Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2020, 4:41   #1
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Samsung A30S vs Motorola One Action?

Naslov vam kaze Samsung ili Moto? Nisam bas neki poznavalac ispod haube, pa da pitam. Hvala unapred, pozdrav!
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 11:01   #2
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Samsung A30S vs Motorola One Action?

Ne znam kakva su iskustva ljudi sa Motorolinim One modelima, voleo bih i ja tu informaciju, ali na papiru je situacija jasna. Bolji ekran kod A30 i to je jedino. Ne znam kolike realne razlike ima u kameri (A30 ima malo veću rez. a One Action ima neku navodnu action kameru bla bla... mislim da je sve to tu veoma slično). Jači čipset (koji isto proizvodi Samsung) i jaču grafiku ima Motorola, zatim ima 128gb u odnosu na A30s koji ima 64gb (oba imaju 4 gb rama). One modeli imaju i čist android i garantovani update za isti za naredne dve verzije + trogodišnju podršku.
Na sve ovo treba da se doda da je oko nekih 40E (na KP) jeftinija Motorola.
Moj lični izbor bi u ovom slučaju išao na stranu Motorole. Ja sam i sam hteo da kupim baš taj Action ili Vision. Samsung mislim da bih nosio samo ako ga dobijem na poklon jer mu je odnos cene i hardvera katastrofalan (jedino ako ti je ekran najbitniji faktor, super amoled kod A30s je bolji od ips lcd ekrana Motorole).
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NaraYan na korisnoj poruci:
Pele10 (30.1.2020)
Stara 30.1.2020, 5:05   #3
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Samsung A30S vs Motorola One Action?

@NaraYan : Hvala na pomoci.

Uzeo sam Motorolu. Bio je u igri i Xiaomi A3. Ipak je pao izbor na Moto.

Utisak je sasvim dobar. Cist android bez ijedne igre ili neke glupe beskorisne apps. Kao da imam Google Pixel. Sve je podredjeno Guglu. Sjajna izrada, lepo lezi u ruci, malo uzan i duzi mob. Sve lepo staje u ekran, nema seckanja kod fba i instagrama, sve se lepo vidi, jasan ekran, ciste boje. Memorija je vrh od 128 gb + prosirenje. Za razliku od proslog Honor 8 lite sa jadnih 16 gb ovo je rupa bez dna. Zanimljivo da nema svoju galeriju za slike nego svaku sliku automatski salje u google slike, ali ja sam ipak ubacio neku galery app. Nema Music player nego se oslanja na Google player koji nije dostupan u nasoj zemlji. I to se resi instaliranjem bilo koje app. Kamera i video su sasvim ok. Nema nocni rezim. Bez toga sa ukljucenim HDR su slike nocu ok. Ne znam koliko da hvalim kameru kod bilo kog moba, jer koju god sliku da vam stavim sa novog, starog moba ili da imam i Samsung S10 ne moze da se prepozna cijom je kamerom slikano. Baterija bi mogla biti malo jaca bar 4000 umesto 3500 tako da se malo brze prazni, ali moze da izgura dan od ujutru do uvece, nije strasno. Ima brzo punjenje sto je plus. U 23h sam napunio full i do sad je spala na 60% za 5h koriscenja. Pise da moze da traje do 14:30. Igrice ne igram, ali sam gledao recenzije gde kazu da lepo tera neke zahtevne igre. Zvuk u slusalici i zvucnik su mozda i previse glasni. Kad slusam na slusalicama dovoljno je samo malo da lepo cujem za razliku od proslog gde sam morao da pojacam skoro do pola da glasnije cujem. Zvuk je sjajan. Ne znam sta bih jos mogao reći. Ko ima pitanja nek pita.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pele10 na korisnoj poruci:
NaraYan (7.2.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Samsung F4 big bug! ivanza Nosači podataka 0 28.2.2011 9:49
Asus ili Samsung alminr32 otpaTci 4 12.2.2011 3:16
Best buy: Htc Desire, Htc Desire HD, Htc HD2, Samsung Galaxy s ili Samsung Wave Elena Stojanovic Aparati i oprema 13 25.1.2011 15:50
Samsung najavio Phase-Charge RAM Kostarum Rex Persia Osnovne komponente 0 11.9.2006 20:59
Samsung Samsung 250GB 7200rpm SATAII SP2504C miguel Nosači podataka 1 23.2.2006 23:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com