Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2014, 21:01   #61
Proton123
Član
 
Član od: 8.1.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Obaranje i podizanje sistema

Jesam, chrome
Proton123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2014, 21:34   #62
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Obaranje i podizanje sistema

Citat:
Proton123 kaže: Pregled poruke
Skoro sam podigao sistem: Windows Xp professional sp3, i nije mi se bas svideo, dosta baguje i tako. Sad ako mozete da mi kazete na osnovu konfiguracija mog kompjutera koji bi mi sistem najvise odgovarao da ne baguje. Znaci da li 7, vista, ili mozda linux i tako.
Evo konfiguracije:

Procesor: Intel atom d525, 1800 mhz, 2gb rama
Mainboard: Intel corporation d525MW
Graphics: Intel(R) Graphic media accelerator 3150


Sto se tice Windowsa XP (imam i ja slican), na njemu moras instalirati dosta drajvera, dok je na Windows 7 sve automatski prepoznato izuzev GMA 3150. Tu je potrebno instalirati Intel drajver. Generalno XP je dosta brzi od Windows 7 na tom procesoru. I odzivniji. Zato sto je XP izuzetno skroman po pitanju resursa. Ako ti zabadaju folderi, ocigledno imas neki problem sa drajverima. Instaliraj obavezno drajvere sa sajta proizvodjaca za plocu.

https://downloadcenter.intel.com/Sea...p+Board+D525MW

na ovom linku naces sve drajvere (i za mreznu) ,a posebno instaliraj za chipset :


Chipset: Intel® Chipset Device Software for Intel® Desktop Boards with Intel® Atom™ Processors
Installs the Intel® Chipset Device Software version 9.2.0.1030 for Intel® Desktop Boards.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2015, 23:15   #63
igorbb22
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Lokacija: pancevo
Poruke: 70
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Obaranje i podizanje sistema

Sad cu malo da smaram, ali sta da radim?
Interesuje me pre rusenja sistema, sta sve moram da odradim i sta sve moram da imam da bi uspesno i samostalno podigao sistem jer mi je vise mnogo da svaki cas dajem 1500 din svaki put, a cesto mi komp brljavi.

Nemam pojma oko toga ali sam resio da jednom naucim.
Gledao sam kako ortak radi, ali nije tu pa ne moze da mi odrzi kraci kurs.

Gde mogu da nadjem drajvere, i ostale potrebne programe da bi uspesno oborio i podigo sistem?

Znam da ima mnogo detalja da se pise, ali bi znacilo ne samo meni, vec i buducim " programerima"

Ima neka fora da ne treba cd vec fleska pa me zanima ta metoda ukoliko neko zna o cemu govorim?
igorbb22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 0:55   #64
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Obaranje i podizanje sistema

Imaš dosta tutorijala na Youtube pa pogledaj. Ali, u suštini, nije teže od instaliranja antivirusa ili nekog sličnog programa jer uglavnom pratiš instrukcije.

Treba ti butabilan DVD ili butabilan fleš sa operativnim sistemom koji hoćeš da instaliraš.

Butabilan DVD kreiraš tako što originalni ISO fajl sa operativnim sistemom narežeš na DVD disk koristeći opciju Burn ISO. Znači, ništa ne rapakuješ i ne režeš pojedinačne fajlove, niti režeš ISO fajl kao Data disk.

Butabilan fleš možeš da kreiraš programom Rufus.

Ili možeš da koristiš Windows USB/DVD download tool. Nasuprot imenu, program ne skida ništa već od ISO fajla sa OS-om kreira butabilni DVD ili butabilni fleš.

Za drajvere bi bilo najbolje da ih imaš na disku koji dobiješ kad kupiš kompjuter ili matičnu ploču. Ako nemaš, proveri model matične ploče i trk na sajt proizvođača pa tamo skini za tvoju matičnu i OS koji planiraš da instaliraš.

Ako nije u pitanju laptop drajvere za grafičku skini sa sajta Nvidije, ATI ili Intel-a.

Obezbedi sve ovo pre početka reinstalacije.

Ne znam što ljudi toliko koriste termin "rušenje sistema" kao da je to nešto posebno. Kada kreneš sa instalacijom novog sistema jednostavno selektuješ particiju na kojoj je stari sistem i odabereš Delete ili Format i starog sistema više nema.

Da ne zaboravim, u BIOS-u podesi da ti prvi butabilni uređaj bude medij sa koga instaliraš novi sistem. Znači, DVD drajv ako instaliraš sa DVD diska ili USB fleš ako instaliraš sa fleš-a. Prvo priključi butabilni fleš pa onda menjaj opcije u BIOS-u.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
igorbb22 (9.7.2015)
Stara 9.7.2015, 12:34   #65
igorbb22
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Lokacija: pancevo
Poruke: 70
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Obaranje i podizanje sistema

Hvala na informaciji, Pokusacu ovih dana sve to da pribavim i da pokusam.
Nadam se da nije tesko, pa u slucaju da nesto i pokvarim, ne gine mi placanje.
Sad mi je prilika jer mogu da pomocu lap topa pratim instrukcije na youtube.
Javim uskoro sta i kako sam upropastio
igorbb22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 13:43   #66
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Obaranje i podizanje sistema

Postoji jedan matori program, zove se Windows XP simulator. Veličine je 1,2MB. Kada sam sada već davne 2005-2006 godine učio instaliranje Windows XP sistema onako sam jer nije imao ko da mi pokaže a Youtube na dial-up vezi nije bio najsrećnije rešenje ovaj program mi je pomogao da natenane, bez opasnosti po svoj sistem proučavam korake i klikćem gde treba i ne treba kako bih naučio kako da instaliram Windows XP.

Link koji sam ti okačio vodi do teksta na jednom poznatom blogu na kome ćeš naći i download link za program. Program je u arhivi a šifra arhive je raymondcc .

Da napomenem i da ga na Virustotal par AV programa označava kao malware, tačnije kao logger ali ja sam ovo koristio u više navarata i mogu da garantujem da program nije maliciozan. Razlog za to je verovatno što program zaista prati šta kucaš na tastaturi i gde klikćeš mišem (što inače i rade keyloggeri) jer je potrebno da prilikom simulacije zaista klikneš na određeno mesto, ukucaš izmišljenu šifru za XP i izmišljeno korisničko ime.

Plus, preporučuje ga čovek (raymond.cc) koji ima dosta iskustva u IT svetu, što samo potvrđuje ono što sam i sam znao ovih godina - da je program čist.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 16:26   #67
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Obaranje i podizanje sistema

Sustina je sa narezes na DVD .img fajl sa instalacijom Windowsa, u BIOSu podesis da bootuje sa njega i onda je laganica. Jedino ti treba predznanje o tome, kao i interesovanje, to je sada laganica. Da vidis instalaciju Win NTa sa disketa '90-ih... E to je bila muka!
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Presporo podizanje sistema! PeTkO Operativni sistemi 22 4.4.2008 18:37
Podizanje Sistema!!! Omaljev Operativni sistemi 17 15.2.2008 18:55
Najgluplje obaranje sistema... kinteC Brbljaonica 80 21.1.2007 17:58
Ne prikazuje se podizanje sistema na monitoru deus[awesome] Kvarovi 2 15.1.2007 1:28
obaranje sistema (fraze, termini i ostale jezičke zavrzlame...) nighthawk Brbljaonica 45 25.10.2006 22:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com