Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.3.2021, 0:03   #21
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
LORD MJ kaže: Pregled poruke
Nazalost ne mogu da idem preko 60 Hz jer moja graficka to nece moci podrzati. I ne, nemoj sugerirati upgrade graficke, cak ni polovno, to jednostavno ne dolazi u obzir.

A tek tvoje preporuke u zadnje paragrafu ne piju vodu. 144 Hz, panel od 27 inca na GTX 960? Jedino ako hocu stvarno veliki slideshow. I zakrivljen panel si tamo stavio... Fuj, nikada. Pre ce se Pakao smrznut pre nego sto ja tako nesto uzmem.

A nije da imam neku preteranu zelju da idem preko 60 Hz. Bukvalno mi je cilj da zamenim svoj stari monitor, sa modelom slicnih specifikacijama. A to U2419H radi savrseno.

Shvacam da cu mozda malo preplatiti, ali sam stvarno uzivao u kvalitetu slike na starom, a novi monitor je u okviru budzeta.
Uf, ajmo redom.

1.) Graficka ce itekako podrzati 144Hz, ali je pitanje u kojim igrama. Nesto tipa CSGO ili Overwatch juri na 144Hz i na GTX 960, nesto kao sto je R6:Siege nece moci. Graficki intenzivne triple-A naslove neces igrati na tom framerate-u ni sa RTX 3090, jednostavno nisu dizajnirani oko toga (think RDR2, Cyberpunk).

2.) Monitor se future-proofuje mnogo vise nego GPU pa i CPU jer monitor menjas znatno redje (po nekom nepisanom pravilu). Prelazak sa 60Hz 1080p na 60Hz 1080p a da pritom imas budzet za bolje je...u najmanju ruku, cudan.

3.) FreeSync/G-Sync jesu fantasticne stvari i rekao bih da su najvise uticale na poboljsanje kvaliteta igranja od svih tehnologija u poslednjih nekoliko godina, ali hbg, Nvidija je dala Freesync podrsku samo Pascal+ generacijama. To je i dalje bolje od nas koji smo uzeli G-Sync monitore pre 4-5 godina i na kraju ostali vezani za Nvidija karte ako hoces da koristis funkcionalnost koja je 200e skuplja u startu od Freesync varijante (na drugom kompu je XB271HU i hteo ne hteo tu uvek mora da bude Nv karta).

4.) AOC 24G2U je dobio fantasticne recenzije po vecini pitanja (boje, odziv/motion blur, overdrive/overshoot itd). Taj Dell nikako ne moze biti bolji izbor za slicne pare OSIM ako ti primarna namena nije iskljucivo posao a gaming sporedni (za sta ce posluziti dobro naravno). Imao sam U2311 (godinu dana stariji model od tvog) i nisam imao zamerki, ali stvarno ne moze da se poredi ni sa XB271HU, ni sa AW2518HF a ni sa sadasnjim Dell S2721DGF. Jednostavno su ovo "dedicated" gaming monitori, dok UltraSharp nije.

144 Hz je neuporedivo bolje iskustvo i tokom obicnog kretanja kroz Windows. Po meni je ludost dati 25000 din. za 60Hz u 2021., ali tvoj novac i tvoj izbor. Neces pogresiti ni sa Dell-om naravno, ali opet mislim da nije optimalna kupovina.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2021, 1:55   #22
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Uf, ajmo redom.

1.) Graficka ce itekako podrzati 144Hz, ali je pitanje u kojim igrama. Nesto tipa CSGO ili Overwatch juri na 144Hz i na GTX 960, nesto kao sto je R6:Siege nece moci. Graficki intenzivne triple-A naslove neces igrati na tom framerate-u ni sa RTX 3090, jednostavno nisu dizajnirani oko toga (think RDR2, Cyberpunk).

2.) Monitor se future-proofuje mnogo vise nego GPU pa i CPU jer monitor menjas znatno redje (po nekom nepisanom pravilu). Prelazak sa 60Hz 1080p na 60Hz 1080p a da pritom imas budzet za bolje je...u najmanju ruku, cudan.

3.) FreeSync/G-Sync jesu fantasticne stvari i rekao bih da su najvise uticale na poboljsanje kvaliteta igranja od svih tehnologija u poslednjih nekoliko godina, ali hbg, Nvidija je dala Freesync podrsku samo Pascal+ generacijama. To je i dalje bolje od nas koji smo uzeli G-Sync monitore pre 4-5 godina i na kraju ostali vezani za Nvidija karte ako hoces da koristis funkcionalnost koja je 200e skuplja u startu od Freesync varijante (na drugom kompu je XB271HU i hteo ne hteo tu uvek mora da bude Nv karta).

4.) AOC 24G2U je dobio fantasticne recenzije po vecini pitanja (boje, odziv/motion blur, overdrive/overshoot itd). Taj Dell nikako ne moze biti bolji izbor za slicne pare OSIM ako ti primarna namena nije iskljucivo posao a gaming sporedni (za sta ce posluziti dobro naravno). Imao sam U2311 (godinu dana stariji model od tvog) i nisam imao zamerki, ali stvarno ne moze da se poredi ni sa XB271HU, ni sa AW2518HF a ni sa sadasnjim Dell S2721DGF. Jednostavno su ovo "dedicated" gaming monitori, dok UltraSharp nije.

144 Hz je neuporedivo bolje iskustvo i tokom obicnog kretanja kroz Windows. Po meni je ludost dati 25000 din. za 60Hz u 2021., ali tvoj novac i tvoj izbor. Neces pogresiti ni sa Dell-om naravno, ali opet mislim da nije optimalna kupovina.
Jako lepo si to sve napisao i hvala na savetima.

Ali sam stvarno zbunjen zasto i dalje forsirate taj AOC monitor. Ja sam objasnio svoju kompletnu situaciju u svom prvom postu i jos u nekoliko postova kasnije.

Ne mogu nikako da se slozim da ce GTX 960 moci da tera igre u 144 FPS u vecini igara koje igram. Mogu ih nabrojati gomilu samo od onih koje su mi trenutrno instalirane.

Evo primera radi, GTA V sa kojim se trenutno zabavljam. Kako to da poteram u 144 FPS kada sada jedva ide do 60 FPS, doduse igra ima moddove. Cist GTA V, GTX 960 tera 60 FPS i to jako lepo, ali je graficka skoro pa maksimalno iskoristena.

I ja tu stvarno ne vidim vise razlog da se o tome razgovara. Meni treba monitor od 60 Hz, zato sto to moja graficka u velikoj vecini igara koje sada igram moze da isporuci.

Tako da se ne bih slozio sa tvojim komentarom, da je "prelazak" sa 1080p60 na 1080p60 cudan. On ima smisla. To zapravo i nije prelazak, vec zamena. Ja samo zelim da zameni svoj stari monitor, novim koji ima iste specifikacije. Prelazak na bolji monitor cu napravit kada mi ispod stola bude konfiguracija koja taj monitor moze da isprati.

Dakle, s obzirom na sve receno, mislim da je veoma smisleno reci da je u mom slucaju kupovina Dell-ovog modela veoma optimalana. U slucaju da imam malo bolju masinu, mozda bih i razmisljao o tom AOC ili nekom drugom modelu. Ali u ovom trenutku to jednostavno nema smisla.
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2021, 9:37   #23
weedman984
Veteran
 
Član od: 21.9.2011.
Lokacija: Mount Everest
Poruke: 566
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 136 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

@buraz odustani brat, on je već iz mnogo pogrešnih razloga odlučio šta da kupi, ne znam zašto i postavlja ovde pitanja kada neće da uzme u obzir što mu drugi kažu. Trudiš se, pišeš referate, a ne verujem ni da je pročitao sve što si napisao, svaka ti čast na strpljenju inače!
@LORD MJ druže, znam da ćeš mene verovatno isprozivati, ali te molim da još jednom POLAKO I DETALJNO pročitaš šta ti buraz veli, potrudio se da ti lepo objasni zašto ti 144Hz znači iako nećeš igrati igre sa 144fps... Svakako tvoj novac i tvoja je volja pa srećno!
weedman984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2021, 16:51   #24
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

@weedman984:
Ja sam procitao burazov post od prve do poslednje reci. Takodje, sam svaki post u ovoj temi uzeo u obzir. Nisam ja ovde nikoga prozivao pa necu ni tebe.

Uff, dakle, izgleda da moja logika bas i ne funkicionise dobro. Pa hajde da je ukratko objasnim.

Monitor se kupuje prema mogucnostima racunara. Tu igraju ulogu CPU, GPU, RAM, ali hajde da pojednostavim stvar i kazem da je graficka glavna stvar.

Dakle, je znam da moja graficka u vecini igara koje trenutno igram moze da isporuci 60 FPS u 1080p. U neki igrama to jedva radi, jednostavno je pregazilo vreme.

Dakle logicno je uzeti monitor koji nativno podraza rezoluciju u refresh rate koji graficka moze da isporuci. U mom slucaju to je Dell U2419H.

E sad, sto se tice tog AOC modela, ili bilo kojeg drugog monitora na 144 Hz. Ja sam jedan od onih ljudi koji odmah vidi razlike u frameratu. U prevodu, ako igra radi 57 FPS, ja cu to videti kao seckanje. Iz tog razloga, ja moram da imam glatkih 60 FPS STALNO da bih uzivao u igrama. Nekada cu da zaobidjem to pravilo, ali to je retkost.

Dakle, s obzirom da ne mogu da racunam na G Sync da mi pomogne (jer su tek ti monitori van budzeta), igre koje ja sada igram i klize glatko na mom starom monitoru od 60 Hz bi seckale na 144 Hz. Nikada nisam video 144 Hz monitor uzivo, ali moja logika mi govori da bi 60 FPS na 144 Hz izgledalo jako lose. Mozda i gresim, ne znam.

Dakle, ja sam veoma zadovoljan sa 60 Hz trenutno. Mozda bih bio zadovljniji i sa 144 Hz, to ne znam. Ono sto znam je da je kupovina takvog monitora za mene RIZIK, jer ne znam kako bi igre koje mogu da teram 60 FPS maksmimalno (a nekada cak ni toliko) izgledale. Mozda ne bih imao nikakvih problema, mozda bi moje iskustvo bilo jako lose. Ne zelim da se kockam sa tim, kada znam da je sigurna opcija da uzmem monitor od 60 Hz i znam da cu sa tih 60 Hz biti zadovoljan. Kada dodje nove masina onda mogu razmisljat od 144 Hz, 1440p, G Sync i drugim novotarijama.

Mislim da sam uspeo da objasnim svoju logiku. Mozda stvarno nesto u njoj ne valja, pa mi molim vas to i objasnite. Monitor jos uvek nisam porucio.
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2021, 17:00   #25
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

I sta onda ti kazes, po tvome, meni (i mnogima) RE7 na ultra secka sa 90-100fps na 144Hz monitoru. Gresis jako. Drugo, CSGO sa 300fps mi radi ubrzano ili ga monitor sputava na 144? NE. Trece, dosta ljudi koristi "obican" (freesync) monitor uz nvidia graficku, nema to nikakve veze da ti nece raditi ili da ce biti kvarno.. Kupuj taj dell i uzivaj, ili jednostavno narucis online koji god, testiraj do mile volje manje od 14 dana i vrati ga bez pogovora.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2021, 17:19   #26
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
I sta onda ti kazes, po tvome, meni (i mnogima) RE7 na ultra secka sa 90-100fps na 144Hz monitoru. Gresis jako. Drugo, CSGO sa 300fps mi radi ubrzano ili ga monitor sputava na 144? NE. Trece, dosta ljudi koristi "obican" (freesync) monitor uz nvidia graficku, nema to nikakve veze da ti nece raditi ili da ce biti kvarno.. Kupuj taj dell i uzivaj, ili jednostavno narucis online koji god, testiraj do mile volje manje od 14 dana i vrati ga bez pogovora.
Da li ce nesto seckati ili nece je stvar od coveka do coveka. Tebi 90 FPS na 144 Hz moze da izgleda dobro, a meni lose.

300 FPS na 144 Hz dovodi do jednog skroz drugog problema, a to je tearing. To sam itekako iskusio na svom trenutnom monitoru, pa onda koristim Vsync. Doduse to moze da dovede do pojave input laga, ali ja taj problem nisam imao.

Dalje, ja imam GTX 960, tako da ne bih ni mogao da iskoristim FreeSync, jer on radi samo od serije 10 pa navise. Cak i da imam neku od tih kartica, gledao bih monitore koje je Nvidia certifikovala da rade.

Nemam ja nikakvu nameru da nesto kupujem pa da to isto vracam. Ono sto kupim, bio taj Dell, AOC ili nesto trece ce ostati.
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2021, 13:31   #27
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Ja sam na kraju odlucio da porucim Dell U2419H.

Malo sam jos istrazio tu celu stvar oko 144 Hz, i nasao jako lepu temu. I tu sam otkrio da ne bih trebao imati previse problema.

Onda sam odlucio da istrazujem preporuceni AOC model i otkrio sam da mnogo korisnika ima problema sa mrtvim pikselima, ili po otpakiravanju monitora, ili posle samo par nedelja koriscenja.

E sada, ja znam da je to stvar lutrije, da to moze da zadesi bilo kog drugog proizvodjaca, da ce ljudi pre pisati negativne kritike na internetu nego pozitivine. Ali me to potaklo na jedno drugo razmisljanje.

AOC je budzetski brend, barem koliko sam ja uspeo da shvatim. A Dell je, ipak Dell. A meni trenutno treba ta pouzdanost i sigurnost da ce moj novi monitor docekati novu konfiguraciju, kada cu ga i menjati. U kombinaciji sa tim da znam da cu dobiti ekstra kvalitetnu sliku na koju sam navikao kod Ultrasharp modela, mislim da je moja odluka veoma smislena. To mi sve mnogo vise znaci od 144 Hz, i cak sam spreman to malo vise i platiti. I ko zna, ako ovaj monitor dozivi novu konfiguraciji, bice odlican sekundarni monitor.

Zelim iskreno da se zahvalim svima koji su ostavili svoj doprionos u ovoj temi. Neke nove stvari sam cak i naucio, jer iskreno, nisam toliko pratio monitore u poslednjih par godina. Samo sam znao da broj piksela i Hz raste.

Znam da se neki od vas nece sloziti sa ovom mojom odlukom, ali mislim da sam je napravio veoma smilseno. I znam sa sigurnoscu da kada dodje i taj dan kada cu da kupujem pravi gaming monitor, da cu imati i kome da se obratim.
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LORD MJ na korisnoj poruci:
player1 (12.3.2021)
Stara 12.3.2021, 18:04   #28
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Cestitam, sa srecom, javi nam utiske
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
LORD MJ (13.3.2021)
Stara 17.3.2021, 15:29   #29
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Pretpostavljam da te je preplašila ova tema. Ali, iskreno, i mene bi Ja sam se par puta zaleteo i uzeo neki hardver samo zarad boljih specifikacija zanemarivši neke primarne stvari koje ne pišu u specifikacijama. Na tvom primeru, to bi bilo 144Hz/1ms (AOC) vs kvalitet slike (Dell).

Javi utiske svakako, naročito jer sam pročitao da se žale na flicker problem kod tog Dell-a U2419H.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2021, 23:49   #30
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Nisam ja citao tu temu. Samo sam malo pogledao na Amazon, Reddit i jos nekim drugim stranim sajtovima. Iskreno mi nije palo na pamet da gledam komentare domacih kupaca, zato sto vise manje i ne gledam sta se pise na domacim sajtovima.

I ne bih rekao da me to sto sam nasao "preplasilo". Samo me potaklo da razmisljam u jednom sasvim drugom smeru, bas kao sto sam gore objasnio.

Nisam primetio nikakve flicker kod ovog monitora. A sto se tice ostatka, imam samo reci hvale. Monitor je dosao u utorak, pa hajde da sacekamo jedno dve nedelje, pa cu onda da ostavim jedan mali review.

Mislim da to dugujem svim ovim dobrim ljudima koji su mi pomogli u ovoj temi.

EDIT: Uh joj, sada sam procitao tu temu, i mislim da bih tek tada bezao glavom bez obzira od tog modela. Sada ZNAM da sam napravio ispravnu odluku.

Poslednja ispravka: LORD MJ (19.3.2021 u 0:01)
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2021, 3:02   #31
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Evo konačno i te famozne recenzije. Iskreno se izvinjavam što kasnim sa njom, ali mislim da ja čak ovako ispalo i bolje. Imao sam prilike da se naviknem na novi monitor i da ga koristim u raznolikim situacijama.

Unapred se izvinjavam zbog dužine teksta, ali sam stavarno uložio puno truda da o svemu detaljno napišem. Za one koji neće sve da čitaju, pogledajte poslednji pasus sa mojim završnim mišljenjem.

Za nas ostale...

Dell U2419H

Prvu stvar koju sam odmah primetio posle otpakiravanja monitora, a pakovanje je odrađeno jako dobro, je da se Dell stvarno potrudio da maksimalo stanji i smanji ram i stalak na svim mogućim mestima. Ovaj monitor čini da moj stari U2312HM izgleda kao neki prastari dinosaurs. Ono što mi se jako sviđa kod novog monitora je što je panel u potpunosti ravan sa ramom. Na mom starom je panel bio uvučen u ram. To što je panel sada u ravni sa ramom čini da sadržaj na monitoru izgleda lepše. Znam, zvuči malo blesavo, ali manji ram stvarno pravi razliku. Još jedna prednost manjeg rama je što sam dobio malo veći panel. Za 0,8 inča.

Samo konstrukcija i završna obrada rama i stalka je na vrlo dobrom nivou. Inače, moram priznati da mi se veoma sviđa "minimalni profesonalni" vizualni indentitet koji je Dell odabrao. Crna plastika sa sivim detaljima i blago zaobljenim ivicama.

Stalak je odličan, i ergonomija koju pruža je na zavidnom nivou, ali nisam ništa drugo ni očekivao od Dell-a. Zaboravio sam da napomenem u originalnoj poruci da mi je dobra ergonomija veoma važna, s obzirom da monitor volim često da selim kada hoću da se izvalim na krevet.

Jedina stvar koje mi malo smeta kod novog monitora su dugmići za kretanje kroz menije, koji se nalaze sa donje strane. Malo ih je nezgodno koristiti, ali to nije neki preterani minus s obzirom da sada kada sam namestio monitor više i ne ulazim u menije.

Ali dobro, hajde da popričamo o panelu. Ja sam veoma zadovoljan sa panelom koji sam dobio. Nema mrtvih pixel-a, a IPS Glow јо na prihvatljivom nivou. S obzirom da sam već koristio IPS panel 7 godina upoznat sam sa tom njihovom boljkom. Samo je bila stvar lutrije da li ću dobiti dobar panel ili ne. I na kraju je ispalo da jesam dobio dobar panel.

Kada sam prvi put spojio monitor na računar, moram priznati da je očekivani "wow" efekat debelo izostao. Bela boja nije uopšte bila bela, već je imala neku žućkastu notu. Takođe preko celog monitora sam video sivu "izmaglicu" pa ni crna i ostale boje nisu izgledale kako treba. Da ne dužim dalje sa pričom, ili Windows ili moja grafička su prepoznali moj monitor kao televizor pa je "Output dynamic range" bio postavalje na Limited, umesto na Full. Kada sam to popravio, onda je došao "wow" efekat.

I taj "wow" efekat kod ovog modela je stvarno jak. Profil sam namestio na Game jer mi on prikazuje najvernije boje. Inače, boje su mi bile malo prejake pa sam smanjio Hue na 45%. Znam, trebao sam da smanjim Saturation, tu sam se malo zeznuo, ali sam posle testirao obe opcije, i nisam video nikakvu razliku pa sam ostavio Hue na 45%. Brightness i Contrast su na 85%.

Slika je, blago rečeno, fenomenalna. Oštra kao žilet sa predivnim živahnim bojama. Boje su me konstantno iznenađivale. Ne znam da li moj stari monior nije bio dobro podešen, ili je Dell stvarno napravio veliki skok u perfomansama panela, ali sadržaj, bilo da je igra, YouTube video, slike, film, nikada nije izgleda bolje. Svaki put kada bi upalio neku igru koju sam igrao na starom monitoru, uvek bih se začudio koliko dobro izgleda na novom.

Dakle izgled slike je odličan, a šta je sa samim perfomansama panela? Pa, po specifikacijama ovo je isti panel kao na mom starom U2312HM. Dakle, 1080p, 60 Hz, 8 ms. Nisam još probao da prebacim monitor na 5 ms. Za test perfomansi sam odabro par igara koje u "dušu" poznajem. To su Boson X, Super Hexagon, Quake 3 i Minecraft. Te igre sam toliko dugo igrao, da bih odmah primetio ako nešto "škripi" na novom monitoru. Sa velim zadovljstvom mogu reći da je ovaj test moj novi monitor položio sa najvišim ocenama.

Dakle, da sumiram. Veoma dobro konstrukcija i završna obrada rama i stalka. Odlična ergonomija stalka. Vrlo dobar panel koji je došao bez mrtvih pixel-a i sa IPS Glow efektrom na prihvatljivom nivou. Fenomenalan kvalitet slike, oštra kao žilet sa živahnim bojama. U2419H je stvarno nadmašio moja očekivanja, koja su posle korišćenja U2312HM bila veoma visoka. Sa zadovljstvom mogu zaključiti da je U2419H više nego dostojan naslednik mog vernog U2312HM.

Poslednja ispravka: LORD MJ (23.7.2021 u 3:58)
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LORD MJ na korisnoj poruci:
Partybreaker (23.7.2021)
Stara 23.7.2021, 12:51   #32
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
LORD MJ kaže: Pregled poruke
I taj "wow" efekat kod ovog modela je stvarno jak.
Misliš da je to WOW??

Imao sam Dell SE2719H, njihov najslabiji IPS model na 27 inča, prodao ga i koristio sa posla neki krš TN mofdel od 19 inča, pa kad sam raspakovao moj 32-inčni AOC na 1440p, posle 19-inčnog krša sa 1366x768, e to je bilo WOW!!!!

Šala. Neka te dobro služi monitor.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2021, 12:57   #33
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Imam DELL i Benq monitore 24 incha, tu negde oko 20k dinara svaki. Benq je izmislio kvalitet kucista za DELL a i slika je po defaultu lepsa na Benq. DELL-ovo "glanc sjajno" kuciste uz to i privlaci prasinu. Ono sto ovaj moj DELL ima je podrska za freesync (sto mi znaci) i pet godina garancije. Ah da, pakovanje: lepse je DELL-ovo ali je sam uredjaj za pola klase losiji od Benq za iste pare. Moguce da je u visem cenovnom rangu odnos malo izmenjen u korist DELL-a. U rangu do 20k din (75 Hz) DELL ni slucajno nije najbolji izbor.

Poslednja ispravka: Laskaris (23.7.2021 u 13:06)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Racunar v.02 Aljosa Šta da kupim? 8 21.1.2008 13:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com