Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.1.2008, 11:20   #1
dejan86
Novi član
 
Član od: 27.1.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom nema slike na laptopu...

juce dok sam nesto radio na lap topu, odjednom je nestalo slike sa displeja, a racunar je ostao da radi, a na displeju je samo crno... Onda sam ga ugasio na power, pa opet upalio, ali nista se ne prikazuje na ekranu...samo kad upalim, kao da se neko svetlo upali na ekranu, i malo se osvjetli, i to stoji nekih 20-ak sekundi, i ugasi se svetlo, a racunar je upaljen i dalje. Dakle, nista ne ispisuje na ekranu, ni one pocetne parametre pri boot-ovanju, nista! Tako da ne znam da li racunar podigne sistem, ili je neki problem u boot-ovanju? imam bluetooth na lap topu, i pokusao sam da ga upalim dok racunar radi, i pretrazim sa telefona, i pronalazi lap top. medjutim, isto tako, dok je upaljen, probao sam sa Caps lock, i uvijek nesto kasni ona lampica sa paljenjem...pritisnem, ono stoji nekih 5-6 sekundi, pa se upali, pa opet tako da se ugasi. Takodje imaju senzori na dodir, za pojacavanjei smanjivanje zvuka, i tu dok je racunar upaljen pritisnem Mute, i u normalnim okolnostima bi trebao da promjeni boju kad se ugasi zvuk, ali sad nece...
Ako je neko zna sta moze biti, bio bih zahvalan da kaze. Da li je ekran u pitanju, ili mozda nesto drugo? Moze li biti problem sa bios-om? inace lap top je HP pavilion dv9000, monitor 17'' ....Hvala unaprijed
dejan86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2008, 16:35   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: nema slike na laptopu...

Pošto ti još niko ne odgovori, najbolje bi bilo da ti to odneseš u servis. Prema tome što si naveo, laptop se definitivno upali, ali izgleda da nije samo displej problem (po simptomima sa CapsLock tasterom).
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Uticaj procesora na igre Dusan_BG Osnovne komponente 15 11.12.2007 11:27
problem sa zvukom na laptopu m@chine_engineer Kvarovi 5 15.11.2007 9:25
M Audio Audiophile USB na laptopu zuji na desktopu radi normalno Devet1 Zvuk na računaru 0 12.11.2007 23:55
Recovery partition na laptopu - kako je naci? optimus_prime Prenosni računari 1 7.11.2007 23:04
Alternativa za pokvaren modem na laptopu cervus Prenosni računari 5 25.8.2006 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com