Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2024, 15:24   #21
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.966 puta na 2.388 poruka
Određen forumom Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Verovatno bi morao i tada da ga menjaš jer je kvalitet tih baterija na Aliju krš totalni a do originalne ne može da se dođe. I mene to mnogo živcira. Nije stvar samo u punjenju jer telefon kad je slaba baterija obara performanse osetno. Drago mi je što EU upravo uvodi u zakon da će svaki telefon (mislim od 2027.) morati da bude napravljen tako da korisnik može da menja bateriju pomoću opšte dostupnog alata. A proizvođač će morati da ima u prodaji tu bateriju nekoliko godina.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2024, 15:31   #22
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.321
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Citat:
tref kaže: Pregled poruke
Koji je bolji, Asus ili S23, pitam za ljude koji ne vole velike telefone, a ovi su kompaktni flagshipovi. Hvala
Citat:
Akumu kaže: Pregled poruke
Zavisi od potreba.

Asus ima snimanje razgovora bez znanja sagovornika, jer ne daje nikakav signal da se razgovor snima, 3.5mm audio džek, otisak prsta sa strane, sistemski dual apps softver, čist sistem bez bloatware-a...

Samsung ima bolju kameru, svetliji ekran, malo veću širinu i malo jači zvuk u slušalici, bežično punjenje i verovatno još nešto što sam zaboravio.


ZF koristim kao privatni telefon, S23 kao službeni, tako da Asus neuporedivo više imam u ruci.

Da moram da izaberem samo jedan, pre bih odlučio za ZF, toliko mi odgovara, ali razumem i ljude kojima se više sviđa Samsung.
Mislim da i ZF ima bolji battery life.

Lično koristim S23 i razmišljao sam se između ZF i S23 i uzeo S23 na kraju. Verovatno najbolji kompaktan telefon na tržištu ako mene pitate. Može da se nađe za oko 600e nov, nema Exynosa ni na vidiku jer je cela serija SD Gen2, prosto leti, baterija drži ceo dan, odličan ekran, jako solidan set kamera...

Glavna prednost u odnosu na ZF je softver i mnogo bolji set kamera. One UI je jako dobro ispeglan, sve je konfigurabilno, Samsung najavio da backportuje sa S24 one AI features kome je to važno... Nisam imao bolje zaokružen telefon do sada. Mane: sporo punjenje baterije, svega 25W max. Ali bez problema izvučem ceo dan sa njim od 9 ujutru do ponoći, konstantno mi je uključen i bluetooth i mobile data i wifi i 120Hz i sve ostalo, imam 2 SIM kartice u telefonu konstantno aktivne, koristim ga i da slušam Spotify konstantno, gledam i Youtube kad kuliram, stalno cepaju mejlovi i poruke sa posla...

Ja sam čovek kome treba no bullshit kompaktan uređaj koji ne zahteva titranje, radi brzo, može da se jednom konfiguriše i radi do kraja svog životnog veka kako sam ja zamislio. Pre ovoga sam imao A52s koji je isto tako radio od prvog do poslednjeg dana i samo zbog njega sam odlučio da dam šansu S23. Kontam ako sam A52s furao dve godine ovo ću moći i duže od toga. Apsolutna preporuka od mene ko traži kompaktan flagship.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
tref (4.3.2024)
Stara 4.3.2024, 16:15   #23
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Iphone 15 Pro Max

Prešao sa 13 samo zbog USB C. U US je praksa da Apple, i provajderi, otkupljuju stare telefone. Verizon mi je skinuo $850 sa cene novog telefona, u zamenu za 13 pro max.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2024, 20:20   #24
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.160
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Iphone 15 Pro Max

Prešao sa 13 samo zbog USB C. U US je praksa da Apple, i provajderi, otkupljuju stare telefone. Verizon mi je skinuo $850 sa cene novog telefona, u zamenu za 13 pro max.
Lako je to u USA, tamo niko Android ne nosi, jer je Iphone mnogo povoljniji da se uzme kod operatera, plus taj famozni eko sistem...
Ali u Srbiji taj telefon neces moci da koristis, niko ne otkljucava sa mreze...
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2024, 22:16   #25
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Citat:
tref kaže: Pregled poruke
Lako je to u USA, tamo niko Android ne nosi, jer je Iphone mnogo povoljniji da se uzme kod operatera, plus taj famozni eko sistem...
Ali u Srbiji taj telefon neces moci da koristis, niko ne otkljucava sa mreze...

Koristi se Android. U mom okruženju odnos je oko 3:1 u korist Apple-a.

Ja sam u US. Ovde operateri telefone daju otključane (slao kevi i bratu). Fora je što ih daju na rate (bez kamate). Ako hoćeš da ugasiš račun, pre otplate kredita, moraš da otplatiš ceo telefon, ali po punoj ceni.

Meni odgovara, jer Verizon ima najbolju pokrivenost. A s obzirom da putujem dosta, to mi je prioritet. Ovo nije za nekoga ko menja provajdere često.

Apple otkupljuje sve svoje uredjaje. I to za dosta pristojne pare. Ma koliko Apple uredjaji izgledali zatvoreno za upgrade, retko ko daje punu cenu. MacBook menjam na svakih par generacija, i novi me izadje u pola cene.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2024, 5:28   #26
worstever
Član
 
Član od: 8.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 130
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Da, ogromna je prednost kod vas u US kada je reč o zameni iphone staro za novo. Ovde nas levate neviđeno. Ne da se ne isplati, nego je čista prevara. Samo stari uređaj u oglase i dodaš za novi u kešu. Kod operatera je skuplje nego u maloprodaji,a teraju te da se vežeš 2 godine.
worstever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2024, 17:50   #27
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Mislim da i ZF ima bolji battery life.

Lično koristim S23 i razmišljao sam se između ZF i S23 i uzeo S23 na kraju. Verovatno najbolji kompaktan telefon na tržištu ako mene pitate. Može da se nađe za oko 600e nov, nema Exynosa ni na vidiku jer je cela serija SD Gen2, prosto leti, baterija drži ceo dan, odličan ekran, jako solidan set kamera...

Glavna prednost u odnosu na ZF je softver i mnogo bolji set kamera. One UI je jako dobro ispeglan, sve je konfigurabilno, Samsung najavio da backportuje sa S24 one AI features kome je to važno... Nisam imao bolje zaokružen telefon do sada. Mane: sporo punjenje baterije, svega 25W max. Ali bez problema izvučem ceo dan sa njim od 9 ujutru do ponoći, konstantno mi je uključen i bluetooth i mobile data i wifi i 120Hz i sve ostalo, imam 2 SIM kartice u telefonu konstantno aktivne, koristim ga i da slušam Spotify konstantno, gledam i Youtube kad kuliram, stalno cepaju mejlovi i poruke sa posla...

Ja sam čovek kome treba no bullshit kompaktan uređaj koji ne zahteva titranje, radi brzo, može da se jednom konfiguriše i radi do kraja svog životnog veka kako sam ja zamislio. Pre ovoga sam imao A52s koji je isto tako radio od prvog do poslednjeg dana i samo zbog njega sam odlučio da dam šansu S23. Kontam ako sam A52s furao dve godine ovo ću moći i duže od toga. Apsolutna preporuka od mene ko traži kompaktan flagship.

A ja mnogo više volim softver na ZF, koji je izuzetno sličan OnePlusovom Oxygenu.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2024, 18:17   #28
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.160
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Offtopic: Juce za stolom Oneplus 12 crni i p60 pro... Malo se poigrao sa njima, slikao iz svih mogucih pozicija, zoom itd... I shvatio zapravo koliko je Oneplus 12 bolji u svemu, od ekrana, fluidnosti, zvuka, cak, naglasavam cak i u kamerama 12 mi je bolji, iznenadjen sam bio rezultatom u korist Oneplus 12, jer on nema marketing DXOMARKA, nema takvu reklamu i reputaciju u svetu fotografisanja. Ali verujte mi, Oneplus 12 je bolji!
P60 pro dobio umedju vremenu neke updejtove i situacija se promenila, fotoaprat sa telefonom, za nijansu bolji od honor magic 5 pro, a sto se tice 12, tu je vec mrtva trka u teskim uslovima.

Poslednja ispravka: tref (7.3.2024 u 19:23)
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tref na korisnoj poruci:
Picard (7.3.2024)
Stara 16.3.2024, 0:15   #29
VlaK
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Lokacija: Ravangrad
Poruke: 358
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 91 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Vidim ovde svako hvali baš onaj telefon koji ima. Te Iphone, te Samsung a52 te neki Asus. Naravno da je svakom najbolji njegov telefon. Da nije ne bi ga koristili. Trenutno koristim Pixel 6a. Šta ja znam, najviše mi odgovara veličina. Mogao bi biti i manji. Galaxy 23, 24 mi je prava mera, ali su skupi. Baterija mi drži 2,5 - 3 dana, uz umereno korišćenje. SOT mi je oko 6 - 7 sati. Sve u svemu zadovljan sam telefonom.
VlaK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2024, 3:43   #30
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

@Vlak
Није баш тако да сви хвале. То су само искуства у коришћењу. Унапред не можемо да знамо како ће се телефон показати у пракси све док не дођемо у посед таквог. Нормално коришћењем се навикавамо и телефон постане део нас. Ја неку стару експирију продам другару и једног момента ми падне у руке и нисам знао да га користим, а док је био мој користио сам га пуне две године.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2024, 8:49   #31
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.615
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.470 puta na 1.018 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Xiaomi 13T 12/256 od novembra, uzeo na KP za 460e. Prethodni Note 10 Pro 8/128 dao dobrom drugaru za 110e. Reših da odem jednu lestvicu više od dosadašnjih telefona. Zadovoljan sam kao i prethodnim, najveća razlika je noćna kamera, a i ekran izgleda dosta bolje sa većom rezolucijom. Pre 3 nedelje dobio update na HyperOS.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 11:32   #32
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.160
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Xaiomi 13 pro black ceramic...Ubica, nema sta vrh.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 12:20   #33
Nes*
Član
 
Član od: 1.11.2011.
Poruke: 165
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Motorola g8 i mislim da sada treba vise od 4gb rama da bi radilo skroz tecno.
Nes* je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 13:38   #34
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.004
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Izleti mi jedan stari Fold 2 sa 12/256GB, eo sam zaboravio da imam tablet, sad mi je on sve. Tako da se eazmisljam da svoj primarni telwfon s22 ultra sa snapdragon procesorom zamjenim sa Fold 5. Odlican je za kucanje jednom rukom dok vozim.

Sent from my SM-F916B using Tapatalk
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 14:37   #35
worstever
Član
 
Član od: 8.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 130
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Kucaš poruke dok voziš?
worstever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 15:01   #36
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.483
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

ja stanem da otkucam i dok hodam
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara juče, 15:45   #37
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.004
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Citat:
worstever kaže: Pregled poruke
Kucaš poruke dok voziš?
I to bez gledanja u ekran, naslijepo 😁

Sent from my SM-F916B using Tapatalk
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara danas, 0:11   #38
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.663
Zahvalnice: 2.263
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite u 2024. godini?

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Odlican je za kucanje jednom rukom dok vozim.
Nadam se da nemaš vazdušne jastuke u kolima
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji mobilni telefon koristite (2023) JovanK Aparati i oprema 44 25.11.2023 17:25
Koji mobilni telefon koristite? [2021] Picard Aparati i oprema 96 20.4.2022 13:21
[Multi] Koji mobilni telefon koristite? [2014] Aibo Aparati i oprema 70 20.3.2014 1:17
Koji telefon iz više klase? NjegovaWisost Aparati i oprema 109 27.1.2010 21:02
Koji je ovo telefon? Isko Aparati i oprema 21 7.12.2008 13:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com