Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.5.2016, 22:12   #101
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nikad mi neće biti jasno kako ljudi možete da budete tako sebični i zajedljivi.
Indoktrinirano da mrzi sve što ne razume...

Citat:
zerohn kaže: Pregled poruke
Без коментара...
Sad vidiš kako mi drugi shvatamo ono što si ti napisao u poruci koji sam prethodno citirao...

Citat:
zerohn kaže: Pregled poruke
Вакцина за рубеолу, осим вируса рубеоле садржи и ткива абортираних љуских беба.
Jes' to kod Ivone Živković na blogu pročitao?

Poslednja ispravka: DeCoy (22.5.2016 u 22:20)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2016, 23:10   #102
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Čitam ovo što pišete i više ne znam stvarno. Da li je moguće da se toliko sumnja u sve, zar mislite da stvarno neko hoće da uništi i smanji ljudsku populaciju, a ono na terenu sasvim suprotno, populacija raste, ljudi žive duže nego ikad..Taj neko ko radi na tom smanjenju populacije stvarno loše radi ili ne radi?
A to o vakcinama i uopšte o negi beba, pa moja baba sa tatine strane je imala 8 dece, 3 je izgubila tokom ww2, sa mamine strane baba jedno dete. U pitanju su pasivni krajevi dalmatinskog zaleđa, da je imala negu pa i vakcine i sve što treba sigurno im ne bi umirala deca, a to je bukvalno bilo veoma česta pojava po selu. Zato su i imali mnogo dece jer se nije znalo koliko će ostati. Danas ja stvarno ne znam niti sam čuo da je nekome beba umrla i hvala bogu da je tako.
Uostalom verujem da ima statistika koja nam može sve pokazati. Mene mrzi da tražim.
Ako hoćemo da pričamo o zaverama onda daj pokrenite o vanzemaljcima ili bar o svetskoj vladi to volim i čini mi se ''realno'' hehehe.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2016, 23:15   #103
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Savremena medicina traži pare u korumpiranim državama. U zemljama gde je medicini zapravo cilj da leči ljude nećeš platiti ni jednu jedinu "dojče mark" da se izlečiš.


Daj mi molim te reci, koje su to nekorumpirane zemlje, prosvijetli mene neukog?

Kojoj zemlji i kojoj medicini je cilj da "besplatno" liječi ljude? Srbiji, Americi, Diznilendu?

U Americi crnci i svi drugi umiru bez social security numbera, socijalnog osiguranja ili plaćenog liječenja. Obamacare program je doživio fijasko. U Njemačkoj neće ni da te pogledaju ako nemaš plaćeno državno osiguranje ili namjenski privatni fond za crne dane. U Bosni ženi umire tek rođeno dijete u čekaonici jer nema socijalno, u Srbiji ilegalne i legalne abortuse rade mesari i zubari a pričamo o "besplatnoj" medicini? U Skandinaviji plaćaš porez na liječenje u inostranstvu, a kod "domaćih" intervencija se doktori uče na tebi pa kad te skrše totalno, tada možeš tužiti državu a ne doktora koji te skršio. Proputovao sam pola svijeta, nisam rastao na livadi ni u saksiji, i dobro znam šta govorim.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2016, 23:31   #104
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
zerohn kaže: Pregled poruke
Мој син урла 9 година након вакцине (и покушава себи да разбије главу ударцима о зид). Ако ти је тешко да замислиш како то изгледа погледај овај снимак (ако имаш јак стомак): https://www.youtube.com/watch?v=rYlAbJRQ5g0 . Мој син није једини који се тако понаша, знам за барем двије породице које су имале сличне трауме. "Тукао сам га да себи не би разбио главу." рекао ми је један родитељ. Кад погледаш овај снимак мислим да ћеш се сложити да она констатација о генијалцима не стоји ни мало. Додуше ово није аутизам веч АСД, поремећај из спектра аутизма како га називају, пошто не умију или не смију да тачно дефинишу ово стање. Мене су тјерали да водим дијете код оне малопрепоменуте др.Барац која га је требала ставити на лијекове који би га претворили у биљку (искуство других родитеља који су прошли кроз то). Ја сам то одбио и буквално сам био усамљен у том свом мишљењу. У кући ми је постало неиздрживо, ми имамо још дјеце, нико није могао спавати јер је Василије сатима урлао из мозга. Онда сам преузео неке кораке који су знатно поправили ситуацију, али о томе ме можете питати на приватну поруку ако треба некоме ко има проблема са тим. И није у питању канабисово уље, и њега сам пробао и није дало никаквог резултата.
To nije od vakcine. Pre je zbog okruženja prilikom davanja vakcina. Stresa i straha, već sam rekao da su deca sa autizmom preosetljiva na sve, njima je sve daleko strašnije.

Pročitaj ovaj članak, veoma je dobar.

“The Boy Whose Brain Could Unlock Autism” https://medium.com/matter/the-boy-wh...m-70c3d64ff221
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2016, 23:40   #105
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Daj mi molim te reci, koje su to nekorumpirane zemlje, prosvijetli mene neukog?
Kanada, Švajcarska, Švedska, Velika Britanija, Francuska... I ne, ne pričam napamet. U svakoj od ovih zemalja imam prijatelje čije je iskustvo sa zdravstvenim sistemom bajka u poređenju sa nekim zemljama. Recimo, većina ovih zemalja u potpunosti pokriva troškove lečenja, bez obzira na vrstu bolesti, i to u celini ili u kombinaciji sa privatnim osiguravajućim društvima.

Mani ti da porediš Amere koji imaju bukvalno jedan od najgorih, ako ne i najgori, sistem zdravstvene zaštite. Nisu svi takvi.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
LoneWolf (22.5.2016)
Stara 22.5.2016, 23:54   #106
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Kanada, Švajcarska, Švedska, Velika Britanija, Francuska... I ne, ne pričam napamet. U svakoj od ovih zemalja imam prijatelje čije je iskustvo sa zdravstvenim sistemom bajka u poređenju sa nekim zemljama. Recimo, većina ovih zemalja u potpunosti pokriva troškove lečenja, bez obzira na vrstu bolesti, i to u celini ili u kombinaciji sa privatnim osiguravajućim društvima.


Kanada: prijatelj mi je živio u Torontu devedesetih i nisu mu htjeli poroditi ženu besplatno jer je bio izbjeglica (ne migrant nego e-migrant), pa je morao da potpisuje bankovni zajam (kredit) za medicinske usluge koji je opet JEDVA dobio i jedva otplatio jer postoje zakonski preduslovi ko može dobiti kredit a ko ne, a i to zavisi od regije u kojoj žive. Kako je DANAS ja zaista ne znam, ali ovaj postupak je bio nehuman i nečovječan.

Švedska: nerođena sestra (bos. = sestra od tetke) krivom dijagnozom, krivom terapijom/lijekovima i ljekarskom greškom dobila povišen očni pritisak, umalo oslijepila a iako zna koji ju je doktor za**bao ne može tužiti njega nego je tužila državu i proces još traje a advokati uzimaju pare + odradila je u međuvremenu dvije operacije u bolnici sveti Vid u Srbiji (bmk za reklamu) gdje su ljudi spriječili potpuno sljepilo, normalno - za masnu lovu.

Velika Britanija: Irska, Škotska, Vels i Engleska imaju potpuno različite zakone o zdravstvu i politike socijalnog zbrinjavanja, tako da ne znam na koju od zemalja konkretno misliš?

Francuska se pokazala tretmanom migranata i (ne)pružanjem zdravstvene njege gdje su ignorisali premlaćivane, izmorene, gladne i žedne žene, djecu, starce, prebacivali ih na mobilne granične punktove ili davali policiji u pritvor. Za svoje građane ne znam kakvi su, ali čim prave razliku to su fašisti za mene. Ne znam gdje je tu mjesto za malog čovjeka, i postoji li išta danas da je besplatno.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 0:21   #107
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Nigde ja nisam spomenuo odnos prema građanima koji nemaju regulisan pravni status ili individualne slučajeve koji se svuda dešavaju. To opet ne umanjuje činjenicu da navedene zemlje imaju odlične zdravstvene sisteme.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 0:31   #108
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 4/2016 "Amerika priznala"

Imaju, da ih PLATIŠ, a NIŠTA nije BESPLATNO.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 0:32   #109
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Uračunato u poreze. Ni dinar ne ide ovako. A kad smo već kod primera da dam dobar.

Državljanin nemačke pozove dogovori se iz Srbije da dođe u tu i tu bolnicu za tu i tu operaciju. Samo odeš i to je to.
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 0:37   #110
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 4/2016 "Amerika priznala"

Eto sestra je državljanka Švedske pa nit' je dobila doktorsku dijagnozu kako treba, nit' je dobila adekvatan tretman i terapiju, niti je išta bilo besplatno, a pogotovo se naplaćala po Srbiji gdje su doktori srećom ispravili švedske greške! Jedan kroz jedan, ovo životom mogu da garantujem i može da mi s*re ko šta hoće, a sve je dobro dok ne doživi isto na vlastitoj koži. Šta vi tvrdite, da postoji džabno i kvalitetno zdravstvo? Iz priloženog, vidi se da toga nema.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 2:39   #111
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Eto sestra je državljanka Švedske pa nit' je dobila doktorsku dijagnozu kako treba, nit' je dobila adekvatan tretman i terapiju, niti je išta bilo besplatno, a pogotovo se naplaćala po Srbiji gdje su doktori srećom ispravili švedske greške! Jedan kroz jedan, ovo životom mogu da garantujem i može da mi s*re ko šta hoće, a sve je dobro dok ne doživi isto na vlastitoj koži. Šta vi tvrdite, da postoji džabno i kvalitetno zdravstvo? Iz priloženog, vidi se da toga nema.
Bez uvrede Vučko ali svakim danom si sve ciničniji i ciničniji. Evo gledam ofrlje svaku temu u kojoj si se pojavio u poslednjih par meseci moraš da ocrniš poso za medalju Opusti se malo. Ne pričamo ni mi baš sve iz d*peta napamet.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
LoneWolf (23.5.2016)
Stara 23.5.2016, 9:47   #112
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Bez uvrede Vučko ali svakim danom si sve ciničniji i ciničniji. Evo gledam ofrlje svaku temu u kojoj si se pojavio u poslednjih par meseci moraš da ocrniš poso za medalju Opusti se malo. Ne pričamo ni mi baš sve iz d*peta napamet.


None taken, meni je krivo kad se širi neka idealna slika o svjetskom ili domaćem zdravstvu a kad zagrebeš ispod površine onda se vide sve mane i nedostaci. Bio sam u zemljama koje sam pomenuo, a po mom mišljenju jedna od najkvalitetnijih zemalja u zdravstvu je Jordan: nulta stopa nezaposlenosti doktora, liječe kompletan pojas Gaze i jedino kod njih se ne puca, a zdravstvo, školstvo i socijalno zbrinjavanje je besplatno. Nešto poput (sada već pokojne) Libije.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 15:48   #113
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Nisam ni ja za idealizovanje. Ali u globalu gledano postoji mnogo bolje zdravstvo u tim zemljama. I mi smo nekad imali mnogo bolje nego što imamo sad.
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 4/2016 oluja Sadržaj novog broja SK 50 29.4.2016 3:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com