Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.10.2017, 6:29   #11781
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja odgledah verziju u prilogu, mislio sam da je greška ovo 1997, ali nije izgleda.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Blade.Runner.Final.Cut.1997.720p.BluRay.x264.YIFY.zip (22,9 KB, 11 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
pedjosav (8.10.2017)
Stara 8.10.2017, 7:42   #11782
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nekako je meni i dalje evropska bioskopska verzija "prava" verzija. To je ona uz koju sam odrastao i koja je najcesce prikazivana kod nas.

U odnosu na americku bioskopsku, razlikuje se sto ima manje cenzure, i to je to.

Naravno, cela hababuka je nastala zbog izmena koje su radjene nad obe bioskopske vezije (ukljucujuci i kraj filma!), da bi film bio prihvaceniji kod publike, jel prvobitna verzija nije bila dobro prihvacena kod test publike.

I zato imamo posle te razlicite dodatne vezije koje su nastale kasnije tokom devedesetih, koje izbacuju/menjaju te dorade.

Poslednja ispravka: player1 (8.10.2017 u 9:44)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
pedjosav (8.10.2017)
Stara 8.10.2017, 10:30   #11783
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Pitanje za ``Blade Runner 1`` strucnjake:

Koja verzija keca je sadrzajnija> directors cut, final cut, ili nesto trece?
Odgledao bih ga ponovo pre nego sto krenem u bioskopu 2. da gledam.
Hvala unapred.

Verujem da ce ovo veliku polemiku da otvori pa ako admin zeli u novu temu...
Po meni trebas malo proguglat koja je verzija najjbolja ne mora znaciti da da ona koja je Ridlijev favorit da je ta naj.Problem sa prvim delom je upravo to sto je imao previse verzija i sam Ridli je rekao da prva verzija lose prosla na bioskopipa posto nije imao potpunu slobodu.A sto se tice teorija ko je sta, Ridli je rekao jedno ali drugi ljudi iz produkcije i sam pisac se ne slazu sa njome.Nastavak je jakooo dobro odradio tu temu...
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
pedjosav (8.10.2017)
Stara 8.10.2017, 11:59   #11784
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Pitanje za ``Blade Runner 1`` strucnjake:

Koja verzija keca je sadrzajnija> directors cut, final cut, ili nesto trece?
Odgledao bih ga ponovo pre nego sto krenem u bioskopu 2. da gledam.
Hvala unapred.

Verujem da ce ovo veliku polemiku da otvori pa ako admin zeli u novu temu...
Pogledaj Final Cut prvo jer je tehnički najdorađeniji, plus to je ona verzija koju sam režiser najviše odobrava. Nakon toga traži razlike između verzija po internetu, jer ovako rizikuješ da naletiš na spojlere.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2017, 14:05   #11785
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Za ove koji su gledali, da li ste gledali u 3D ili u 2D? Pretpostavljam da je film malo mracniji (kao i prethodnik) pa ne znam kako bi 3D funkcionisao, posto je obicno jos mracnije kod takvih filmova
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2017, 15:08   #11786
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Za ove koji su gledali, da li ste gledali u 3D ili u 2D? Pretpostavljam da je film malo mracniji (kao i prethodnik) pa ne znam kako bi 3D funkcionisao, posto je obicno jos mracnije kod takvih filmova
Ja sam ga gledao u 3d ali imam utisak da iako je film vizuelno sjajno odradjen nisu se previse trudili oko 3d verzije ono da se kaze kako 3d daje jos jednu dodatnu dimenziju vizuelnom spektaklu vec su je cisto reda radi stavili u ponudu.Mozda zbog duzine lakse ga je gledati u 2d verziji posto je meni poslednjih pola sata u 3d bio napor zadrzati koncetraciju
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Goldfinger na korisnoj poruci:
pentraksil (8.10.2017)
Stara 8.10.2017, 16:37   #11787
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Ja sam ga gledao u 3d ali imam utisak da iako je film vizuelno sjajno odradjen nisu se previse trudili oko 3d verzije ono da se kaze kako 3d daje jos jednu dodatnu dimenziju vizuelnom spektaklu vec su je cisto reda radi stavili u ponudu.Mozda zbog duzine lakse ga je gledati u 2d verziji posto je meni poslednjih pola sata u 3d bio napor zadrzati koncetraciju
Pa i ja cu 2d. Meni je 3d postao jako smoran, vise mutnjikav nego sto doprinosi atmosferi. Nemam problema sa ocima, ali me nervira osvetljenje, uvek je jako mracno i mutno. A koliko vidim, cak i ljudi koji su radili kinematografiju za BR2049 predlazu da se gleda 2d verzija
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2017, 21:14   #11788
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja sam jedino ono drvo primetio da je 3D.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2017, 0:15   #11789
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Samo sto sam se vratio sa projekcije Blade Runner 2049. Ne bih dodao nista preterano, ostali su sve vec rekli. Odlican film, nije cak ni toliko spor koliko sam ocekivao. Po meni, duzina bas koliko treba. Ista situacija i kod mene u sali, potpuni tajac na kraju pa cak i od "gospode" ispred mene koji su se drali prilikom nekih tisih scena i dizali noge na fotelje.

Odlican, jos uvek sam pod utiskom.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Ekiman (9.10.2017)
Stara 9.10.2017, 11:58   #11790
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Izvinjavam se na prozaičnoj molbi usled duboke rasprave, no ako je neko gledao u Cineplexxu, neka javi je li pravi 3D ili ono famozno konvertovanje.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2017, 12:46   #11791
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Izvinjavam se na prozaičnoj molbi usled duboke rasprave, no ako je neko gledao u Cineplexxu, neka javi je li pravi 3D ili ono famozno konvertovanje.
Konvertovan je 3d, nije sniman u 3d-u. Ali je nadgledan od kinematografa Dikinsa licno, pa kazu da je vrhunski. Mada, on sam smatra da je 2d verzija superiornija za gledanje. Slozio bih se, film je dosta mracan i 3d bi bio jako naporan (po meni). Nema potrebe, film je predivan u 2d.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Dimo (10.10.2017)
Stara 9.10.2017, 16:29   #11792
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Loš prijem Blade Runner (1982) kod publike mi je shvatljiv ako se uzme u obzir šta mašina može, a šta ne može, poput onog rečenog u filmu
Infinity Chamber (2016)
http://www.imdb.com/title/tt3839880/
Ono što je Rudžer Hauer dao teško se vari, iako je SF u pitanju. Smeta mi i nekako bezličan prikaz društva budućnosti.

Poslednja ispravka: Suad Novic (9.10.2017 u 19:20)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2017, 18:27   #11793
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Overdrive (2017)
http://www.imdb.com/title/tt1935194/



Kod ovakvih filmova, akcione scene su sve. Dakle, zarad iluzije realnosti, nije trebalo preterivati, ko odgleda, razumeće na šta mislim.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Overdrive (2017) HDRip.XviD.AC3-EVO.zip (24,2 KB, 8 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2017, 19:42   #11794
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Loš prijem Blade Runner (1982) kod publike mi je shvatljiv ako se uzme u obzir šta mašina može, a šta ne može, poput onog rečenog u filmu
Infinity Chamber (2016)
http://www.imdb.com/title/tt3839880/
Ono što je Rudžer Hauer dao teško se vari, iako je SF u pitanju. Smeta mi i nekako bezličan prikaz društva budućnosti.
Na osnovu cega tvrdis da je los prijem kod publike.
Ni sajtovi nisu poudani izvor informacija (IMDB)
recimo da je deo publike umro recimo 1996. ili 2013. pa nisu ucestvovali u nekoj online anketi koju si video (malo karikiram)
Film je legendaran, kao i delo na osnovu koga je snimljen, pisac koji ga je napisao, reziser, glumci, toliko godina posle se diskutuje o njemu, sta ces vise.
duga je lista sta masina moze a nije mogla pre 5 godina a zamisli pre 30 i kusur. I sta ce moci masina u novembru 2019. kada je radnja filma
i sta znaci bezlican prikaz buducnosti, mislis da mi idemo u bolju buducnost?
pa dobro su i predvideli ``1984`` koja je pisana 1948.godine i ``Mi`` koja ej pisana 1927. (par godina +, - ne secam se tacno)
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2017, 21:26   #11795
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Na osnovu cega tvrdis da je los prijem kod publike.
Ni sajtovi nisu poudani izvor informacija (IMDB)
recimo da je deo publike umro recimo 1996. ili 2013. pa nisu ucestvovali u nekoj online anketi koju si video (malo karikiram)
Film je legendaran, kao i delo na osnovu koga je snimljen, pisac koji ga je napisao, reziser, glumci, toliko godina posle se diskutuje o njemu, sta ces vise.
duga je lista sta masina moze a nije mogla pre 5 godina a zamisli pre 30 i kusur. I sta ce moci masina u novembru 2019. kada je radnja filma
i sta znaci bezlican prikaz buducnosti, mislis da mi idemo u bolju buducnost?
pa dobro su i predvideli ``1984`` koja je pisana 1948.godine i ``Mi`` koja ej pisana 1927. (par godina +, - ne secam se tacno)
Prve verzije filma nisu najbolje prosle po pricama mnogih, ne prica to samo IMDB. Pre svega zbog naracije koja je postojala i koja je zvucala lenjo od strane samog Harisona Forda. Snimana je naknadno i bez preteranog uputstva. Sa druge strane tu je bio i jedan drugaciji kraj, koji potpuno odudara citavoj atmosferi filma, koju nije ni snimao Ridli i gde su korisceni snimci iz filma The Shining. Nije potpuno upropastilo film, ali prvobitni utisci nisu bili ni priblizno pozitivni kao sto su to bili kasnije, peglanjem filma. Film je legendarni status dobio nesto kasnije. Slicno vazi i za knjigu, do izlaska filma malo ko je znao za nju (iako je bila pozitivno prihvacena) a nakon filma svi su pricali uglavnom o filmu Nema potrebe za online anketama, nisu pomrli bas svi koji su gledali film a tu su i sami tvorci koji su, hvala Bogu, jos zivi
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2017, 21:56   #11796
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pošto se dosta priča o Blade Runner-u, možda nekom bude interesantno, 3 kratka prequel-a:

BLADE RUNNER 2049 - "2036: Nexus Dawn" Short


BLADE RUNNER 2049 - "2048: Nowhere to Run" Short


BLADE RUNNER 2049 - "Black Out 2022" Anime Short
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2017, 1:49   #11797
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Prve verzije filma nisu najbolje prosle po pricama mnogih, ne prica to samo IMDB. Pre svega zbog naracije koja je postojala i koja je zvucala lenjo od strane samog Harisona Forda. Snimana je naknadno i bez preteranog uputstva. Sa druge strane tu je bio i jedan drugaciji kraj, koji potpuno odudara citavoj atmosferi filma, koju nije ni snimao Ridli i gde su korisceni snimci iz filma The Shining. Nije potpuno upropastilo film, ali prvobitni utisci nisu bili ni priblizno pozitivni kao sto su to bili kasnije, peglanjem filma. Film je legendarni status dobio nesto kasnije. Slicno vazi i za knjigu, do izlaska filma malo ko je znao za nju (iako je bila pozitivno prihvacena) a nakon filma svi su pricali uglavnom o filmu Nema potrebe za online anketama, nisu pomrli bas svi koji su gledali film a tu su i sami tvorci koji su, hvala Bogu, jos zivi
Ajde malo da pojasnim ovo. Postojala je skrining verzija filma, koja nije bila dobro prihvacena od strane test publike. To je dovelo do dodatnih izmena na filmu, ukljucujuci i "happy end" kraj (koji sad neki "puritanci" pokusavaju da zovu alternativnim krajem) i nekoliko sitnih izmena koje de fatko izbacuju neke elemente vezane za ulogu smog Dekara u filmu.

To je de faktno bioskopska verzija filma (u dve podvarijane, sa i bez cenzuje). I to je ono sto smo svi mi stariji geldaoci gledali na televiziji.

Kasnije je pocetkom devedesetih iscurela ta originalna skrining verzija filma, bez dodantih izmena, koja je prikazana na nekim festivalima i gde se ovaj put svidela ljudima, i ona je bila inspiracija za sledece dve revizije filma (direktor i final cut).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
pentraksil (10.10.2017)
Stara 10.10.2017, 1:57   #11798
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Inace interesantno je kako novi film de fatko ne potire ni jednu ni drugu verziju prvog filma. Dok je happy end aludirao na model androida koji nema vek trajanja (mada vez ikakve ranije naznake u filmu da postoji nesto tako), director/final cut je aludirao na prirodu samog Dekatra.

Priroda Dekarta nemerno nije razjasnjena u nastavku, tako da su i jedan i drugi kraj moguci. Stavise modeli sa dugim vekom trajanja su sad postali kanon.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2017, 2:39   #11799
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mene ne iznenadjuje slabo otvaranje filma, ni prvi nije imao neku zaradu. Druga stvar, prvi film je vise kult klasik nego nasiroko prihvacen i popularan film, cak me cudi da su se toliko otvorili za budzet i ocekivali ne znam kakvu zaradu.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2017, 3:12   #11800
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Film je u početku bio cult klasik, ali je vremenom prerastao u pravi SF klasik sa ogromnim uticajem na potonje filmove, knjige, igre, anime.. Iz godine u godinu se bira za najbolji SF film, proglašen za film od kulturnog značaja od strane američkog nacionalnog filmskog registra, itd. Vilijam Gibson je umalo odustao od rada na Neuromanseru nakon što je odgledao uvod BR-a; Dik-ova knjiga nije imala istu estetiku kao film, više je bila mračnija, post-apokaliptičnija.

Interesantno je to što je još jedan od mojih favorita (Vertigo) imao inicijalno mlak odjek međ publikom, a sada ga kritičari stavljaju iznad Građanina Kejna. U oba filma sam se zaljubio na prvo gledanje.

Ovaj BR nastavak ne znam kada ću gledati pošto sam trenutno bolestan, ali me brine to što par ljudi sa istančanim ukusom i velikim poštovanjem prema originalu, a čije mišljenje dosta cenim, nisu uopšte oduševljeni. Ali, moraću sam da vidim..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
caine (10.10.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com