Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2007, 6:31   #1
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom video obrada-najbolji program

Koji je najbolji program (ili programi) za video obradu, a da zadovoljavaju i sledece:
-ubacivanje zvuka
-uzivo sinhronizacija-gledam kako otvara usta i pricam
- dodavanje efekata na prelazima
-ubacivanje teksta, prevoda
- video u kojem je ekran podeljen na dva ili vise delova-kao kad u filmu razgovaraju preko telefona
- ubacivanje gotove slike ili
animacije na deo ekrana-efekat kao na reklamama.
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2007, 16:45   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: video obrada-najbolji program

Hm...previse funkcija za jedan program...Trenutno na trzistu nema "jednog" programa koji moze da udovolji tvojim zeljama...Cak i "profi" montazeri u tv kucama koriste vise komada softvera...
Da bi ozbiljnije mogao da se bavis montazom,moras da imas dobar audio editor (Sound Forge ili Adobe Audition),dobar video editor sa dosta filtera,tranzicija i efekata (recimo Pinnacle Pro ili Ulead Video Editor)...Sto se tice ubacivanja "slike preko slike" (strucni termin overlay),taj efekat je podrzan od strane svakog imalo ozbiljnijeg video editora...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2007, 17:36   #3
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: video obrada-najbolji program

Pa koji su to malo ozbiljniji editori? Treba mi nesto dakle kao na reklamama, pojavi se traka ili ubacim gotovu animaciju preko filma (kao ona reklama za chipsy kada mi damo poen- pa kao chipsy poen). Ili slika plave boje u donjoj polovini ekrana koja postepeno prelazi u video klip (ma znate sigurno, svaka reklama ima to) Ili npr. Ide kadar, a u nemu glavni video i a u gornjem uglu kvadrat u kojem se pusta drugi video koji prikazuje recimo sta taj neko radi dok ja radim to i to...) U cemu bih mogao da pravim te efekte. Hvala svima... to bi bilo to.
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2007, 18:03   #4
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: video obrada-najbolji program

Citat:
flame kaže:
Pa koji su to malo ozbiljniji editori? Treba mi nesto dakle kao na reklamama, pojavi se traka ili ubacim gotovu animaciju preko filma (kao ona reklama za chipsy kada mi damo poen- pa kao chipsy poen). Ili slika plave boje u donjoj polovini ekrana koja postepeno prelazi u video klip (ma znate sigurno, svaka reklama ima to) Ili npr. Ide kadar, a u nemu glavni video i a u gornjem uglu kvadrat u kojem se pusta drugi video koji prikazuje recimo sta taj neko radi dok ja radim to i to...) U cemu bih mogao da pravim te efekte. Hvala svima... to bi bilo to.
Vec sam ti odgovorio na prethodnoj temi.
Combustion ili After Effects.
A za to ubacivanje lopte u kos, ces morati malo da se pozabavis 3D programima (maya, lightwave, max i dr...).
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2007, 19:51   #5
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: video obrada-najbolji program

Citat:
A za to ubacivanje lopte u kos, ces morati malo da se pozabavis 3D programima (maya, lightwave, max i dr...).
Nisam mislio na loptu, vec na onu 2D animaciju Chipsyja, kada mi damo poen on izadje-toing toing (kao skace) i kaze chipsy poen (a u pozadini normalno kosarka ide) i onda nestane. Ja bih tu animaciju uradio u gifu, pa bih onda ubacio preko nekog vaseg programa. da li sam u pravu da se to tako radi?
2. Niko mi nije rekao u cemu da sinhronizujem (ono kao sto su oni ludaci radili sa matriksom). Znam da Sound Forge sluzi za obradu zvuka, ali ne znam sta sluzi za sinhronizaciju.
Hvala unapred, to bi trebalo da bude to... ako sam neka pitanja postavio dva puta ili je nesto visak- nemojte da se ljutite... nov sam u ovome... Pozdrav
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2007, 21:15   #6
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: video obrada-najbolji program

Pa mozes da je uradis u gifu u nekom za to namenjenom programu (poput recimo, Image ready), ali su After Effects ili Combustion prava stvar.
Jedino gledaj da tu animaciju ne rendas kao gif, vec kao 32 bitnu targu, kako bi compositing programi odmah imali i alpha kanal, te taj logo automatski odvojili od crnila u pozadini, a i tga je skoro nekompresovani format, te samim tim, jako kvalitetan. Long live targa!

2. Sinhronizuj u nekom od programa za nelinearnu montazu (Premiere, Avid, Edius... )
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2007, 21:27   #7
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: video obrada-najbolji program

Pa Adobe Premiere obavlja vecinu od onoga sto si nabrojao ali ako si pocetnik trebace ti vremena da ga skroz savladas.Ako hoces da pravis sihronizacije preporucujem ti da za pocetak koristis virtual dub!
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2007, 22:08   #8
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: video obrada-najbolji program

He he... Nelinearna montaza? Pretpostavljam da postoji i linearna. Sta je sta? Pozdrav
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2007, 22:13   #9
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: video obrada-najbolji program

Citat:
bobi kaže:
Vec sam ti odgovorio na prethodnoj temi.
Combustion ili After Effects.
A za to ubacivanje lopte u kos, ces morati malo da se pozabavis 3D programima (maya, lightwave, max i dr...).

U jel se to meni cini ili si stavio mayu pre maxa

After effect ti omogucava vecinu toga sto si nabrojao (ako ne i sve) samo ti treba jedna opasna knjiga da je prostudiras jer je program zaeban (omogucava ti da na filmu radis ono sto radis u ps-u sa slikama )
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2007, 18:18   #10
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: video obrada-najbolji program

skoro sve to ima vegas 6, program nije bas 100% profi ali je odlican, znam jer sam pravio sa drugarima film za quake3(defrag), i extra je ispalo.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2007, 18:31   #11
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: video obrada-najbolji program

Citat:
flame kaže:
He he... Nelinearna montaza? Pretpostavljam da postoji i linearna. Sta je sta? Pozdrav
Linearna montaza ti je stari tip montaze (uslovno receno,posto je jos obilno koriste u filmskoj industriji) koja se radila na dva tape-a (S-VHS, Beta...), konzolom za upravljanje i eventualno nekom video miksetom.

Citat:
Pa Adobe Premiere obavlja vecinu od onoga sto si nabrojao ali ako si pocetnik trebace ti vremena da ga skroz savladas.Ako hoces da pravis sihronizacije preporucujem ti da za pocetak koristis virtual dub!
Moze premiere da obavi vecinu stvari, ali bolje je da se ne smara sa premierovim nepreciznim motionom, vec da uzme gore navedene programe, namenjene konkretno animaciji, compositingu, spec. efektima i sl.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2007, 8:09   #12
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: video obrada-najbolji program

Ako si pocetnik ( a jesi) - bitno je sledece.'

Svaka da kazem vrsta programa o kojoj je u ovoj temi pricano ima posebne zadatke. E sad na tebi je da najbolje organizujesh svoj workflow.
U sredistu se nalaze tzv Compositing programi( Combustion, After effects, commotion....) - odnosno u njima da tako kazem sklapash(compositing) svoj finani KADAR( shot) , - naravno elmente si obezbedio upotrebom photoshopa, 3d programa, ili je to snimljeni footage.... Isto kao sto Photoshop koristish za pravljenje still kompozicija...

Koji cesh koristiti( After effects ili combustion) , sve je jedno jer i u jednom i u drugom mozesh da proizvedesh neverovatne rezultate. Cak su im i pluginovi u 80 % slucajeva compatibilni.
Ja licno preferiram combustion.
oprez- radi se o izuzetno hardverski zahtevnim programima..

Min: 1GB ram( optimalno 2) , dvoglavi procesor - i kao ne mozesh da obezbedish profesionalnu graficku kartu( quadro fx, fireGL - 1000+ Evricha)
nesto pri vrhu danasnje ponude



Na samom kraju su programi za montazu( Premiere, ulead....) . Ako si pocetnik pa ti je premiere previshe komplikovan predlazem ti da pocnesh sa ULEAD VIDEO EDITORom - Lk za koriscenje a zavrsice ti vecinu poslova.


pozdrav
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 16:44   #13
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: video obrada-najbolji program

Citat:
flame kaže:
Koji je najbolji program (ili programi) za video obradu, a da zadovoljavaju i sledece:
-ubacivanje zvuka
-uzivo sinhronizacija-gledam kako otvara usta i pricam
- dodavanje efekata na prelazima
-ubacivanje teksta, prevoda
- video u kojem je ekran podeljen na dva ili vise delova-kao kad u filmu razgovaraju preko telefona
- ubacivanje gotove slike ili
animacije na deo ekrana-efekat kao na reklamama.
Da se vratimo na početak.Za ovo što si naveo idealan je program Canopus EDIUS 4 pro, koji služi za nelinearnu montažu A/V sadržaja.Sve što si naveo od zahteva, možeš lako da izvedeš u tom ili nekom sličnom ( Premijere Pro 2.0 napr) programu.Za ,,uzivo sinhronizacija-gledam kako otvara usta i pričam''
fukcija u Ediusu se zove voice over, za dodavanje efekata ,,na prelazima''(tranzicija) imaš gomilu istih u panelu sa tranzicijama, za ubacivanje teksta, prevoda title motion, video u kojem je ekran podeljen na dva... i nimacije na deo ekrana-efekat kao... tranyicije pod imenom picture in picture.Ima čak i tranzicija
gde ti jedna slika odskače u loptici i prelazi na drugu.
Znači uzmeš lepo EDIUS 4, i sve to lepo uradiš u njemu a Combustion i Afterefects ipak ostavi za neke malo komplikovanije zahvate

Poslednja ispravka: srlle (1.2.2007 u 16:55)
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2007, 17:51   #14
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: video obrada-najbolji program

Citat:
Crusader88 kaže:
skoro sve to ima vegas 6, program nije bas 100% profi ...
Sony Vegas (sada u verziji 7) je program za profesionalnu montažu!!! Ako je neko početnik i tek ulazi u svet nelinearne montaže, Vegas je možda i bolji izbor od Premiera jer je jednostavniji za korišćenje.....
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Video obrada mov. formata stojanovic Video/TV softver 9 25.3.2006 0:09
Najbolji P2P program Serbicon Video/TV softver 4 8.1.2006 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com