Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.11.2012, 0:58   #1121
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Evo nameless da napisem sta mislim i ovde, posto imasmo burnu raspravu bas o ovoj igri na dosta tema. Nije mi jasno sto se tema zaove Deus ex 3 ubih se kopajuci, mada to je nebitno.

Ovako par stvari koje su me uzasno nervirale u igri, koje po meni bukvalno ubijaju celu draz igranja, a pogotovu ponovnog igranja!

Prva je svakako lazna sloboda odlucivanja. Zasto lazna? Pa realno ne menja se nista, utices na dva ili tri zivota, kraj je sve jedno isti. Bitno je i to da si uvek i u svakom trenutku svestan da li radis dobru ili losu stvar, nema skrivenih zavrzlama da uradis nesto sto naizgled izgleda dobro, a da te kasnije udari kao bumerang. Sve sto je dobro je dobro, sve sto je lose je lose.

Druga stvar je ogranicenost. Sve ukupno igra nema ni virtualni kvadratni kilometar u velicini. Sve je zatvoreno, skuceno, non stop obilazis ista mesta, non stop su na ulicama isti ljudi, sve je totalno klaustrofobicno. Generalno veoma ogranicavajuce bez ikakvog istrazivanja.

Trece fantomski nacin izbora odradjivanja misija. Da imas vise mogucnosti da uradis jednu misiju, ali svaka mogucnost je providna i iz aviona se vidi da mozes da ili pucas ili se sunjas, mozda malo koristis neku kombinaciju oba. Nema gotovo nikakve slobode, da slucajno skrenes levo i otkrijes novi prolaz, novi side quest ili nesto slicno.

Generalno nista spektakularno nisam video u igri, ima mnogo boljih RPG-ova sa mnogo boljom mehanikom, cak i onih novijih kao New Vegas! Ima daleko boljih igara sa slicnim gameplay-om sunjanja i pucanja, resavanja "zagonetki", cak sta vise po meni je Crysis 2 odradio daleko bolji posao po slobodi izbora resavanja misija, Crysis 1 necu ni da pomenem. Sve u svemu za igru ne bih rekao da je losa, ali nista vredno nekog kultnog pominjanja koje ti po raznim temama provlacis. Ima daleko boljih iskustava, daleko bolje odradjenih mehanika i daleko boljih RPG-ova! Kraj opet ne bih spominjao, pritisni dugme za crveni, zeleni ili zuti kraj je katastrofa!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 2:18   #1122
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
....Ima daleko boljih igara sa slicnim gameplay-om sunjanja i pucanja, resavanja "zagonetki", cak sta vise po meni je Crysis 2 odradio daleko bolji posao po slobodi izbora resavanja misija, Crysis 1 necu ni da pomenem...
Ok , sve do ovog dela sam teshvatao ozbiljno, sada ides na moj spisak neozbiljnih RPG igraca sa preferisanjem FPS zanra.

1) New Vegas je open world tip igre, isto kao i FO3 a i tamo je orađena priča da ima posledica. Ovde ti jedino dodaju side questove.
2) DE:HR (da ne bude DE3) možeš ta igraš sunjački čak ni da mrava ne zgaziš, probaj tako Crysis 2 da igraš.

I za kraj, Crysis 2 je unazađenje serijal... kako neko može da napravi tunel/hodnik FPS kad 1. deo i nastavak su jako dobro sročene kvazi open world igre.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 3:39   #1123
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Prva je svakako lazna sloboda odlucivanja. Zasto lazna? Pa realno ne menja se nista, utices na dva ili tri zivota, kraj je sve jedno isti. Bitno je i to da si uvek i u svakom trenutku svestan da li radis dobru ili losu stvar, nema skrivenih zavrzlama da uradis nesto sto naizgled izgleda dobro, a da te kasnije udari kao bumerang. Sve sto je dobro je dobro, sve sto je lose je lose.
Zavisi kako gledas na stvari, tj. sta ti smatras dobrim/losim. Ja nisam smatrao da sam odgovoran za Haas-a, lepo sam mu sve srucio u facu, pa sam zato morao da trazim alternativni put u stanicu (ima ih cetiri ukupno: preko krova, kroz kanalizaciju, kroz sporednu ulicicu, ali pre toga moras da se zezas da iskljucis struju), sto je svakako dodatna zaebancija, a ako mu popustis, onda ce te ponovo smarati u tvojoj zgradi, sto je takodje nepozeljna situacija. Dalje, ako okolises u prvoj misiji, ne ides odmah da spases zatocenike, oni ce pomreti, sto ce ti Malik kasnije prigovoriti. Imas gomilu ovakvih situacija, i svet, u odredjenoj meri, reaguje na tvoje odluke, sto je miljama ispred tvog AC-a. I kakva je to zamerka, leba ti?

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Druga stvar je ogranicenost. Sve ukupno igra nema ni virtualni kvadratni kilometar u velicini. Sve je zatvoreno, skuceno, non stop obilazis ista mesta, non stop su na ulicama isti ljudi, sve je totalno klaustrofobicno. Generalno veoma ogranicavajuce bez ikakvog istrazivanja.
Izvini, ali ovo je glupost nevidjena! U AC-u, imas veci, otvoreniji svet, prepun ljudi, ali kada malo bolje pogledas, to je varka, sve je kao od kartona, nemas interekciju ni sa cim. Ovakav zanr igara (immersive sims) koristi drugi princip (tkz. city block RPG), gde je okruzenje manje, ali prepuno detalja, interakcija sa okruzenjem, NPC-evima je na visokom nivou. Kazes nema instrazivanja, a sta je sa svim onim kompjuterima koje mozes da hakujes (ili da ukucas password ako ga pronadjes) zarad dodatnih informacija o svetu, o nekim korisnim stvarima, koje mozes da upotrebis (npr sifra kojom otkljucavas neki sef, vrata, ili ti daje kontrolu nad sigurnosnim kamerama..); svaka lokacija ima vise razlicitih ruta, neke lokacije su skrivene, pa moras da iskoristis wall blast da bi dosao do njih. Samo u Detroitu imas na desetine stanova u koje mozes da upadnes. NPC-evi uvek nesto promrljaju, ili ti daju sporedne kvestove. Dalje, volis Mass Effect.. Da li ti stvarno mislis da je HR linearniji od ME? Da li si uopste stigao do Hengsha levela?

U AC-u ti samo jurcas, skakuces po krovovima, dok u HR-u ti imas interesa da istrazujes, jer znas da ces time dobiti nesto, sve je dizajnirano sa svrhom..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Trece fantomski nacin izbora odradjivanja misija. Da imas vise mogucnosti da uradis jednu misiju, ali svaka mogucnost je providna i iz aviona se vidi da mozes da ili pucas ili se sunjas, mozda malo koristis neku kombinaciju oba. Nema gotovo nikakve slobode, da slucajno skrenes levo i otkrijes novi prolaz, novi side quest ili nesto slicno.
A, da malo pojasnis o cemu pricas?! HR nema slobodu?! Ajde navedi mi igru sa vecom slobodom, gde mozes tako nosalantno uvek da 'skrenes levo' i dobijes neki novi kvest. Mozes i da okrenes security sistem u svoju korist, u na mnogo razlicitih nacina da resavas situacije. Dalje, ako u Hive stignes sporednim putem, kroz ventilacione otvore, ti mozes cuti Tonga kako prica sa nekim likom, tako da ces znati sa kime imas posla, bez da prolazis kroz onu maskaradu u baru..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Generalno nista spektakularno nisam video u igri, ima mnogo boljih RPG-ova sa mnogo boljom mehanikom, cak i onih novijih kao New Vegas!
Deus nije cist RPG, sto mozes videti iz njegove akcione komponente, koja je miljama ispred New Vegas-a..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ima daleko boljih igara sa slicnim gameplay-om sunjanja i pucanja, resavanja "zagonetki", cak sta vise po meni je Crysis 2 odradio daleko bolji posao po slobodi izbora resavanja misija, Crysis 1 necu ni da pomenem.
Ovo je fejspalm materijal, ali evo da te pitam, kakva je 'socijalna' komponenta u Crysis-u? Da li imas dovoljno side kvestova, interakcije sa likovima, dijalosko drvo mozda?

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Sve u svemu za igru ne bih rekao da je losa, ali nista vredno nekog kultnog pominjanja koje ti po raznim temama provlacis. Ima daleko boljih iskustava, daleko bolje odradjenih mehanika i daleko boljih RPG-ova!
Ima boljih RPG-ova i boljih akcionih igara, ali akcionih RPG-ova? Ja ih mogu nabrojati na prstima jedne ruke. Dalje, ti mislis da je ****** Assassin's Creed bolji u gameplay domenu?! Cak ti je i Dishonored limitirajuci, ne pruza ti dovoljno slobode..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Kraj opet ne bih spominjao, pritisni dugme za crveni, zeleni ili zuti kraj je katastrofa!
Kraj jeste glup, ali barem ne vredja inteligenciju u meri u kojoj to cini AC2, a tebe ne videh da si to nesto pominjao, zato sto si selektivno kritican; ono sto ti se svidi, to je bogom dano, a ono sto ti iz nekog razloga ne stima, tu ces traziti dlaku u jajetu (u tom smislu, isti si kao Qzma)..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Garinca (14.11.2012)
Stara 14.11.2012, 4:16   #1124
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
U AC-u ti samo jurcas, skakuces po krovovima
Hm, daleko bilo da je samo tako....grad je podeljen na distrikte pod templarskom vlascu koje mozes (a ne moras) da oslobadjas, i koje oni isto tako mogu da ti oduzmu.
Dalje, moras stalno paziti na awareness i smanjivati ga sa npr. podmicivanjem ulicnih govornika, ali isto tako mozes bezumo jurcati i ubijati sve strazare redom.
Tu je gomila manjih (ne toliko bitnih) side misija, a moze se i investrirati u raznorazne zanatske radnje i s time zaradjivati pare, a i regrutovati i unapredjivati svoje assassine sa slanjem na zadatke gde skupljaju experience.
Dalje, tu su i zapusteni dungeoni u kojima se mogu prikupljati delovi boljeg oklopa. A i kastomizacija oruzja/delova oklopa je skoro kao u RPG-u. Hell, mozes cak kupovati i slike za kucu. Plus oni glimpsovi po zidovima i njihove zagonetke za sastavljanje "Istine", koji su takodje opciona mogucnost.

Izvinjavam se za , ali krcato je to sadrzajem (ako stavimo na stranu glavnu pricu), nije samo jurcanje po krovu....
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 12:21   #1125
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Bezimeni opet izvrces moje reci! Nisam poredio HR sa Crysisom ni u jednom drugom pogledu sem nacina odradjivanja misija! U principu govorimo o istoj mehanici, dobijes zadatak i treba taj zadatak obaviti. Ne mozes da se kreces vertikalno i nemas nikakvu sirinu, pa sam zato odabrao bas Crysis 2 kao poredjenje. U obe igre imas vise nacina da odradis zadatak, mozes da pucas, sunjas se ili koristis kombinaciju oba, stim sto HR ima i mogucnost da neke delove sveta prebacis u svoju korist, ali generalno nista sto vec nije vidjeno u nekim drugim igrama. Kad ostavis samo akcione elemente dobijes u sustini dve veoma slicne igre, samo sto je crysis 2 bolji jer su "zagonetke" kako ih ja zovem (neko je smislio polozaj protivnika i nekoliko algoritama kako da ih sredis uspesno, a ti uvek mozes da probas i neki drugi nacin) teze i zanimljivije. Ako je Crysis 2 hodnik shooter, onda je to i HR u svom akcionom elementu!

Onda si uzeo da poredis AC i HR! Mislim, dal ima coveka koji moze da poredi dva potpuno razlicita zanra kao ti! AC je akciona igra, naravno da svet nece imati ogroman broj NPC-ova, ali i dalje je svet u AC daleko zivlji i uverljiviji, imas stvarno osecaj kao da si u Veneciji u doba renesanse, nego sto HR pruza osecaj bliske buducnosti zbog svoje uzasne ogranicenosti na dva bloka! Pomenuo si i ME koji ima daleko, daleko, daleko zivlji svet koji te uvuce u ulogu Sheparda kao mocnog space marinca! Plus, ME je imao dosta vise potencijala da se razvije u daleko bolju igur, HR nema tog potencijala!

Znas sta ja zovem dobar RPG, kad mozes da se izvuces iz skoro svake situacije, a da ne ispalis metak. Ja sam New Vegas presao sa likom koji je bio inteligentan i harizmatican, retko kad sam potezao za oruzijem, za to sam imao saborce. New Vegas je nesto najblize prvom i drugom Fallout-u koji su sam vrh RPG iskustva. HR ne pruza takvo iskustvo, vracamo se na poredjenje sa Crysisom, kad si na misiji ili ces pucati ili ces se sunjati. Nema nikakve alternative!

Zasto kazem fantomski nacin, imas zacrtana bukvalno nekoliko nacina na koja mozes uraditi stvar tiho, ili ces izaci i pucati. Teren je napravljen tako da ti imas jasno zacrtan put kako nesto da radis tiho, isti problem kao sa ME gde odmah vidis kad ce protivnici jer je sve poredjano bas tako da ti udjes u zaklon. Crysis 2 npr nema ovako jasno zacrtane puteve! Pritom ni u HR ne mozes da prodjes da ne ispalis ni jedan metak, ima situacija gde moras da se boris!

Nije neka velika filozofija, HR nije uspeo da me uvuce u svoj svet, sve je bilo previse genericki i limitirajuce za ono sto su oni obecavali. Svi izbori su bili previse ocigledni, svi putevi previse naglaseni. Generalno retko koja igra pruza spoj ovakve akcije i nekih RPG elemenata, ali nije ovo nista sto je vredno tolikog hvalospeva. Kao sto sam rekao ima igara iz ove generacije koje pruzaju daleko daleko bolje RPG iskustvo (New Vegas na prvom mestu) i igara koje daleko daleko bolje pruzaju slicnu akcionu mehaniku (Crysis 2 na prvom mestu, nisam odigrao Dishonored do kraja, ali iz onoga sto se moze videti i on ima daleko bolju akcionu mehaniku). Sa druge strane nema ni jedne igre koja moze da pruzi zivi svet renesansne Venecije kao sto to moze AC2!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 18:00   #1126
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Hm, daleko bilo da je samo tako....grad je podeljen na distrikte pod templarskom vlascu koje mozes (a ne moras) da oslobadjas, i koje oni isto tako mogu da ti oduzmu.
Dalje, moras stalno paziti na awareness i smanjivati ga sa npr. podmicivanjem ulicnih govornika, ali isto tako mozes bezumo jurcati i ubijati sve strazare redom.
Tu je gomila manjih (ne toliko bitnih) side misija, a moze se i investrirati u raznorazne zanatske radnje i s time zaradjivati pare, a i regrutovati i unapredjivati svoje assassine sa slanjem na zadatke gde skupljaju experience.
Dalje, tu su i zapusteni dungeoni u kojima se mogu prikupljati delovi boljeg oklopa.
Da, ali sve to spada u domen collectibles-a, mini igara, dodatnih zaebancija, tj. nema organski flow, da ti istrazivanjem saznas nesto o svetu sto mozes iskoristiti, sto ti prosiruje neke vidike, pricu (otkrijes vise od likovima na osnovu toga sto si hakovao u njihov racunar, ili slusanjem konverzacije dva lika otkrijes da postoji neki stek u kanalizaciji iza nekog zida.. imas gomilu ovakvih situacija). Razumes sta hocu da ti kazem? To je smisleno istrazivanje, interakcija sa okruzenjem..

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
A i kastomizacija oruzja/delova oklopa je skoro kao u RPG-u. Hell, mozes cak kupovati i slike za kucu.
Cista kozmetika! U AC-u ni sa prvim macem/oklopom ne mozes da izgines ni da hoces..

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Plus oni glimpsovi po zidovima i njihove zagonetke za sastavljanje "Istine", koji su takodje opciona mogucnost
Ta 'istina' je najveca glupost u AC2, koja samo steti igri (zalim vreme sto sam se mlatio sa time)

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Nisam poredio HR sa Crysisom ni u jednom drugom pogledu sem nacina odradjivanja misija! U principu govorimo o istoj mehanici, dobijes zadatak i treba taj zadatak obaviti. Ne mozes da se kreces vertikalno i nemas nikakvu sirinu, pa sam zato odabrao bas Crysis 2 kao poredjenje.
Kako bre ne mozes da se kreces vertikalno? Mozes da se popnes na skoro sve, mozes da dignes neku stvar pa preko nje da dohvatis neko visoko mesto, da ides preko krovova. Slazem se da su nivoi manji nego u prvom Deusu, pa mozda malo fali sirine, ali to u HR-u nije alarmantno, plus imas dosta sirokih nivoa (ovde generalizujes). Drugo, HR ima drugaciju filozofiju od Crysis-a 2 sto se level design-a tice, sto ti ocigledno ne zelis da prihvatis; to je sistem razlicitih ruta, kojima stizes na zeljenu lokaciju, a neke od njih su skrivene (vec u prvoj misiji mozes da ides pravo na glavna vrata, ili da se popnes na kontejnere, pa preko krova da dodjes do vetilacionog sistema.. neke destinacije imaju i preko cetiri razlicite rute, koje trebas da istrazis). U Crysis-u sve sto vidis, to ti je to..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
U obe igre imas vise nacina da odradis zadatak, mozes da pucas, sunjas se ili koristis kombinaciju oba, stim sto HR ima i mogucnost da neke delove sveta prebacis u svoju korist, ali generalno nista sto vec nije vidjeno u nekim drugim igrama.
U kojim igrama je ovakav vid infiltracije kao u HR-u, gde mozes da hakujes sigurnosne sisteme, da scramblujes kamere, preko kompjutera otvaras sigurnosna vrata.. sasvim obicna stvar? Ima ih, ali su one malobrojne, sa prvim Deusom kao predvodnikom. Ovo je jedan sjajan dodatni layer gameplay-u, koji daje na kompleksnosti, a tebi to nije vredno pomena? Dalje, mozes li u Crysisu da ghostujes, da bukvalno nikoga ne ubijes (ne mogu da se setim ima li uopste nacina da onesvestis protivnike)? Dalje tu je arsenal koji fali u Crysis-u, a omogucava drugaciji play style: emp granate, elektronski lock pick-ovi, za disableovanje elektronike, uspavljujuce strelice, stun prod.. za onesvescivanje protivnika..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Kad ostavis samo akcione elemente dobijes u sustini dve veoma slicne igre, samo sto je crysis 2 bolji jer su "zagonetke" kako ih ja zovem (neko je smislio polozaj protivnika i nekoliko algoritama kako da ih sredis uspesno, a ti uvek mozes da probas i neki drugi nacin) teze i zanimljivije. Ako je Crysis 2 hodnik shooter, onda je to i HR u svom akcionom elementu!
Teze i zanimljivije? Ovo nikako nije cinjenica, vec nesto sto si ti umislio. Daleko je veci izazov preci kroz sobu prepunu cuvara, sigurnosnih kamera, sistema koje pucaju na tebe ako te opaze, a cinjenica da sve to mozes nekako da izmanipulises po zelji, sve da pobijes/uspavas/zaobidjes, koristis razlicite gadgete/moci (mada ovo moze i u krizi) koji su ti na raspolaganju cini sve to zanimljivijim. Meni se svideo Crysis, ali tu ni truncicu nisam mogao biti kreativan kao u HR-u, a o Dishonoredu tek da ne pocinjem..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
si uzeo da poredis AC i HR! Mislim, dal ima coveka koji moze da poredi dva potpuno razlicita zanra kao ti!
AC sam pomenuo zato sto si ti rekao da se gameplay ne razlikuje mnogo od HR-a, sto je nebuloza u tvome stilu. Dalje, ti si taj koji u ovu celu pricu uvlaci New Vegas, koji je cist RPG, pa poredis njegovu RPG mehaniku sa HR-om, pa onda Crysis koji je cist FPS. Ja sam te lepo pitao, kakva je akciona komponenta u New Vegas-u, a kakva socijana u Crysis-u? HR je zanr za sebe (FPS/RPG hibrid, immersive sim..), koji inkorporira elemente razlicitih zanrova u jednu CELINU, a to je ono sto ti nisi u stanju da sagledas..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Garinca (14.11.2012)
Stara 14.11.2012, 18:00   #1127
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
AC je akciona igra, naravno da svet nece imati ogroman broj NPC-ova, ali i dalje je svet u AC daleko zivlji i uverljiviji, imas stvarno osecaj kao da si u Veneciji u doba renesanse, nego sto HR pruza osecaj bliske buducnosti zbog svoje uzasne ogranicenosti na dva bloka!
Ponovo ti kazem, igre primenjuju drugaciji princip; jedna napravi veliki svet, gde je cilj cista prezentacija, dok u HR-u cilj je interaktivnost, gomila detalja na ogranicenom prostoru (udjes u jednu zgradu i imas 15 apartmana u koje mozes udjes, dok u AC2 osim u grobnicama, crkvama, ne postoji unutrasnji prostor). Drugo, preterujes sa ta dva bloka sto cu dole objasniti..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Pomenuo si i ME koji ima daleko, daleko, daleko zivlji svet koji te uvuce u ulogu Sheparda kao mocnog space marinca! Plus, ME je imao dosta vise potencijala da se razvije u daleko bolju igur, HR nema tog potencijala!
E, ovo dokazuje koliko vadis stvari iz guzice, laprdas bez ikakvog argumenta. Ja ovde TVRDIM da je sam Detroit ili Hengsha hub, pojedinacno, kada uzmes u obzir sav enterijer/eksterijer, kojim mozes da se kreces, duplo veci od Omege i Ilijuma zajedno u ME2. Svet u ME nikako nije zivlji od HR-a, niti je bolje dizaniran, plus je daleko linearniji; Hengsha vizuelno izuva sve sto smo videli u ME-u, a sama filozofija iza tog grada, tehnologija koja se u njemu koristi, velike korporacije na drugom nivou.. sve deluje nekako realno, jer iza igre stoji ogromno istrazivanje na polju bio-inzinjeringa. Opet, generalizujes, pricas bez pokrica. HR je daleko bolja igra od ME-a, samim tim, ima manji potencijal za unapredjenje..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Znas sta ja zovem dobar RPG, kad mozes da se izvuces iz skoro svake situacije, a da ne ispalis metak. Ja sam New Vegas presao sa likom koji je bio inteligentan i harizmatican, retko kad sam potezao za oruzijem, za to sam imao saborce.
Opet mesas babe i zabe! Deus nije cist RPG, gde ulazes exp u atribute/skilove, pa da mozes da dizes speech ili barter, vec postoji dijaloski sistem, koji je poprilicno inovativan (kompleksniji od onog u ME), u kome vrsis nekakav duel recima sa oponentom, procenjujuci njegove reakcije, emocije, pa mozes da izmenis neke stvari pricom (npr. ako ubedis Taggart-a, on ce ti reci da se nadjes sa njim iza bine u njegovoj sobi, ali ako fejlujes, onda moras da se infiltriras). U Deusu, vazniji je gameplay, a ovde bukvalno ne moras da ispalis ni jedan metak (osim kod boss fajtova, sto su zaebali)..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
New Vegas je nesto najblize prvom i drugom Fallout-u koji su sam vrh RPG iskustva. HR ne pruza takvo iskustvo, vracamo se na poredjenje sa Crysisom, kad si na misiji ili ces pucati ili ces se sunjati. Nema nikakve alternative!
Imas alternative! Mozes da koristis infiltraciju kroz manipulaciju sigurnosnim sistemima, da istrazujes i nadjes security pass kojim znatno sebi olaksavas put do cilja, da nadjes nove rute do cilja, da ubijas/uspavljujes po zelji, a vecinu glavnih likova koji su uglavnom na svakoj misiji mozes ubediti dijalogom, ili od njih dobiti ono sto zelis drugim nacinom (npr. Sandovala mozes spreciti da izvrsi samoubistvo, njegovog brata Zeke-a mozes ubediti da spusti pistolj da se preda, da ga pustis da pobegne, da mu pucas u rame, i onda brzo onesvestis, da iskoristis uspavljujucu strelicu na njemu, mnoge od ovih stvari mogu da uticu na to da li ce ona zena, koju drzi kao taoca preziveti, itd..)..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Nije neka velika filozofija, HR nije uspeo da me uvuce u svoj svet, sve je bilo previse genericki i limitirajuce za ono sto su oni obecavali. Svi izbori su bili previse ocigledni, svi putevi previse naglaseni.
Lol! Ne zameram ti ja sto te igra nije uvukla u svoj svet, vec to sto su ti argumenti u najmanju ruku smesni. Ti igre kao sto su HR i Dishonored, koje svi hvale zbog te slobode izbora, sto je jedna od postulata ovakvih igara, kudis da su limitirane (u SK-u za Dishonored kazu da je postavio standard, zasenivsi cak i HR od novijih igara), a onda na sva usta hvalis urnebesno linearne igre kao Spec Ops ili ME, koje neuporedivo manje pruzaju od HR-a. Sto se naglasenosti puteva tice, tu mogu delimicno da se slozim, ali i to je miljama ispred 99% igara danas, koje su vecina hodnik shooteri (Dishonored je ovo bolje resio)..

Poslednja ispravka: nameless1 (14.11.2012 u 18:09)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Garinca (14.11.2012), Rainman (14.11.2012)
Stara 14.11.2012, 19:15   #1128
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Napisa ovde opet hvalospev, a sve sto si rekao je samo potvrdjivanje onoga sto ja pisem. HR je hibrid, pliva izmedju svetova zanrova, cas je akcija, cas sunjalica, cas RPG... U tom plivanju nije nista od navedenih stvario uradio impresivno, da sednes i kazes, vidi ovo, ovo je odradjeno bolje nego u bilo kojoj igri, totalno inovativno! Nema tog momenta! Postoje igre sa boljim RPG elementima, postoje igre sa boljim akcionim elementima, postoje igre sa boljim sunjackim elementima, postoje igre sa boljom pricom, postoje igre sa zivljim svetom, postoje igre sa otvorenijim pristupom resavanja problema, igara u kojima bolje vidis posledice svog delovanja... To sto je HR uspeo neke od tih elemenata da sklopi u jednu igru cini ovu igru jedinstvenom, ali nikako toliko jedinstvenom da se pljuje po svemu sto ima neki od tih elemenata, al ih nema sve, pa je toboze HR bolja igra! Pogotovu kad igra kao sto je Crysis ima mnogo slobodniji izbor resenju "zagonetke" ili igra kao New Vegas u kojoj ti pistolj nije ni potreban ako ga ne zelis u svom arsenalu!

Najveci idiotizam mi je kad me neko stavi u situaciju i pokaze mi put kako da je resim odmah, cim sam u situaciju dosao! To je ono sto HR radi, uvek i u svakom trenutku ti pokaze kako da resis situaciju na bilo koji nacin. Uvek je tu neki sklodan zaklon, uvek je tu neki otvor od ventilacije koji realno ne bi trebao biti tu, uvek je tu neka cev koja te vodi, neke stepenice koje ti omogucavaju pristup gornjem spratu ako hoces da snipeujes! Nije igra koja moze, barem mene, u bilo kom smislu da stavi na neki bitan test, sto moralni, sto u smislu resavanja problema. Najgore je sto mi ni jedan lik nije bio dovoljno zanimljiv da bi me bolelo uvo u vezi njega, mrtav, ziv, kakva je razlika, na kraju sve jedno pretiskas dugme koje odredjuje igru!

Na kraju samo da dodam da bezrazlozno napadas po forumu gomile igara, od Spec Ops-a npr., do AC serijala, nabijajuci na nos kako te igre nemaju hakovanje ili neke druge elemente kao HR. Pisi ovde, hvali itd., ali nemoj bez razloga pljuvati na druge igre, kad razlog nadjes onda dodjes i lepo napises kao sto sam ja ovde, sta mi se kod igre ne svidja, zasto je ne smatram nekim velikim pomakom u svetu igara!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 19:33   #1129
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3



Ok! Zavrsili smo..

PS. Ti si taj koji je rekao da su ti Dishonored i HR suvise limitirani, linearni, sto je, da prostis, retardirana tvrdnja, koja pokazuje da ti apsolutno nemas pojma o cemu pricas. To je sve pokrenulo, a ne moje poredjenje sa AC-om, ili drugim igrama, cega se nisam ni dohvatio dok ti nisi poceo da iznosis ovakve gluposti na tim temama. Crysis ima mnogo slobodniji izbor u resavanju 'zagonetke'?!!

Poslednja ispravka: nameless1 (14.11.2012 u 19:43)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 19:53   #1130
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke


Ok! Zavrsili smo..

PS. Ti si taj koji je rekao da su ti Dishonored i HR suvise limitirani, linearni, sto je, da prostis, retardirana tvrdnja, koja pokazuje da ti apsolutno nemas pojma o cemu pricas. To je sve pokrenulo, a ne moje poredjenje sa AC-om, ili drugim igrama, cega se nisam ni dohvatio dok ti nisi poceo da iznosis ovakve gluposti na tim temama. Crysis ima mnogo slobodniji izbor u resavanju 'zagonetke'?!!
Da, ima! Nije ti ni u jednom trenutku put poplocan cevima i ventilacionim sistemima koji te vode kroz ceo nivo!

U odnosu na AC, ove igre i jesu skucene i limitirane po pitanju prostora, svet im je daleko od zivosti koji AC pruza! To sam rekao, nisam rekao da je linearna niti limitirana igra u smislu retardiranosti! Izvrces reci, idi vidi sta napisah ja juce!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 20:25   #1131
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Ma, ja sam budala sto se uopste raspravljam sa tobom, kada znam koliko si tvrdoglav. Napisao sam ti zid teksta, u sitna crevca objasnjavajuci gde gresis, a ti nista, ponovo nastavljas sa svojim opstim frazama, generalizacijama ('ventilacione cevi kroz ceo nivo', 'cela igra je kao zatvor'); gledas pojedinacne aspekte, umesto igru kao celinu (taj tvoj rezon se moze primeniti na sve igre, tj. uvek je neka igra nesto bolje odradila od druge, a pogotovu na te tvoje koje na sva usta promovises), a kao celina ovakav tip igara pruza ubedljivo najvise. Tako da je bolje da prekinemo, jer cu poceti da te vredjam; ne podnosim kada neko diskutuje na nacin na koji ti to cinis..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 20:38   #1132
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Aman radis istu stvar kao i ja, dohvatis se za jedan aspekt igre i to kritikujes do zla boga, samo sto ti generalno pises kako nekoj igri nesto nedostaje, ja napisah sta igri ne valja, a ima te aspekte!

Pazi, ulazimo u mutne vode. To je kao da sad sednemo i raspravljamo se zasto su bolje cure sa vecim/manjim grudnim kosem. Tebi se svidjaju (dajem primer, ne mora da znaci da je tacno) one sa vecim i nacices hiljadu razloga zbog koga one pruzaju najbolje iskustvo. Ja cu pak reci da sa njima ne mozes da se bavis zajednickim sportskim aktivnostima, pa su bolje one sa manjim! Tj. pocinjemo da zadiremo u stvar ukusa!

Nema tu ko je u pravu ko ne, da bi rasprava bila iole normalna moraju se koristiti cinjenice. Da li jedna stvar koju sam rekao ne potkrepljuju neke cinjenice? Rekao sam da je svet mali i skucen, sto i jeste. Rekao sam da ima vodilja i ne rezonski postavljenih cevi radi pokrivanja igraca da igra na jedan nacin (ako on to zeli). Cinjenice je da bezvezan kraj, kao u mnogim igrama, u mnogome kvari momente odlucivanja i ubija zelju za daljom igrom! Ne znam sta od ovoga ne stoji? Sve normalne kritike na jednu igru, plus kritika da igra nema zivi svet i da ne pruza osecaj velikog grada!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 22:27   #1133
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Deus Ex 3

E bas cu sad cu ponovo da instaliram DEHR, pa da vidim da li sam ja to nesto propustio kad sam igrao, pa se razvila ovolika polemika.

Samo sada nece biti full stealth, Jensen is goin' for revenge.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 23:09   #1134
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Moram da se ubacim u ovu raspravu. Ovaj deo...
Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
HR je hibrid, pliva izmedju svetova zanrova, cas je akcija, cas sunjalica, cas RPG... U tom plivanju nije nista od navedenih stvario uradio impresivno, da sednes i kazes, vidi ovo, ovo je odradjeno bolje nego u bilo kojoj igri, totalno inovativno! Nema tog momenta! Postoje igre sa boljim RPG elementima, postoje igre sa boljim akcionim elementima, postoje igre sa boljim sunjackim elementima, postoje igre sa boljom pricom, postoje igre sa zivljim svetom, postoje igre sa otvorenijim pristupom resavanja problema, igara u kojima bolje vidis posledice svog delovanja...
savršeno opisuje Human Revolution. Jednostavno jack of all trades, master of none.
Sama igra je OK, ništa posebno, kada se sagledaju svi elementi ali kada bi ocenjivao pojedinačno RPG elemente, šunjanje, napucavanje, dizajn hubova itd. ti pojedinačni elementi bi u najboljem slučaju dobili jedva prolaznu ocenu. To je jednostavno činjenica.
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2012, 0:10   #1135
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Kad James Vega kaze! Napucavanje, dizajn hub-ova, art stil, neke drustveno/ekonomsko/filozofske teme koje se pokrecu, dubina gameplay-a.. sve je to daleko ispred Mass Effect-a, a RPG elementi su tu negde. To je cinjenica! Ono u cemu je HR master je sloboda izbora, kako pristupiti problemu, i tu dolazi do izrazaja taj 'jack of all trade', sto je dobra stvar, ne losa..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2012, 1:15   #1136
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Kad James Vega kaze! Napucavanje, dizajn hub-ova, art stil, neke drustveno/ekonomsko/filozofske teme koje se pokrecu, dubina gameplay-a.. sve je to daleko ispred Mass Effect-a, a RPG elementi su tu negde. To je cinjenica! Ono u cemu je HR master je sloboda izbora, kako pristupiti problemu, i tu dolazi do izrazaja taj 'jack of all trade', sto je dobra stvar, ne losa..
Aman ko spominje ME, igra ima uvek i u svakom trenutku samo tri izbora! Ono u cemu je ME dobar (govorimo o prvoj igri) je osecaj svemirskog istrazivaca-vojnika, svako sletanje na neku planetu je neverovatno iskustvo! Isto je dizajn likova nesto u cemu je ME nenadmasiv!

Vidjao sam igre sa daleko vecom slobodom odlucivanja, eto opet mi kao prvi pada bas New Vegas! Stim sto ta sloboda u New Vegasu npr. nije tako ocigledna kao sto je to slucaj sa HR. Problem je sto u HR, kao i u ME, u svakom trenutku znas koji odgovor vodi do kog cilja i sta te ceka iza tog odgovora!

Vidim ja da se tebi generalno svidja taj art stil i dosta te vuce nostalgija za prvim Deus Ex-om, ali generalno ova igra nije ni do noznog prsta prvoj igri! Kazem ti ja, ulazimo u mutne vode i vec pocinje da se budi fanboy-izam kad pises o igri. Nemoj igru da poredis ni sa jednom, gledaj je kao celinu i napisi, bez pominjanja i jedne jedine igre, sta je to dobro u Deus Ex-u. Verovatno ima da se slozimo oko toga sta je dobro u igri, ne gledajuci i poredjujuci igru sa nekim drugima iz drugih zanrova, jel tad ova igra prosto nema sanse jer je generalno zacin C, sve u svemu, ali ni jedan ukus generalno odredjen!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2012, 2:11   #1137
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Aman ko spominje ME
James Vega, a koliko je meni poznato, to je onaj bizon iz ME3.

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Vidjao sam igre sa daleko vecom slobodom odlucivanja, eto opet mi kao prvi pada bas New Vegas! Stim sto ta sloboda u New Vegasu npr. nije tako ocigledna kao sto je to slucaj sa HR. Problem je sto u HR, kao i u ME, u svakom trenutku znas koji odgovor vodi do kog cilja i sta te ceka iza tog odgovora!
Ja ovde pricam o slobodi u gameplay pristupu. Evo da ti citiram SK recenziju Dishonoreda, koja se odnosi i na HR (jer je to isto i za njega napisano), sto se ovoga tice, pa ce ti mozda biti malo jasnije..

Citat:
Element igre koji je neosporno fantastican je stepen slobode koji vam je ostavljen da resavate probleme. Igra je koncipirana kao serija misija koje su osmisljene kao mini sandbox zone, u kojima vam je data potpuna sloboda akcije. Borba ili sunjanje, ubijanje ili osamucivanje, prilaz preko krovova ili kroz kanalizaciju.. U odnosu na sve igre ovog tipa, Dishonored nudi daleko najvise slobode, zasenjujuci cak i Deus Ex: Human Revolution
Mozes li ti ovo da shvatis? Igre ovog tipa ti daju alate, a ti mozes da ih kombinujes kako zelis. Evo da ti nacrtam jedan primer- onesvestis protivnika, bacis ga na sred sobe sa balkona, u tom trenutku ga spaze cuvari ispod, svi se skupe oko njega da istraze, tada bacis gas granatu i skocis im na glavu sa kombinacijom typhoon & icarus augmentacija i ocistis celu sobu, ili sve to mozes da ghostujes, da hakujes..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Vidim ja da se tebi generalno svidja taj art stil i dosta te vuce nostalgija za prvim Deus Ex-om, ali generalno ova igra nije ni do noznog prsta prvoj igri!
Cekaj bre, zar nisi ti rekao jednom da nisi presao prvog Deusa? Nvm, ja sam ga presao sto puta, znam ga napamet, imam dve originalne big box kutije (USA & UK verzija), omiljena mi je igra, pa HR, iako u nekim stvarima losiji, nikako nije izneverio, sto je vecinsko misljenje jedne izuzetno zakerajuce fan baze. Igra je na glasanju za najbolju igru 2011, ovde na forumu, bila na trecem mestu, ispred tvog Batmana.. Ti si ponovo nesto umislio, pa mislis da je zaista tako, sto je vec tvoja karakteristika. Prelistaj malo ovu temu, pogledaj malo neke recenzije, odigraj ponovo igru, posto imam utisak da nista konkretno ne pricas, samo neke uopstene stvari, pa mozda dobijes drugu perspektivu..

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Kazem ti ja, ulazimo u mutne vode i vec pocinje da se budi fanboy-izam kad pises o igri. Nemoj igru da poredis ni sa jednom, gledaj je kao celinu i napisi, bez pominjanja i jedne jedine igre, sta je to dobro u Deus Ex-u. Verovatno ima da se slozimo oko toga sta je dobro u igri, ne gledajuci i poredjujuci igru sa nekim drugima iz drugih zanrova, jel tad ova igra prosto nema sanse jer je generalno zacin C, sve u svemu, ali ni jedan ukus generalno odredjen!
Lol! Pa ti si taj koji stalno pominje neke druge igre, kako su bolje u ovome, onome.. Ajde da pokusamo ovako, navedi ti meni koje su to igre bolje u svim tim aspektima? Evo, skoro ponovo predjoh Metro 2033 i mogu da ti kazem, iako volim tu igru, da napucavanje nije nista bolje od HR-a. Crysis takodje ima lose napucavanje, gde nista nema tezinu, sto puta moras da pogodis nekoga da ga ubijes. Koje to igre imaju bolje odradjene Hub-ove? Zivlje svetove, a da imaju ovakav stepen interaktivnosti? Navedi mi te naslove, pa da pricamo..

Sta HR radi dobro? SVE osim kraja, boss fajtova.. Sta moze biti bolje? Malo veci HUB-ovi (na nivou prvog Deusa), bogatiji RPG sistem..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2012, 2:56   #1138
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Lol! Pa ti si taj koji stalno pominje neke druge igre, kako su bolje u ovome, onome.. Ajde da pokusamo ovako, navedi ti meni koje su to igre bolje u svim tim aspektima? Evo, skoro ponovo predjoh Metro 2033 i mogu da ti kazem, iako volim tu igru, da napucavanje nije nista bolje od HR-a. Crysis takodje ima lose napucavanje, gde nista nema tezinu, sto puta moras da pogodis nekoga da ga ubijes. Koje to igre imaju bolje odradjene Hub-ove? Zivlje svetove, a da imaju ovakav stepen interaktivnosti? Navedi mi te naslove, pa da pricamo..

Sta HR radi dobro? SVE osim kraja, boss fajtova.. Sta moze biti bolje? Malo veci HUB-ovi (na nivou prvog Deusa), bogatiji RPG sistem..
Kad dodjemo do zivosti sveta i nivoa interaktivnosti, nema igre koja moze da pridje ni kilometar GTA serijalu i njegovom derivatu RDR-u! Nemas zivlji i uverljiviji svet u nekoj igri nigde! Ali aj da njega ostavimo po strani, meni pada na pamet KOTOR(oba)! Zivlji i dosta atmosfericniji HUB-ovi, sa vecim stepenom interaktivnosti! Generalno ME (1 i 2) imaju bolje HUB-ove, jes nivo interaktivnosti manji, ali svet izgleda uverljivije! Opet New Vegas ima daleko bogatiji i interaktivniji svet!

Kad pricas o napucavanju, generalno meni je bilo uzasno, Crysis ovo unistava u bilo kakvom poredjenju. Isto tako ovo sto si opisao, da bacis lika sa balkona i onda pobijes sve u jednom cugu, mozes raditi i recimo u hm... AC-u! Da da, AC! Ubijes jednog lika, sacekas malo, sakupi se rulja i ti bacis bombu, kabum, oslobodio si Dan! Slicnu mehaniku ima skoro svaka stealth igra!

Odigracu Dishonored cim zavrsim sa AC3, pa cu moci da pricam i o ovoj igri u potpunosti, ali deluje mi da je ova igra daleko bolje uradila skoro sve stvari koje je HR pokusao da uradi u segmentu resavanja problema! Izlazi i Hitman, koji je do sad najbolja igra u tom resavanju zadatog zadatka, ako budu pozitivni opisi i misljenja igraca odigracu i njega, pa onda imam prazninu koju cu upotpuniti HR i novim prelaskom istog. Necu vise pisati, kad budem obrnuo igru opet ima da dodjem i napisem jedan opis, svez i iz 2 prelaska! Ovako pisem na pamet, pokusavam da se setim, muti mi se toliko igara koje sam odigrao od trenutka kad sam igrao HR, davno bejase to, ima vise od godinu dana! Moze da ispadne i da me secanje lose sluzi po pitanju igre!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2012, 2:56   #1139
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
...
Nisam pratio celu raspravu i nemoj da se osećaš uvređenim, ovo nije upućeno tebi lično ali si u dotičnom postu rekao kako AC nije samo jurcanje po krovovima. Ako osrednju priču ostavimo po strani ceo sadržaj igre se može svesti na stav koji sam negde čuo i o Batman: AC:

F*cking collectible card game.

DX HR je igra bogata "realnim" sadržajem koji me ne nagrađuje kojekakvim artworkovima ili video klipovima nego konkretnim stvarima koje se tiču gejmpleja, načina igranja igre i sveta igre. Kvalitet, ne kvantitet.
Ako je izašla neka kvalitetna igra u zadnjih par godina (izuzeću bezobrazno loš kraj igre), onda je to HR. Tu su negde i Metro i Dishonored (da, znam da nisu isti žanr, ali pričam o kvalitetu igara) i možda još 2-3 igre, ali DX je remek delo modernih igara u skoro svakom pogledu.

Ako vam se ne sviđa, to je vaš ukus i imate pravo na to da vam se igra ne sviđa ali nema potrebe da dođete u ovu temu i krenete o tome kako vam je igra smor i kako je neki N-ti nastavak neke no-brain, kill, shoot and collect all the cards franšize bolji od DX... Nonsense.

Pokrenite igru na najvišem nivou težine, probajte da se poistovetite sa likom i pregurajte na silu prvih nekoliko nivoa pa ćete da vidite o čemu pričam. Nemojte da pristupate ovoj igri kao svim ostalim igrama jer ona u pojedinim segmentima jednostavno to nije.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
nameless1 (15.11.2012)
Stara 15.11.2012, 3:08   #1140
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex 3

@dragomix

Ok, imas svoje misljenje, ja mislim da neverovatno gresis (pogotovu da su hub-ovi u ME uverljiviji, sto je nevidjena glupost), ali dobro. Barem nisi hejtovao, naturao drugima svoje misljenje, sto ja umem cesto da radim, priznajem. Jednostavno, ne lezi ti ovaj zanr, ne vidis sta je tu toliko specijalno, posto vidim da ni sa Dishonored-om nisi odusevljen, i nema sta tu vise da se kaze..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
deus ex, human revolution


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Wii U Stranger2 Konzole 2705 13.1.2017 10:20
Deus ex human revolution squer otpaTci 2 3.11.2011 19:25
Deus Ex: Human Revolution koji kraj ste izabrali (spoiler)? KengurBGD otpaTci 10 6.9.2011 14:37
Deus Ex 3 Human Revolution miregrobar otpaTci 3 14.4.2011 20:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com