Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2008, 11:03   #1
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Kako ubaciti JAVA programe na Samsung e250

Znam da za ovo ima neki program, ne mogu sada da se sjetim imena, ali on radi samo preko kabla, meni treba nešto što će da radi preko BT-ta.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 13:14   #2
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti JAVA programe na Samsung e250

Mislim da Samsungovi telefoni ne primaju instalaciju java programa/igara ako se to ne radi preko WAP-a.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 14:53   #3
NikolaT
Član
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Бијељина
Poruke: 359
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti JAVA programe na Samsung e250

Пошто сам ја хтио да купим дотични телефон мало сам се интересовао и сконтао да је ипак могућа инсталација јава програма и игара.

I finally succeeded in installing some java games to my Samsung E250 via bluetooth. I thought I would share the info on how I do it here because it seems to be a frequent unanswered question on various forums. You will need a *.jad and a *.jar file for your game.

1) Download SoftickPPP and Samsung Java Uploader.exe from here. Also JADmaker if required.

2) Install SoftickPPP according to this Polish website. I don't understand Polish, but the pictures tell enough of the story. Set up your bluetooth COM ports in the SoftickPPP bluetooth/serial settings. My Bluetooth COM ports are either 24, 25 or 26. I leave them all ticked.

3) Enter *#52828378# on the phone to access the Java Test Menu. Choose OTA type setting, choose Serial bearer OTA. Click select. (This seems to need to be changed back to GPRS bearer OTA for Samsung PC Studio to connect)

4) Start SoftickPPP. Click on cancel for the missing USBPort.dll error message. Accept bluetooth connections for DUN and Serial connections on the phone.

5) Choose 'Activate PPP' by right clicking on the icon in the taskbar. Accept connections on phone again.

6) Start 'Uploader.exe' and then add the required jad file. Leave the program open.

7) If you are not still in the Java Test Menu then enter *#52828378# on the phone again. Select 'Serial test', 'PPP Up', 'Bluetooth' on phone, 'Serial download'. My phone sometimes restarts at this point in which case I have to choose 'Shutdown PPP" in the taskbar icon and then re-activating it once the phone has restarted and then re-do step 7 after entering the Java Test Menu again.

A Java splash screen should appear with a progress bar showing the upload of the file. The game then starts automatically.

There we go. It works for me

Ако треба превод није проблем мада мислим да ћеш сконтати. Поз
NikolaT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 16:04   #4
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti JAVA programe na Samsung e250

А ако не сконта, ево мог превода. Уочи да фали линк за ДЛ програма, на једном месту, али требало би да Гугл реши проблем. Дакле...


1) Даунлоудуј SoftickPPP и Samsung Java Uploader.exe одавде. Ако је потребан и JADmaker, скини и њега.

2) Инсталирај SoftickPPP према упутствима са пољског сајта. Ја не разумем пољски, али се све може разумети из слика. Подеси bluetooth COM портове опцијом SoftickPPP bluetooth/serial settings. Код мене су Bluetooth COM портови 24, 25 или 26. Ја сам их оставио укљученим ("штиклираним").

3) Откуцај *#52828378# на телефону да би добио Java Test Menu. Изабери OTA type setting, затим Serial bearer OTA. Кликни на select. (Изгледа да то после треба вратити на GPRS bearer OTA да би Samsung PC Studio могао да се конектује)

4) Покрени SoftickPPP. Кликни на cancel када добијеш поруку о грешци missing USBPort.dll error. Прихвати bluetooth конекције за DUN и Serial connections на телефону.

5) Одабери 'Activate PPP' десним кликом на икону у таскбару. Поново прихвати (Accept) конекције на телефону.

6) Покрени 'Uploader.exe' и додај жељени jad фајл. Остави програм отворен.

7) Ако више ниси у менију Java Test, откуцај поново *#52828378# на телефону. Одабери 'Serial test', 'PPP Up', 'Bluetooth' на телефону, 'Serial download'. Мој телефон се понекад рестартује на овом месту, па у том случају мораш изабрати 'Shutdown PPP" на иконици у таскбару и поново га активирати када телефон заврши са рестартом, а затим мораш да поновиш и корак 7 када поново уђеш у мени Java Test.

Када све ово завршиш, појавиће се Java сплеш скрин са прогрес баром који показује аплоуд фајла. Кад се пренос заврши, игра се покреће аутоматски.

То је све. Код мене овако ради.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 16:16   #5
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti JAVA programe na Samsung e250

Link koji nedostaje je najverovatnije ovaj:
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 20:49   #6
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti JAVA programe na Samsung e250

Moj drug imao je D820,pa je sad prešao na D900.Kada sa WAP-a skida fajlove,javi mu se greška Unrecognized format ili tako nešto.Kako se skidaju uopšte igre na Samsung?
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 23:26   #7
NikolaT
Član
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Бијељина
Poruke: 359
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti JAVA programe na Samsung e250

Citat:
Dobroslav kaže: Pregled poruke
Moj drug imao je D820,pa je sad prešao na D900.Kada sa WAP-a skida fajlove,javi mu se greška Unrecognized format ili tako nešto.Kako se skidaju uopšte igre na Samsung?
Па требало би преко wap-а, али колико сам видио има неких начина да се то ограничење заобиђе а горе је наведен један од њих. Иначе да се не бих је..... са тим, узео сам W200i.
NikolaT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2008, 0:38   #8
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti JAVA programe na Samsung e250

Gde je navedeno???
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2008, 1:14   #9
NikolaT
Član
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Бијељина
Poruke: 359
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti JAVA programe na Samsung e250

Citat:
Dobroslav kaže: Pregled poruke
Gde je navedeno???


Ево упутство које до детаља све објашњава а има корисне линкове и слике!

http://mobileplayground.co.uk/d500gamesinstall.htm
NikolaT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 0:32   #10
decic1985
Novi član
 
Član od: 11.3.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti JAVA programe na Samsung e250

Ja sam sve ovo pokusavao da uradim i kao nesto hoce nece, i na kraju nista, mada me sada brine gde sam to zeznuo posto mi ne radi vise pc studio, nece da se konektuje.
Mislim da je do fona jer nece ni na drugom kompu.
decic1985 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako napraviti JAVA igru? DobroslaV Igre za mobilne telefone 2 19.7.2007 16:30
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54
kako promijeniti osigurac na ups-u? diab10 Kvarovi 0 22.2.2006 11:47
Kako da otključam regije na DVD-u??? freak_lick Nosači podataka 4 6.2.2006 15:12
kako da posaljem mail na svoj tel? Vorador Aparati i oprema 10 24.1.2006 21:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com