Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2010, 0:05   #201
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

NDA zabranjuje iznošenje bilo kakvih informacija do ukidanja embarga. Inače, još uvek nema testera u Evropi (znam pouzdano, jer ni kolege u UK/DE/RO/HU medijima ne znaju nikog sa starog kontinenta da testira... a dozvoljeno je hvaliti se da si upao u testiranje).
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2010, 13:51   #202
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

http://www.igrorama.com/2010/09/sw-t...a-sudbina.html

Bioware je danas objavio najzanimljiviji video o SW:TOR MMO igri do sada. Reč je o "Mysteries of Kotor", koji prikazuje otkrivanje Revanovog hrama i... Pogledajte obavezno do kraja, nešto vas iznenadi !
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 22:57   #203
Vladimir Marković
Novi član
 
Član od: 1.10.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Prema ovom zadnjem traileru, rekao bih da će grafika biti mnogo bliža Mass Effectu nego što sam se nadao. Da li to znači da će napraviti presedan i izbaciti MMO naslov koji nije za Low End konfiguracije? Inače, jako sam zadovoljan onim što sam video. Nakon pročitane sage o Darth Bane-u već planiram da uzmem SWtoR i zajedno sa još jednim drugom da oformimo pravi Sith Guild, u skladu sa pravilom dvojke. (još se samo nismo dogovorili ko će biti učenik )
Vladimir Marković je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2010, 13:46   #204
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Malo da vam utisam nadanja.
Ja sam odavno sumnjao u ovu igru cim sam vidio da rade "wow" klon. http://ealouse.wordpress.com/

"And Bioware? Don’t make me laugh. They’ve spent more money making the Old Republic than James Cameron spent on Avatar. Shit you not. More than $ 300 million! Can you believe that?

And you know what they’re most proud of? This is the kicker. They are most proud of the sound. No seriously. Something like a 20Gig installation, and most of it is voiceover work. That’s the best they have. The rest of the game is a joke. EA knows it and so does George Lucas,they’re panicking , and so most of Mythic has already been cannibalized to work in Austin on it because they can’t keep pushing back launch.

Old Republic will be one of the greatest failures in the history of MMOs from EA. Probably at the level of the Sims Online. We all know it too …"
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2010, 14:17   #205
joksa
Član
 
Član od: 15.3.2010.
Lokacija: Spavam po kućama
Poruke: 184
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joksa
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Ja sam odavno sumnjao u ovu igru cim sam vidio da rade "wow" klon.
Kakav bre wow klon... bio ware ima svoj stil RPG igara i ovo ce biti najslicnije predhodnim delovima swkotr. A moja parola je da zli jezici pricaju svasta
joksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2010, 14:58   #206
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
joksa kaže: Pregled poruke
Kakav bre wow klon... bio ware ima svoj stil RPG igara i ovo ce biti najslicnije predhodnim delovima swkotr. A moja parola je da zli jezici pricaju svasta
Jedina slicnost sa Kotorom je sto se prica donekle nastavlja na prvi deo, a kako ocekujes da bude isti kao KOTOR kada se radi o MMO igri?

Ovde imas 8 klasa, PVP i gomilu drugih stvari koje Kotor nije morao da ima, a po meni najveca im je greska sto su dizajn likova i prostora napravili toliko ''cartoonish'' kako bi priblizili igru WOW igracima da cak KOTOR koji je toliko starija igra izgleda mnogo lepse. A da ce biti wow klon bice, jedina inovacija koju su uneli u zanr je voice acting svih likova, a to su nepotrebno bacene pare. Bioware pravi odlicne sngleplayer igre ali cini mi se da se u MMO vodama nece bas snaci, ako ne budu imali igru sa puno contenta (pve i pvp) tesko ce odrzati broj od 1 000 000 pretplatnika koji moraju da ostvare da bi igra bila finansijski uspesna a u suprotnom zavrsice isto isto kao Mythic.
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grotar na korisnoj poruci:
r0nIn (14.10.2010)
Stara 14.10.2010, 17:43   #207
joksa
Član
 
Član od: 15.3.2010.
Lokacija: Spavam po kućama
Poruke: 184
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joksa
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
Grotar kaže: Pregled poruke
Jedina slicnost sa Kotorom je sto se prica donekle nastavlja na prvi deo, a kako ocekujes da bude isti kao KOTOR kada se radi o MMO igri?

Ovde imas 8 klasa, PVP i gomilu drugih stvari koje Kotor nije morao da ima, a po meni najveca im je greska sto su dizajn likova i prostora napravili toliko ''cartoonish'' kako bi priblizili igru WOW igracima da cak KOTOR koji je toliko starija igra izgleda mnogo lepse. A da ce biti wow klon bice, jedina inovacija koju su uneli u zanr je voice acting svih likova, a to su nepotrebno bacene pare. Bioware pravi odlicne sngleplayer igre ali cini mi se da se u MMO vodama nece bas snaci, ako ne budu imali igru sa puno contenta (pve i pvp) tesko ce odrzati broj od 1 000 000 pretplatnika koji moraju da ostvare da bi igra bila finansijski uspesna a u suprotnom zavrsice isto isto kao Mythic.
Wow i SW imaju potpuno dva razlicita engina. SW je zadrzao grafiku istu iz prva dva nastavka samo sto je ona ovde napredovala sobzirom na vreme u kome smo sada. I nikako ne moze biti wow klon, ni u jednoj sferi igre, jer ove dve igre su dve razlicite price. To sto ti karakteri izgledaju ''cartoonish'' nije merodavno da mozes reci da je wow klon, a pogotovnu ne po sistemu igre jer SW ce vuci elemente board igre.
A to da BioWare nece snaci u MMO isto nepije vodu. Pre bi reko da se igraci nece snaci, pogotovu oni koji nemaju bas nikakvog iskustav sa predhodnim delovima a i same board igre. To je jedini prob koji moze da odbije tu vrstu igraca.
joksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2010, 18:23   #208
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

A da bi to predupredili, oni će da je uproste. Uočavaš kalup?
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2010, 19:48   #209
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
joksa kaže: Pregled poruke
SW je zadrzao grafiku istu iz prva dva nastavka samo sto je ona ovde napredovala sobzirom na vreme u kome smo sada. I nikako ne moze biti wow klon, ni u jednoj sferi igre, jer ove dve igre su dve razlicite price. To sto ti karakteri izgledaju ''cartoonish'' nije merodavno da mozes reci da je wow klon, a pogotovnu ne po sistemu igre jer SW ce vuci elemente board igre.
Decko ti izgleda zivis u nekoj velikoj zabludi. Jesi ti uopste igrao WoW?
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2010, 19:51   #210
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Sada ispada da je svaka igra WoW klon zato sto ima lvlisanje, klase i rase...
Igram i ja WoW ali poredjenje svake igre sa njom je debilno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2010, 20:07   #211
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Šta očekuješ da kaže neko ko nikad nije igrao Ulitma Online, Everquest, Tribes, Eve, ... Ko zna samo za Ninja kornjače, njemu je svaki Mikelanđelo zelen...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2010, 20:31   #212
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Cartoonish grafika se koristi u MMO igrama jer nema veliku zahtevnost, i bolje prolazi test vremena od "realističnijih prikaza".
/captain obvious
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2010, 21:07   #213
joksa
Član
 
Član od: 15.3.2010.
Lokacija: Spavam po kućama
Poruke: 184
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joksa
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Vulee je objasnio za grafiku

A ne, nisam igrao WoW ali imam oci i onaj kojih ima ocigledno mu je da SW nema veze sa WoW klonom
joksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2010, 22:55   #214
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Sada ispada da je svaka igra WoW klon zato sto ima lvlisanje, klase i rase...
Igram i ja WoW ali poredjenje svake igre sa njom je debilno.
Nije svaka igra, nego vecina MMORPG igara kopiraju WoW.
Nisam ni poredio sve igre, to bi bilo stvarno debilno, kao sto rece. Procitaj malo bolje sta sam napisao, pa onda komentarisi.

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Cartoonish grafika se koristi u MMO igrama jer nema veliku zahtevnost, i bolje prolazi test vremena od "realističnijih prikaza".
/captain obvious
Zasto onda Guild Wars nema crtoon like grafiku, a i dalje izgleda odlicno cak i ljepse nego WoW. Aj ne **** da te zamolim.

Poslednja ispravka: r0nIn (14.10.2010 u 23:04)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 0:21   #215
joksa
Član
 
Član od: 15.3.2010.
Lokacija: Spavam po kućama
Poruke: 184
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joksa
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Zasto onda Guild Wars nema crtoon like grafiku, a i dalje izgleda odlicno cak i ljepse nego WoW. Aj ne **** da te zamolim.
Nema zato sto su svojevremeno najbolji dizjaneri iz Blizarda otisli u ArenNet
SW moze mozda biti WoW killer a nikako WoW clon
joksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 1:43   #216
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Ova igra nije klon WoW-a vec koristi identican oproban sablon koji koristi WoW, a kao rezultat razvoja tvrdih diskova (danas je sasvim normalno kupiti tvrdi disk od 250+ GB) dobili smo i zvucnu podrsku.
Igru prati agresivna kampanja pa je normalno ocekivati prodaju u milionskom tirazu ali kao sto je do sada vise puta vidjeno da bi igra odrzala bazu pretplatnika mora ponuditi nesto sto konkurencija trenutno nema u ponudi, a za sada ne vidim "selling point" ove igre.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 3:24   #217
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Nije svaka igra, nego vecina MMORPG igara kopiraju WoW.
Nisam ni poredio sve igre, to bi bilo stvarno debilno, kao sto rece. Procitaj malo bolje sta sam napisao, pa onda komentarisi.



Zasto onda Guild Wars nema crtoon like grafiku, a i dalje izgleda odlicno cak i ljepse nego WoW. Aj ne **** da te zamolim.

Ja nisam ni napisao da si poredio te dve igre, samo kazem da je poredjenje kranje besmisleno, procitaj moj post pa onda komentarisi . Da se ne lazemo WoW, ma koliko ga neki mrzeli, je uveo dosta toga novog u zanru. Ali je dosta toga i uzeo...Naravno sve je to prezvakao na svoj nacin, tako da je jedinstven u tome. Ali kako ja koji WoW igram od izlaska (naravno ne konstantno) ne primecujem da je ovo WoW klon. Sta je to toliko slicno sa WoW-om pa da ga smatramo za klon? Spell bar, minimap, kvestovi, PvP, PvE, oprema, tamnice, party sistem? Sve ovo postoji mnoooogo pre WoW-a.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 11:47   #218
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Zasto onda Guild Wars nema crtoon like grafiku, a i dalje izgleda odlicno cak i ljepse nego WoW. Aj ne **** da te zamolim.
Ccc, još uvek mi nisi oprostio teranje trola sa foruma.

Ne znam kako i zašto, samo citiram ljude iz razvojnog tima, cenim da se oni ipak bolje razumeju u materiju od tebe.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 12:08   #219
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ja nisam ni napisao da si poredio te dve igre, samo kazem da je poredjenje kranje besmisleno, procitaj moj post pa onda komentarisi . Da se ne lazemo WoW, ma koliko ga neki mrzeli, je uveo dosta toga novog u zanru. Ali je dosta toga i uzeo...Naravno sve je to prezvakao na svoj nacin, tako da je jedinstven u tome. Ali kako ja koji WoW igram od izlaska (naravno ne konstantno) ne primecujem da je ovo WoW klon. Sta je to toliko slicno sa WoW-om pa da ga smatramo za klon? Spell bar, minimap, kvestovi, PvP, PvE, oprema, tamnice, party sistem? Sve ovo postoji mnoooogo pre WoW-a.
Ne pretjeruj. Ispade sad da je WoW zacetnik RPG zanra.

Kako ne kapiras da se mnogi timovi, danas, trude da kopiraju WoW. Isto to radi i BioWare. U principu ovo je WoW samo u SW univerzumu. Dovoljan primjer mi je bio Dragon Age i kako su vec tamo uveli healer, tank, dps kombinaciju. Nemoj mi samo reci da su to preuzeli iz Ultime ili nekog ranijeg mmorpg. Zasto ne izmisle nesto novo, kao sto to radi ArenaNet, nego sve po istom sablonu. Cak i taj spell bar, minimap, cijeli HUD je postavljen na isti nacin kao u WoW-u.

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Ccc, još uvek mi nisi oprostio teranje trola sa foruma.

Ne znam kako i zašto, samo citiram ljude iz razvojnog tima, cenim da se oni ipak bolje razumeju u materiju od tebe.
Oprostio sam ti ne brini.
Svi se pozivaju na to kako je cartoonlike grafika, ili ti stilizovani prikaz manje zahtjevan od realnog. To je bilo nekad. Sad je WoW jos zahtjevniji nego vanila verzija. Cist primjer su battlegrounds u kojim je preko 40 ljudi, gradovi ili instance gdje FPS drasticno zna da opane. Sreca pa sam batalio davno ovo ispiranje mozga. U sustini treba ti zver od kompa kako bi igrao novu ekspanziju. A sve je to stilizovano kao u nekom crtanom filmu.

Pitam se samo kakav ce biti novi GW ili ovaj SW?! Spejs satl ce trebati za igranje preko 30fps.

Poslednja ispravka: r0nIn (15.10.2010 u 12:25)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 12:46   #220
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Ne pretjeruj. Ispade sad da je WoW zacetnik RPG zanra.

Tebi dobro ili ti se prividjaju moji tekstovi? Gde sam ja napisao da je zacetnik? Napisao sam da sve to u MMORPG-ovima postoji jos od pocetka znara, ne od WoW-a
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kotor, star wars


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
'Ajmo, menadžeri! huligan Upravljačke simulacije 1131 10.3.2010 23:17
Star lines alesandro Fotografija 12 13.10.2008 15:39
Star Wreck- najbolja star trek/ babilon 5 parodija Iilija64 Brbljaonica 9 25.1.2008 19:57
Star Wars Yoda's Rap oluja Cvet kompjutera 7 8.2.2007 1:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com