и да слично конфигурисан pc има слабије перформансе у играма (нема ни тих 30).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 20:53   #30
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Pa ne znam, OP na jednu stranu stavio konzole od 200-300e i PC gde samo grafička košta 700 i kao šta je bolje, oni kojima su bitne pare će da kažu bolje konzola a oni kojima nisu bitne pare nego igranje na 4k će da kažu PC, da pričamo sad o kupovini PC za 300e za gaming i tu bi moglo da se diskutuje nešto polovno. U svakom slučaju zna se ko kupuje konzole a ko pc, ovo je samo jedna Vs tema
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
C64freak (17.7.2017)
Stara 16.7.2017, 21:10   #31
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Igre se na konzolama sve cesce mogu naci na popustima ali to i dalje nije nivo PC-ja. Takodje ako zelis MP moras da platis 60$ (50$ ako uzimas na popustu). Ja licno imam PS4 i PC. Sto se tice PC-ja uvijek ciljam mid-range GPU i nesto bolji CPU (zbog toga i dan danas imam sasvim solidan CPU a promjenio sam 3 graficke za to vrijeme). Ali to je zato jer je meni 1080p gaming i dalje sasvim dovoljan na PC-ju. Multiplatform igre igam na PC-ju, ekskluzive na PS4.

Uzivam i u jednom i u drgome i bez veceg napora uspjevam da kupujem igre i za jedno i za drugo (do sada je najskuplja igra koju sam platio za PS4 Uncharted Collection 24$).

Tako da sve u svemu kao sto sam rekao razlika je jedino uglavnom 60FPS-a i ekskluzive. Sve ostalo je prakticno zanemarivo.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
C64freak (17.7.2017)
Stara 16.7.2017, 23:48   #32
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Oва тема нема никаквог смисла то је као избор за лепоту или за најлепшу песму укуси су различити.Свако има другачије потребе и укус. На пример неко помиње модове ја и када сам играо на рачунару то ми није падало на памет да користим као ни 90% корисника. Па ФПС игре, све ААА ФПС игре се много боље продају на конзолама итд... свако има своје разлоге. И нико никога неће убедити у супротно.
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2017, 1:56   #33
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Pazite ovako, moj komp je kad sam ga pravio kostao oko 380e tako nesto dok je konzola shitbox\PS4 u to vreme kostala 400 i sad pogledas ja za manje\iste pare u startu imam bilion igara sto 30 godina PC eskluziva sto sve igre ikada izasle od commodore 64/128/amiga 500/1200,nes,snes,master sistem,mega drive i tako lista ide u nedogled pa na to jos dodas boga oca free steam igara

Tako da niko i nikada me nece ubediti da eto danasnja konzola ima svoj neki smisao lol

Msm iskreno slabo igram igre zadnjih tipa godinu dana il koliko vec sve sto igram su Andorid igre al kazem sve ovo sto mogu na mom cheapo kompu mogu i to mogu vise i bolje od konzola koje su njegova generacija
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2017, 12:04   #34
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Iskreno, nije uvek lako odrediti cenu PC-a jer neki osnovni PC svakako već moram da imam i radim na njemu dovoljno stvari da sa ili bez igara ne bih želeo neki preslab CPU i skučen RAM. Tako da je sa moje tačke gledišta ulaganje u gameing PC samo ulaganje u GPU i nešto jače napajanje zbog toga.

Npr. od početka korišćenja PC-a kao glavne igračke platforme 2007. sam kupio jednu grafičku kartu (95€) i dva puta je promenio sa ukupnim troškovima ta dva apgrejda od 175€. Takođe sam jednom zamenio CPU baš zbog igara i zamena je koštala 30€, zamenio slabije napajanje za jače sa ukupnom doplatom od 800 din i kupio gamepad za 25€. Dakle svi moji troškovi okrenuti direktno na gejming se mogu svesti na ~330€ za poslednjih 10 god. Za mene je to odličan deal.

U raznovrsnost igara da ne zalazim, ali je i tu PC po meni neprikosnoveni kralj.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
C64freak (17.7.2017)
Stara 17.7.2017, 12:41   #35
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

^Plus cene samih igara (neko je pomenuo pirateriju, kao tada bi više ljudi bili okrenuti konzolama jer bi PC izgubio prednost piraterije). Ja recimo imam kolekciju od nekih čini mi se 300ak DVD još iz doba rapidsharea i JDownloadera za promenu IP adrese i hard diska od 320 gb, kada sam skidao svaku igru što mi je pala na pamet iako ni petinu nisam ni instalirao, a kamoli igrao.

Već 3-4 godine, nijednog pirata nisam instalirao na komp, ti diskovi će na kraju završiti kao deo nekog drugog projekta (neka ukrasna LED lampa), jer jednostavno igre se mogu danas kupiti jako jeftino, ako si voljan da sačekaš.
Da, ako hoćeš najnoviji COD ili Battlefield kada ima najviše igrača online, treba kupiti ranije i iskeširati veću lovu. Ja sam recimo Overwatch kupio za 40 Eur, proveo dovoljno sati u njemu da kažem da se višestruko isplatio. Zato sam Witcher 1 i 2 kupio za ukupno 3-4 E na GOG sajtu, više bi me koštali diskovi da narežem pirate nego ovako. Zato ni ta priča o pirateriji više ne pije vodu kao pre 6-7 godina.

Ali zato na PC, mogu da budem mangup/inadžija i kad kompanije krenu da rade ono što kompanije rade (recimo skinu Deadpool, Alan Wake i slično zbog isteka licenci) skinem pirata i daljem imam mogućnost da odigram tu igru, ako je nisam kupio dok je bila dostupna. Dok recimo na konzolama ta privilegija ne postoji ( Silent Hill PT je primer koji mi je ostao u sećanju).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
C64freak (17.7.2017)
Stara 17.7.2017, 15:38   #36
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Sve je do žanrovskih preferencija. Na primer, ja u poslednje vreme igram samo i jedino Heroes of the Storm, to na konzolama ne postoji niti će postojati zbog prirode upravljačkog sistema.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2017, 21:46   #37
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Dok recimo na konzolama ta privilegija ne postoji
Pa postoji game share (deljenje naloga) što mu dođe isto, igranje najnovijih naslova za kilo mesa. Imaš domaće i strane forume za razmenu, sve je digitalno, i nema nikakvih ograničenja. To funkcioniše već godinama bez problema.

Nema tu PC nikakvu prednost. Kad su pare u pitanju stvar je jasna kao dan.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2017, 22:02   #38
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Дељење игара на конзолама је доста разрађено.Ја на пример делим налог са једним пријатељем већ годинама и све игре плаћамо по пола тако да имамо трајни попуст од 50% :d. А у златна времена ПС3 један налог је могао и на 4 четворо људи.
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2017, 22:19   #39
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Pa postoji game share (deljenje naloga) što mu dođe isto, igranje najnovijih naslova za kilo mesa. Imaš domaće i strane forume za razmenu, sve je digitalno, i nema nikakvih ograničenja. To funkcioniše već godinama bez problema.

Nema tu PC nikakvu prednost. Kad su pare u pitanju stvar je jasna kao dan.
Nisi me razumeo. Mislio sam na prednost da kad igra nestane iz ponude Steama ili bilo koje druge platforme iz nekog razloga, moguće je i dalje odigrati tu igru na PCu, dok to nije slučaj kod konzola (osim ako nemaš fizičku kopiju igre koja ne zahteva update da bi radila).

A što se cena tiče, tu ne mogu da pričam, ne znam kako funkcioniše game share.

Da li mogu dva igrača istovremeno da igraju istu igru, imaju pristup multiplayeru?
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2017, 22:28   #40
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Konzole imaju prednost sto se tice cene i ulaganja zarad igranja novih i aktuelnih igara. Meni za Deus Ex treba potpuno nov racunar, iako ostale igre npr. Doom jos i mogu kako-tako da rade (Doom 30-35, medium detalji, Deus Ex nisam ni pokusavao).

Naravno da PC ima oooogromnu prednost sto se tice softverske biblioteke, ali barem 50% igraca zeli da igra nove, aktuelne igre. Skoro sam gledao XBox 360-ice, za male pare dobijes i konzolu, i brdo igara plus mogucnost da igras "narodnjake" sa sve nekakvom garancijom od 6-12 meseci za stotinak evra.

Ozbiljno razmisljam da pazarim jednu i da se rasturim od igranja.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ne mogu da ukljucim komp joolijano Kvarovi 14 25.3.2010 17:49
Nadogradjivanje ili novi komp xp professor Osnovne komponente 5 10.1.2010 19:44
komp je neverovatno spor madjunac Osnovne komponente 8 7.12.2009 17:02
Komp od 500 do 600 evra srđan007 Šta da kupim? 6 24.11.2009 21:07
Komp se ne pali INSANE Kvarovi 5 7.9.2009 20:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com