Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.11.2007, 15:26   #1
zax.n
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom NEC ND-3550A neće da čita neke diskove

Imam NEC Dvd rezac ND-3550A koji nece da cita odredjene DVD diskove. Sto je najveci problem nece da procita ni one diskove koje sam upravo par minuta pre toga na njemu samom i narezao. Takodje nece da procita ni neke diskove koje sam ranije rezao na nekim drugim rezacima (pioneer,MSI). U stvari on cita diskove kako njemu dune. Imam dva diska sa nekim slikama i klipovima sa fotoaparata koje sam narezao na njemu, a njih nece da procita ni jedan drugi DVD, osim mog obicnog kucnog Vivaxa. Pomagajte te slike mi dosta znace.
zax.n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2007, 17:58   #2
Vladimir Majakovski
Član
 
Član od: 4.1.2007.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 261
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 18 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: DVD rezac

Jesi li probao da uradis update?
Nadam se da ti nije pri kraju pisac. Da li obicne CD-ove cita OK?
Vladimir Majakovski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2007, 18:52   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: NEC ND-3550A neće da čita neke diskove

Citat:
zax.n kaže: Pregled poruke
Imam NEC Dvd rezac ND-3550A koji nece da cita odredjene DVD diskove. Sto je najveci problem nece da procita ni one diskove koje sam upravo par minuta pre toga na njemu samom i narezao. Takodje nece da procita ni neke diskove koje sam ranije rezao na nekim drugim rezacima (pioneer,MSI). U stvari on cita diskove kako njemu dune. Imam dva diska sa nekim slikama i klipovima sa fotoaparata koje sam narezao na njemu, a njih nece da procita ni jedan drugi DVD, osim mog obicnog kucnog Vivaxa. Pomagajte te slike mi dosta znace.
imam isti rezac... i iste probleme... prosto- on je jako slab citac zbog ovoga sam ga vracao i 3 meseca posto sam ga kupio, a ponovo je prestao da ih cita i po istku garancije. jedino resenje- novi
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2007, 20:46   #4
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: NEC ND-3550A neće da čita neke diskove

Iz iskustva sa istim ima resenje. Resenje je program Iso Buster. Ne pitajte me sto pod XP nece da cita diskove, ali meni je sve necitljive diskove otvorio iso buster. Sta da se radi, izgleda da je to problem u nekom od konflikata izmedju NEC rezaca i XP sistema i izrazen je od slucaja do slucaja.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2007, 21:06   #5
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: NEC ND-3550A neće da čita neke diskove

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Iz iskustva sa istim ima resenje. Resenje je program Iso Buster. Ne pitajte me sto pod XP nece da cita diskove, ali meni je sve necitljive diskove otvorio iso buster. Sta da se radi, izgleda da je to problem u nekom od konflikata izmedju NEC rezaca i XP sistema i izrazen je od slucaja do slucaja.
koliko ja znam... iso buster bi trebao da pomogne da "progura" necitljive delove diska, tako sto ce one najlosije delove diska popuniti praznim prostorom. ovo ce donekle spasiti audio ili video zapis, ali nista drugo... u principu- iso buster je resenje koje jako dugo i sirovo resava problem, ako ponekada i uspeva...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 0:56   #6
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: NEC ND-3550A neće da čita neke diskove

Citat:
zax.n kaže: Pregled poruke
Imam NEC Dvd rezac ND-3550A koji nece da cita odredjene DVD diskove. Sto je najveci problem nece da procita ni one diskove koje sam upravo par minuta pre toga na njemu samom i narezao. Takodje nece da procita ni neke diskove koje sam ranije rezao na nekim drugim rezacima (pioneer,MSI). U stvari on cita diskove kako njemu dune. Imam dva diska sa nekim slikama i klipovima sa fotoaparata koje sam narezao na njemu, a njih nece da procita ni jedan drugi DVD, osim mog obicnog kucnog Vivaxa. Pomagajte te slike mi dosta znace.
Imao sam isti ovaj problem sa 3540a i uspesno sam ga resio tako sto sam lepo otvorio rezac i ocistio optiku alkoholom, preporuka da se ovo radi jednom u 3 meseca i radice bez problema. Ja moj koristim vec 2.5 godine.
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 3:15   #7
zax.n
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: DVD rezac

Obicne diskove cita. Inace probao sam Iso Buster i nista od njega. Izbacuje mi da ima jedan track, ali on zauzima samo 2kb, a diskovi su narezani sigurno bar preko 2 gb. Nisam jos probao da ga ocistim ali sada cu. Video sam negde na forumu uputstvo pa cu da ga potrazim. Ali te diskove koje je on narezao nece da cita ni jedan drugi rezac na kojem sam probao, a verujte probao sam na mnogima.
zax.n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 3:21   #8
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: DVD rezac

Citat:
zax.n kaže: Pregled poruke
Obicne diskove cita. Inace probao sam Iso Buster i nista od njega. Izbacuje mi da ima jedan track, ali on zauzima samo 2kb, a diskovi su narezani sigurno bar preko 2 gb. Nisam jos probao da ga ocistim ali sada cu. Video sam negde na forumu uputstvo pa cu da ga potrazim. Ali te diskove koje je on narezao nece da cita ni jedan drugi rezac na kojem sam probao, a verujte probao sam na mnogima.
Ja sam imao najvise problema sa sky i datawrite dvd-ovima. A obicne je citao ok.
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 3:26   #9
zax.n
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: DVD rezac

Upravo sam negde iscitao kako da ga ocistim, ali oni tamo kazu da se ni slucajno ne treba cistiti alkoholom jer navodno moze da se osteti. Pa sad ne znam sta da radim?
zax.n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 3:37   #10
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: DVD rezac

Citat:
zax.n kaže: Pregled poruke
Upravo sam negde iscitao kako da ga ocistim, ali oni tamo kazu da se ni slucajno ne treba cistiti alkoholom jer navodno moze da se osteti. Pa sad ne znam sta da radim?
Ja sam ga cistio 2 puta plus sam cistio i ortaku i nije bilo nikakvih problema.
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 4:26   #11
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: DVD rezac

Citat:
evanghelion kaže: Pregled poruke
Ja sam ga cistio 2 puta plus sam cistio i ortaku i nije bilo nikakvih problema.
a i sa obzirom da ti ne radi- nemas sta da izgubis... samo nezno i polako... npr. sa stapicima za usi
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 9:28   #12
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: NEC ND-3550A neće da čita neke diskove

Citat:
zax.n kaže: Pregled poruke
Imam NEC Dvd rezac ND-3550A koji nece da cita odredjene DVD diskove. Sto je najveci problem nece da procita ni one diskove koje sam upravo par minuta pre toga na njemu samom i narezao...
Ja sam rešenje sa tim đubretom od rezača koji je pravio probleme od prvog dana od kako sam ga kupio rešio time što sam uzeo Pioneer 112D.

NEC mi i dalje stoji u mašini, ali više ne otvara ni jedan disk, bilo „originalni“ DVD sa trafike ili onaj iz kućne radinosti, šta god da je na njemu. Problem nije softverske prirode jer koristim Linux. Jednostavno se ponaša kao da ništa nije ubačeno u uređaj.

Probaću sa alkoholisanjem optike, pa ću da javim rezultate Ali, ne očekujem ama baš ništa od njega.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 10:34   #13
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: NEC ND-3550A neće da čita neke diskove

Imam isti taj rezac i radi kao sat vec dve godine. Procitao i snimio je Boga i oca; pritom nijednom nije ciscen. A da probate sa onim specijalnim cleaner diskovima? Ima da se nadju u svakoj IT radnji.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 16:15   #14
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: NEC ND-3550A neće da čita neke diskove

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Imam isti taj rezac i radi kao sat vec dve godine. Procitao i snimio je Boga i oca; pritom nijednom nije ciscen. A da probate sa onim specijalnim cleaner diskovima? Ima da se nadju u svakoj IT radnji.
Ja sam probao prvo s tim ali nije bilo nikakve razlike, to nikome nije pomoglo, samo se zavrti i podigne prasinu polsle se ta prasina slegne pa bude jos i gore.
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 18:03   #15
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: NEC ND-3550A neće da čita neke diskove

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Imam isti taj rezac i radi kao sat vec dve godine. Procitao i snimio je Boga i oca; pritom nijednom nije ciscen. A da probate sa onim specijalnim cleaner diskovima? Ima da se nadju u svakoj IT radnji.
ni meni ovo nije pomoglo... cetkice na disku bi trebale da pokupe prasinu, ali mislim da nije rec o prljavstini nego o komadu
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 19:13   #16
nsAce
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: NEC ND-3550A neće da čita neke diskove

I ja sam imao slican problem. Na pocetku nije hteo da cita originalne diskove. A onda je poceo da zeza i sa narezanim diskovima (nije hteo da cita diskove koje je sam snimio). Sa Pioneerom je bio skoro identican problem. Mada sam procitao da se na NEC zale i neki drugi ljudi. Kazu da je neka greska u samom firmveru rezaca. Sad sam uzeo LG i za sad sljaka dobro.
nsAce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2007, 14:41   #17
zax.n
Novi član
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: NEC ND-3550A neće da čita neke diskove

Evo ja sam napokon uspeo da resim problem. Prvo sam ocistio optiku alkoholom a zatim sam diskove spasao iso busterom. I vise nikad NEC.
zax.n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lite ON COMBO SOHC-5232K neće da čita DVD, čita i reže CD? DarkRed_NS Nosači podataka 2 25.11.2006 22:33
CD neće - DVD čita Doncha Kvarovi 23 31.10.2006 22:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com