Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2007, 12:33   #1
bakalakadaka
Novi član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Program za snimanje videa u igri

Dok sam igrao jednu igru sinula mi je jedna ideja.Kako bi bilo dobro da mogu da snimim neki deo i kasnije ga pogledam i vidim sta se tu desilo i sta je moglo bolje.E sad,trazim neki(besplatan) program koji moze da snima ekran u nekom normalnom formatu koji vecina playera moze da pusta.Skinuo sam neki Fraps ali on moze da snima samo 30s u free verziji.Bilo bi dobro da taj program ne snima ogromne fajlove(frapsovih 30s je 550 mb jel snima u avi-ju)kvalitet ne mora da bude jako dobar,i da moze da snima malo duze vremena.I da,bilo bi dobro da ne optrerecuje mnogo procesor,posto imam Athlon 3500+ i kod dok radi Fraps igra je malo kocila.Isto tako,trazim program(a mozda i ima neki koji ima i to)koji moze da uspori video kao sto WMP moze da uspori muziku.Pokusao sam Frapsov fajl da usporim u WMP ali nece.Mozda,nisam siguran, i Windows Movie Maker moze to da uradi ako moze molim vas recite mi kako.Nadam se da nisam jako zahtevan i da postoji neki program koji sve ovo zadovoljava ako nema navedite neki koji zadovoljava barem neke zahteve.I da,isto tako mi je vazno i ono za usporavanje.Hvala unapred!


Sad sams e setio neceg.Glupo je neznam kako mi ranije nije sinulo.Znaci moze da budu veliki file-ovi(setio sam se da ih mogu u wma converovati u WMP)nemoraju dugo da snimaju(mogu ih povezati u WMM)U sustini,mogu i sa Frapsom onda ali neznam kako da primetim da je prestao da snima tako da ili da ima neki zvucni signal ili da duze snima.A sto se tice usporavanja,pitao sam tatu,ne veruja da moze u WMM u da to moze samo u profesionalnim i polu-profesionalnim programima.Imam ovde Adobe Premier(ili kazo se vec zove)ali neznam s tim da radim.Tako da bi neki laksi program bio dobrodosao ili ako bi neko bio ljubazan da mi to objsani u Adobe-u

Poslednja ispravka: bakalakadaka (24.9.2007 u 12:56)
bakalakadaka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2007, 12:58   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Na tvoju žalost Fraps je među najboljim programima u svojoj kategoriji ako ne i najbolji. Prvenstveno iz razloga što je proces rippovanja veoma zahtevan posao kada su u pitanju aplikacije koje čupaju i dušu i telo računaru Dakle, Athlon 3500+ koji ti imaš je generalno nedovoljan da možeš u punom framerate-u (koji iznosi oko 24fps) da snimaš svoj video. To je ujedno i razlog zbog čega su fajlovi koje dobijaš prilikom rippovanja ogromni zato što Fraps ne vrši njihovo kompresovanje u realnom vremenu, što je zbog potrebne procesorske snage da u isto vreme i igra i kompresija rade kako treba maltene nemoguće.
Što se tiče usporavanja videa za to to ti je ipak potreban neki video editing softver tipa "Vegasa" ili "Premiera". Nisam sada baš siguran da li i "VirtualDub" ima tu opciju.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
bakalakadaka (24.9.2007)
Stara 24.9.2007, 13:00   #3
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Recicu ti samo da si FRAPS moga da skines i bez tog ogranicenja od 30s preko torrenta ali to nije bas legalno.

Sto se tica videa. Ima program VirtualDub koji je besplatan i sa njim mozes da gledas bukvalno frejm po frejm. Mislim da ima i plugin za njega da napravis slow motion ali sa njim sigurno mozes da analiziras snimak iz igre. Takodje u njemu mozes da spojis klipove od 30 sekundi koje cupas sa tim frapsom sto vec imas.

EDIT: Prestigao me holodoc. Znaci skini VirtualDub... on ti je najlakse resenje...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
bakalakadaka (24.9.2007)
Stara 24.9.2007, 14:24   #4
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Zar se snimak u VirtualDubu u slowmotionu ne dobije tako što se samo smanji frame rate od onog trenutnog u kome je fajl sačuvan?
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2007, 18:40   #5
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Mislim da i Windows media player moze da uspori video ali ne za mnogo.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2007, 18:55   #6
bakalakadaka
Novi član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Hvala svima.Nista skinucu taj VirtualDub pa cu videti.Inace,primetio sam da dok igram igricu i snimam,igrica malo ali dosta malo koci(ne tolko da je neigriva ali problem je u tome sto je online pa je svaki milisekund bitan)ali kad gledam snimljeni video ide noramlno,bez kocenja.A da nema mozda Fraps(mozda u punoj verziji)neku opciju da snima manje kvalitetne file-ove?Ima da otkacim nesto "Half size" i "Full size" ne znam dal to pomaze.Takodje mi je i framerate snimana namesten na 30 mozda da probam na 25?A mogu i da probam da iskljucim snimanje zvuka na snimanju,ili da smanjim rezoluciju i detalje u igri ako to pomaze?Ali igra nije medju najnovijima tako da neverujem da to utice.
Ako nista ne pomogne ako neko zna neki program koji snima manje kvalitetno i manje file-ove nek kaze.


P.S.Sto se tice pune verzije Frapsa ako treba neki serial ili slicno uvek iskopam nesto na netu.Ano ne onda idem na poslednje resenje...
bakalakadaka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2007, 19:18   #7
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Half Size ti je upola u manjoj rezoluciji, i to je bolje za framerate cele igre.
Takodje smanji rezoluciji cele igre na bar 800x600 ili 640x480 jer ako snimaš upola filmove onda će biti rezolucije 400x300 i 320x240 i biće manji + će ti i igra manje kočiti jer su procesor i hdd manje zauzeti.

Da, podesi ga na 24 jer je to framerate filmova i (valjda) ljudsko oko ne prepoznaje ako je veći ili tako nešto.

I možeš da snimaš samo u celoj ili u pola rezolucije jer FRAPS snima u realnom vremenu pa nema vremena da sve to kompresuje.

Naravno da igra malo koči ako snimaš treba upisati toliku količinu podataka na hard disk u sekundi odjednom.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ForceWare na korisnoj poruci:
bakalakadaka (24.9.2007)
Stara 24.9.2007, 20:15   #8
bakalakadaka
Novi član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Upravo se desilo nesto vrlo cudno....Znaci kad stavim na 25fps koci.E onda sam stavio na 20fps,smanjio rezoluciju i efekte,onda je jos vise kocilo.E onda sam stavio na 60,vratio sve na max, ali iskjucio zvuk i stavio half-size i sada radi perfektno,nijedno kocenje,fps u igri je iznad 30.Jedino mi preostaje da sad ukljucim zvuk da vidim sta ce biti.Ovo jedino mogu da objasnim da half-size pravi tolku razliku(posto ne verujem da je zvuk).Ako ne onda stvarno nemam odgovor na ovu pojavu.Skinuo sam VirtualDub super je program jedino sto je genius rekao,da moram da nadjem plugin da bi islo slowmotion ali nema veze nije mi tesko da pritiskam strelicu non-stop.Jos jednam hvala svima.


P.S.Nisam bas upoznat sa svim pravilima foruma a mrzi me sve da ih citam pa saamo da pitama li je zabranjeno da ja pitam dali neko ima neki program koji treba da se plati da bi se dobila puna verzija pa da mi neko posalje na PM gde moze da se skine ili slicno?
bakalakadaka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2007, 20:27   #9
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Samo da ne bude da sam te presao. Za VirtualDub se plugin zove u stvari filter i neke imas i ovde

http://www.thedeemon.com/VirtualDubFilters/

a sto se tice ostalog, na privatne poruke slobodno pitaj sve sto te zanima
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2011, 0:59   #10
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Evo da ozivimo ovu temu malo,da ne otvaram novu sa istim pitanjem,da li FRAPS moze bez limita da snima i da li se pojavilo nesto bolje za ovo vreme?
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2013, 15:45   #11
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Ovako, koristim fraps za snimanje videa, ali on mi previse optereti kompjuter tako da mi FPS padne na 15-20 Fps kod Full-Size snimanja (U pitanju je NFS World) i zauzme mi 1Gb za 1min snimanja. Posoji li kakvo drugo "lakse" resenje tj program? Kakav je Bandicam?
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2013, 16:36   #12
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Ма какав бре фрапс. Користи бандикам. Стави опцију ју тјуб 720п кад снимаш у подешавањима.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Љуша na korisnoj poruci:
Bujosh (22.2.2013)
Stara 22.2.2013, 16:54   #13
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Mozes da probas i Dxtory. Meni radi odlicno i na 1080p.

Evo i odlican tutorial.
Jackfrags - How to record PC Games!


Mada ti nece odgovarati ni jedno resenje ako imas slabu masinu.
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Belphegor na korisnoj poruci:
Bujosh (22.2.2013)
Stara 22.2.2013, 17:14   #14
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Ма какав бре фрапс. Користи бандикам. Стави опцију ју тјуб 720п кад снимаш у подешавањима.
Ajoj nista ovo ne valja... Sad mi jedva 15FPS izgura tokom snimanja... Verovatno ne znam da ga podesim .
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2013, 17:53   #15
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Ja koristim MSI Afterburner.. pre toga sam koristio Dxtory i on je znao da stuca u BF3.. sa afterburnerom mi je dosta bolje.
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2013, 17:54   #16
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

Ако ти је комп из профила, јако је слаб за снимање. Не вреди ти.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Љуша na korisnoj poruci:
Bujosh (22.2.2013)
Stara 22.2.2013, 19:38   #17
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Program za snimanje videa u igri

A jel bih mogao ja da snimam bez stucanja?
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potreban program za snimanje rada na računaru LoneWolf Video/TV softver 23 21.2.2012 12:04
program za snimanje zvuka hektor Programi za mobilne telefone 2 18.4.2007 23:05
Program za snimanje zvuka pmiloica Aplikativni softver 4 21.1.2007 3:51
koj program za snimanje slike sa webcama? mladjex Aplikativni softver 2 3.5.2006 20:52
program za snimanje razgovora ili sta vec absonic Aplikativni softver 2 8.3.2006 23:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com