Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.3.2021, 22:49   #1
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Novi monitor do 25000 din za igranje

Dobro vece postovani forumasi. Pomagajte mi molim vas.

Pre sedam godina sam kupio Dell U2312HM. I nisam mogao da budem sretniji. Fantastican monitor sa odlicnom slikom i vrlo dobrim radnim vekom.

Ali danas je taj isti monitor odlucio da kaze "dosta je", i sada na levoj trecini ekrana je malo pozeleneo i vidim piksele, tako da slika izgleda malo grublje i losijeg je kvaliteta.
Mislim da s obzirom koliko je star, nema smisla da ga vodim na popraku. Inace, probao sam da nije do kablova ili graficke kartice, ali monitor ima isti problem kada nija spojen na racunar.

Kao sto sam gore u naslovu napisao, zamenski monitor trazim sa budzetom do 25000 din. Primarna namena je igranje, a onda posle web surf, gledanje filmova i serija, itd. Ali mi je glavno da se monitor ponasa dobro u igrama. Sto je moj sadasnji radio besprekorno.

Evo sta mi je na listi prioriteta za novi monitor:
Full HD rezolucija, osvezenje od 60 Hz, kristalno jasna slika, dijagonala do 24 inca, IPS panel, da panel NIJE zakrivljen, dugi vek trajanja.

Inace konfiguracija koju imam je GTX 960, i5-4570 i 16GB RAM. Iz tog razloga osvezenje ne moze da ide preko 60 Hz i rezolucija ne sme da ide preko Full HD.

Glavni razlog sto sam postavio ovu temu je sto nisam siguran od kog proizvodjaca da uzmem. Vidim da je ponuda sarolika, pa mi treba pomoc oko izbora pouzadanog proizvodjaca, tako da novi monitor moze da radi barem onoliko dugo koliko je stari radio. Naravno, znam da je to pomalo stvar lutrije, ali sam siguran da su u ovom trenutku neki proizvodjaci pouzdaniji od drugih. A to samo licno iskustvo moze da pokaze.

I naravno, ono sto najvize zelim je da slika izgleda podjednako dobro na novom monitoru kao sto je izgledala na starom. Naravno, pre nego sto je rekao "dosta je".
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2021, 22:55   #2
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Po tim parametrima na PcPartPickeru iskace DELL U2417H na prvom mestu i po americkim cenama ti odgovara, ALI trazeci kod nas, vidim da je oko ~32k najjeftiniji

Sledeci na listi je U2419H, rekao bih novija verzija ovog gore, i vidim da ga ima u CT SH*** (proveri na eponudi po broju modela) za 27k. Pogledaj reviewe modela i ako je dobar, ispruzi se jos malo i uzimaj
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2021, 23:55   #3
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Po tim parametrima na PcPartPickeru iskace DELL U2417H na prvom mestu i po americkim cenama ti odgovara, ALI trazeci kod nas, vidim da je oko ~32k najjeftiniji

Sledeci na listi je U2419H, rekao bih novija verzija ovog gore, i vidim da ga ima u CT SH*** (proveri na eponudi po broju modela) za 27k. Pogledaj reviewe modela i ako je dobar, ispruzi se jos malo i uzimaj

Hvala na odgovoru.

I ja sam taj model pikirao ali ne znam kakve monitore Dell sada pravi i da li su i dalje dobri. Da li imas neko iskustvo sa njima? Dakako da cu pogledati po internetu, ali me zanima iskustvo sa modelima koji se mogu naci kod nas.

Inace, ako planiras da odgovoris, molim te idi u drugu temu, jer ce ova biti obrisana.
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 0:16   #4
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
Hvala na odgovoru.

I ja sam taj model pikirao ali ne znam kakve monitore Dell sada pravi i da li su i dalje dobri. Da li imas neko iskustvo sa njima? Dakako da cu pogledati po internetu, ali me zanima iskustvo sa modelima koji se mogu naci kod nas.

Inace, ako planiras da odgovoris, molim te idi u drugu temu, jer ce ova biti obrisana.
Imam, i to lose, ali u pitanju je bio Dell P2417H, serija koja je generalno imala brdo problema, sreca pa sam ga uzeo na daljinu i odmah vratio.

Sa U serijom ne bi trebalo da imas problema. Bitna stavka je da U2419H ima isti response time 8ms kao tvoj stari na koji si navikao, tako da neces imati probleme sa ghostingom



@srksi https://www.dw.com/en/designed-to-fa...lem/a-16369155
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
LORD MJ (9.3.2021)
Stara 9.3.2021, 0:31   #5
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Bitna stavka je da U2419H ima isti response time 8ms kao tvoj stari na koji si navikao, tako da neces imati probleme sa ghostingom
Kao i kod većine Dell U modela, monitor se bez problema prebacuje u FAST režim kod kojeg je odziv 5ms.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 0:39   #6
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Imam, i to lose, ali u pitanju je bio Dell P2417H, serija koja je generalno imala brdo problema, sreca pa sam ga uzeo na daljinu i odmah vratio.

Sa U serijom ne bi trebalo da imas problema. Bitna stavka je da U2419H ima isti response time 8ms kao tvoj stari na koji si navikao, tako da neces imati probleme sa ghostingom



@srksi https://www.dw.com/en/designed-to-fa...lem/a-16369155
OK, hvala na informacijama. Jos cu malo pogledati po internetu, i naravno uzeti u obzir sugestije drugih korisnika.

Citat:
ZvezdaniRatnik kaže: Pregled poruke
Bojim se da a smo dosli do trenutka da svako moze da garantuje po sop-stvenom rezonovanu po pitanu monitira. Za nove proizvode je limit oko 3 godine, za starije se rok produzava jer su stari proizvodjaci su bili u sramoti da im elektronski delovi tako kratko traju, mada ima i slucajeva exreme, ja recimo rulam ovaj star vrlo dugo, ali te su fitme po odavni zatvorene. Sad kad ukljucim Commodore 64(koji je u shupi) i raspalim Plavu bracu(Blue brothers ili Elite), ferca ko kod prvog puta kad sam je narucio preko Sveta Kompjutera na kasetofonskoj, znaci ovo Dell sedam godina radi po sadasnjim instrukcijama zvuci kao svojevrstan Raj i sedam godina ako traje treba biti itekako zadovoljan. Mihajlo out ...
Haha, ne ocekujem da ce novi monitor nadmasit tvoj Commoder 64.

Jasno mi je da se danasnja elektronika pravi da ima sto kraci rok trajanja, ali kod monitora bih ipak ocekivao nesto duzi rok trajanja. Ili, barem dovoljno dug do sledece nadogradnje masine kada cu verovanto uzeti model od 27 inca i 1440p rezolucija. Iskreno sam se nadao da ce moj stari monitor docekati taj trenutak, ali takva je sad situacija. Pa hocu da uzmem nesto kvalitentno da ne bih bacio pare bezveze u vetar.

Poslednja ispravka: LORD MJ (9.3.2021 u 0:47)
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 0:44   #7
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Kao i kod većine Dell U modela, monitor se bez problema prebacuje u FAST režim kod kojeg je odziv 5ms.
Ti kao ozbiljan clan foruma valjda znas da su te "fast" brojke samo za reklamu na kutiji monitora
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 1:14   #8
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Ti kao ozbiljan clan foruma valjda znas da su te "fast" brojke samo za reklamu na kutiji monitora
Onda je dobro sto su oba na 8ms.

Jedina brojka koja me malo brine kod novog modela je sto je maksimalno osvetljenje za 50 manje od mog starog. Ali s obzirom da stari drzim na 65 Brightness mislim da to nece biti neki problem.
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 2:55   #9
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Ti kao ozbiljan clan foruma valjda znas da su te "fast" brojke samo za reklamu na kutiji monitora
Ma idi, Dell se prosto ubi od "brojki" na kutiji monitora.

Zabole Dell šta piše na kutiji kad kutiju vidiš tek nakon što platiš robu i ona ti bude isporučena.

Čak i za ono malo teksta gde su navedene specifikacije na levoj strani ti treba lupa da pročitaš šta piše.






Na UltraSharp seriji razlika od 3ms može da znači nekome ko monitor koristi za posao (tome UltraSharp serija i služi inače) ali voli i da obrne neku brzu pucaljku.

Ja imam nekoliko UltraSharp monitora i na svakom bez problema primećujem razliku između 5ms i 8ms.

Ko ne može, to je već njegov problem ali mojne pričate napamet
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 12:28   #10
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

@Neutrino

S obzirom da imas iskustvo sa Dell modelima, da li mozes da mi kazes kakvi su?

Ja trenutno gravitiram prema U2419H pa me zanima da li bi on bio dobra kupovina.
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 17:53   #11
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Sve dok razumeš koja je primarna namena svake serije, sa Dell monitorima ne moraš uopšte da razmišljaš o kvalitetu.

UltraSharp serija je namenjena prvenstveno za poslovnu upotrebu: izuzetno verna reprodukcija boja, odličan kontrast i osvetljenje (brightness) koje u realnim uslovima nikada nećeš smeti da prebaciš preko 50% da ne bi oslepeo, anti-glare, brdo priključaka uključujući i USB hub na skupljim modelima, podrška za DP daisy-chain itd.

Međutim, U serija je ograničena na osvežavanje od 59/60Hz i latencu od 5/8ms (zavisno od režima u kojem monitor radi) tako da Dell U serija sigurno ne spada u prvi izbor ozbiljnih ili čak kompetetivnih igrača jer zato prosto i nije namenjena.

Da li će ti ovo smetati, pošto napominješ da monitor hoćeš pre svega za igranje, je dosta subjektivna stvar. Meni recimo 60Hz nije problem ni za ultra brze FPS pucaljke iako naravno mogu da primetim razliku u rasponu do 144Hz (sve preko toga ne mogu ni ja ). Isto tako ne smatram da je 5ms preterano veliki hendikep zato što je sweet-spot za mene sve ispod 6ms (tu već primećujem razliku) a posebno ne ako se repertoar igara koje imaš nameru da igraš ograničava na relativno spore igre (ne mislim baš na penzionersku klasu tipa Windows Minesweeper itd.)

Što se izdržljivosti tiče evo ti jedan fin podatak - u firmi trenutno imamo nekih 400-500 Dell monitora (ima sigurno više al' ajd sad), uglavnom mešavinu P i U serije, raspona dijagonala od 24" pa sve do 49". Za to vreme imali smo tačno tri otkaza, dva vezana za napajanje i jedan je bio DoA čini mi se.

Dakle, još jednom UltraSharp serija je pre svega namenjena za proslovnu primenu više klase (dizajn, pisanje koda itd.) dok postoji naravno i klasična kancelarijska P klasa koja radi posao ali iskreno nije baš za igranje. To opet ne znači da na U klasi ne možeš ko čovek da se izigraš, naravno pod uslovom da nisi neki preterano zahtevan gejmer koji bez 144Hz i 0.5ms odziva ne može da zaspi

Ovde namerno nisam pisao tehničke specifikacije niti sam razglabao o njima jer to možeš da pročitaš gde hoćeš.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
LORD MJ (9.3.2021)
Stara 9.3.2021, 18:17   #12
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Jako lepo napisano, hvala ti puno na odgovoru.

Kao sto sam vec u svom originalnom postu napisao, monitor koji sada imam je U2312HM. Kada sam ga kupovao pre sedam godina, to je bila najbolja kupovina u klasi do 200 evra. To su svugde pisali, pa cak i na ovom forumu.

Na svom U2312HM sam se jako lepo izigrao. Ja manje vise igram single player igre, a ponekad i neki multiplayer ali nisam ni blizu da mi bude od neke koristi neki jaki gamerski monitor. Nije kod da sam u poziciji da mogu da uzmem neki jaci monitor, jer ga moja sadasnja masina sigurno ne bi podrzala.

Bukvalno mi treba monitor koji ce po specifikacija da zameni ovaj moj, i mislim da ce U2419H taj posao raditi savrseno.

Jedino nisam bio siguran u kvalitet Dell-ovih proizvoda s obzirom da se mnogo toga moze promeniti u sedam godina. Drago mi je da cujem da se i dalje medju boljima.

Naravno ako jos neko ima neki predlog za neki drugi model, slobodno neka kaze. Kada nabavim novi monitor, ostavit cu poruku ovde sa svojim impresijama.
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 22:39   #13
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Mislim da 60 herza u 2021. jednostavno ne pije vodu vise. To mi je potvrdila i pretraga na pcpartpickeru, gde mi je po tvojim parametrima izbacio bukvalno 7-8 modela.

Gledaj ti bolje neke 75hz modele, koji su ujedno i jeftiniji. IMO mnogo je to para za monitor tih specifikacija, ja sam 25k platio 144hz VA panel

Brzinska pretraga

https://www.lg.com/rs/monitori/lg-24MK600M-B
https://www.lg.com/rs/monitori/lg-24MP59G

Slicni modeli, slicnih cena, ovaj drugi ima nizi odziv i secam se da sam njega merkao svojevremeno, cene su tu negde oko 16k.

Objektivno ultrasharp ce davati bolju sliku, ali mozda je pametnije da sad uzmes jeftiniji monitor, pa u sledecem ciklusu promenis i njega.


Nisam pametan, ako bas hoces te pare da potrosis, vidim da ima svasta, imas dell 144hz, samsung va 27 inca zakrivljeni, asus TUF 144hz Sretno
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2021, 23:35   #14
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Mislim da 60 herza u 2021. jednostavno ne pije vodu vise. To mi je potvrdila i pretraga na pcpartpickeru, gde mi je po tvojim parametrima izbacio bukvalno 7-8 modela.

Gledaj ti bolje neke 75hz modele, koji su ujedno i jeftiniji. IMO mnogo je to para za monitor tih specifikacija, ja sam 25k platio 144hz VA panel

Brzinska pretraga

https://www.lg.com/rs/monitori/lg-24MK600M-B
https://www.lg.com/rs/monitori/lg-24MP59G

Slicni modeli, slicnih cena, ovaj drugi ima nizi odziv i secam se da sam njega merkao svojevremeno, cene su tu negde oko 16k.

Objektivno ultrasharp ce davati bolju sliku, ali mozda je pametnije da sad uzmes jeftiniji monitor, pa u sledecem ciklusu promenis i njega.


Nisam pametan, ako bas hoces te pare da potrosis, vidim da ima svasta, imas dell 144hz, samsung va 27 inca zakrivljeni, asus TUF 144hz Sretno
Nazalost ne mogu da idem preko 60 Hz jer moja graficka to nece moci podrzati. I ne, nemoj sugerirati upgrade graficke, cak ni polovno, to jednostavno ne dolazi u obzir.

A tek tvoje preporuke u zadnje paragrafu ne piju vodu. 144 Hz, panel od 27 inca na GTX 960? Jedino ako hocu stvarno veliki slideshow. I zakrivljen panel si tamo stavio... Fuj, nikada. Pre ce se Pakao smrznut pre nego sto ja tako nesto uzmem.

A nije da imam neku preteranu zelju da idem preko 60 Hz. Bukvalno mi je cilj da zamenim svoj stari monitor, sa modelom slicnih specifikacijama. A to U2419H radi savrseno.

Shvacam da cu mozda malo preplatiti, ali sam stvarno uzivao u kvalitetu slike na starom, a novi monitor je u okviru budzeta.
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LORD MJ na korisnoj poruci:
player1 (12.3.2021)
Stara 10.3.2021, 0:57   #15
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Pa ne mogu da ne vidim sta se sve nudi za te novce. Ali svakako, porucuj taj Dell i resavaj problem...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2021, 1:21   #16
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Pa ne mogu da ne vidim sta se sve nudi za te novce. Ali svakako, porucuj taj Dell i resavaj problem...
O shvatio sam ja tvoju nameru. Samo si hteo da mi pomognes da ustedim malo novaca. A ko to ne bi hteo? Ja sam samo rekao da zbog moje slabije graficke karte, ti monitori jednostovano ne dolaze u obzir.

Mislim da cu na kraju i da narucim taj model. I onda sam miran dok ne budem menjao komplet konfiguraciju, a tada cu uzeti i novi monitor.

Poslednja ispravka: LORD MJ (10.3.2021 u 1:57)
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2021, 9:40   #17
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Jel si razmisljao o AOC 24g2? IPS, Full HD, odziv 1ms, 144Hz, nema ghostinga uopste, a mislim da ulazi u tvoj budzet, ulazio je kada sam ga ja uzimao, za sada se nisam pokajao. Deluje mi kao bolji izbor od Dell-a, pogotovo za igre. 144Hz vs 60Hz je bas primetno.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sportista na korisnoj poruci:
buraz (11.3.2021)
Stara 10.3.2021, 11:29   #18
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
sportista kaže: Pregled poruke
Jel si razmisljao o AOC 24g2? IPS, Full HD, odziv 1ms, 144Hz, nema ghostinga uopste, a mislim da ulazi u tvoj budzet, ulazio je kada sam ga ja uzimao, za sada se nisam pokajao. Deluje mi kao bolji izbor od Dell-a, pogotovo za igre. 144Hz vs 60Hz je bas primetno.
Hvala na odgovoru, ali molim te procitaj ponovo moj prvi post. Tamo pise da moj novi monitor ne moze biti preko 60 Hz zbog moje slabije graficke. I ne, ne planiram da menjam graficku.
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2021, 12:27   #19
Mobius
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: From Out of Nowhere
Poruke: 118
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Za FreeSync monitor nije vazno koliko je jaka graficka kartica, jer on ima FreeSync range 48-144Hz (za predlozeni AOC 24G2 model). Cak i ako imas ispod 60fps zbog slabije graficke, neces imati cepanja slike, kratka zamrzavanja i ghosting. Bez obzira sto tvoja trenutna graficka ne podrzava FreeSync (ili G-Sync), kvalitetan monitor traje po 10ak godina i svakako treba kupiti najbolji model za novac koji trenutno posedujes.

Pogledaj review predlozenog modela, stvarno je najbolja kupovina u toj klasi:


AOC 24G2 Review, The Best 1080p 144Hz Monitor You Can Get!
Mobius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2021, 16:05   #20
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

Citat:
Mobius kaže: Pregled poruke
Za FreeSync monitor nije vazno koliko je jaka graficka kartica, jer on ima FreeSync range 48-144Hz (za predlozeni AOC 24G2 model). Cak i ako imas ispod 60fps zbog slabije graficke, neces imati cepanja slike, kratka zamrzavanja i ghosting. Bez obzira sto tvoja trenutna graficka ne podrzava FreeSync (ili G-Sync), kvalitetan monitor traje po 10ak godina i svakako treba kupiti najbolji model za novac koji trenutno posedujes.

Pogledaj review predlozenog modela, stvarno je najbolja kupovina u toj klasi:


AOC 24G2 Review, The Best 1080p 144Hz Monitor You Can Get!
Izvini, ali meni nikako nije jasan ovaj tvoj post.

Meni nista ne znaci sto ovaj monitor ima FreeSync. Ja imam Nvidia GTX 960.

Moja graficka nikako ne moze da isporuci 144 FPS u mnogim igrama koje ja sada igram. To znaci da bi moje iskustvo sa tim monitorom bilo katastrofalno lose.

Slazem se sa tobom da ce kvalitetan monitor da dugo traje, i slazem se da treba kupiti najbolji u klasi za pare koje trenutrno imam. U ovom trenutku za mene je to Dell U2419H, a ne taj AOC.
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Racunar v.02 Aljosa Šta da kupim? 8 21.1.2008 13:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com