Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.3.2008, 23:26   #21
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: kako da pisem u pdf fajlu?

u nisam ga probao sa skenerom.Koliko se secam ti u napred pri pokretanju programa odredjujes u kom ce modu raditi,dal skeniras list ili knjigu(otvorenu da se vide i leva i desna strana) i sve to da bi znao kako da detektuje krajeve papira. pre nego sto sacuvas mozes rucno pomerati ako mislis da nije dobro procenio ivice,slicno kao opcija transform u fotosopu.ja sam slucajno malo iskosa slikao aparatom a on mi solidno ispravio list,slikao sam otvorenu knjigu sa nasim slovima na kojoj su bili i crtezi,to je bez problema preneo na zavrsni PDF format....nisam ga detaljno probao-nisam imao vremena,a sad mi istekao probni period...
sem pdf formata mislim da se slika moze sacuvati i u nekoliko image formata,jpg tiff....
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2008, 17:02   #22
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: kako da pisem u pdf fajlu?

Evo da objasnim ono što sam u postu ranije rekao, da popunjavanje PDF dokumenta može da se vrši i pomoću običnog Adobe Acrobat Readera (ne Adobe Acrobat Professional-a).

http://www2.apr.sr.gov.yu/%D0%9F%D1%...7/Default.aspx
Na navedenoj adresi imate obrasce (opcija "preuzmi") pa kad preuzmete, probajte da popunjavate polja u READERu i videćete da se to može učiniti prostim klikom na željeno polje i kucanjem podataka.
Tako popunjeni obrasci ne mogu se snimiti ali se mogu odštampati što im i jeste namena.

Poslednja ispravka: dbaja (28.3.2008 u 17:02) Razlog: dopuna
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dbaja na korisnoj poruci:
oluja (28.3.2008)
Stara 28.3.2008, 22:21   #23
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: kako da pisem u pdf fajlu?

Kada konvertujem dokument iz worda u .pdf preko pdfcreatora ne rade mi linkovi. Isto mi se dešava i sa FoxitPDF Creatorom. Kako to da rešim?
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako instalirati program na Fedori? dacho Slobodni softver 2 4.10.2007 9:00
Kako da ukljucim mreznu kartu i lan??? wu-gambino Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 11.9.2007 23:19
Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem? gosn.prirodni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.7.2007 10:41
kako da napravim sljedece (portal za vijesti): alx.iznogood Internet usluge 3 20.5.2007 4:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com